Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρεις κανείς γιατί δεν βγάζουν ετήσια πακέτα;

Προφανώς με κάποια έκπτωση έναντι του μηνιαίου, αλλά θα τσίμπαγαν αρκετά λεφτά μπροστάντζα για 1 χρόνο...

Edited by bedazzled
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά δεν μου χρειάζονται τα απεριόριστα, έχω φοιτητικό και μαζεύω και δεν τελειώνουν ποτέ. Αλλά έχει βγάλει ωραίο συμβόλαιο unlimited η Vodafonaaara με 34,80 ή 60,70 (για 2 αριθμούς) που θεωρώ ότι συμφέρει περισσότερο από το CU έτσι δεν είναι;;

Screenshot_2022-03-26-19-28-20-78_dc00545bd3b8828f033a02ac25b2d36d.jpg

Screenshot_2022-03-26-19-29-20-00_dc00545bd3b8828f033a02ac25b2d36d.jpg

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, konstantinos77 said:

Παίξε το παιχνιδάκι να πάρεις κάνα δωράκι!!! 😋

Το παιχνιδάκι δεν έχει τρόπο να μου δώσει απεριόριστα λεπτά προς όλους, ακόμη και αν (υποθετικά) γινόταν να το παίζω είκοσι τέσσερις ώρες το εικοσιτετράωρο. Για να τα πάρω, πρέπει να σκάσω εικοσάρικο. Και πάλι όμως, δεν είναι κακό πακέτο, καλό είναι. Απλά υπάρχουν και φθηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Gm87 said:

Το παιχνιδάκι δεν έχει τρόπο να μου δώσει απεριόριστα λεπτά προς όλους, ακόμη και αν (υποθετικά) γινόταν να το παίζω είκοσι τέσσερις ώρες το εικοσιτετράωρο. Για να τα πάρω, πρέπει να σκάσω εικοσάρικο. Και πάλι όμως, δεν είναι κακό πακέτο, καλό είναι. Απλά υπάρχουν και φθηνότερα.

☮️ 💙 🙏

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nikosp88 said:

Αυτό δε το καταλαβαίνω, 15 έχει το πακέτο. Τα 20 πώς προκύπτουν; 

Στα 15 δεν υπάρχει καλύτερο πακέτο με τόσα data που δίνει. Βάλε τα 13.50 άλλου παρόχου να παίρνεις 1.5gb :classic_laugh: Με 1.5 ευρώ παραπάνω στη vf παίρνεις σύνολο 8.5gb....

Για να πάρεις τα +4,5GB μαζί με τα 4 του πακέτου απαραίτητη προϋπόθεση είναι η ανανέωση 20€..

Κατά τα άλλα για τα 4GB του πακέτου δεν χρειάζεται η 20άρα αλλά δεν θα πάρεις και τα extra GB.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nikosp88 said:

Με 15αρα ανανέωση παίρνεις 7,1 gb. Δε τα δίνει άλλος 

Πριν μίλησες για 8,5. Για αυτό απάντησα.

Προφανώς πέρα από τα 4 του πακέτου μπαίνουν και τα extra bonus. Κι εγώ έχω και κάρτα Νέων και φτάνω τα 107 GB με ανανέωση 15€ 😉

Παρεμπιπτόντως για όποιον δεν γνωρίζει: η κάρτα Νέων που δίνει +10€ με την πρωτη ανανέωση κάθε μήνα ΔΕΝ χρειάζεται να είναι στο όνομά σας. Επίσης ΔΕΝ παίζει ρόλο η ηλικία σας. Με λίγα λόγια χρησιμοποιείτε την κάρτα του ανηψιού σας και παίρνετε την προσφορά.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikosp88 said:

Αυτό δε το καταλαβαίνω, 15 έχει το πακέτο. Τα 20 πώς προκύπτουν; 

Στα 15 δεν υπάρχει καλύτερο πακέτο με τόσα data που δίνει. Βάλε τα 13.50 άλλου παρόχου να παίρνεις 1.5gb :classic_laugh: Με 1.5 ευρώ παραπάνω στη vf παίρνεις σύνολο 8.5gb....

Για ποιά 15€ μιλάμε? Το φόρο καρτοκινητής τον ξεχνάμε, ή θεωρούμε ότι το πακέτο είναι κατάλληλο μόνο για νεαρούς έως 29 ετών? Για εμάς τους άνω των 30, επαρκεί ή ανανέωση των 15€ για την ενεργοποίηση του πακέτου? Και αν όχι, ποιά είναι η επόμενη διαθέσιμη επιλογή ποσού ανανέωσης? Υπάρχει μήπως η δυνατότητα ανανέωσης με 16, 17 ή 18€ και δεν το γνωρίζω εγώ, επειδή δεν είμαι πλέον κάτοχος αριθμού CU? Να λοιπόν πώς προκύπτουν τα 20€.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορείτε να βοηθήσετε; Έβαλα ένα πακέτο combo και θέλω να το ακυρώσω. Γίνεται; 
φυσικά μιλά με το chat της vodafonαρας και είσαι κομπλέ,κομπλέ έτσι όχι μπλε ....χαχα!!!
και να σκάσουν οι οχτροί μας....αμα δεν τον κάνω καρδιακό στο τέλος και να παίζει και το παιχνίδι να μη λένε ακαλο!!!!
Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konstantine73 said:


Στο FB μια συνεργαζόμενη εταιρεια με την voda το έβγαλε στα 27 αν δεν κάνω λάθος…..
Το θεμα ειναι οτι μετά την 4μηνη εμπειρία μου με το Black Friday CU (ολα απεριόριστα) δεν θα τα έδινα με τίποτε καθώς ειναι ασταθές το 4G δίκτυο τους (για 5G δεν μιλάω καθόλου καθώς ειναι ανύπαρκτο)

Εκει που εισαι με 4G+ σου πετάει ξαφνικά ενα Ε και σε καθαρίζει…

Με την unlimited προσφορά της cote σωθηκα και το δίκτυο εγγύηση…


Sent from my iPad Air 4Gen using Tapatalk

Ασταθές στην περιοχή σου. Μην το γενικεύουμε. Πιερία έχει σχεδόν παντού 4G+ και ταχύτητες εξαιρετικές.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Ilovemetal said:

Ασταθές στην περιοχή σου. Μην το γενικεύουμε. Πιερία έχει σχεδόν παντού 4G+ και ταχύτητες εξαιρετικές.

Οι συνέχεις μεταπτώσεις σε 3g 2g γίνεται σε πολλές περιοχές. Κάποιες φορές πρέπει να βάλεις airplane mode για να ξαναμπεί σε 4g

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος εδω μεσα εχει εξηγησει και γιατι γινεται αυτο, ειναι τεχνικο το θεμα αυτο με τις μεταπτωσεις ενω εχει κανονικα καλυψη 4g/4g+/5g

Link to comment
Share on other sites

Ίσως, με την επερχόμενη σταδιακή κατάργηση του δικτύου 3G, να βελτιωθεί και η σταθερότητα των 4G/5G δικτύων.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Eliseos said:

πάντως το student  πακέτο το μεγαλο εχει 17.5 ...

Αυτό και αν είναι! Ένα πακέτο "για λίγους", να κοστίζει περισσότερα χρήματα και να προσφέρει λιγότερες παροχές από ένα πακέτο "για όλους". Η εταιρεία των άκρων και των αντιφάσεων.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Gm87 said:

Αυτό και αν είναι! Ένα πακέτο "για λίγους", να κοστίζει περισσότερα χρήματα και να προσφέρει λιγότερες παροχές από ένα πακέτο "για όλους". Η εταιρεία των άκρων και των αντιφάσεων.

Όλη μέρα δεν κάνεις τίποτα άλλο;
Αλήθεια!! 😂

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μεταφορά υπολοίπου (Vodafone Sharing) μεταξύ δύο αριθμών CU δικών μου ανθρώπων (του παππού μου και της ανιψιάς μου). Παρατήρησα, ότι δεν μου πήρε καθόλου χρήματα, παρότι στο site λέει ότι χρεώνει 0,50€. Θετική έκπληξη από Vodafone, αν και μάλλον για συστημικό λάθος το κόβω.

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή η Vodafonαρα. Δεν έχουν περάσει 1 εβδομάδα που έχω την καινούργια sim με τα "απεριόριστα για 3 μήνες" που πλήρωσα και 12€ και σήμερα ενεργοποίησα την "προσφορά" των 50gb με 0.10€ 

Μου χρέωσε από το υπόλοιπο μου 1€ για να πάρω τα 50gb και δεν είναι μόνο αυτό προσπαθώ πάνω από μισή ώρα να λύσω το πρόβλημα στο Chat του cu και άκρη δεν έχουμε βρει. Η κοπέλα στην εξυπηρέτηση μου γράφει ότι δείχνει κανονικά το ποσό με αφαίρεση 0.10€ ενώ εγώ βλέπω το υπόλοιπο μειωμένο κατά 1€. Σε όποια εφαρμογή και αν έμπαινα (cu, myvodafone, site) έγραφαν όλα 1€ λιγότερο. Φοβερά αυτά τα συστήματα εκεί στην Vodafone. Για ένα τόσο απλό ζήτημα που θα έπρεπε να λυθεί σε 15 το πολύ λεπτά όχι μόνο δεν λύθηκε σε 40' αλλά θα χρειαστούν και πάνω από 1 εργάσιμη για να δουν (και αν λύσουν τελικά) το πρόβλημα! 

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Gm87 said:

Έκανα μεταφορά υπολοίπου (Vodafone Sharing) μεταξύ δύο αριθμών CU δικών μου ανθρώπων (του παππού μου και της ανιψιάς μου). Παρατήρησα, ότι δεν μου πήρε καθόλου χρήματα, παρότι στο site λέει ότι χρεώνει 0,50€. Θετική έκπληξη από Vodafone, αν και μάλλον για συστημικό λάθος το κόβω.

