Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΝΕΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΟΥ INTERNET ΟΛΗ ΜΕΡΑ & ΝΕΟΥ ΣΧΗΜΑΤΟΣ ΜΕ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΛΕΠΤΑ & DATA
Σε συνέχεια της από 17/12/2021 ανακοίνωσης μας, σας ενημερώνουμε ότι η κατάργηση της υπηρεσίας Internet Όλη Μέρα αναβάλλεται για τις 17/05/2022.

Περαιτέρω σας ενημερώνουμε για την παρακάτω αλλαγή:

Έως τις 17/8/2022, θα ισχύει ειδική προσφορά σύμφωνα με την οποία, όταν τελειώνουν τα data ή τα λεπτά ομιλίας που έχεις αγοράσει ή πάρει δώρο, η χρέωση θα είναι εφάπαξ 2€ και θα έχεις απεριόριστα λεπτά ομιλίας προς σταθερά και κινητά και για απεριόριστα Data*
Από 18/8/2022, όταν τελειώνουν τα λεπτά ομιλίας που έχεις αγοράσει ή πάρει δώρο, η χρέωση θα μεταβληθεί σε εφάπαξ €2 για απεριόριστα λεπτά ομιλίας προς σταθερά και κινητά. Αντίστοιχα, η χρέωση όταν τελειώνουν τα data σου, θα μεταβληθεί επίσης σε εφάπαξ

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 25/4/2022 at 2:08 ΜΜ, akalos said:

ΝΕΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗΣ ΤΟΥ INTERNET ΟΛΗ ΜΕΡΑ & ΝΕΟΥ ΣΧΗΜΑΤΟΣ ΜΕ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΛΕΠΤΑ & DATA
Σε συνέχεια της από 17/12/2021 ανακοίνωσης μας, σας ενημερώνουμε ότι η κατάργηση της υπηρεσίας Internet Όλη Μέρα αναβάλλεται για τις 17/05/2022.

Περαιτέρω σας ενημερώνουμε για την παρακάτω αλλαγή:

Έως τις 17/8/2022, θα ισχύει ειδική προσφορά σύμφωνα με την οποία, όταν τελειώνουν τα data ή τα λεπτά ομιλίας που έχεις αγοράσει ή πάρει δώρο, η χρέωση θα είναι εφάπαξ 2€ και θα έχεις απεριόριστα λεπτά ομιλίας προς σταθερά και κινητά και για απεριόριστα Data*
Από 18/8/2022, όταν τελειώνουν τα λεπτά ομιλίας που έχεις αγοράσει ή πάρει δώρο, η χρέωση θα μεταβληθεί σε εφάπαξ €2 για απεριόριστα λεπτά ομιλίας προς σταθερά και κινητά. Αντίστοιχα, η χρέωση όταν τελειώνουν τα data σου, θα μεταβληθεί επίσης σε εφάπαξ

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Στις ανακοινώσεις της Vodafone δεν υπάρχει κάπου πάντως. Θα μπορούσα να έχω ένα link με την πηγή?

Link to comment
Share on other sites

«10GB KAI 200 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 15 ΜΕΡΕΣ ΜΕ 2.00€! ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΕΙΛΕ 4112 ΣΤΟ 125700 ΜΕΧΡΙ 01/05 #CU OPEN»

Πρώτη φορά λαμβάνω SMS για προσφορά στο 125700. Μπορεί να τη δικαιούται κ κάποιος άλλος 🙂 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

«10GB KAI 200 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 15 ΜΕΡΕΣ ΜΕ 2.00€! ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΕΙΛΕ 4112 ΣΤΟ 125700 ΜΕΧΡΙ 01/05 #CU OPEN»

Πρώτη φορά λαμβάνω SMS για προσφορά στο 125700. Μπορεί να τη δικαιούται κ κάποιος άλλος 🙂 

Πώς ενεργοποιείς για για τις προσφορές;

