Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 minutes ago, akalos said:

μπούρδες τι να τα κάνω ? το προς όλους με φτάνει η τρελα των 90's 20's πέρασε

Α ναι, μπούρδες. Μην ακούσω όμως κανέναν να παραπονιέται όταν η εταιρεία που άλλοτε βρισκόταν αρκετά κοντά στη διεκδίκηση της πρώτης θέσης βρεθεί στην τρίτη θέση. Και την καραμέλα "εγώ δεν θέλω απεριόριστα, μου φτάνουν τα 700' προς όλους" ας την κόψουν ορισμένοι. Και αυτό διότι το πρόβλημα δεν είναι τόσο τα λεπτά προς όλους, αλλά κυρίως τα πακέτα δεδομένων. Η Vodafone ανακοίνωσε πρώτη τον περασμένο Δεκέμβριο τιμολογιακές αλλαγές στα πακέτα data νομίζοντας ότι θα αιφνιδιάσει τον ανταγωνισμό και τώρα η πράσινη την κόλλησε στον τοίχο και την εξέθεσε ανεπανόρθωτα. Βρίσκεται να προσφέρει τα μισά δεδομένα στις ίδιες τιμές με την πράσινη και με πολύ χειρότερο δίκτυο που στην καρδιά της Αθήνας (συγκεκριμένα στην Καισαριανή που μένω) σέρνεται σαν το φίδι. Στο ότι είναι αστεία η σύγκριση μεταξύ What's Up και CU συμφωνώ απόλυτα και μάντεψε το λόγο. Στις πέντε Μαΐου όπου τελειώνουν οι δωρεάν παροχές μου από το φοιτητικό την κάνω, εφόσον η Vodafone δεν έχει δώσει έως τότε καλύτερα ή έστω ίδια πακέτα με αυτά της πράσινης. Το νούμερο θα το πετάξω στα σκουπίδια, αφού όμως πρώτα το πάω στη μπλε. Με αυτό τον τρόπο, και δεδομένου ότι ο αριθμός προσμετράται στη συνδρομητική βάση της εταιρείας για δεκαοκτώ μήνες από την τελευταία μου ανανέωση χρόνου ομιλίας, ίσως συμβάλω στο βαθμό που μου αναλογεί, ώστε η εταιρεία με τις χειρότερες παροχές να βρεθεί το συντομότερο δυνατό στην τρίτη θέση που τόσο επιζητεί. Αυτά τα ολίγα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Εάν δώσει απεριόριστα η βονταφον, το παιχνίδι θα παιχτεί στην ποιότητα τών παρεχόμενων υπηρεσιών από τις τρεις εταιρείες κινητής.

Είναι πολύ σημαντικός παράγοντας αυτός.

Δε βλέπω τη Vodafone να κινηθεί ακόμα τουλάχιστον μέχρι να αλλάξει ο μήνας.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, konstantinos77 said:

Για να σου λύσω την απορία αν μου άρεσαν τα μαθηματικά στο σχολείο, θα σου πω ότι ήμουν αριστούχος και σημαιοφόρος, οπότε θα μου άρεσαν και τα μαθηματικά, τα οποία λάτρευα παρεμπιπτόντως... 😊
Εγώ είμαι σκληροπυρηνικός χρήστης, όχι απλά "βαρύς"... 😊
Κλήσεις χρησιμοποιώ εξαιρετικά σπάνια, και όποτε τις χρειάζομαι τις έχω από το Vodafone CU, SMS ούτε καν!! Sorry αλλά sms χρησιμοποιεί η γιαγιά μου πλέον... 😉
Δουλεύω σχεδόν αποκλειστικά με Data, εδώ και πολλά χρόνια.
Η εξέλιξη των δικτύων κινητής τηλεφωνίας παγκόσμια (3G, 4G, 5G etc...) γίνεται προς όφελος και χρήση του Internet, και εμείς εδώ στο Ελλάντα συζητάμε ακόμα στα forums για χρόνους ομιλίας και SMS... Δεν έχω να πω κάτι άλλο πάνω σε αυτό...
Προσωπικά μου κάνει ότι έχεις έρθει στο συγκεκριμένο thread για προώθηση της πράσινης, που όλοι γνωρίζουμε μέσα σε όλα αυτά τα χρόνια το marketing της συγκεκριμένης εταιρίας, και για δημιουργία flame... 😉
Και δεν μου αρέσει να αναλώνομαι, οπότε καλό σου βράδυ από εμένα! 😉

