Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνεχίζει κανονικά ο διπλασιασμός. Μπορείς να αγοράσεις οποιοδήποτε πακέτο με τα 10€ του διπλασιασμού. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, paanos said:

Συνεχίζει κανονικά ο διπλασιασμός. Μπορείς να αγοράσεις οποιοδήποτε πακέτο με τα 10€ του διπλασιασμού. 

Ευχαριστώ πολύ. Και κάτι άλλο. Γνωρίζει κανείς κάτι για τους CU at unis? Αν ναι τι γνώμη έχετε? Είδα μία διαφήμιση στο Φέισμπουκ και σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου να πάρουμε από ένα νέο φοιτητικό νούμερο από αυτούς. Είναι αξιόπιστοι ή όχι? Είναι παράνομο που τα δίνουν χωρίς πάσο? Αν ναι πώς γίνεται να τους αναφέρει το επίσημο σάιτ της εταιρείας?

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Lybouros said:

Ευχαριστώ πολύ. Και κάτι άλλο. Γνωρίζει κανείς κάτι για τους CU at unis? Αν ναι τι γνώμη έχετε? Είδα μία διαφήμιση στο Φέισμπουκ και σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου να πάρουμε από ένα νέο φοιτητικό νούμερο από αυτούς. Είναι αξιόπιστοι ή όχι? Είναι παράνομο που τα δίνουν χωρίς πάσο? Αν ναι πώς γίνεται να τους αναφέρει το επίσημο σάιτ της εταιρείας?

Δεν είναι παράνομοι, τους αναφέρουν και στο site, επίσης δεν δίνουν φοιτητικά νούμερα χωρίς πάσο. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, CaptainNickGR said:

Δεν είναι παράνομοι, τους αναφέρουν και στο site, επίσης δεν δίνουν φοιτητικά νούμερα χωρίς πάσο. 

Μου είπαν ότι δίνουν. Με 10€ για νέο νούμερο και με 20€ για υπάρχον.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Lybouros said:

Μου είπαν ότι δίνουν. Με 10€ για νέο νούμερο και με 20€ για υπάρχον.

Άκυρο τελικά. Δεν δίνουν. Αφού μιλούσαμε επί μισή ώρα μου έσκασε το παραμύθι. Φαντάζομαι ότι έχετε φοιτητικό πάσο ή κάποιον δικό σας με φοιτητικό πάσο? Μα αν είχα εσένα γιατί να σου δώσω 20€? Θα πήγαινα στο κατάστημα που μου το κάνουν φοιτητικό χωρίς καμία χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Στη Βόνταφον τα υπολειπόμενα ευρώ τι ώρα λήγουν γνωρίζει κανείς? Έχω 9,93€ τα οποία είναι μπόνους από την Ευρωπαϊκή κάρτα νέων και λήγουν στις 27 Μαΐου. Θα διαγραφούν στις 27 Μαΐου και ώρα 23:59 ή την ίδια ώρα με αυτή που αποδόθηκαν δηλαδή την ώρα που έγινε η ανανέωση?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lybouros said:

Στη Βόνταφον τα υπολειπόμενα ευρώ τι ώρα λήγουν γνωρίζει κανείς? Έχω 9,93€ τα οποία είναι μπόνους από την Ευρωπαϊκή κάρτα νέων και λήγουν στις 27 Μαΐου. Θα διαγραφούν στις 27 Μαΐου και ώρα 23:59 ή την ίδια ώρα με αυτή που αποδόθηκαν δηλαδή την ώρα που έγινε η ανανέωση?

Εάν δεν λέει ώρα, στο τέλος εκείνης της ημερομηνίας. Γνώμη μου, ανανεωσε 1 μέρα νωριτερα μην πεσεις σε προβλημα συστήματος. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Δεν τίθεται θέμα ανανέωσης αφού τα έξτρα ευρώ από το μπόνους ούτως ή άλλως δεν παίρνουν παράταση. Αντίθετα θα πρέπει να αφήσω να λήξει πρώτα το μπόνους ώστε να ανανεώσω και να μου αποδοθεί εκ νέου. Αν δεν έχει λήξει δεν αποδίδεται ξανά. Ο λόγος που ρωτάω είναι για το πότε να βάλω πακέτο και να καταναλώσω τα χρήματα του μπόνους. Και χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή διότι το μπόνους αποδίδεται κατ' ελάχιστον κάθε 31 ημέρες ενώ το πακέτο λήγει σε 30 ημέρες. Θα δω πώς θα το κάνω ώστε και το μπόνους να μην πηγαίνει χαμένο και να μη σπαταλάω τα πληρωμένα ευρώ μου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μου ήρθε αυτό το μήνυμα από την vodafone στον κύριο αριθμό (Comsote) που είχα δηλώσει όταν την είχα παραγγείλει (πρόσφατα περίπου 1 μήνας). Το θέμα είναι ότι ο αριθμός που έχω σβήσει κανονικά έπρεπε να είναι δικός μου αλλά δεν έχει καμία σχέση! Είναι ένας άκυρος αριθμός που ούτε ξέρω σε ποιον ανήκει! Ίσως πρέπει να είναι από το καινούργιο promo της vodafone που κάνει με το efood αλλά εγώ δεν έχω παραγγείλει κανέναν αριθμό από αυτό το promo. Είχα πάρει έναν καινούργιο αριθμό πριν την 25η Μαρτίου που έδινε προμο απεριόριστα data για 3 μήνες. Επίσης να σχολιάσω ότι στον καινούργιο αριθμό που πείρα έχουν καλέσει 2 φορές άτομα άκυρα που ψάχνουν κάποιον άσχετο με εμένα. Τι γίνεται ρε παιδιά εκεί στην Vodafone? 🤣