Link to comment
Share on other sites

«10GB KAI 200 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 15 ΜΕΡΕΣ ΜΕ 2.00€! ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΕΙΛΕ 4112 ΣΤΟ 125700 ΜΕΧΡΙ 01/05 #CU OPEN»
Πρώτη φορά λαμβάνω SMS για προσφορά στο 125700. Μπορεί να τη δικαιούται κ κάποιος άλλος  
Η συγκεκριμένη προσφορά έρχεται συχνά πυκνά σε ένα φοιτητικο που έχω

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

@Chrischal1908Εννοείς πως να ενεργοποιήσεις για να σου έρχονται μηνύματα; 

Στο CU App, επιλέγεις από κάτω δεξιά Μενού > Ρυθμίσεις > Διαχείριση προσωπικών δεδομένων και επικοινωνιών > Ενεργοποιείς την σύνθετη επεξεργασία > Τσεκάρεις SMS και ηλεκτρονική ενημέρωση > στο επόμενο βήμα επιλέγεις αν θέλεις να σε καλούν για προσφορές (συνήθως επιλέγουμε κανένας, είναι το λεγόμενο μητρώο 11)

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, paanos said:

@Chrischal1908Εννοείς πως να ενεργοποιήσεις για να σου έρχονται μηνύματα; 

Στο CU App, επιλέγεις από κάτω δεξιά Μενού > Ρυθμίσεις > Διαχείριση προσωπικών δεδομένων και επικοινωνιών > Ενεργοποιείς την σύνθετη επεξεργασία > Τσεκάρεις SMS και ηλεκτρονική ενημέρωση > στο επόμενο βήμα επιλέγεις αν θέλεις να σε καλούν για προσφορές (συνήθως επιλέγουμε κανένας, είναι το λεγόμενο μητρώο 11)

Να στέλνουν μηνύματα για προσφορές εννοώ! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Χθες μου αποδόθηκαν οι προσφορές, στον αριθμό μου που έχει αγοραστεί από το efood. Σήμερα έκανα ανανέωση με 12€. Μου αποδόθηκαν έξτρα 10€ με διάρκεια ισχύος τριάντα ημέρες, τα οποία -όπως μου λέει το ηχογραφημένο μενού του 1252- προέρχονται από το "μπόνους της νέας γενιάς". Μήπως γνωρίζει κάποιος, αναφορικά με το εν λόγω μπόνους: 1) Μπορεί κανονικά να χρησιμοποιηθεί για αγορά πακέτων, ή αφορά μόνο κλήσεις και μηνύματα εκτός πακέτων, όπως συμβαίνει με αντίστοιχα μπόνους της μπλε? 2) Μπορεί να χρησιμοποιηθεί για κλήσεις και μηνύματα προς μη γεωγραφικούς αριθμούς, π.χ. σύντομους κωδικούς? 3) Μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την υπηρεσία CU Smart Pocket? 4) Αν κάνω εκ νέου ανανέωση την τριακοστή ημέρα, θα μου αποδοθεί νέο μπόνους, οπότε και τα δύο μπόνους μαζί, θα αθροιστούν και θα πάρουν παράταση για τριάντα ημέρες ακόμη ή όχι? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nikosp88 said:

Οτι θες τα κάνεις, μπορείς και σουβλάκια μέσω efood

Ευχαριστώ! Και παρατείνονται με νέα ανανέωση, ή πρέπει να λήξουν πρώτα, ώστε να αποδοθούν εκ νέου?

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, nikosp88 said:

Οτι θες τα κάνεις, μπορείς και σουβλάκια μέσω efood

Νομίζω το μπόνους δεν αφορά αγορές πέρα από υπηρεσίες Vodafone. Εγώ για παράδειγμα είχα υπόλοιπο από μπόνους και δεν με άφηνε να τα στείλω στο χαμόγελο του παιδιού.

Το καλό είναι ότι προηγείται στην κατανάλωση λόγω του ότι λήγει νωρίτερα.

