Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, bill33 said:

Aπο πάνω γράφει για δωρεάν sms αντί για GB .

Μάλλον θα δίνανε πιο παλιά sms αντί mb και θα δεν το αλλάξανε. 

Link to comment
Share on other sites



Δεν μου άρεσε στο "απεριόριστα τα σ/κ" το ότι προηγούνται τα MB που λήγουν πρώτα. Ουσιαστικά σε υποχρεώνει να τελειώσεις τα bonus δεδομένα από ανανέωση κλπ και να μην έχεις καθόλου τις καθημερινές.


πάντα έτσι δεν ήταν η κάνω λάθος ? και λογικό μου ακούγεται

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι αναφορές  σε άλλα δίκτυα, οδηγούν σε σβήσιμο μηνυμάτων. 

Η περίοδος χάριτος για να αναφερθούμε στα απεριόριστα (σε σχέση με άλλα δίκτυα) τέλιωσε. 

Ας συνεχίσουμε να γράφουμε  για το CU ,και το νέο καρτοκινητό. 

 

Link to comment
Share on other sites

Το CU έχει μεγάλο θέμα με την προτεραιότητα κατανάλωσης των δεδομένων. Και να πάρω την προσφορά με τα 120GB για τους τρεις πρώτους μήνες που μου είπε χθες κάποιος φίλος εδώ μέσα, τα 3Χ120GB τσάμπα θα πάνε. Εφόσον η "πρώτη δόση" από αυτά δίνεται στις 25 Απριλίου και το νούμερο το παίρνεις νωρίτερα (για ενεργοποιήσεις αριθμών έως και τις 19 Απριλίου τρέχει η προσφορά), θα καταναλώνει από το CU Shake, Just Surf Bonus, λοιπά μπόνους ανανέωσης και ενεργοποιημένα πακέτα, οπότε τα δώρα της προσφοράς δεν θα καταναλωθούν ποτέ, εκτός και αν καταναλώσεις πρώτα όλα τα υπόλοιπα GB. Θα έπρεπε, έκτακτα δώρα ή μπόνους, όπως απεριόριστα, 50GB σε γιορτές και άλλα τέτοια, να καταναλώνονται με απόλυτη προτεραιότητα έναντι όλων των άλλων πακέτων δεδομένων και να σου αφήνει τα μαζεμένα διαθέσιμα για περαιτέρω συσσώρευση.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Gm87 said:

Το CU έχει μεγάλο θέμα με την προτεραιότητα κατανάλωσης των δεδομένων. Και να πάρω την προσφορά με τα 120GB για τους τρεις πρώτους μήνες που μου είπε χθες κάποιος φίλος εδώ μέσα, τα 3Χ120GB τσάμπα θα πάνε. Εφόσον η "πρώτη δόση" από αυτά δίνεται στις 25 Απριλίου και το νούμερο το παίρνεις νωρίτερα (για ενεργοποιήσεις αριθμών έως και τις 19 Απριλίου τρέχει η προσφορά), θα καταναλώνει από το CU Shake, Just Surf Bonus, λοιπά μπόνους ανανέωσης και ενεργοποιημένα πακέτα, οπότε τα δώρα της προσφοράς δεν θα καταναλωθούν ποτέ, εκτός και αν καταναλώσεις πρώτα όλα τα υπόλοιπα GB. Θα έπρεπε, έκτακτα δώρα ή μπόνους, όπως απεριόριστα, 50GB σε γιορτές και άλλα τέτοια, να καταναλώνονται με απόλυτη προτεραιότητα έναντι όλων των άλλων πακέτων δεδομένων και να σου αφήνει τα μαζεμένα διαθέσιμα για περαιτέρω συσσώρευση.

Πιο πολύ σαν feature ακούγεται παρά bug.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, akalos said:


 

 


πάντα έτσι δεν ήταν η κάνω λάθος ? και λογικό μου ακούγεται

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

 

Λογικό ως προς το συμφέρον της Vodafonaaaaras σίγουρα..