IMG_20220506_210817.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, P_papadis said:

Λοιπόν μου ήρθε αυτό το μήνυμα από την vodafone στον κύριο αριθμό (Comsote) που είχα δηλώσει όταν την είχα παραγγείλει (πρόσφατα περίπου 1 μήνας). Το θέμα είναι ότι ο αριθμός που έχω σβήσει κανονικά έπρεπε να είναι δικός μου αλλά δεν έχει καμία σχέση! Είναι ένας άκυρος αριθμός που ούτε ξέρω σε ποιον ανήκει! Ίσως πρέπει να είναι από το καινούργιο promo της vodafone που κάνει με το efood αλλά εγώ δεν έχω παραγγείλει κανέναν αριθμό από αυτό το promo. Είχα πάρει έναν καινούργιο αριθμό πριν την 25η Μαρτίου που έδινε προμο απεριόριστα data για 3 μήνες. Επίσης να σχολιάσω ότι στον καινούργιο αριθμό που πείρα έχουν καλέσει 2 φορές άτομα άκυρα που ψάχνουν κάποιον άσχετο με εμένα. Τι γίνεται ρε παιδιά εκεί στην Vodafone? 🤣

IMG_20220506_210817.jpg

Όταν πήρες τον καινούργιο αριθμό 25/3 μέσα στο φάκελο σου είχαν βάλει έτσι στο άσχετο και μια ακόμα sim. Αυτή η sim έχει αυτό τον αριθμό στον οποίο ζητάνε να ανανεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, P_papadis said:

Λοιπόν μου ήρθε αυτό το μήνυμα από την vodafone στον κύριο αριθμό (Comsote) που είχα δηλώσει όταν την είχα παραγγείλει (πρόσφατα περίπου 1 μήνας). Το θέμα είναι ότι ο αριθμός που έχω σβήσει κανονικά έπρεπε να είναι δικός μου αλλά δεν έχει καμία σχέση! Είναι ένας άκυρος αριθμός που ούτε ξέρω σε ποιον ανήκει! Ίσως πρέπει να είναι από το καινούργιο promo της vodafone που κάνει με το efood αλλά εγώ δεν έχω παραγγείλει κανέναν αριθμό από αυτό το promo. Είχα πάρει έναν καινούργιο αριθμό πριν την 25η Μαρτίου που έδινε προμο απεριόριστα data για 3 μήνες. Επίσης να σχολιάσω ότι στον καινούργιο αριθμό που πείρα έχουν καλέσει 2 φορές άτομα άκυρα που ψάχνουν κάποιον άσχετο με εμένα. Τι γίνεται ρε παιδιά εκεί στην Vodafone? 🤣

IMG_20220506_210817.jpg

Εγώ στη θέση σου θα πετούσα τον αριθμό. Από τη στιγμή που σε καλούν άσχετα άτομα -γεγονός που σημαίνει ότι ο προηγούμενος χρήστης απενεργοποίησε πρόσφατα το νούμερο το οποίο είναι γνωστό στον κύκλο του- θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος να κρατήσεις το συγκεκριμένο αριθμό πέραν του χρόνου ισχύος της προσφοράς των απεριόριστων. Όταν λήξουν τα απεριόριστα πέτα το νούμερο και πάρε άλλο. Αν τρέχει ακόμη η προσφορά του efood πάρε από εκεί. Η κοπέλα μου πήρε τη Μεγάλη εβδομάδα έναν τέτοιο αριθμό και πραγματικά είναι πάρα πολύ καλή προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι συχνό το φαινόμενο στη Vodafone (σε σχέση με τις άλλες 2)να ψάχνουν σε νέο αριθμό τον προηγούμενο κάτοχο.. Μου έχει τύχει και μένα πριν χρόνια αλλά και σε ένα άλλο μέλος του forum πρόσφατα (υπάρχει η ιστορία στις προηγούμενες σελίδες).Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό,εγώ πάντως τον είχα πετάξει τον αριθμό,έτσι και αλλιώς καινούργιος ήταν δεν πρόλαβα να τον δώσω κάπου. 