41 minutes ago, Gm87 said:

Ευχαριστώ! Και παρατείνονται με νέα ανανέωση, ή πρέπει να λήξουν πρώτα, ώστε να αποδοθούν εκ νέου?

Δεν παρατείνονται καθόλου. Το δεκάρικο ή θα το φας στις 30 μέρες ή θα χαθεί.

Επίσης αν κάνεις ανανέωση πριν τις 31 μέρες, δεν παίρνεις μπόνους. Πρέπει να λήξει το παλιό μπόνους ώστε να κάνεις ανανέωση και να πάρεις το καινούριο.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kalitexnis_g said:

Νομίζω το μπόνους δεν αφορά αγορές πέρα από υπηρεσίες Vodafone. Εγώ για παράδειγμα είχα υπόλοιπο από μπόνους και δεν με άφηνε να τα στείλω στο χαμόγελο του παιδιού.

Το καλό είναι ότι προηγείται στην κατανάλωση λόγω του ότι λήγει νωρίτερα.

Δεν παρατείνονται καθόλου. Το δεκάρικο ή θα το φας στις 30 μέρες ή θα χαθεί.

Επίσης αν κάνεις ανανέωση πριν τις 31 μέρες, δεν παίρνεις μπόνους. Πρέπει να λήξει το παλιό μπόνους ώστε να κάνεις ανανέωση και να πάρεις το καινούριο.

Ευχαριστώ πολύ! Το καλό να λέγεται πάντως, είναι εξαιρετική προσφορά. Από τη στιγμή που μπορείς να χρησιμοποιήσεις το δεκάρικο όπως θέλεις -το κυριότερο είναι, ότι χρησιμοποιείται κανονικά για την αγορά όλων των διαθέσιμων πακέτων-, δεν πειράζει καθόλου που δεν παρατείνεται. Τώρα ενεργοποιώ το CU Combo L για τρεις μήνες, διότι είναι προϋπόθεση ώστε να λαμβάνω την προσφορά του efood, δηλαδή τα 17,9GB το μήνα. Χάρη στο έξτρα δεκάρικο, θα μπορώ να αγοράζω και τα απεριόριστα data για τα Σαββατοκύριακα και θα περισσεύουν και χρήματα. Ελπίζω μόνο, αν ενεργοποιήσω ένα πακέτο, να καταναλώνει με προτεραιότητα τα δωρεάν 10€ και όχι τα αγορασμένα, διαφορετικά θα υπάρξει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Gm87 said:

Ελπίζω μόνο, αν ενεργοποιήσω ένα πακέτο, να καταναλώνει με προτεραιότητα τα δωρεάν 10€ και όχι τα αγορασμένα, διαφορετικά θα υπάρξει πρόβλημα.

Αυτό είναι σίγουρο. Έχω την προσφορά μέσω της κάρτας Νέων και τρώει πρώτα το μπόνους με τη λογική ότι λήγει νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ποσό καιρό μετά την αγορά νέου αριθμού cu μπορώ να ζητήσω φορητότητα σε άλλο πάροχο;
Υπάρχει καμία χρονική δέσμευση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, tsagod123 said:

Ποσό καιρό μετά την αγορά νέου αριθμού cu μπορώ να ζητήσω φορητότητα σε άλλο πάροχο;
Υπάρχει καμία χρονική δέσμευση;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλά, αγόρασες νέο αριθμό CU, και μέσα σε λίγο καιρό, θέλεις να φύγεις κιόλας για άλλο πάροχο? Ειδικά τώρα, που ήρθαν τόσο ωραία πακέτα και προσφορές, ακόμη και με απεριόριστες παροχές? Φιλικά πάντα, απλά μου κάνει εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Τον πήρα για συγκεκριμένο σκοπό που όμως δεν με καλύπτει το σήμα και το internet για το μέρος που το ήθελα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Οπου και να πας με φορητότητα το 12αρι κάρτα δεν θα το γλιτώσεις. Αφού είναι για ιντερνετ μόνο,πιο γρήγορο και λιγότερο γραφειοκρατικό ειναι να πάρεις νέο αριθμό σε άλλο πάροχο παρά να μεταφέρεις αυτόν

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikosp88 said:

Όλα εξαιρετικά είναι στην Vodafone. Το μέλλον φαίνεται συναρπαστικό!!!!