Για το δικό μας συμφέρον, όχι.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό ως προς το συμφέρον της Vodafonaaaaras σίγουρα..
Για το δικό μας συμφέρον, όχι.
εννοώ αυτά που έχουν λήξη μικρότερη των αλλων πακέτων οπότε ναι τα δώρα είναι πρώτα και μετά το πακέτο


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, akalos said:

εννοώ αυτά που έχουν λήξη μικρότερη των αλλων πακέτων οπότε ναι τα δώρα είναι πρώτα και μετά το πακέτο


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Ίσως δεν κατάλαβες.. το συγκεκριμένο πακέτο σου δίνει απεριόριστα μόνο τα Σ/Κ.. αν προηγούνται λόγω ημερομηνίας λήξης τα bonus, θα φας στο πρώτο Σ/Κ τα bonus και μεσοβδόμαδα δεν θα έχεις δεδομένα μέχρι το επόμενο Σ/Κ.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν κατάλαβες.. το συγκεκριμένο πακέτο σου δίνει απεριόριστα μόνο τα Σ/Κ.. αν προηγούνται λόγω ημερομηνίας λήξης τα bonus, θα φας στο πρώτο Σ/Κ τα bonus και μεσοβδόμαδα δεν θα έχεις δεδομένα μέχρι το επόμενο Σ/Κ.
μάλλον εσύ δεν κατάλαβες,αν έχεις πακέτο που λήγει μετά την του λήξη Σ/Κ πακέτου θα τρώει από το σ/κ σωστά ?εσύ θα ήθελε να σου κόβει τα μπόνους πακέτα το Σ/Κ αν κατάλαβα καλά και να τα έχεις πάλι από Δευτέρα

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που αγοράζεις κάτι για το ΣΚ, όταν έρχεται το ΣΚ θα έπρεπε να τρώει από το πακετο του ΣΚ, ανεξαρτήτως ημερομηνίας λήξης άλλων data. Εάν πχ έχεις 4gb υπόλοιπο από μηνιαίο μπόνους ή από αγορασμενο μηνιαίο πακετο, εάν αγοράσεις το απεριόριστο πακετο για το ΣΚ, το λογικό θα ήταν το ΣΚ να τραβάει από το απεριόριστο πακετο του ΣΚ και όχι από την καβατζα. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Από τη στιγμή που αγοράζεις κάτι για το ΣΚ, όταν έρχεται το ΣΚ θα έπρεπε να τρώει από το πακετο του ΣΚ, ανεξαρτήτως ημερομηνίας λήξης άλλων data. Εάν πχ έχεις 4gb υπόλοιπο από μηνιαίο μπόνους ή από αγορασμενο μηνιαίο πακετο, εάν αγοράσεις το απεριόριστο πακετο για το ΣΚ, το λογικό θα ήταν το ΣΚ να τραβάει από το απεριόριστο πακετο του ΣΚ και όχι από την καβατζα. 

Ακριβώς..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Από τη στιγμή που αγοράζεις κάτι για το ΣΚ, όταν έρχεται το ΣΚ θα έπρεπε να τρώει από το πακετο του ΣΚ, ανεξαρτήτως ημερομηνίας λήξης άλλων data. Εάν πχ έχεις 4gb υπόλοιπο από μηνιαίο μπόνους ή από αγορασμενο μηνιαίο πακετο, εάν αγοράσεις το απεριόριστο πακετο για το ΣΚ, το λογικό θα ήταν το ΣΚ να τραβάει από το απεριόριστο πακετο του ΣΚ και όχι από την καβατζα. 

