Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατί μας το πάνε από την Ζιμπαουε ?
πακέτο ΜΗΝΙΑΙΟ απεριόριστων σε ΟΛΑ δεν βλέπω

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Γιατί έτσι "πρέπει" για την ώρα.. για όποιον θέλει τα απεριόριστα αναμονή για προσφορές
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έτσι "πρέπει" για την ώρα.. για όποιον θέλει τα απεριόριστα αναμονή για προσφορές
μάλλον λάθος χώρα έβαλα!!!μήπως από το Μπαλί έρθει πιο γρήγορα ...χαχα,δεν ξέρουν να μου τα πάρουν σε μένα και όλους που θέλουν να ξεμπερδευουν μια και καλή μια φορά το μήνα
αυτό όντως θα ήταν Πέμπτης γενιάς,τώρα για τις κλαιουσες ας κάνει ότι θέλει

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mobileras said:

Παιδιά δεν αντέχει η βονταφον να δώσει μηνιαίο απεριόριστο ίντερνετ. 

Αν εννοείς από θέμα δικτύου έχεις απόλυτο δίκιο. Αλλά για να λέμε και όλη την αλήθεια σε κάποιες παροχής έχει ικανοποιητικό σήμα. Στην Βόρεια Ελλάδα κάτι παθαίνει πάντως 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, aektzhs 1 said:

Αν εννοείς από θέμα δικτύου έχεις απόλυτο δίκιο. Αλλά για να λέμε και όλη την αλήθεια σε κάποιες παροχής έχει ικανοποιητικό σήμα. Στην Βόρεια Ελλάδα κάτι παθαίνει πάντως 

Τράτζικ μέσα στην αθήνα με διαφορά. Δυστυχώς. Και για 25 που το μείωσαν για να μη φύγω πάλι ακριβό είναι για τα Ε + Η+ και τις πολύ χαμηλές ταχύτητες μέσα στην Αθήνα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, aektzhs 1 said:

Αν εννοείς από θέμα δικτύου έχεις απόλυτο δίκιο. Αλλά για να λέμε και όλη την αλήθεια σε κάποιες παροχής έχει ικανοποιητικό σήμα. Στην Βόρεια Ελλάδα κάτι παθαίνει πάντως 

Παρεξήγηση πρέπει να έχουν όλες οι εταιρίες με την βόρεια Ελλάδα, δεν εξηγείται το χάλι διαφορετικά. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, CaptainNickGR said:

Παρεξήγηση πρέπει να έχουν όλες οι εταιρίες με την βόρεια Ελλάδα, δεν εξηγείται το χάλι διαφορετικά. 

Έχουν και οι άλλες παρόμοια προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, cmvr said:

Τράτζικ μέσα στην αθήνα με διαφορά. Δυστυχώς. Και για 25 που το μείωσαν για να μη φύγω πάλι ακριβό είναι για τα Ε + Η+ και τις πολύ χαμηλές ταχύτητες μέσα στην Αθήνα.

χωρια που στο μετρο το edge ειναι χαλασμενο εδω και παρα πολυ καιρο και δεν το φτιαχνουν.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikosp88 said:

αερολογίες

Σε πολλα μέρη που είχα νορμάλ ταχύτητες, τον τελευταίο καιρό δεν τις έχω. Αναγκαστικά είμαι βονταφον λόγω του πακετου big bang 100gb/10€, οπότε ξέρω τι λέω... 

5 minutes ago, nikosp88 said:

αερολογίες

Σε πολλα μέρη που είχα νορμάλ ταχύτητες, τον τελευταίο καιρό δεν τις έχω. Αναγκαστικά είμαι βονταφον λόγω του πακετου big bang 100gb/10€, οπότε ξέρω τι λέω... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, aektzhs 1 said:

Έχουν και οι άλλες παρόμοια προβλήματα;

Καμία δεν είναι άγια, τραστ μι. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, CaptainNickGR said:

Παρεξήγηση πρέπει να έχουν όλες οι εταιρίες με την βόρεια Ελλάδα, δεν εξηγείται το χάλι διαφορετικά. 

