Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιος θα προτιμήσει να δίνει τον 1 μήνα 20€ και τον άλλο μήνα 15€, ενώ θα μπορεί να δίνει κάθε μήνα 15€;

φυσικά εγώ διότι πήρα κωδικό adidas και πήρα έκπτωση -35€ από Γερμανία γνησιοτατο χώρις τις μαϊμούδες του κάθε τυχάρπαστου ελευσενιου εμποράκου της κακιάς ώρας
τι ακριβώς δεν καταλαβαίνετε ,δεν έχουμε οοοολοι τις ίδιες επιλογές και προτεραιότητες,ρε σεις κουμάντο θα κάνετε στην τσέπη μου η εγώ στην δική σας ρε μανία που έχετε μερικοί τις δικές σας ανάγκες να τις κάνετε και δικές μου ,έχετε λυσαξει

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Ilovemetal said:

Αρχικά να αναφέρω, ότι κάποιοι έλεγαν ότι ΔΕΝ θα βγάλει πακέτο με απεριόριστα λεπτά ομιλίας η κόκκινη, διαψεύσθηκαν. Είχα αναφέρει ξεκάθαρα ότι το πολύ τον Απρίλιο θα έβγαινε. 

Πάμε τώρα στο πακέτο. Η τιμή μπορεί να είναι πιο πάνω από τον ανταγωνισμό, αλλά παρέχει περισσότερα δεδομένα.

Θα σταθώ λιγάκι στο όνομα του πακέτου και συγκεκριμένα στο σημείο XL.

Προσωπικά, δεν αποκλείω να βγάλει και δεύτερο, φθηνότερο, όπως τα δύο της μπλέ.

Είσαι Μίστης.. Τώρα έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα πιο συμφέρει το φοιτητικό από 12 € και πάνω ή το extra large… Στο φοιτητικό δίνει δώρο κάτι πακέτα για βίντεο και chat…Άλα στο extra large έχουμε απεριόριστα που μαζί με τα μπόνους πάει στα οχτώ γίγα

Ποια είναι η γνώμη σου.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Eliseos said:

Είσαι Μίστης.. Τώρα έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα πιο συμφέρει το φοιτητικό από 12 € και πάνω ή το extra large… Στο φοιτητικό δίνει δώρο κάτι πακέτα για βίντεο και chat…Άλα στο extra large έχουμε απεριόριστα που μαζί με τα μπόνους πάει στα οχτώ γίγα

Ποια είναι η γνώμη σου.

Καλησπέρα φίλε μου,

Αν δεν μιλάς πολύ και βλέπεις YouTube το φοιτητικό. Εάν κάνεις γενική χρήση των δεδομένων και θέλεις παραπάνω λεπτά ομιλίας το XL.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Ilovemetal said:

Καλησπέρα φίλε μου,

Αν δεν μιλάς πολύ και βλέπεις YouTube το φοιτητικό. Εάν κάνεις γενική χρήση των δεδομένων και θέλεις παραπάνω λεπτά ομιλίας το XL.

Η αλήθεια είναι, ότι πλέον και με την είσοδο των απεριόριστων λεπτών προς όλους στην ελληνική αγορά καρτοκινητής, τα φοιτητικά πακέτα κανιβαλίζονται σε μεγάλο βαθμό από τα απλά. Και φυσικά, αυτό αφορά και τις τρεις εταιρείες. Στο παρελθόν, φοιτητικό με απλό καρτοκινητό, ήταν η μέρα με τη νύχτα, ενώ πλέον είναι απολύτως συγκρίσιμα. Σε πολλές περιπτώσεις μάλιστα, συμφέρει περισσότερο η αγορά απλού πακέτου και όχι φοιτητικού.

Link to comment
Share on other sites

Σκοπός των εταιριών το όσο πιο μεγάλο ποσό και πιο συχνά κάρτα ανανέωσης. Επιτυγχάνεται με διάφορους τρόπους που έχουν αργά αλλά σταθερά αλλάξει εφαρμόσει οι εταιρίες σε όλων των ειδών τα καρτοκινητά τους, είτε φοιτητικά είτε απλά.

