Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, akalos said:

πολύ σωστά αλλά έτσι είναι τα καρτοκινητα σε όλες τις εταιρείες ,με τερτιπια προσφορές με ημερομηνίες λήξης κτλ,για αυτό πολλοί προτιμούν τα συμβόλαια,μια φορά το μήνα και ξεγνοιασες....αυτό ακριβώς ζήτησα από το chat να προωθήσουν,πονηρός μεν αλλά δεν βλέπω να το βγάζουν σαν πακέτο

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Πολύ σωστά έπραξες λοιπόν και μακάρι όλοι οι συνδρομητές να κάνουν έτσι, να πιέζουν δηλαδή τις εταιρείες ώστε να βγάζουν καλύτερα και πιο συμφέροντα προγράμματα.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, EllinikoNisi said:

Πολύ ντόρος για το τίποτα. Με συμβόλαιο πιο φθηνά έρχεται και εφόσον κάποιος θέλει unlimited σημαίνει ότι είναι απαραίτητο για τον χρήστη. 

Δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον που υποστηρίζει το unlimited αλλά δεν το χρησιμοποιεί κάθε μήνα. Τώρα αν το θέλει για περιστασιακή χρήση ναι είναι καλό.

Παιδιά 36€ αναφέρετε λες και είναι superduper τιμή. Στην ίδια τιμή παίρνεις και δεύτερη data sim με συμβόλαιο. Εφόσων, υπολογίζεται την μηνιαία τιμή γιατί δεν πάτε σε συμβόλαιο που έρχεται φθηνότερα?

Διαφωνώ απόλυτα. Το να μπορεί κάποιος να το ενεργοποιεί όταν το χρειάζεται, είναι η ακριβής έννοια του καρτοκινητού. Κάνω χρήση υπηρεσίας αυτόν τον μήνα επειδή την χρειάζομαι, δεν κάνω τον επόμενο γιατί δεν την χρειάζομαι. Ορθότατο. Καρτοκινητή έχω, όχι συμβόλαιο.

 

Θαρρείς ότι σε συμβόλαιο χρειάζονται όλοι τις παροχές μηνιαίος στο ακέραιο; Σύντομη απάντηση: όχι.

Άρα το ελεύθερο ενεργοποίησης ενός πακέτου που προσφέρει η καρτοκινητή, είναι ιδανικό.

 

Με μόνη εξαίρεση, αν κάποιος το θέλει μηνιαία, τότε ναι, θα συνάψει συμβόλαιο.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν μπορεί να βάζει κάρτες σε καρτοκινητό ή δυσκολευεται να ενεργοποιεί πακέτα, μπορεί να έχει ένα συμβόλαιο απεριόριστο με 33 ευρώ. 

Για μένα που έχω καροκινητό , με συμφέρει όταν δεν χρειάζομαι απεριόριστα. 

Κρατάω τα 2- 7 GB της ανανέωσης και του πακέτου , και μόνο όταν χρειαστώ απεριόριστα αγοράζω. 

Από την άλλη μεριά επιτέλους τα συμβόλαια βγαίνουν πιο φτηνά από τα καρτοκινητά , όπως θα έπρεπε δηλαδή να ήταν πάντα. 

Η αγορά άρχισε να ισοροπεί.

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nikosp88 said:

Ξεχνας ότι με 6ευρω έχεις απεριόριστα data για όλα τα ΣΚ. 36 ευρώ βγαίνει για όλες τις ημέρες.

Επίσης μη σου κάνει εντύπωση το 24ωρο να είναι 30ωρο ή και παραπάνω. 

Με αυτό το πακέτο απελευθερώνει στην ουσία τα data. Προσωπικά δε χρειάζομαι κάθε μέρα απεριόριστα,όταν τα χρειάζομαι όμως ξέρω πλέον ότι με 1.5ευρω έχω απεριόριστα, χωρίς δεσμεύσεις απλά με ενάμιση ευρώ!!!!! Δεν υπάρχει λέμε...

Νίκο μου 3 πουλάκια κάθονταν κάνεις συμβόλαιο με 30 ευρώ και ξερό ψωμί. 360 ευρώ τον χρόνο με κλειστή τιμή για 2 χρόνια όλα απεριόριστα. Δεν πάνε να κάνουνε Τούμπες στην καρτοκινητη. Πίνεις 2 καφέδες λιγότερο τον μήνα έξω και τελειώνει το πανηγύρι. Το unlimited του CU είναι κοροϊδία. Ας το έβαζε +15 ευρώ όπως το f2g με 5 mbps ταχύτητα και τελείωνε το πανηγύρι. Αν κάποιος ήθελε φουλ speed για μια μέρα ας αγόραζε έξτρα booster ταχύτητας με 1 ευρώ. 