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει με την μπλε το 2019 όταν έβαλα για πρώτη φορά γουίντ. Με έπαιρναν άσχετοι μου ερχόταν μηνύματα από εταιρείες σχετικά με προσφορές χωρίς να έχω γράφει κάπου. Πήγα στο κατάστημα μου το απενεργοποίησαν μου το έβγαλαν από το όνομα μου και το ΑΦΜ και πήρα άλλο καινούργιο και βρήκα την υγειά μου. Και το πιο πρόσφατο είναι και πιο εύκολο 😉. Από 6933... Πήγα σε 6932....

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ ότι οι αριθμοί δε θα έπρεπε να ανακυκλώνονται. Ή τουλάχιστον θα έπρεπε να είναι πάνω από 5 χρόνια ανενεργός ο αριθμός ως που να μπορεί να δοθεί σε άλλο χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Μου έχει τύχει με την μπλε το 2019 όταν έβαλα για πρώτη φορά γουίντ. Με έπαιρναν άσχετοι μου ερχόταν μηνύματα από εταιρείες σχετικά με προσφορές χωρίς να έχω γράφει κάπου. Πήγα στο κατάστημα μου το απενεργοποίησαν μου το έβγαλαν από το όνομα μου και το ΑΦΜ και πήρα άλλο καινούργιο και βρήκα την υγειά μου. Και το πιο πρόσφατο είναι και πιο εύκολο 😉. Από 6933... Πήγα σε 6932....

6934 εγώ έχω από Wind και ένα πολύ εύκολο φοιτητικό το κρατάμε για αυτό το λόγο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Lybouros said:

Πώς σας φαίνεται η τρέχουσα λοταρία του Big Bang? Έχω 10250 κρυστάλλους. Αξίζει λέτε να αγοράσω λαχνούς?

Εξαρτάται από τα δώρα. Τι δίνουν;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, p_k said:

Εξαρτάται από τα δώρα. Τι δίνουν;

Σε τρεις νικητές από 1 iPhone SE3 5G64GB και σε ακόμη είκοσι νικητές από 50000 κρυστάλλους και κωδικούς απεριόριστου internet για ένα χρόνο. Μου φαίνονται αρκετά αξιόλογα τα δώρα οπότε λογικά θα αγοράσω.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Lybouros said:

Σε τρεις νικητές από 1 iPhone SE3 5G64GB και σε ακόμη είκοσι νικητές από 50000 κρυστάλλους και κωδικούς απεριόριστου internet για ένα χρόνο. Μου φαίνονται αρκετά αξιόλογα τα δώρα οπότε λογικά θα αγοράσω.

Εγώ από τη στιγμή που το βασικό μου πρόγραμμα είναι unlimited στην πράσινη και είχα 30.000 κρυστάλλους που δεν τους χρειάζομαι αγόρασα 15 λαχνους,αυτό που παρατηρώ όμως είναι ότι τα sms με τους κωδικούς που μου ήρθαν είναι 13 αντί για 15.Υπαρχουν κάπου αλλού οι κωδικοί συγκεντρωτικα πέρα από τα sms; 

Link to comment
Share on other sites

Καλή περίπτωση θα έλεγα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2022 at 1:16 ΠΜ, Lybouros said:

Γεια σε όλους. Έχω τρία νούμερα CU αλλά ακόμη δεν έχει τύχει να ενεργοποιήσω τα νέα πακέτα απεριόριστου internet. Γνωρίζει κανείς τις ώρες έναρξης και λήξεις αυτών των πακέτων? Δηλαδή το πακέτο με απεριόριστο ημερήσιο internet τι ώρα λήγει? Ακριβώς 24 ώρες μετά την αγορά του ή στις 4πμ της επομένης? Επίσης στο πακέτο με τα τέσσερα συνεχόμενα ΣΚ τι ώρα αρχίζει το ΣΚ στο CU? στις 18:00 της Παρασκευής όμως στο WU ή κανονικά στις 00:00 του Σαββάτου? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Το πακέτο με τα 4 συνεχόμενα ΣΚ αρχίζει 00:00:01 του Σαββάτου.
Αν μπορέσω θα δω αν θα λήξει στις 12:00 μμ την Κυριακή ή θα συνεχίσει και λίγο αργότερα.. 

Link to comment
Share on other sites

μόλις εξαργύρωσα 54.000 ήρθαν 27 sms
έχω και 32.000 πόντους για τα data του bingbanq

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τη στιγμή που το βασικό μου πρόγραμμα είναι unlimited στην πράσινη και είχα 30.000 κρυστάλλους που δεν τους χρειάζομαι αγόρασα 15 λαχνους,αυτό που παρατηρώ όμως είναι ότι τα sms με τους κωδικούς που μου ήρθαν είναι 13 αντί για 15.Υπαρχουν κάπου αλλού οι κωδικοί συγκεντρωτικα πέρα από τα sms; 
Τσέκαρε μέσα στην εφαρμογή του Big Bang στο shop-->history
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα για άτομο που έδωσε περιπου 250.000 για τον διαγωνισμό Χριστουγέννων και μην σας πω τι πηρε... Εγώ πήρα έναν λαχνο για τώρα και εάν μου κάτσει καλοδεχούμενο. Γενικά δεν πιστευω σε αυτά, ειδικά από την συγκεκριμένη εταιρεία. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...