Η κουβέντα είμαι μεγάλη αν θέλεις κανε ενα post στο παρακάτω θέμα να το κουβεντιάσουμε εκεί.

https://myphone.gr/forum/topic/139400/page/97/?tab=comments#comment-7053299

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nikosp88 said:

 

H Vodafone Ελλάδας ανακοινώνει την εμπορική διάθεση νέων unlimited πακέτων στην καρτοκινητή, αλλά και την αναβάθμιση των υφιστάμενων πακέτων, προσφέροντας στους πελάτες της τα περισσότερα δεδομένα και λεπτά ομιλίας από ποτέ, χωρίς καμία αλλαγή στις τιμές τους.

Συγκεκριμένα, το CU και το Vodafone καρτοκινητό φέρνουν για πρώτη φορά στην καρτοκινητή νέα πακέτα data που προσφέρουν χωρίς προϋποθέσεις:

· Unlimited data για μια μέρα με 1,5€

· και Unlimited data για 4 Σαββατοκύριακα με μόνο 6€

Επιπλέον, το CU και το Vodafone καρτοκινητό προσφέρουν πια και απεριόριστη ομιλία με νέα πακέτα που δίνουν:

· Πακέτο για CU και Vodafone Καρτοκινητό: Unlimited λεπτά ομιλίας, 600 sms και 1,9GB για 1 μήνα με €13,5

·  Πακέτο μόνο για CU:  Unlimited λεπτά ομιλίας, 700 sms και 4GB για 1 μήνα με €15

Επιπλέον, προσφέρουν τα περισσότερα data από ποτέ σε όλα τα Combo μηνιαία και Data πακέτα. Νέα bonus online ανανέωσης, ανανεωμένο SHAKE αλλά και επιπλέον δεδομένα στα υφιστάμενα πακέτα, χωρίς καμία αλλαγή στην τιμή τους, ολοκληρώνουν τον χάρτη των αλλαγών του CU και του Vodafone καρτοκινητού που φέρνουν τη νέα μέρα της καρτοκινητής.

Ειδικότερα, με €15 κάρτα ανά μήνα οι συνδρομητές του CU μπορούν να έχουν Unlimited λεπτά προς όλους, 600 sms προς όλους και 5GB internet, μέσω του πακέτου CU Unlimited, του ανανεωμένου CU Shake και των bonus online ανανέωσης.

 

Εχω συμβόλαιο στη vodafone που λήγει και σκέφτομαι να το κάνω cu για να πάρω το νέο πακέτο με τα €13,5. 

Πόσα λεφτά θα πρέπει να βάζω στην κάρτα για να μένουν καθαρά €13,5;

Επίσης, αν κατάλαβα καλά από τα προηγούμενα post, παίζει ρόλο αν έχω sim cu ή vodafone για το σήμα και την κάλυψη; το ίδιο πράγμα δεν είναι; υπάρχει περίπτωση να το μετατρέψω σε cu και να χειροτερέψει το σήμα;;;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, xetasa said:

Εχω συμβόλαιο στη vodafone που λήγει και σκέφτομαι να το κάνω cu για να πάρω το νέο πακέτο με τα €13,5. 

Πόσα λεφτά θα πρέπει να βάζω στην κάρτα για να μένουν καθαρά €13,5;

Επίσης, αν κατάλαβα καλά από τα προηγούμενα post, παίζει ρόλο αν έχω sim cu ή vodafone για το σήμα και την κάλυψη; το ίδιο πράγμα δεν είναι; υπάρχει περίπτωση να το μετατρέψω σε cu και να χειροτερέψει το σήμα;;;

Θα πρέπει να ανανεώνεις με 15€. Το σήμα δεν έχει καμία σχέση με το ενεργό πακέτο σύνδεσης.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ilovemetal said:

Θα πρέπει να ανανεώνεις με 15€. Το σήμα δεν έχει καμία σχέση με το ενεργό πακέτο σύνδεσης.