1 hour ago, Vasileios said:

Όποιος δεν μπορεί να βάζει κάρτες σε καρτοκινητό ή δυσκολευεται να ενεργοποιεί πακέτα, μπορεί να έχει ένα συμβόλαιο απεριόριστο με 33 ευρώ. 

Για μένα που έχω καροκινητό , με συμφέρει όταν δεν χρειάζομαι απεριόριστα. 

Κρατάω τα 2- 7 GB της ανανέωσης και του πακέτου , και μόνο όταν χρειαστώ απεριόριστα αγοράζω. 

Από την άλλη μεριά επιτέλους τα συμβόλαια βγαίνουν πιο φτηνά από τα καρτοκινητά , όπως θα έπρεπε δηλαδή να ήταν πάντα. 

Η αγορά άρχισε να ισοροπεί.

 

Με κάλυψες πλήρως.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

εμείς όμως δεν καλυφθηκαμε μέχρι να βγάλει το πραγματικό μηνιαίο πακέτο απεριόριστων χωρίς υποχρεώσεις ....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikosp88 said:

Μα δεν θέλουμε όλοι κάθε μέρα απεριόριστα. ΔΕΝ χρειάζονται όλοι απεριόριστα. Εμενα στο κινητό καλύπτουν τα 9.5 του combo XL. Αν κάποιες μέρες χρειαστεί να κατεβάσω αρχεία ή να πάω στο χωριό μου ξέρω ότι με 1.5 ευρώ έχω όσα gb θέλω.. Όλα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε 

Οπότε μιλάμε για ένα άλλο κοινό με εντελώς διαφορετικό target χρήσης. Εδώ συμφωνούμε. Στην πράξη όμως και πάλι είναι καλό για αυτούς που μπορούν να το διαχειριστούν.  

 

2 minutes ago, akalos said:

εμείς όμως δεν καλυφθηκαμε μέχρι να βγάλει το πραγματικό μηνιαίο πακέτο απεριόριστων χωρίς υποχρεώσεις ....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Ακριβώς φίλε μου είναι και αυτοί που θέλουν να βγάλουν τον μήνα με απεριόριστα οπότε για αυτούς καλύτερα συμβόλαιο.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, cmvr said:

Νίκο μου 3 πουλάκια κάθονταν κάνεις συμβόλαιο με 30 ευρώ και ξερό ψωμί. 360 ευρώ τον χρόνο με κλειστή τιμή για 2 χρόνια όλα απεριόριστα. Δεν πάνε να κάνουνε Τούμπες στην καρτοκινητη. Πίνεις 2 καφέδες λιγότερο τον μήνα έξω και τελειώνει το πανηγύρι. Το unlimited του CU είναι κοροϊδία. Ας το έβαζε +15 ευρώ όπως το f2g με 5 mbps ταχύτητα και τελείωνε το πανηγύρι. Αν κάποιος ήθελε φουλ speed για μια μέρα ας αγόραζε έξτρα booster ταχύτητας με 1 ευρώ. 

Τι κάθεσαι και γράφεις τώρα,οι άνθρωποι είναι τραγικοί,εδώ κάθισαν και έβγαλαν διαφημιστικό για το ημερήσιο με το 1,5€ και όχι μόνο αυτό,υπάρχει και κόσμος που πανηγυρίζει με αυτό γιατί διάβασε την λέξη unlimited data στην Vodafone,φαντάσου αν βγάλουν και απεριόριστα data για όλο το μήνα μόνιμα στην καρτοκινητη θα βγούνε με σημαίες στο Σύνταγμα.Μακαρι να βγούνε άμεσα και να καλύψουν όλους τους συνδρομητές σε όλους τους παροχους και να έχει ο καθένας την επιλογή του ανάλογα με την τσέπη του και το δίκτυο που έχει στην περιοχή του.Καθε βήμα είναι θετικό,ας μείνουμε εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά η ύπαρξη του καρτοκινητου δεν είναι η άνεση του να χρησιμοποιείς το υπόλοιπο σου όποτε εσύ θες και να έχεις την ευελιξία όταν αλλάζουν οι ανάγκες σου; Αν οι ανάγκες σου είναι σταθερές κάθε μήνα τότε πας σε συμβόλαιο με τις παροχές που σε καλύπτουν.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, George6633 said:

Τι κάθεσαι και γράφεις τώρα,οι άνθρωποι είναι τραγικοί,εδώ κάθισαν και έβγαλαν διαφημιστικό για το ημερήσιο με το 1,5€ και όχι μόνο αυτό,υπάρχει και κόσμος που πανηγυρίζει με αυτό γιατί διάβασε την λέξη unlimited data στην Vodafone,φαντάσου αν βγάλουν και απεριόριστα data για όλο το μήνα μόνιμα στην καρτοκινητη θα βγούνε με σημαίες στο Σύνταγμα.Μακαρι να βγούνε άμεσα και να καλύψουν όλους τους συνδρομητές σε όλους τους παροχους και να έχει ο καθένας την επιλογή του ανάλογα με την τσέπη του και το δίκτυο που έχει στην περιοχή του.Καθε βήμα είναι θετικό,ας μείνουμε εκεί.

Και καλά κάνουν. Την αλήθεια λένε. Ούτε ένα ψέμα δεν έχει η διαφήμιση. 

Αν δεν σου αρέσει το ημερήσιο internet μην το πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι κάθεσαι και γράφεις τώρα,οι άνθρωποι είναι τραγικοί,εδώ κάθισαν και έβγαλαν διαφημιστικό για το ημερήσιο με το 1,5€ και όχι μόνο αυτό,υπάρχει και κόσμος που πανηγυρίζει με αυτό γιατί διάβασε την λέξη unlimited data στην Vodafone,φαντάσου αν βγάλουν και απεριόριστα data για όλο το μήνα μόνιμα στην καρτοκινητη θα βγούνε με σημαίες στο Σύνταγμα.Μακαρι να βγούνε άμεσα και να καλύψουν όλους τους συνδρομητές σε όλους τους παροχους και να έχει ο καθένας την επιλογή του ανάλογα με την τσέπη του και το δίκτυο που έχει στην περιοχή του.Καθε βήμα είναι θετικό,ας μείνουμε εκεί.
δηλαδή εγώ που έχω με 12€ όλα απεριόριστα εστω για 5 μήνες δεν γλιτώνω το χορό του Ζαλόγγου,φυσικά και δεν πρέπει να πανηγυρίζει αλλά ξέρεις πόσοι θα το πάρουν για να κατεβάσουν κάμποσες ταινίες να τις έχουν καβατζα,όλα έχουν την χρήση τους άσχετα αν κάποιοι δεν τα χρησιμοποιούν ,και γω θα το πάρω μόλις τελειώσει η προσφορά που έχω,πολύ δελεαστικο πακέτο

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk




Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vasileios said:

Και καλά κάνουν. Την αλήθεια λένε. Ούτε ένα ψέμα δεν έχει η διαφήμιση. 

Αν δεν σου αρέσει το ημερήσιο internet μην το πάρεις.

Θα το πάρω σε περίπτωση που το χρειαστώ,όποιο πακέτο χρειαστώ από οποιαδήποτε εταιρία που μπορεί να με καλύψει.Θα προτιμούσα όμως σαν καταναλωτής,τα οποιαδήποτε χρήματα από διαφημιστικά κλπ να πηγαίνουν στο δίκτυο,θα ήταν προτιμότερο από το να βγάζουν διαφημίσεις για το 1,5€. 

Link to comment
Share on other sites

Από 28/3 που είχα βάλει την προσφορά των 50gb με 0.10€ και μου είχε αφαιρέσει 1€ αντί για 0.10€ σήμερα 6/4 μπήκα τυχαία στο cu app και είδα ότι μου έχουν πιστώσει 5€ και ότι έχει ενεργοποιηθεί το πακέτο του απεριόριστου ίντερνετ για 1 μήνα λόγο νέας κάρτας sim. Ούτε κάποιο sms ήρθε ούτε με πείραν τηλέφωνο κτλ. Έτσι ξαφνικά, μπορεί να άργησαν αλλά τουλάχιστον έκαναν κάτι να διορθώσουν το λάθος τους. 