Και έχει έτη μπροστά μας να γίνει ακόμα πιο πολύ σε Ε και πιο συχνά: Αργά και σταθερά με τροποποιήσεις όρων, πακέτων κλπ.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Pppe said:

Σκοπός των εταιριών το όσο πιο μεγάλο ποσό και πιο συχνά κάρτα ανανέωσης. Επιτυγχάνεται με διάφορους τρόπους που έχουν αργά αλλά σταθερά αλλάξει εφαρμόσει οι εταιρίες σε όλων των ειδών τα καρτοκινητά τους, είτε φοιτητικά είτε απλά.

Και έχει έτη μπροστά μας να γίνει ακόμα πιο πολύ σε Ε και πιο συχνά: Αργά και σταθερά με τροποποιήσεις όρων, πακέτων κλπ.

Δεν νομίζω ότι θα ανέβει (στο άμεσο μέλλον) το κόστος χρήσης ενός καρτοκινητού, πάνω από τα 15-20€ το μήνα όπου έχει ήδη φτάσει σήμερα. Παραπάνω δεν θα συμφέρει κανέναν η καρτοκινητή, θα την καταργήσουν και θα πάνε όλοι στα συμβόλαια. Αντίθετα, θεωρώ ότι οδεύουμε προς το ενδεχόμενο να δούμε μέσα στο εικοσάρικο, απεριόριστη ομιλία και απεριόριστα δεδομένα, μαζί στο ίδιο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

το τι συμφέρει τον καθένα είναι εντελώς υποκειμενικό και όχι τι νομίζεις ο καθένας για τον άλλον
ότι θα είχα σε όλα απεριόριστα με 12€ εν έτει 2022 ήταν κάτι εντελώς ανέλπιστο πάντως και εξακολουθώ να αναρωτιέμαι πόσο hater πρέπει να είσαι να μην το βλέπεις

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, akalos said:

το τι συμφέρει τον καθένα είναι εντελώς υποκειμενικό και όχι τι νομίζεις ο καθένας για τον άλλον
ότι θα είχα σε όλα απεριόριστα με 12€ εν έτει 2022 ήταν κάτι εντελώς ανέλπιστο πάντως και εξακολουθώ να αναρωτιέμαι πόσο hater πρέπει να είσαι να μην το βλέπεις

Εντάξει, ας μην υπερβάλλουμε κιόλας. Επειδή ανά καιρούς δίνει διπλασιασμό κάρτας για τους τρεις πρώτους μήνες, ή απεριόριστα data για τους πέντε (προσφορά Black Friday 2021), ή για τους τρεις (πρόσφατη προσφορά Μαρτίου 2022) πρώτους μήνες, δεν έπεται ότι έγινε μόνιμο πακέτο "τα πάντα απεριόριστα με 12€". Ήταν μία προσφορά "γνωριμίας", που έτρεχε για νέους πελάτες. Μετά τι γίνεται? Πετάς το νούμερο και περιμένεις ως που να ξανά'ρθει η ίδια προσφορά? Και αν δεν έρθει? Ή αν δεν έχεις τη δυνατότητα να αλλάζεις νούμερα, π.χ. αν γνωρίζει τον αριθμό σου πολλής κόσμος, τότε τι γίνεται? Και ούτε είναι λύση να κάνεις αυτό που λέει ο φίλος bbbb, να παίρνεις δώδεκα κάρτες SIM το χρόνο για να βάζεις το CU button.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα για κάποιους είναι λύση να κάνουν συμβόλαιο και να τα γλιτώνουν αυτά. Για εμένα προσωπικά όταν η εταιρεία η όποια εταιρεία, μου δίνει κάτι στο 10αρικο όταν θέλει, θεωρώ ότι δεν αξίζει να το πληρώσω παραπάνω όταν θέλω και μπορώ έμμεσα να μην το κάνω
Για τον αριθμό που λες πολλοί πλέον έχουμε δικαρτα κινητά. Επίσης η ίδια εταιρεία μας δίνει το δικαίωμα πχ με ένα πακέτο μακαρόνια να διατηρούμε το νούμερό μας το βασικό για ένα τρίμηνο χωρίς φραγή για να μπορούν να μας βρίσκουν..ε οκ επίσης εν ετει 2022 προσωπικά οι περισσότεροι που επικοινωνώ έχουν Viber κτλ και δύσκολα γενικότερα θα χάσουν τα ίχνη μου..