Ευχαριστώ πολύ! Αρα από τα 15€ μένουν καθαρά 13,5€ 

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

τι λες; εισαι καλα; τι δεν εξηγω αναλυτικα ; δοκιμασε το και πες μου και βαλε οτι το κινητο αυτο το εχει  ο γονέας σου και δεν μπορεις να τον βρεις; δεν θα ανησυχουσες; τι συμβαινει ; 
Οταν θα καλουσες το τηλεφωνο του γονεα σου και θα επεφτε η κληση; τι θα εκανες δεν θα ανχωνοσουνα; και θα ανησηχουσες;  αλλα αμα ακουγες το μυνημα οτι το νουμερο ειναι κλειστο να καλεσες αργοτερα , δεν θα αισθανοσουνα πιο ηρεμος; οτι μπορει να μην εχει σημα ή μπαταρια; . Επισης οταν πεφτει η γραμμη οταν καλεις εσυ , νομιζεις οτι το ιδιο το κινητο σου δεν εχει σημα ή δεν δουλευει το δικτυο κινητης; σε παρακαλω δοκιμασε αυτο που σου λεω παραπανω και δες το και μετα απαντησε μου στην αγωνια που ειχα φαει σε κατι που ουτε η ιδια η εταιρεια δεν ηξερε να μου πει το γιατι συμβαινει; και τελικα την βρηκα την λυση μονος μου με την ενεργοποιηση της ειδοποιησης κλησεων! . 
Εμένα στο δικό μου Xiaomi note 9s όταν με καλούν κυρίως από Vodafone είτε λέει δεν υπάρχει ο αριθμός είτε ότι το έχω κλειστό. Εννοείται με φουλ σήμα κλπ.
Τελικά μάλλον όλη η ζημιά ήταν από την υλοποίηση του volte που έριχνε τις κλήσεις. Το απενεργοποίησα και δείχνει να είναι οκ. Βέβαια άκουσα ότι έχω προωθήσεις, φταίει η συσκευή, φταίει ότι ίσως έχω φραγες... Το volte και το WiFi calling δεν φταίει... Στη πράσινη πάντως στο ίδιο κινητό η δεύτερη σιμ παίζει λάδι με τις δύο υπηρεσίες ενεργές.
Τι να πω, ελπίζω να ασχοληθούν γιατί πολύς κόσμος έχει Xiaomi πια

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για τα unlimited data έχετε διαβάσει τους όρους;

Μόλις διάβασα αυτό το άρθρο.

https://techvalue.gr/vodafone-unlimited-cu-44397?fbclid=IwAR0qSJSjxn4ufnNVqpzT-tYw2Q2eNlu08BsxfyFG7O8ODrmH9aWeWfNLDPE

adok13
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, adok13 said:

Παιδιά για τα unlimited data έχετε διαβάσει τους όρους;

Μόλις διάβασα αυτό το άρθρο.

https://techvalue.gr/vodafone-unlimited-cu-44397?fbclid=IwAR0qSJSjxn4ufnNVqpzT-tYw2Q2eNlu08BsxfyFG7O8ODrmH9aWeWfNLDPE

Μάλιστα. Δεν θα σχολιάσω πολλά από αυτό το άρθρο, αυτό που ισχύει είναι 1) Τα δεδομένα είναι πραγματικά απεριόριστα για 24 ώρες χωρίς κανένα όριο και κανένα κατέβασμα της ταχύτητας σου και 2) προφανώς αναφέρεται στους όρους κινητής που έχεις υπογράψει πως σε περίπτωση που το δίκτυο θεωρήσει πως κάνεις κατάχρηση τότε σου θέτει έναν Χ περιορισμό στην ταχύτητα ώστε να μην έχει κανένας συνδρομητής πρόβλημα στην πλοήγηση του στο internet. 

Edited by CaptainNickGR
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σχολιάΖΑ. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.
Η τέλεια ασάφεια. Κυριολεκτικά ενεργοποιώντας αυτό το πακέτο γίνεσαι έρμαιο στα χέρια της εταιρείας. Αποφασίζει μόνη της ένα κρυφό όριο, μετά το οποίο θα βάλει μια κρυφή χρέωση και άμα θέλει σε αποβάλει από πελάτη!!!

