Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν τα λεφτά τελειώνουν, μιά χαρά μειώνονται και οι ανάγκες. Μακάρι να κάνω λάθος, αλλά δυστυχώς από Σεπτεμβρή (μπορεί και νωρίτερα) έρχεται χειρότερη οικονομική κρίση από ότι του 2008...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Όταν τα λεφτά τελειώνουν, μιά χαρά μειώνονται και οι ανάγκες. Μακάρι να κάνω λάθος, αλλά δυστυχώς από Σεπτεμβρή (μπορεί και νωρίτερα) έρχεται χειρότερη οικονομική κρίση από ότι του 2008...
Είναι πολλοί που το τηλέφωνο το θεωρούν ανάγκη οπότε δεν θέλουν να το κόψουν και κόβουν από κάτι άλλο

όταν συζητάω το θέμα με πολλούς μου κάνει τρομερή εντύπωση τα λεφτά που πληρώνουν για κινητά κυριολεκτικά τζάμπα

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

Ενόχλησε πολύ;

Πολύ όχι.. αλλά όπως και σε εσένα, (φαντάζομαι) μας έχει έρθει σε sms. Και οι περισσότεροι από εμάς το διαβάσαμε από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalitexnis_g said:

Πολύ όχι.. αλλά όπως και σε εσένα, (φαντάζομαι) μας έχει έρθει σε sms. Και οι περισσότεροι από εμάς το διαβάσαμε από εκεί.

Δεν έχει έρθει κάτι, ακόμα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!
Ενεργοποιώ για εμένα, τη σύζυγο και τα παιδιά το CU Combo.
Μου ήρθε και εμένα το sms για τις νέες αλλαγές και βλέπω πως από 13-06-22 θα μας πάνε από το CU combo σε CU combo M με 10.90€.
Η 12αρα κάρτα θα φτάνει για την ενεργοποίηση του combo M;

Link to comment
Share on other sites

Με 10% φόρο κινητής θα φτάνει ακριβώς, εγώ το υπολόγιζα με 12% που ήταν παλιά και έλεγα πως δε φτάνει

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vassar said:

Με 10% φόρο κινητής θα φτάνει ακριβώς, εγώ το υπολόγιζα με 12% που ήταν παλιά και έλεγα πως δε φτάνει

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Εμένα πάλι μου φαίνεται αναμενόμενη εξέλιξη η κατάργηση του Combo η οποία προφανώς αποσκοπεί στο να καταναλώνει ο πελάτης ολόκληρο το ποσό της δωδεκάευρης ανανέωσης. Με εκπλήσσει όμως λίγο η κατάργηση του Combo L. Τι τους πειράζει το Combo L από τη στιγμή που παραμένει και άλλο πακέτο φθηνότερο και με λιγότερες παροχές από αυτό? Μάλλον στα πλαίσια αντιγραφής της αντίστοιχης κίνησης της πράσινης το έκαναν.

Link to comment
Share on other sites



Καλησπέρα σε όλους!
Ενεργοποιώ για εμένα, τη σύζυγο και τα παιδιά το CU Combo.
Μου ήρθε και εμένα το sms για τις νέες αλλαγές και βλέπω πως από 13-06-22 θα μας πάνε από το CU combo σε CU combo M με 10.90€.
Η 12αρα κάρτα θα φτάνει για την ενεργοποίηση του combo M;



12,00 / 1,10 = 10,90 οπότε φτάνει

Αν και είναι σίγουρο ότι στον επόμενο χρόνο η 12 κάρτα θα καταργηθεί


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, HEO said:


 

 


12,00 / 1,10 = 10,90 οπότε φτάνει

Αν και είναι σίγουρο ότι στον επόμενο χρόνο η 12 κάρτα θα καταργηθεί


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

 

Δε νομίζω να καταργηθεί τόσο γρήγορα η δωδεκάρα κάρτα. Η πάγια τακτική και των τριών εταιρειών είναι να καταργούνται πρώτα τα αντίστοιχα πακέτα ώστε να γίνει πρακτικά άχρηστη η ύπαρξης της κάρτας και μετά να καταργηθεί η ίδια η κάρτα. Το ίδιο συνέβη όταν καταργήθηκαν οι κάρτες των πέντε και δέκα ευρώ. Επομένως πρώτα θα καταργηθούν τα πακέτα των 10,9€ -σε άλλη εταιρεία κοστίζουν 10,6€- και αργότερα η δωδεκάευρη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να καταργηθεί τόσο γρήγορα η δωδεκάρα κάρτα. Η πάγια τακτική και των τριών εταιρειών είναι να καταργούνται πρώτα τα αντίστοιχα πακέτα ώστε να γίνει πρακτικά άχρηστη η ύπαρξης της κάρτας και μετά να καταργηθεί η ίδια η κάρτα. Το ίδιο συνέβη όταν καταργήθηκαν οι κάρτες των πέντε και δέκα ευρώ. Επομένως πρώτα θα καταργηθούν τα πακέτα των 10,9€ -σε άλλη εταιρεία κοστίζουν 10,6€- και αργότερα η δωδεκάευρη κάρτα.
Δεν θυμάμαι να υπήρχε ποτέ πακέτο με πέντε ευρώ κάρτα όμως υπήρχε

Στην wind μάλιστα υπήρχε κάρτα από 1 ευρώ για ένα πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα

Διόρθωση: Κάι τα παραπάνω για διάρκεια ανανέωσης ΕΤΉΣΙΑ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Lybouros said:

Δε νομίζω να καταργηθεί τόσο γρήγορα η δωδεκάρα κάρτα. Η πάγια τακτική και των τριών εταιρειών είναι να καταργούνται πρώτα τα αντίστοιχα πακέτα ώστε να γίνει πρακτικά άχρηστη η ύπαρξης της κάρτας και μετά να καταργηθεί η ίδια η κάρτα. Το ίδιο συνέβη όταν καταργήθηκαν οι κάρτες των πέντε και δέκα ευρώ. Επομένως πρώτα θα καταργηθούν τα πακέτα των 10,9€ -σε άλλη εταιρεία κοστίζουν 10,6€- και αργότερα η δωδεκάευρη κάρτα.