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον , με "ανοιχτά" data ΜΟΝΟ για τη λειτουργία των apps της (MyCU και MyVodafone) μετά την πάροδο του 3μήνου, μπορεί κανείς από το CashBack και με ελάχιστο ποσό να κάνει το CU του να "πάρει ζωή" ακόμα και πχ 8 μήνες μετά την τελευταία κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον γνωρίζει, ήρθαν νέα πακέτα και στο καρτοκινητό Vodafone ή μόνο στο CU?

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Gm87 said:

Για όποιον γνωρίζει, ήρθαν νέα πακέτα και στο καρτοκινητό Vodafone ή μόνο στο CU?

Αααα... Εσύ κατά βάθος την αγαπάς την Vodafone... 😂😋

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Αααα... Εσύ κατά βάθος την αγαπάς την Vodafone... 😂😋

Εγώ δεν αγαπώ, ούτε μισώ καμία εταιρεία, αγαπώ την τσέπη μου και μόνο. Αυτή ακριβώς η "αγάπη", μου υπαγορεύει να επιβραβεύω κάθε εταιρεία, η οποία προσφέρει το βέλτιστο συνδυασμό ποσότητας παροχών, ποιότητας και κόστους. Τον τέλειο συνδυασμό των τριών ανωτέρω παραμέτρων, τον προσφέρει μία μονάχα εταιρεία: Η καμία! Από εκεί και πέρα, ψάχνω για τη χρυσή τομή. Τη δεδομένη χρονική στιγμή, η πράσινη ικανοποιεί σε σημαντικό βαθμό τις ανάγκες μου. Θα ήθελα να έδινε μέρος (έστω) των απεριόριστων λεπτών ομιλίας προς όλους, για κατανάλωση και κατά την περιαγωγή εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Προς ώρας, καλύπτω αυτό το κενό χάρη στο προνομιακό, τα λεπτά (1500) του οποίου, είναι διαθέσιμα και στην Ε.Ε. (ευτυχώς). Ωστόσο, σε καμία περίπτωση δε μπορώ να κράξω το νέο πακέτο Unlimited XL του CU, το οποίο, ομολογώ ότι δεν περίμενα να έρθει ποτέ. Επίσης, το ήδη υπάρχον "μικρό" πακέτο CU Combo, είναι ικανοποιητικό για κάποιον που χρειάζεται ένα σχετικά φθηνό, βασικό πακέτο με λίγες παροχές. Εξάλλου, σχεδόν όμοια πακέτα, υπάρχουν και στις άλλες δύο εταιρείες. Εκείνο που θεωρώ ότι δεν έχει λόγο ύπαρξης, είναι το ενδιάμεσο πακέτο των 12€ με τα 800' προς όλους, το οποίο δίνει πολύ λίγες παροχές, δεδομένου ότι έχει κόστος πολύ κοντά στα απεριόριστα πακέτα των άλλων δύο. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

μας ζαλισες κοινώς με τις αναλύσεις σου δεν ενδιαφέρει κανενα,εδώ είναι cu και δεν μας ενδιαφέρει τι κάνουν οι πρασινομπλε,το τι συμφέρει ή όχι θα το κρίνουμε εμείς οι κατόχοι cu και όχι ο κάθε τυχάρπαστος αναλυτης


Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, akalos said:

μας ζαλισες κοινώς με τις αναλύσεις σου δεν ενδιαφέρει κανενα,εδώ είναι cu και δεν μας ενδιαφέρει τι κάνουν οι πρασινομπλε,το τι συμφέρει ή όχι θα το κρίνουμε εμείς οι κατόχοι cu και όχι ο κάθε τυχάρπαστος αναλυτης

 

Και οι κάτοχοι CU τυχάρπαστοι είναι, δεν είναι η Αρία φυλή.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μπορείτε να βοηθήσετε; Έβαλα ένα πακέτο combo και θέλω να το ακυρώσω. Γίνεται; 

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, aragorn77 said:

Παίδες μπορείτε να βοηθήσετε; Έβαλα ένα πακέτο combo και θέλω να το ακυρώσω. Γίνεται; 

Μπορείς να ρωτήσεις στην εξυπηρέτηση πελατών ή στο chat. Το είχα ζητήσει μία φορά, αλλά έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε (συγκεκριμένα, επρόκειτο για το πακέτο CU Talk To All, που έδινε 400' προς όλους+300' προς CU με 7€) και μου το είχαν κάνει.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, akalos said:

μας ζαλισες κοινώς με τις αναλύσεις σου δεν ενδιαφέρει κανενα,εδώ είναι cu και δεν μας ενδιαφέρει τι κάνουν οι πρασινομπλε,το τι συμφέρει ή όχι θα το κρίνουμε εμείς οι κατόχοι cu και όχι ο κάθε τυχάρπαστος αναλυτης

 

Μη κοροϊδευόμαστε: Οι (κάθε) εταιρίες (και κινητής) ξέρουν περισσότερα από μας τους καταναλωτές και τι θα δώσουν και σε ποιά τιμή και με ποιούς όρους (προϋποθέσεις).

Αν οι καταναλωτές παρακινούνται από τα χαρακτηριστικά τους (που σε μαζική κλίμακα πάνω από 90% τους είναι γνωστά στις εταιρίες), αλλά και τις ιδιοτυπίες κάθε καταναλωτών ξεχωριστού κράτους (πχ στη δική μας ιδιότυπον το haters/lovers και δεν ακούμε κανέναν μέχρι να τον πείσουμε), δε σημαίνει ότι "έχουμε δίκιο" ή ότι "τυχάρπαστοι αναλυτές" είναι όσοι λένε "κάτι άλλο" από τα lover ή hater μας και θα την πατήσουμε σε βάθος χρόνου. Το αποτέλεσμα θα δείξει και μόνο και οι ιδιότητές μας πάλι δε θα αλλάξουν ακόμα και αφού "πάθουμε".

 

Μη πολυλογώ:

Unlimited data (λογιζόμενα ως 500GB) για 30 μέρες δε πρόκειται καμιά εταιρία στη χώρα μας να δώσει κάτω από 15Ε.

Μόνο όρους/προϋποθέσεις προκειμένου να τα δώσει σε αυτή την ελάχιστη τιμή , στην οποία σε μεσοπρόθεσμο χρονικό διάστημα επιβιώνουμε όλοι μας.

Και με τους όρους (ανάλογα ποιοί είναι) κερδίζει όσα παραπάνω: ήδη έχουν δωθεί από άλλη εταιρία.

 

Πολλαπλασιάζετε το πόσα GB θέλει κανείς : Α GB με τη διάρκεια σε μέρες: Β days και διαιρείτε διά 1.000

Αυτό είναι το οριακό κόστος στο οποίο όλοι επιβιώνουμε για τη συγκεκριμένη αγορά (data κινητής): Παρακάτω για την τρέχουσα 5ετία δε πρόκειται.

Το 2040 το 1.000 μπορεί να γίνει 10.000 ή το 2010 να ήταν 100.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει να αλλάξει το όνομα του συγκεκριμένου Thread από "Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone" σε "Vodafonάρααα!!!"
Ο Moderator ακούει;;; 😂😂😋😉

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, konstantinos77 said:

Νομίζω ότι πρέπει να αλλάξει το όνομα του συγκεκριμένου Thread από "Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone" σε "Vodafonάρααα!!!"
Ο Moderator ακούει;;; 😂😂😋😉

Ακριβώς! Έτσι, για να σκάσουν οι εχθροί σας!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Gm87 said:

Ακριβώς! Έτσι, για να σκάσουν οι εχθροί σας!

Δυστυχώς έτσι είναι...
Όταν είσαι ο καλύτερος έχεις και πολλούς "εχθρούς"!!! 😉😋

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, konstantinos77 said:

Δυστυχώς έτσι είναι...
Όταν είσαι ο καλύτερος έχεις και πολλούς "εχθρούς"!!! 😉😋

Ναι, διότι χρεώνεις 20€ το μήνα, αυτό που οι ανταγωνιστές σου χρεώνουν 15€. Επομένως, έχεις "εχθρούς" όλους τους τσιγγούνηδες, οι οποίοι λυπούνται τα επιπλέον 5€ το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Gm87 said:

Ναι, διότι χρεώνεις 20€ το μήνα, αυτό που οι ανταγωνιστές σου χρεώνουν 15€. Επομένως, έχεις "εχθρούς" όλους τους τσιγγούνηδες, οι οποίοι λυπούνται τα επιπλέον 5€ το μήνα.

Παίξε το παιχνιδάκι να πάρεις κάνα δωράκι!!! 😋

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...