ΟΜΩΣ

Που υπάρχουν αυτοί οι όροι;;;
Ούτε στο app  της CU ούτε στο myvodafone γράφει κάτι αντίστοιχο στο tell me more.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, balkos said:

Εγώ θα σχολιάΖΑ. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.
Η τέλεια ασάφεια. Κυριολεκτικά ενεργοποιώντας αυτό το πακέτο γίνεσαι έρμαιο στα χέρια της εταιρείας. Αποφασίζει μόνη της ένα κρυφό όριο, μετά το οποίο θα βάλει μια κρυφή χρέωση και άμα θέλει σε αποβάλει από πελάτη!!!

ΟΜΩΣ

Που υπάρχουν αυτοί οι όροι;;;
Ούτε στο app  της CU ούτε στο myvodafone γράφει κάτι αντίστοιχο στο tell me more.

Δεν είναι όροι του πακέτου αλλά ολόκληρης της κινητής. Κοινώς τα έχει κάνει σούπα.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, nikosp88 said:

Στο σταθερό βγαίνει ειδοποίηση; Αρχαιότητες, με τι ασχολείσαι..Τι σημασία έχει αν κάνει τού-του ή βγει ειδοποίηση και στις δύο περιπτώσεις δεν θα απαντηθει.

Δλδ αν βγει ειδοποίηση σημαίνει ότι δεν συμβαίνει κάτι στον άλλο;:classic_laugh:

βεβαιως και στο σταθερο ακουγεται το μυνημα , οταν κανεις κληση και πεφτει η γραμμη και γραφει απασχολημενο ,νομιζεις οτι το δικο σου δικτυο κινητης εχει προβλημα , και ετσι μπερδευεσαι. Οταν ομως το ακους το  μυνημα ξερεις οτι ειτε δεν εχει σημα ειτε ειναι κλειστο!.και δεν ρωτας τον διπλα παρε τηλεφωνο απο το δικο σου νουμερο το νουμερο που θα σου δωσω διοτι εμενα μου πεφτει η γραμμη και ενοχλεις τον αλλον , νομιζοντας οτι ιδιο σου το κινητο εχει προβλημα. 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, balkos said:

Εγώ θα σχολιάΖΑ. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.
Η τέλεια ασάφεια. Κυριολεκτικά ενεργοποιώντας αυτό το πακέτο γίνεσαι έρμαιο στα χέρια της εταιρείας. Αποφασίζει μόνη της ένα κρυφό όριο, μετά το οποίο θα βάλει μια κρυφή χρέωση και άμα θέλει σε αποβάλει από πελάτη!!!

ΟΜΩΣ

Που υπάρχουν αυτοί οι όροι;;;
Ούτε στο app  της CU ούτε στο myvodafone γράφει κάτι αντίστοιχο στο tell me more.

Αντίστοιχοι όροι ισχύουν σε όλους τους παρόχους. Εάν ο αρθρογράφος έχει στοιχεία ότι τους ενεργοποιούν για ψύλλού πήδημα, να το συζητήσουμε. Διαφορετικά κάνουμε την τρίχα τριχιά.

Link to comment
Share on other sites

@johnmegarythmos Και η δική μου μανα δεν ξέρει να διαβάζει sms αλλά δεν της έχω απενεργοποιήσει καμμια υπηρεσία που κατά τα άλλα είναι χρήσιμη..

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι έβαλαν απεριόριστη ομιλία στο μεγαλύτερο φοιτητικό πακέτο (!17.5€) και πως σε όλα τα φοιτητικά πακέτα αναγράφει στις λεπτομέρειες ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν κατά την περιαγωγή στην Ε.Ε.

D7CAFA8F-5BB3-4D91-8DCB-F6F806056295.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Όροι: ΟΚ.

Μη παραξενευτούμε αν πχ αλλάξουν ξανά την ημερομηνία λήξης στα unlimited data του διαγωνισμού που τρέχει στο Big Bang ή το πλήθος των νικητών.

Τότε, όσοι δεν το πιστεύουν θα μάθουν να τους διαβάζουν: Αφού πάθουν.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...