Υπάρχει ένας μπακάλικος τρόπος να παρακάμψει κανείς το εν λόγω πρόβλημα ενεργοποιώντας το πακέτο των ΣΚ νωρίτερα από την ανανέωση και το πακέτο ομιλίας. Αλλά είναι μπέρδεμα  🙂

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας μπακάλικος τρόπος να παρακάμψει κανείς το εν λόγω πρόβλημα ενεργοποιώντας το πακέτο των ΣΚ νωρίτερα από την ανανέωση και το πακέτο ομιλίας. Αλλά είναι μπέρδεμα  
δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να πάρεις τα μπόνους και το πακέτο το ανέφερα πριν από σένα

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχετε παρατηρησει παλι το τελευταιο καιρο να κοβετε το σημα σε μια κληση ενω να υπαρχει κανονικα σημα ή μονο εμενα βαραει φρικη η βονταφον;

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Mobileras said:

Εγώ σε μέρη που είχα καλές ταχύτητες ίντερνετ, εδώ και λίγο καιρό αργεί πολυ. 

Επιβεβαιώνω.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν από το cu combo με 10€ που έχω , αν πάω στο cu unlimited 13,50 θα χαθούν τα gb που έχω μαζέψει;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

τραγικό Προβλημα με απενεργοποιηση  τις ειδοποιησης κλησεων με καρτα σημ vodafone cu και στα 2 κινητα xiaomi!(  mi a2 lite + note 6pro !)  δεν ακουγεται μυνημα οταν καλεσεις οτι ειναι κλειστο το νουμερο αλλα πεφτει η γραμμη και νομιζεις οτι φταιει το κινητο σου!! ουτε η ιδια η vodafone δεν το ξερει! 

καλησπέρα σας , ο πατερας μου εχει cu με κινητο xiaomi και εγω παλι cu με xiaomi ( προσωρινα μου το εχει δωσει ο αδελφος μου και το χρησιμοποιω ακομα ),. Ο πατερας μου ητανε στο αμαξι μιλαγε με τον αδελφο μου και κοπηκε η γραμμη λογω οτι του τελειωσε η μπαταρια . Τον επαιρνε τηλεφωνο ο αδελφος μου ( εχει κινητο samsung ) και εγω και και εβγαζε μυνημα στο κινητο αποσυνδεθηκε οταν εκανες κληση και επεφτε η γραμμη και δοκιμασα και απο σταθερο τηλεφωνο οτε και ακουγοτανε τουτ τουτ . 

Ειχα ανχωθει διοτι δεν μπορουσαμε να τον βρουμε . Τελος παντων γυρισε σπιτι και μου λεει εσβησε απο μπαταρια . 

Τελος παντων το φορτιζω και το ανοιγω , καλεσα το 13840 και η vodafone μου λεει δεν υπαρχει καποιο προβλημα με την γραμμη μας υποχρεωσε! ( μου εχει ξανα τυχει το καλοκαιρι του 2021  κατι τετοιο αλλα δεν ητανε το κινητο κλειστο απο μπαταρια αλλα ανοιχτο και πιστευα οτι ητανε το 4g , του το εχω βαλει σε 3g/2g το σημα και οχι στο 4g). Eνω τωρα του ειχα ενεργοποιησα το volte και ειχα το κινητο στο 4g προτεινομενο! και οι κλησεις γινοτανε απο το volte !, μου λεει και ο εκπροσωπος στην vodafone να απενεργοποιησω το volte και το βαλω στο 3g/2g για κλησεις!. 

Θυμαμαι οτι στο κινητο του πατερα μου εδω και χρονια του ειχα απενεργοποιησει την ειδοποιηση κλησεων για να μην λαβανει sms ασκοπα αφου δεν τα διαβαζε!, και απενεργοποιω και στο δικο μου κινητο την ειδοποιηση κλησεων και το κλεινω το κινητο και κανω κληση απο το δικο του και παλι αποσυνδεθηκε και πεφτει η γραμμη!! Λεω δεν παμε καθολου καλα!! . 

Παιρνω την vodafone στο 13840  και τους ειπα να σημειωσουν το προβλημα και να το ξερουνε! ,και με ειρωνευεται ο υπαλληλος οτι εμεις παρεχουμε την υπηρεσια και εσεις δεν θελετε να την ενεργοποιησετε για την ειδοποιηση κλησεων ! ( τα νευρα μου  ) . Του λεω ενημερωσε την εξυπηρετηση πελατων να ξερουνε οτι στις συσκευες xiaomi συμβαινει αυτο το προβλημα να το ξερετε και να ενημερωνεται τους πελατες σας!! και καταχωρησε το ! το εκανα και του εδωσε και τον αριθμο τηλεφωνου μου . 

