Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι μέσω του Vodafone App γίνεται για οποιοδήποτε "τοπικό" πρόβλημα και έχω μιλήσει με το τεχνικό τους τμήμα και όντως παρακολουθούν τις αιτήσεις οποιουδήποτε προβλήματος και τις επιδιορθώνουν ή τις προωθούν ανάλογα για μελλοντική αναβάθμιση.
Μακάρι να προσθέσουν την ανάλογη δυνατότητα κάποια στιγμή και στο CU App...
ισχύει και για μένα από Vodafone app τους είχα ζητήσει να βάλουν primary την b20 και μετά την Β3 και την Β7 τελευταια πέρασε βέβαια αρκετός καιρός αλλά το έκαναν,τέλος οι μεταπτώσεις σε 3g από τότε,τώρα πάει σαν wifi μέσα στο σπίτι μου η γραμμή μου

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, akalos said:

ισχύει και για μένα από Vodafone app τους είχα ζητήσει να βάλουν primary την b20 και μετά την Β3 και την Β7 τελευταια πέρασε βέβαια αρκετός καιρός αλλά το έκαναν,τέλος οι μεταπτώσεις σε 3g από τότε,τώρα πάει σαν wifi μέσα στο σπίτι μου η γραμμή μου

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Στείλε τους και κανα μήνυμα να βάλουν μόνιμο πακετο απεριόριστου μηνιαίου ίντερνετ με 10€...

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Mobileras said:

Στείλε τους και κανα μήνυμα να βάλουν μόνιμο πακετο απεριόριστου μηνιαίου ίντερνετ με 10€...

Πάντως, το συλλογικό αίτημά μας για παράταση της Πασχαλινής προσφοράς κατά πέντε ημέρες, δεν εισακούστηκε από ό,τι φαίνεται. Αναμενόμενη εξέλιξη, καθώς αν το έκανε, θα έδινε την εντύπωση ότι αντιγράφει την πράσινη.

Link to comment
Share on other sites

Στείλε τους και κανα μήνυμα να βάλουν μόνιμο πακετο απεριόριστου μηνιαίου ίντερνετ με 10€...
το έχω στείλει εδώ και δύο μήνες περίπου δεν νομίζω ότι θα το κάνουν επειδή και μόνο το ζητήσαμε,μακάρι

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

On 27/4/2022 at 12:06 ΜΜ, nikosp88 said:

Οτι θες τα κάνεις, μπορείς και σουβλάκια μέσω efood

Απλώς ενημερωτικά, η απάντηση του nikosp88 αναφορικά με το "μπόνους της νέας γενιάς" είναι λάθος. Δε μπορούν να χρησιμοποιηθούν αυτά τα χρήματα για την υπηρεσία CU Smart Pocket.

Link to comment
Share on other sites

 

Και δε το'χες καταλάβει από την αρχή ποιός και πως σου απάντησε;

On 27/4/2022 at 12:06 ΜΜ, nikosp88 said:

Οτι θες τα κάνεις, μπορείς και σουβλάκια μέσω efood

 

Link to comment
Share on other sites

Στο ηχογραφημένο μενού του 1252, εξακολουθούν να διαφημίζουν την Πασχαλινή προσφορά, ενώ κοντεύει να έρθει η καλοκαιρινή προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Gm87 said:

Στο ηχογραφημένο μενού του 1252, εξακολουθούν να διαφημίζουν την Πασχαλινή προσφορά, ενώ κοντεύει να έρθει η καλοκαιρινή προσφορά!

Ήτανε μέχρι και 26 του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Έχω τρία νούμερα CU αλλά ακόμη δεν έχει τύχει να ενεργοποιήσω τα νέα πακέτα απεριόριστου internet. Γνωρίζει κανείς τις ώρες έναρξης και λήξεις αυτών των πακέτων? Δηλαδή το πακέτο με απεριόριστο ημερήσιο internet τι ώρα λήγει? Ακριβώς 24 ώρες μετά την αγορά του ή στις 4πμ της επομένης? Επίσης στο πακέτο με τα τέσσερα συνεχόμενα ΣΚ τι ώρα αρχίζει το ΣΚ στο CU? στις 18:00 της Παρασκευής όμως στο WU ή κανονικά στις 00:00 του Σαββάτου? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Lybouros said:

Δηλαδή το πακέτο με απεριόριστο ημερήσιο internet τι ώρα λήγει? Ακριβώς 24 ώρες μετά την αγορά του ή στις 4πμ της επομένης?

24h 😔

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, johndouk said:

24h 😔

24h? Άρα θα πρέπει να θυμόμαστε τι ώρα το ενεργοποιήσαμε αφού στην Vodafone σε κανένα πακέτο δεν φαίνεται η ώρα λήξης.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται η ημερομηνία και η ώρα λήξης στα ενεργά πακέτα, αν πατήσεις πάνω στο ρολογάκι

2FBE5991-32AA-4CD3-A58D-983A32E0FF02.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετέφερα 23€ από ένα νούμερό μου CU σε ένα άλλο. Παρατήρησα ότι δε με χρέωσε τίποτα για τη μεταφορά. Μπράβο στη Βόνταφον.