Ααα και θα συμφωνήσω με τον akalos... ΜΠΟΎΡΔΕΕΕΣ!!! 😂

Αυτό σου έμεινε (το haha)? Πάντως, δεν προκύπτει από πουθενά ότι ήσουν αριστούχος και λάτρευες τα μαθηματικά. Αντίθετα, έκανες μία 100% θεωρητική προσέγγιση σε ένα πρόβλημα που απαιτούσε αριθμητική επίλυση, δίχως την παραμικρή αναφορά σε ποσοτικά δεδομένα (αριθμούς): Δεν ανέφερες ούτε πόσα χρήματα βάζεις μηνιαίως ως "σκληροπυρηνικός χρήστης", ούτε (το κυριότερο) πόσα δεδομένα λαμβάνεις με αυτά τα χρήματα, βάσει των πακέτων και προσφορών του επίσημου τιμοκαταλόγου της εταιρείας. Συνεπώς, απλά δεν έλυσες το πρόβλημα. Θα σου πω όμως την απάντηση: Στα 30€ μηνιαία ανανέωση, με την οποία εγώ έχω απεριόριστα προς όλους, 600 SMS προς όλους και 28GB, εσύ έχεις μόνο 21GB, άντε 22 και 2,77€ υπόλοιπο στην κάρτα. Έχεις δίκιο, κάνω προώθηση της πράσινης. Είμαι στέλεχος και μπατζανάκης του γενικού διευθυντή της εταιρείας. Στεναχωρήθηκα πάρα πολύ που το έμαθες, αλλά τι να κάνω? Αφού με έπιασες, αισθάνθηκα την υποχρέωση να σου αποκαλύψω το μυστικό. Αυτά, καλό σου βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

Α ναι, μπούρδες. Μην ακούσω όμως κανέναν να παραπονιέται όταν η εταιρεία που άλλοτε βρισκόταν αρκετά κοντά στη διεκδίκηση της πρώτης θέσης βρεθεί στην τρίτη θέση. Και την καραμέλα "εγώ δεν θέλω απεριόριστα, μου φτάνουν τα 700' προς όλους" ας την κόψουν ορισμένοι. Και αυτό διότι το πρόβλημα δεν είναι τόσο τα λεπτά προς όλους, αλλά κυρίως τα πακέτα δεδομένων. Η Vodafone ανακοίνωσε πρώτη τον περασμένο Δεκέμβριο τιμολογιακές αλλαγές στα πακέτα data νομίζοντας ότι θα αιφνιδιάσει τον ανταγωνισμό και τώρα η πράσινη την κόλλησε στον τοίχο και την εξέθεσε ανεπανόρθωτα. Βρίσκεται να προσφέρει τα μισά δεδομένα στις ίδιες τιμές με την πράσινη και με πολύ χειρότερο δίκτυο που στην καρδιά της Αθήνας (συγκεκριμένα στην Καισαριανή που μένω) σέρνεται σαν το φίδι. Στο ότι είναι αστεία η σύγκριση μεταξύ What's Up και CU συμφωνώ απόλυτα και μάντεψε το λόγο. Στις πέντε Μαΐου όπου τελειώνουν οι δωρεάν παροχές μου από το φοιτητικό την κάνω, εφόσον η Vodafone δεν έχει δώσει έως τότε καλύτερα ή έστω ίδια πακέτα με αυτά της πράσινης. Το νούμερο θα το πετάξω στα σκουπίδια, αφού όμως πρώτα το πάω στη μπλε. Με αυτό τον τρόπο, και δεδομένου ότι ο αριθμός προσμετράται στη συνδρομητική βάση της εταιρείας για δεκαοκτώ μήνες από την τελευταία μου ανανέωση χρόνου ομιλίας, ίσως συμβάλω στο βαθμό που μου αναλογεί, ώστε η εταιρεία με τις χειρότερες παροχές να βρεθεί το συντομότερο δυνατό στην τρίτη θέση που τόσο επιζητεί. Αυτά τα ολίγα.
Μαντήλι δεν βλέπω ...αν δεν έχεις πάνε στο Πειραιά ίσως έχει πέσει κάποιο ,και στην μπορντωπορτοκαλομανταρινι να πας το ίδιο μας κάνει
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Gm87 said:

Αυτό σου έμεινε (το haha)? Πάντως, δεν προκύπτει από πουθενά ότι ήσουν αριστούχος και λάτρευες τα μαθηματικά. Αντίθετα, έκανες μία 100% θεωρητική προσέγγιση σε ένα πρόβλημα που απαιτούσε αριθμητική επίλυση, δίχως την παραμικρή αναφορά σε ποσοτικά δεδομένα (αριθμούς): Δεν ανέφερες ούτε πόσα χρήματα βάζεις μηνιαίως ως "σκληροπυρηνικός χρήστης", ούτε (το κυριότερο) πόσα δεδομένα λαμβάνεις με αυτά τα χρήματα, βάσει των πακέτων και προσφορών του επίσημου τιμοκαταλόγου της εταιρείας. Συνεπώς, απλά δεν έλυσες το πρόβλημα. Θα σου πω όμως την απάντηση: Στα 30€ μηνιαία ανανέωση, με την οποία εγώ έχω απεριόριστα προς όλους, 600 SMS προς όλους και 28GB, εσύ έχεις μόνο 21GB, άντε 22 και 2,77€ υπόλοιπο στην κάρτα. Έχεις δίκιο, κάνω προώθηση της πράσινης. Είμαι στέλεχος και μπατζανάκης του γενικού διευθυντή της εταιρείας. Στεναχωρήθηκα πάρα πολύ που το έμαθες, αλλά τι να κάνω? Αφού με έπιασες, αισθάνθηκα την υποχρέωση να σου αποκαλύψω το μυστικό. Αυτά, καλό σου βράδυ!

Βρε αγόρι μου, αφού δεν γνωρίζεις τι προσφέρει στην ΚΥΡΙΟΛΕΞΊΑ το CU, τι κάθεσαι και συγκρίνεις;
Και όταν σου λέω ότι δουλεύω σχεδόν αποκλειστικά με Data, τι να μου κάνουν τα 20 και τα 30 GBs;;;
Πέρα από μαθηματικά είναι και απλή λογική! 😉
Τα ίδια γράφεις και σε ένα ακόμα thread που αφορά την Vodafone... 😉
Και πώς να μην γελάσω όταν κάθεσαι και γράφεις ότι θα πετάξεις την sim στα σκουπίδια κτλ...
Βάλ' την και κάτω και πάτα την!!! 😂 😋
Μα δεν γίνεται να τα διαβάζω αυτά... Τόσο μίσος για μία εταιρία...
Εδώ μέσα είμαστε για να ενημερωνόμαστε για ότι νεότερο, για να λύνονται απορίες κτλ...
Και όχι για να συζητάμε για κόκκινες κίτρινες και μπλε!!
Νομίζω δηλαδή, εκτός αν κάνω λάθος... 😉 

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Gm87 said:

Τα καλύτερα πακέτα στην ιστορία της ελληνικής αγοράς τηλεπικοινωνιών, είναι αυτά που ανακοίνωσε η πράσινη στις 22 Φεβρουαρίου του 2022. Δε γνωρίζω αν στο σχολείο σου άρεσαν τα μαθηματικά, αλλά θα σου θέσω ένα μαθηματικό πρόβλημα:

1) Δεδομένα προβλήματος

Είμαι στην πράσινη, είμαι "βαρύς" χρήστης -εγώ προσωπικά δεν είμαι τόσο "βαρύς"- και βάζω μία τριαντάρα κάρτα το μήνα. Το νέο WU, μου επιτρέπει να έχω με τα χρήματα αυτά, συνολικά στη διάρκεια του μήνα:

Απεριόριστες κλήσεις προς όλους, 600 SMS προς όλους και 28GB.