Το κινητο της μητερας μου ειναι παλι cu σε ενα πολυ παλιο νοκια sumbian series 60! , εκανα το ιδιο πραγμα τις απενεργοποιησα την ειδοποιηση κλησεων και το κλεινω και κανω μια κληση απο το κινητο μου και απο το σταθερο και ακουγεται κανονικα το μυνημα οτι : << ο αριθμος που καλεσατε ειναι πιθανον απενεργοποιημενος παρακαλω δοκιμαστε αργοτερα >>  και μετα στα αγγλικα! << the number you are calling it is possible switch off please try again lettter >>  , και μετα επεφτε η γραμμη!. 

Επισης παρατηρησα οτι : οταν εχεις ενεργοποιημενη την ειδοποιηση κλησεων ( χωρις την ενημερωση του καλουντα ) , ακουγεται κανονικα το μυνημα οτι : << ο αριθμος που καλεσατε ειναι πιθανον απενεργοποιημενος παρακαλω δοκιμαστε αργοτερα >> και μετα πεφτει η γραμμη. Δεν ακουγεται το μυνημα στα αγγλικα πολυ κακως ομως , διοτι αμα σε παιρνει καποιος απο το εξωτερικο θα επρεπε να το ακουει και στα αγγλικα. 

 

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikosp88 said:

Καλά σου είπε η εξυπηρέτηση. Το πρόβλημα ποιο είναι ακριβώς; Ότι δεν ακούς το αυτοματοποιημένο μήνυμα; Πάντα με εκνεύριζε, μακάρι να το έβγαλαν!

τι λες; εισαι καλα; τι δεν εξηγω αναλυτικα ; δοκιμασε το και πες μου και βαλε οτι το κινητο αυτο το εχει  ο γονέας σου και δεν μπορεις να τον βρεις; δεν θα ανησυχουσες; τι συμβαινει ; 

Οταν θα καλουσες το τηλεφωνο του γονεα σου και θα επεφτε η κληση; τι θα εκανες δεν θα ανχωνοσουνα; και θα ανησηχουσες;  αλλα αμα ακουγες το μυνημα οτι το νουμερο ειναι κλειστο να καλεσες αργοτερα , δεν θα αισθανοσουνα πιο ηρεμος; οτι μπορει να μην εχει σημα ή μπαταρια; . Επισης οταν πεφτει η γραμμη οταν καλεις εσυ , νομιζεις οτι το ιδιο το κινητο σου δεν εχει σημα ή δεν δουλευει το δικτυο κινητης; σε παρακαλω δοκιμασε αυτο που σου λεω παραπανω και δες το και μετα απαντησε μου στην αγωνια που ειχα φαει σε κατι που ουτε η ιδια η εταιρεια δεν ηξερε να μου πει το γιατι συμβαινει; και τελικα την βρηκα την λυση μονος μου με την ενεργοποιηση της ειδοποιησης κλησεων! . 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, JOHNMEGARYTHMOS said:

Οταν θα καλουσες το τηλεφωνο του γονεα σου και θα επεφτε η κληση; τι θα εκανες δεν θα ανχωνοσουνα;

Όταν καλείς κάποιον με τηλεφωνητή και είναι απενεργοποιημένο, δεν παίζει μήνυμα και ακούγεται «η κλήση σας προωθείται»

Οταν καλείς κάποιον με απενεργοποιημένο τηλεφωνητή και ενεργή ειδοποίηση κλήσεων, ακούς «ο συνδρομητής… μπλα μπλα».