Link to comment
Share on other sites

Από 28/3 που είχα βάλει την προσφορά των 50gb με 0.10€ και μου είχε αφαιρέσει 1€ αντί για 0.10€ σήμερα 6/4 μπήκα τυχαία στο cu app και είδα ότι μου έχουν πιστώσει 5€ και ότι έχει ενεργοποιηθεί το πακέτο του απεριόριστου ίντερνετ για 1 μήνα λόγο νέας κάρτας sim. Ούτε κάποιο sms ήρθε ούτε με πείραν τηλέφωνο κτλ. Έτσι ξαφνικά, μπορεί να άργησαν αλλά τουλάχιστον έκαναν κάτι να διορθώσουν το λάθος τους. 
δεν υπάρχει περίπτωση να βγεις χαμένος από την εξυπηρέτηση πελατών της vοda
αυτό είναι νόμος εδώ και χρόνια σε τετοια θέματα

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών στο 13830 για κάποια θέματα που ήθελα για cu.Μιλησα με 2 διαφορετικούς υπαλλήλους και ένιωσα ότι μιλάω με ανθρώπους και όχι με εταιρίες.Συγχαρητηρια για την εξυπηρέτηση,ας παίρνουν και οι άλλοι παραδείγματα. 

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχουν οι άλλοι .....μόνο το χάος μετα την βονταφοναρα σε θέματα εξυπηρέτησης πελατών

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, George6633 said:

Σήμερα μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών στο 13830 για κάποια θέματα που ήθελα για cu.Μιλησα με 2 διαφορετικούς υπαλλήλους και ένιωσα ότι μιλάω με ανθρώπους και όχι με εταιρίες.Συγχαρητηρια για την εξυπηρέτηση,ας παίρνουν και οι άλλοι παραδείγματα. 

Χρόνια τώρα, πρόκειται για την νούμερο ένα εξυπηρέτηση πελατών.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Πάντοτε η βονταφον είχε την καλύτερη εξυπ.πελατων. Προσωπικά και στις 3 εταιρίες δεν έχω βρει προβλημα. Ίσως επειδή είμαι πολυ ευγενικός, ίσως επειδή επιλέγω μόνο chat ή messenger και όχι τηλεφωνικά. Έτσι τα γραπτά μένουν, ενώ τηλεφωνικά δεν προσεχουν τόσο τι λένε. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση... Αυτά τα 100GB με τους κρυστάλλους είναι εφικτό να τα έχεις κάθε μήνα ή όχι;Εννοώ είναι εύκολο να φτάσεις τους κρυστάλλους που λέει; 

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα εύκολο.3500 κρυστάλλους μαζεύεις εβδομαδιαια μόνο από daily bonus και cu around.Στο παιχνίδι με τις 15 πίστες άνετα μαζεύεις 6000-8000 τη βδομάδα.Σαββατο βράδυ συνηθως δίνει πίστες με 600 κρυσταλλους.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, George6633 said:

Να κάνω μια ερώτηση... Αυτά τα 100GB με τους κρυστάλλους είναι εφικτό να τα έχεις κάθε μήνα ή όχι;Εννοώ είναι εύκολο να φτάσεις τους κρυστάλλους που λέει; 

Ναι, ειδικά αν παίζεις από την Πέμπτη μέχρι την Κυριακή και κυρίως τις βραδινές ώρες μετά τις 00:00. 

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε και δευτερο νουμερο CU ώστε να μαζευεις κρυστάλλους και σε εκείνο το νουμερο, οπότε παίζοντας συνέχεια και στα 2 νουμερα πεμπτη-σαββατο βραδυ από τον 2ο μήνα και μετά θα έχεις παντα αρκετους κρυστάλλους για το πακετο. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

+10€ δώρο με κάθε ανανέωση για 12 μήνες. 

 

https://www.vodafonecu.gr/ela-sto-cu/efood-neo-cu-noumero/?fbclid=IwAR0_hxiJK5ESAJOnvbbuIXmz277XihFBUWtBcfuo-CWtcOvRCdX5b6x1vno

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή προσφορά αλλά καλύτερη για τα δικά μου δεδομένα και αρκετών ακόμη θεωρώ πως θα ήταν αντι για το 10αρικο,απεριόριστα data για ένα χρόνο. Αν παρόλα αυτά φτάνουν σε κάποιον το πακέτο των 10€ ομιλίας και θέλει και μέχρι τα 100gb το μήνα και δεν βαριέται να παίζει το παιχνίδι, δεν υπάρχει κάτι οικονομικότερο στην αγορά αυτή την στιγμή

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Αυτο δεν γινεται με φορητοτητα; Μονο για νεο αριθμο;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, jsimeo said:

Αυτο δεν γινεται με φορητοτητα; Μονο για νεο αριθμο;

Λογικά μόνο με νέο αριθμό και ίσως μόνο με παραγγελία μέσω του efood (με επιφύλαξη αυτό το τελευταίο).

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...