2) Ερώτηση κρίσεως

Πόσες παροχές θα έχω στο Vodafone CU με τα ίδια χρήματα?

3) Υπόδειξη

Χρησιμοποιήστε δεδομένα που αφορούν επίσημα πακέτα της εταιρείας, όχι ανεπίσημες ή/και ευκαιριακές προσφορές.

Καλή επιτυχία στην επίλυση!

Εάν είσαι βαρύς χρήστης σε δίκτυο Vodafone και κάθεσαι να κουταλομετράς κάρτες, αντί να έχεις πάρει συμβόλαιο που με τα ίδια χρήματα δίνει απεριόριστα τα πάντα, κάτι έκανες λάθος.

Έχεις κάποιο δίκιο σε επιμέρους παρατηρήσεις, αλλά οι διθύραμβοι περί καλύτερων πακέτων στην ιστορία έχουν πολλά θέματα που παραβλέπεις. Ειδικά στις κάρτες, οι "ευκαιριακές" προσφορές που προσπερνάς είναι ημιμόνιμες και αποτελούν κανονικότητα για πολλούς.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, konstantinos77 said:

Βρε αγόρι μου, αφού δεν γνωρίζεις τι προσφέρει στην ΚΥΡΙΟΛΕΞΊΑ το CU, τι κάθεσαι και συγκρίνεις;
Και όταν σου λέω ότι δουλεύω σχεδόν αποκλειστικά με Data, τι να μου κάνουν τα 20 και τα 30 GBs;;;
Πέρα από μαθηματικά είναι και απλή λογική! 😉
Τα ίδια γράφεις και σε ένα ακόμα thread που αφορά την Vodafone... 😉
Και πώς να μην γελάσω όταν κάθεσαι και γράφεις ότι θα πετάξεις την sim στα σκουπίδια κτλ...
Βάλ' την και κάτω και πάτα την!!! 😂 😋
Μα δεν γίνεται να τα διαβάζω αυτά... Τόσο μίσος για μία εταιρία...
Εδώ μέσα είμαστε για να ενημερωνόμαστε για ότι νεότερο, για να λύνονται απορίες κτλ...
Και όχι για να συζητάμε για κόκκινες κίτρινες και μπλε!!
Νομίζω δηλαδή, εκτός αν κάνω λάθος... 😉 

Γνωρίζω πολύ καλά τι θέλεις να πεις φίλε μου, καθώς και τι προσφέρει το CU. Νομίζεις ότι έχουμε όλοι άπειρο ελεύθερο χρόνο, ώστε να καθόμαστε όλη μέρα στον καναπέ, να παίζουμε ένα παιχνίδι και να μαζεύουμε κρυστάλλους. Λυπάμαι, αλλά δεν είναι καθόλου έτσι. Δεν είμαστε όλοι ούτε άνεργοι ούτε δεκαπεντάχρονα. Εσύ αν διαθέτεις τον απαιτούμενο χρόνο, κάν'το. Κάτσε παίξε, μάζευε κρυστάλλους και κράτα τους γερά, να μη σου φύγουν. Όμως, συγγνώμη που δεν θεωρώ και τόσο δεδομένο και φυσιολογικό ότι ο μέσος χρήστης (οι χιλιάδες και τα εκατομμύρια τέτοιοι χρήστες) για να έχει επαρκή δεδομένα θα πρέπει να παρατήσει όλες του τις δουλειές και να παίζει αδιάκοπα.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Gm87 said:

Γνωρίζω πολύ καλά τι θέλεις να πεις φίλε μου, καθώς και τι προσφέρει το CU. Νομίζεις ότι έχουμε όλοι άπειρο ελεύθερο χρόνο, ώστε να καθόμαστε όλη μέρα στον καναπέ, να παίζουμε ένα παιχνίδι και να μαζεύουμε κρυστάλλους. Λυπάμαι, αλλά δεν είναι καθόλου έτσι. Δεν είμαστε όλοι ούτε άνεργοι ούτε δεκαπεντάχρονα. Εσύ αν διαθέτεις τον απαιτούμενο χρόνο, κάν'το. Κάτσε παίξε, μάζευε κρυστάλλους και κράτα τους γερά, να μη σου φύγουν. Όμως, συγγνώμη που δεν θεωρώ και τόσο δεδομένο και φυσιολογικό ότι ο μέσος χρήστης (οι χιλιάδες και τα εκατομμύρια τέτοιοι χρήστες) για να έχει επαρκή δεδομένα θα πρέπει να παρατήσει όλες του τις δουλειές και να παίζει αδιάκοπα.

30" * 15 games = 450"

450" / 60" = 7.5'

Μάλλον κάποιος άλλος δεν είναι καθόλου καλός στα μαθηματικά... 😉

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, konstantinos77 said:

30" * 15 games = 450"

450" / 60" = 7.5'

Μάλλον κάποιος άλλος δεν είναι καθόλου καλός στα μαθηματικά... 😉

Μου αρέσει πάντως που το συνεχίζεις! Πιστεύεις σοβαρά ότι ένας άνθρωπος κάποιας ηλικίας (π.χ. >35-40), εργαζόμενος ή/και με οικογένεια, θα κάθεται να παίζει παιχνίδια για να πάρει data και να μπορεί να χρησιμοποιεί το internet? Αν το πιστεύεις, με συγχωρείς αλλά δε μπορώ να συνομιλήσω μαζί σου. Αν πω του πατέρα μου ότι για να έχεις πολλά MBs πρέπει να παίζεις ένα παιχνίδι, θα πετάξει κάτω το smartphone του και θα το κάνει κομμάτια. Αν πάλι το CU απευθύνεται μόνο σε παιδάκια και άνεργους, θα πρέπει η Vodafone να το αναφέρει στους όρους χρήσης. Πάντως, από 15 Μαρτίου έρχεται και άλλο ένα δωράκι, το "CU Fee". Κούνησε το κινητό σου, ρίξε ένα ευρώ στη μαύρη τρύπα και θα πάρεις το "δώρο" σου. Ούτε εκεί αντιδράσαμε (ε, πού να τρέχουμε τώρα, ας κρατήσουμε τις δυνάμεις μας μήπως τυχόν χρειαστεί να πάμε στον πόλεμο) και τώρα μας έρχεται το μποναμαδάκι. Καλή μας χώνεψη λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

CU fee; Εάν θέλεις δώσε κάποιες περισσότερες λεπτομέρειες (λινκ). 

Βασικά η όλη υπαρξη του big bang εξαρτάται από την διάθεση του what's up να δώσει απεριόριστο ίντερνετ. Εάν η κοσμοτε δώσει πακετο με απεριόριστο ίντερνετ, αντίο big bang... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Cu fee-->https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20211217-anakoinosi-kartokinitis/

καμμιά σχέση με "μαύρη τρύπα"... Δεν πρόκειται για κατάργηση του bonus ή χρέωση του bonus αλλά για μια επιπλέον επιλογή του bonus. Aν στο μέλλον έρθει κατάργηση/χρέωση του bonus? Θα δείξει απο τι θα πράξουν και οι άλλοι που λάνσαραν επίσης χωρίς επιπλέον χρέωση τα token..

Firefox_Screenshot_2022-02-27T09-04-53.713Z.png

12 minutes ago, Mobileras said:

 

Βασικά η όλη υπαρξη του big bang εξαρτάται από την διάθεση του what's up να δώσει απεριόριστο ίντερνετ. Εάν η κοσμοτε δώσει πακετο με απεριόριστο ίντερνετ, αντίο big bang... 