Αν καλείς κάποιον με απενεργοποιημένα και τα 2, δες την οθόνη σου. Στο 99% των περιπτώσεων σου λέει ξεκάθαρα ότι η κλήση απέτυχε. Για να ακούγεται κάποιο ηχογραφημένο, πρέπει να ενεργοποιήσεις την ειδοποίηση κλήσεων (κάλεσε 1285 και πάτησε 1-1 για όταν είναι απενεργοποιημένο και 1-2-1 για όταν είναι κατειλημμένος ή 3-1 για να ενεργοποιήσεις τηλεφωνητή και ειδοποίηση κλήσεων)

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2022 at 12:32 ΠΜ, JOHNMEGARYTHMOS said:

Επίσης παράτηρησα ότι έχουν καταργηθεί τα έξτρα 60 λεπτά προσ όλους με την αυτόματη ενεργοποίηση στα πακέτα των unlimited.

 

Έχεις γράψει ιστορία με αυτό το μήνυμα.

 

Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

κάτι πειράζουν εκεί στην βονταφοναρα και παπαλα το υπόλοιπο ....προς το παρόν ελπίζω

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 
H Vodafone Ελλάδας ανακοινώνει την εμπορική διάθεση νέων unlimited πακέτων στην καρτοκινητή, αλλά και την αναβάθμιση των υφιστάμενων πακέτων, προσφέροντας στους πελάτες της τα περισσότερα δεδομένα και λεπτά ομιλίας από ποτέ, χωρίς καμία αλλαγή στις τιμές τους.
Συγκεκριμένα, το CU και το Vodafone καρτοκινητό φέρνουν για πρώτη φορά στην καρτοκινητή νέα πακέτα data που προσφέρουν χωρίς προϋποθέσεις:
· Unlimited data για μια μέρα με 1,5€
· και Unlimited data για 4 Σαββατοκύριακα με μόνο 6€
Επιπλέον, το CU και το Vodafone καρτοκινητό προσφέρουν πια και απεριόριστη ομιλία με νέα πακέτα που δίνουν:
· Πακέτο για CU και Vodafone Καρτοκινητό: Unlimited λεπτά ομιλίας, 600 sms και 1,9GB για 1 μήνα με €13,5
·  Πακέτο μόνο για CU:  Unlimited λεπτά ομιλίας, 700 sms και 4GB για 1 μήνα με €15
Επιπλέον, προσφέρουν τα περισσότερα data από ποτέ σε όλα τα Combo μηνιαία και Data πακέτα. Νέα bonus online ανανέωσης, ανανεωμένο SHAKE αλλά και επιπλέον δεδομένα στα υφιστάμενα πακέτα, χωρίς καμία αλλαγή στην τιμή τους, ολοκληρώνουν τον χάρτη των αλλαγών του CU και του Vodafone καρτοκινητού που φέρνουν τη νέα μέρα της καρτοκινητής.
Ειδικότερα, με €15 κάρτα ανά μήνα οι συνδρομητές του CU μπορούν να έχουν Unlimited λεπτά προς όλους, 600 sms προς όλους και 5GB internet, μέσω του πακέτου CU Unlimited, του ανανεωμένου CU Shake και των bonus online ανανέωσης.
Ο εμπορικός διευθυντής καταναλωτικών προϊόντων της Vodafone Ελλάδας, Quique Vivas δήλωσε: «Πρώτη η Vodafone άλλαξε την αγορά της καρτοκινητής, απελευθερώνοντας την ομιλία προς όλα τα δίκτυα και πολλαπλασιάζοντας τα data προς τους πελάτες της. Σήμερα πηγαίνουμε την αγορά στην επόμενη σελίδα, προσφέροντας τα καλύτερα πακέτα καρτοκινητής που έχουν βγει ποτέ στην Ελλάδα, μέσα από Unlimited προϊόντα, τα οποία θα προσφέρουν περισσότερες και καλύτερες υπηρεσίες στους πελάτες μας
γιατί μας το πάνε από την Ζιμπαουε ?
πακέτο ΜΗΝΙΑΙΟ απεριόριστων σε ΟΛΑ δεν βλέπω

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...