Σε άλλη εταιρεία στοιχίζουν 10,60 διότι μετά την ανανέωση σε αυτήν την εταιρεία μένουν 10,61 στην κάρτα. 

Μία η άλλη δηλαδή. 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους πρέπει η κυβέρνηση να βάλει φραγμό στις συνεχείς ανατιμήσεις των πακέτων που αποσιωπούν όλα τα ΜΜΕ .

Να υποχρεώσει τις 3 αδερφές , να έχουν πακέτα με λίγα λεπτά ομιλίας π.χ 100min / μήνα, χωρίς SMS και data  και με αντίστοιχη μείωση της τιμής, που αφορούν π.χ  τους υπέργηρους.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Nabonidus said:

Επιτέλους πρέπει η κυβέρνηση να βάλει φραγμό στις συνεχείς ανατιμήσεις των πακέτων που αποσιωπούν όλα τα ΜΜΕ .

Να υποχρεώσει τις 3 αδερφές , να έχουν πακέτα με λίγα λεπτά ομιλίας π.χ 100min / μήνα, χωρίς SMS και data  και με αντίστοιχη μείωση της τιμής, που αφορούν π.χ  τους υπέργηρους.

Υπάρχουν ήδη, Frog και Q. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mobileras said:

Υπάρχουν ήδη, Frog και Q. 

Η αλήθεια είναι ότι θα έπρεπε να υπήρχαν αντίστοιχα πακέτα και στην Vodafone. Δυστυχώς το Vodafone International έχει ξεφύγει τιμολογιακά και έχει πάψει να ακολουθεί τις δύο καρτοκινητές που προανέφερες.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Nabonidus said:

Επιτέλους πρέπει η κυβέρνηση να βάλει φραγμό στις συνεχείς ανατιμήσεις των πακέτων που αποσιωπούν όλα τα ΜΜΕ .

Να υποχρεώσει τις 3 αδερφές , να έχουν πακέτα με λίγα λεπτά ομιλίας π.χ 100min / μήνα, χωρίς SMS και data  και με αντίστοιχη μείωση της τιμής, που αφορούν π.χ  τους υπέργηρους.

Η κυβέρνηση αν νοιάζεται για τους υπέργηρους μπορεί να δώσει μεγαλύτερες συντάξεις. 

Δεν είναι λύση να τους επιδοτήσει το καρτοκινητό.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα 10Ε και το αντίστοιχο του Shake με λεπτά ομιλίας δεν υπάρχουν στο CU και αυτό είναι μείον.

Μη πείτε για CashBack ή Big Bang.

Καθαρές λύσεις για μη γνωρίζοντες δεν υπάρχουν εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Πακέτο προς 22 διεθνείς προορισμούς δεν υπάρχει αλλού.

Όσο αφορά τα λεπτά ομιλίας αντί για GB άμα τα θέλετε να πάτε εκεί που υπάρχουν. 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Vasileios said:

Πακέτο προς 22 διεθνείς προορισμούς δεν υπάρχει αλλού.

Όσο αφορά τα λεπτά ομιλίας αντί για GB άμα τα θέλετε να πάτε εκεί που υπάρχουν. 

Προς διεθνή και Ελλάδα με 7,06€

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά ομιλίας και το ίντερνετ που έχουμε ως υπόλοιπο σε cu special (& φοιτητικό, για να μην το γράφω και στο άλλο τόπικ), ισχύει κανονικά στο UK;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, sdoe21 said:

Τα λεπτά ομιλίας και το ίντερνετ που έχουμε ως υπόλοιπο σε cu special (& φοιτητικό, για να μην το γράφω και στο άλλο τόπικ), ισχύει κανονικά στο UK;

Επίσημα σίγουρα όχι. Όμως έχει αναφερθεί ότι στην πράξη ανεπίσημα ισχύουν. Δεν το έχω δοκιμάσει ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά ομιλίας και το ίντερνετ που έχουμε ως υπόλοιπο σε cu special (& φοιτητικό, για να μην το γράφω και στο άλλο τόπικ), ισχύει κανονικά στο UK;
Καποτε ίσχυαν (ίντερνετ που δοκίμασα σε διάφορες χώρες ΕΕ), τώρα αν έχει αλλάξει τελευταία κάτι δεν γνωρίζω

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Vasileios said:

Η κυβέρνηση αν νοιάζεται για τους υπέργηρους μπορεί να δώσει μεγαλύτερες συντάξεις. 

Δεν είναι λύση να τους επιδοτήσει το καρτοκινητό.

Επιτέλους! 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! 
Η φάση με τα επιδόματα έχει παραγίνει, σε σημείο που πλέον βρωμάει μπόχα από μακριά. Ας μου συγχωρήσετε την έκφραση παρακαλώ, αλλά πώς αλλιώς να εκφραστείς για κάποια πράματα...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, johnny_htc said:

Η φάση με τα επιδόματα έχει παραγίνει, σε σημείο που πλέον βρωμάει μπόχα από μακριά. Ας μου συγχωρήσετε την έκφραση παρακαλώ, αλλά πώς αλλιώς να εκφραστείς για κάποια πράματα...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Είναι από την πολύ "ανάπτυξη"... 😉

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...