Ακριβώς αυτό. Και επίσης ναι το cu ποτέ δεν είπε ότι κύριο κοινό του είναι ο οικογενειάρχης. Ολες του οι διαφημίσεις κτλ είναι για τους νεότερους. Το ίδιο όμως είναι και οι άλλοι ακόμη  και ο άλλος που μιλάει με γκρικλις πάλι για τους νεότερους είναι.. Αλλο που στην Ελλάδα χρησιμοποιείται και απο μεγαλύτερους,οικογενειάρχες κτλ

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Gm87 said:

Μου αρέσει πάντως που το συνεχίζεις! Πιστεύεις σοβαρά ότι ένας άνθρωπος κάποιας ηλικίας (π.χ. >35-40), εργαζόμενος ή/και με οικογένεια, θα κάθεται να παίζει παιχνίδια για να πάρει data και να μπορεί να χρησιμοποιεί το internet? Αν το πιστεύεις, με συγχωρείς αλλά δε μπορώ να συνομιλήσω μαζί σου. Αν πω του πατέρα μου ότι για να έχεις πολλά MBs πρέπει να παίζεις ένα παιχνίδι, θα πετάξει κάτω το smartphone του και θα το κάνει κομμάτια. Αν πάλι το CU απευθύνεται μόνο σε παιδάκια και άνεργους, θα πρέπει η Vodafone να το αναφέρει στους όρους χρήσης. Πάντως, από 15 Μαρτίου έρχεται και άλλο ένα δωράκι, το "CU Fee". Κούνησε το κινητό σου, ρίξε ένα ευρώ στη μαύρη τρύπα και θα πάρεις το "δώρο" σου. Ούτε εκεί αντιδράσαμε (ε, πού να τρέχουμε τώρα, ας κρατήσουμε τις δυνάμεις μας μήπως τυχόν χρειαστεί να πάμε στον πόλεμο) και τώρα μας έρχεται το μποναμαδάκι. Καλή μας χώνεψη λοιπόν!

Τελικά είναι όλη την ημέρα ενασχόληση με το Big Bang ή είναι 7.5' την εβδομάδα;
Για να ξέρουμε τι λέμε!! 😉
Και ποιος σου είπε ότι το Gaming πάει με την ηλικία και τις υποχρεώσεις;;;
Αυτά τα λες εσύ!!
Όταν θέλουμε κάτι και μας αρέσει πάντα θα βρούμε τον χρόνο γι' αυτό!!
Αν δεν, είναι άλλη ιστορία...
Άντε πήγαινε στην πράσινη και στο καλό και με την νίκη!!
Βλέπω και αυτούς που είναι... 😉

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, bbbb said:

Cu fee-->https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20211217-anakoinosi-kartokinitis/

καμμιά σχέση με "μαύρη τρύπα"... Δεν πρόκειται για κατάργηση του bonus ή χρέωση του bonus αλλά για μια επιπλέον επιλογή του bonus. Aν στο μέλλον έρθει κατάργηση/χρέωση του bonus? Θα δείξει απο τι θα πράξουν και οι άλλοι που λάνσαραν επίσης χωρίς επιπλέον χρέωση τα token..

Firefox_Screenshot_2022-02-27T09-04-53.713Z.png

Ακριβώς αυτό. Και επίσης ναι το cu ποτέ δεν είπε ότι κύριο κοινό του είναι ο οικογενειάρχης. Ολες του οι διαφημίσεις κτλ είναι για τους νεότερους. Το ίδιο όμως είναι και οι άλλοι ακόμη  και ο άλλος που μιλάει με γκρικλις πάλι για τους νεότερους είναι.. Αλλο που στην Ελλάδα χρησιμοποιείται και απο μεγαλύτερους,οικογενειάρχες κτλ