Link to comment
Share on other sites

Αν το μετέφερες από καρτοσυμβολαιο έτσι είναι. Δεν χρεώνεσαι. 

Αν το έκανες από cu πρόκειται για αλλαγή. 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Vasileios said:

Αν το μετέφερες από καρτοσυμβολαιο έτσι είναι. Δεν χρεώνεσαι. 

Αν το έκανες από cu πρόκειται για αλλαγή. 

Από CU το έκανα. Από CU το έκανε την περασμένη εβδομάδα και ο αδερφός μου που επίσης δε χρεώθηκε καθόλου. Μήπως παίζει ρόλο ότι έχουμε CU Special? Εννοώ ότι είναι αυτό που δίνει 600' προς CU και 600ΜΒ κάθε πρώτη του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω μαζέψει gb από φοιτητικό cu εδώ και χρόνια και θα πετάξω την Παρασκευή για Κύπρο. Ξέρει κανείς άν αυτά μπορούν να χρησιμοποιηθούν για περιαγωγή; Το έχει δοκιμάσει κανείς ;

Edited by pavlos77
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα δίκτυα αλλά η Vodafone έχει συμφωνία με τη Cyta, οπότε αυτόματα θα συνδεθείς εκεί. 

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα μια περίεργη κλήση από απόκρυψη. "είμαι ο γείτονάς σου και έχεις συνδεθεί στο wifi μου, που βρήκες τον κωδικό κλπ" ήθελε κουβέντα και τον έκλεισα.
Έψαξα να βρω τον κώδικα για φραγή εισ με απόκρυψη. Στην Wind ήταν το *254#
Στη vodafone δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο για κινητά ενώ έχει τον κώδικα για σταθερά.
Πάντως μπήκα στο chat και με εξυπηρέτησαν αμέσως και με ευγένεια. Δεν μου έδωσε όμως τον αντίστοιχο κώδικα USSD.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, balkos said:

Έλαβα μια περίεργη κλήση από απόκρυψη. "είμαι ο γείτονάς σου και έχεις συνδεθεί στο wifi μου, που βρήκες τον κωδικό κλπ" ήθελε κουβέντα και τον έκλεισα.
Έψαξα να βρω τον κώδικα για φραγή εισ με απόκρυψη. Στην Wind ήταν το *254#
Στη vodafone δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο για κινητά ενώ έχει τον κώδικα για σταθερά.
Πάντως μπήκα στο chat και με εξυπηρέτησαν αμέσως και με ευγένεια. Δεν μου έδωσε όμως τον αντίστοιχο κώδικα USSD.

Αυτό είναι ηχογραφημένο κλιπ για φάρσες, οπότε κάποιος σου έκανε πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, CaptainNickGR said:

Αυτό είναι ηχογραφημένο κλιπ για φάρσες, οπότε κάποιος σου έκανε πλάκα.

Όχι . Είχαμε κανονική συνομιλία. Δεν είναι όμως το σημαντικό αυτό.
Το βασικό για το οποίο πόσταρα  είναι μήπως κάποιος άλλος θέλει να βάλει φραγή σε ανώνυμες κλήσεις. Όλα αυτά τα χρόνια που ήμουν στην wind μου είχε φανεί πολύ χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, balkos said:

Όχι . Είχαμε κανονική συνομιλία. Δεν είναι όμως το σημαντικό αυτό.
Το βασικό για το οποίο πόσταρα  είναι μήπως κάποιος άλλος θέλει να βάλει φραγή σε ανώνυμες κλήσεις. Όλα αυτά τα χρόνια που ήμουν στην wind μου είχε φανεί πολύ χρήσιμο.

Μπορείς να δεις εάν το υποστηρίζει και η εφαρμογή κλήσεων της συσκευής σου (dialer).

Link to comment
Share on other sites

ακόμα και ο google dialer υποστηρίζει αυτό που θέλεις στις ρυθμίσεις

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Σε υπάρχον νούμερο CU με καταχωρημένη την Ευρωπαϊκή κάρτα νέων αν ενεργοποιηθεί η φοιτητική προσφορά η προσφορά της Ευρωπαϊκής κάρτας συνεχίζει να αποδίδεται ή διαγράφεται? Δηλαδή τα έξτρα 10€ με κάθε ανανέωση μία φορά το μήνα για 12 μήνες θα αποδίδονται κανονικά ως που να λήξει η Ευρωπαϊκή κάρτα και θα μπορούν να χρησιμοποιηθούν για την αγορά φοιτητικού πακέτου ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...