Μόνο η μεταφορά από καρτοσυμβόλαιο σε CU είναι δωρεάν. 

Αν έκανες από CU σε CU μάλλον λάθος θα έγινε.

16 minutes ago, P_papadis said:

Φοβερή η Vodafonαρα. Δεν έχουν περάσει 1 εβδομάδα που έχω την καινούργια sim με τα "απεριόριστα για 3 μήνες" που πλήρωσα και 12€ και σήμερα ενεργοποίησα την "προσφορά" των 50gb με 0.10€ 

Μου χρέωσε από το υπόλοιπο μου 1€ για να πάρω τα 50gb και δεν είναι μόνο αυτό προσπαθώ πάνω από μισή ώρα να λύσω το πρόβλημα στο Chat του cu και άκρη δεν έχουμε βρει. Η κοπέλα στην εξυπηρέτηση μου γράφει ότι δείχνει κανονικά το ποσό με αφαίρεση 0.10€ ενώ εγώ βλέπω το υπόλοιπο μειωμένο κατά 1€. Σε όποια εφαρμογή και αν έμπαινα (cu, myvodafone, site) έγραφαν όλα 1€ λιγότερο. Φοβερά αυτά τα συστήματα εκεί στην Vodafone. Για ένα τόσο απλό ζήτημα που θα έπρεπε να λυθεί σε 15 το πολύ λεπτά όχι μόνο δεν λύθηκε σε 40' αλλά θα χρειαστούν και πάνω από 1 εργάσιμη για να δουν (και αν λύσουν τελικά) το πρόβλημα! 

Αξίζει να παιδευεσαι 40 λεπτά για 0,90 ευρώ; 

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή η Vodafonαρα. Δεν έχουν περάσει 1 εβδομάδα που έχω την καινούργια sim με τα "απεριόριστα για 3 μήνες" που πλήρωσα και 12€ και σήμερα ενεργοποίησα την "προσφορά" των 50gb με 0.10€ 
Μου χρέωσε από το υπόλοιπο μου 1€ για να πάρω τα 50gb και δεν είναι μόνο αυτό προσπαθώ πάνω από μισή ώρα να λύσω το πρόβλημα στο Chat του cu και άκρη δεν έχουμε βρει. Η κοπέλα στην εξυπηρέτηση μου γράφει ότι δείχνει κανονικά το ποσό με αφαίρεση 0.10€ ενώ εγώ βλέπω το υπόλοιπο μειωμένο κατά 1€. Σε όποια εφαρμογή και αν έμπαινα (cu, myvodafone, site) έγραφαν όλα 1€ λιγότερο. Φοβερά αυτά τα συστήματα εκεί στην Vodafone. Για ένα τόσο απλό ζήτημα που θα έπρεπε να λυθεί σε 15 το πολύ λεπτά όχι μόνο δεν λύθηκε σε 40' αλλά θα χρειαστούν και πάνω από 1 εργάσιμη για να δουν (και αν λύσουν τελικά) το πρόβλημα! 
πολλές φορές κολάει η εφαρμογή και δεν δείχνει το σωστό υπόλοιπο,κάνε swipe προς τα κάτω για ανανέωση,τι εννοείς και πλήρωσα και 12€ ? δεν είπε κάποιος ποτέ ότι είναι δωρεαν ο χρόνος ανάνεωσης ομιλίας τα οποία φυσικά μπαίνουν στον λογαριασμό σου
μήπως το 1€ είναι χρέωση για κάτι άλλο ?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk




Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Vasileios said:

Μόνο η μεταφορά από καρτοσυμβόλαιο σε CU είναι δωρεάν. 

Αν έκανες από CU σε CU μάλλον λάθος θα έγινε.

Αξίζει να παιδευεσαι 40 λεπτά για 0,90 ευρώ; 

Τρεις μεταφορές έκανα από CU σε CU, και οι τρεις εντελώς δωρεάν. Για το άλλο που είπες στο φίλο P_papadis, απλά διαφωνώ. Με αυτή τη λογική, αν χαρίζαμε όλοι στη μπλε το ημερήσιο internet του ενός ευρώ (τότε που ήταν η χρέωσή του στο ένα ευρώ), στο τέλος θα μας το χρέωνε καθημερινά, με το καλημέρα. Θα μου πεις, η Vodafone δεν είναι μπλε. Ό,τι και αν είναι, είναι σωστό να χαρίζουμε στις εταιρείες χρήματα που δεν τους ανήκουν. Ο φίλος ενεργοποίησε ένα πακέτο που (θα έπρεπε να) κοστίζει 0,1€ και χρεώθηκε στο δεκαπλάσιο. Να μη μιλήσει? Αν ήταν η Q θα έλεγες το ίδιο? Δεν το νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μία ερώτηση έκανα. Δεν είπα τίποτα . Ούτε θετικά ούτε αρνητικά. Τα συμπεράσματα τα έβγαλες μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...