Όχι στη Vodafone.. στη Vodafonaaara είναι όλα εξαιρετικά!! 😉

Link to comment
Share on other sites

Οπου και να πας με φορητότητα το 12αρι κάρτα δεν θα το γλιτώσεις. Αφού είναι για ιντερνετ μόνο,πιο γρήγορο και λιγότερο γραφειοκρατικό ειναι να πάρεις νέο αριθμό σε άλλο πάροχο παρά να μεταφέρεις αυτόν

Έχω σχετικά εύκολο νούμερο στη βοντα.
Δεν βιάζομαι όποτε αν δεν έχω χρονικό περιορισμό θα προχωρήσω .


Sent from my iPhone using Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, bbbb said:

Οπου και να πας με φορητότητα το 12αρι κάρτα δεν θα το γλιτώσεις.

Από ό,τι κατάλαβα, εκεί που θέλει να πάει ο φίλος, δεν είναι υποχρεωτική η δωδεκάευρη ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Θα έχω 12ευρη ανανέωση. Θέλω να κάνω εκτροπη κλήσεων τις μέρες που θα είμαι στο χωριό λόγω ότι το εταιρικό νούμερο wind που έχω δεν έχει σήμα εκεί. Δεν έμεινα ικανοποιημένος από το 4g και από την βονταφον. Στις κλήσεις καλά ήταν.
Το νούμερο το πήρα την προηγούμενη εβδομάδα, ποτέ θα μπορώ να κάνω φορητότητα στον τρίτο πάροχο της παρέας;

Θα συντηρώ τον αριθμό και θα βάζω μια κάρτα αν τρίμηνο περίπου .


Sent from my iPhone using Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις ερώτηση στο τσατ του cu και ταυτόχρονα τα παράπονά σου για το λόγο που θέλεις να φύγεις

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bbbb said:

Μπορείς να κάνεις ερώτηση στο τσατ του cu και ταυτόχρονα τα παράπονά σου για το λόγο που θέλεις να φύγεις

Από τη στιγμή που έχει πρόβλημα με το σήμα, δεν έχει νόημα να κάνει ερώτηση και παράπονο. Τι να του κάνουν στο chat? Να βάλουν 4G κεραία στην περιοχή του και να κάνουν επενδύσεις εκατομμυρίων ειδικά για αυτόν? Ας είμαστε ρεαλιστές. Αν έχεις πρόβλημα με την τιμολογιακή πολιτική, μπορείς να το "παζαρέψεις", ώστε να σου δώσουν μία καλή προσφορά και να παραμείνεις στο δίκτυο. Αν όμως έχεις πρόβλημα σήματος, κάλυψης δικτύου ή ταχύτητας internet, δεν γίνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα που είχα πρόβλημα με το σήμα για internet και κλήσεις, έκανα αναφορά μέσω του app και μετά από λίγο καιρό βελτιώθηκε η κατάσταση.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GraveDigger said:

Παλιότερα που είχα πρόβλημα με το σήμα για internet και κλήσεις, έκανα αναφορά μέσω του app και μετά από λίγο καιρό βελτιώθηκε η κατάσταση.

Ναι μέσω του Vodafone App γίνεται για οποιοδήποτε "τοπικό" πρόβλημα και έχω μιλήσει με το τεχνικό τους τμήμα και όντως παρακολουθούν τις αιτήσεις οποιουδήποτε προβλήματος και τις επιδιορθώνουν ή τις προωθούν ανάλογα για μελλοντική αναβάθμιση.
Μακάρι να προσθέσουν την ανάλογη δυνατότητα κάποια στιγμή και στο CU App... 😉

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...