Αλήθεια τώρα, υπάρχει άνθρωπος που πιστεύει ότι αποτελεί απλά μία επιπλέον επιλογή το Shake του ενός ευρώ? Ότι δηλαδή δεν το έκαναν εκ του πονηρού και ότι δεν θα καταργήσουν το δωρεάν μηνιαίο Shake (το δωρεάν εβδομαδιαίο σίγουρα δεν θα το καταργήσουν)? Εννοείται ότι θα το κάνουν, και σύντομα μάλιστα. Το συγκεκριμένο μέτρο είναι πιο πονηρό από ό,τι νομίζουμε. Με τη νέα χρέωση του ενός ευρώ, η ανανέωση μίας δεδομένης αξίας (π.χ. 12€), δεν θα επαρκεί για την αγορά του αντίστοιχου προς τη συγκεκριμένη αξία πακέτου (π.χ. CU Combo), οπότε θα αναγκάζεσαι να ανανεώσεις με την αμέσως επόμενη διαθέσιμη αξία κάρτας, δηλαδή με 15€. Επομένως, το όφελος της εταιρείας από την εφαρμογή του κατάπτυστου αυτού μέτρου, θα είναι πρακτικά πολύ μεγαλύτερο από 1€ ανά ανανέωση (στο παράδειγμά μου που είναι και το δημοφιλέστερο, το όφελος είναι 3€ ανά ανανέωση). Και στην τελική, δεν κατάλαβα? Γιατί η πράσινη έδωσε δωρεάν το Token χωρίς να χρεώσει τίποτα, ενώ η Vodafone με τρεις φορές χειρότερη κάλυψη δεν μπορεί να το δώσει? Για να καλύψει τα έξοδα των επενδύσεων που δεν κάνει? Η Vodafone θα έπρεπε να μην εφαρμόσει αυτή τη ληστρική "έξτρα δυνατότητα", διαφορετικά να αντιμετωπίσει χιλιάδες φορητότητες προς πράσινη και μπλε. Για να μη θυμηθούμε ποιά εταιρεία κατήργησε πρώτη τη δεκάευρη ανανέωση, καθώς και το φοιτητικό πακέτο αξίας 7€, που στον ανταγωνισμό εξακολουθεί να υπάρχει κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, konstantinos77 said:

Τελικά είναι όλη την ημέρα ενασχόληση με το Big Bang ή είναι 7.5' την εβδομάδα;
Για να ξέρουμε τι λέμε!! 😉
Και ποιος σου είπε ότι το Gaming πάει με την ηλικία και τις υποχρεώσεις;;;
Αυτά τα λες εσύ!!
Όταν θέλουμε κάτι και μας αρέσει πάντα θα βρούμε τον χρόνο γι' αυτό!!
Αν δεν, είναι άλλη ιστορία...
Άντε πήγαινε στην πράσινη και στο καλό και με την νίκη!!
Βλέπω και αυτούς που είναι... 😉

Καλησπέρα , να συμπληρώσω και εγώ οτί με 15-20 λεπτά μάξιμουμ ενασχόλησης την εβδομάδα καλύπτω 32 ημέρες με το πακέτο combo του big bang (1gb+100min ανά εβδομάδα) σύνολο 8 ευρώ τον μήνα .

Επίσης να αναφέρω οτί το συγκεκριμένο πακέτο κάνει και roll over!

Link to comment
Share on other sites

ωχ βρε και σεις ο κύριος μπήκε για να κράξει,ακόμα δεν είναι κατανοητόν? Μαντήλι καλαματιανό .....

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει το f2g αν κρατήσει την προσφορά και πέραν της 28/2. Απλά κοστίζει μαζί με το υποχρεωτικό για αγορά (ώστε να αποκτήσεις πρόσβαση και στην αγορά των απεριόριστων δεδομένων) πακέτο απεριόριστης ομιλίας 32,5€ σύνολο δηλαδή κοντά 36€ κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Στο site τους στις παρατηρήσεις λέει ότι τα απεριόριστα αποτελούν προωθητική ενέργεια έως 28/2. Λογικά βέβαια θα συνεχίσει να υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Κόφτης δεν υπάρχει κανένας.

Για το αν θα συνεχίσει θα μάθουμε σε δύο μέρες.

Λογικά θα συνεχιστεί.

Just now, bbbb said:

Ρωτησε στο θέμα του f2g

Σωστά, υπάρχει αρμόδιο νήμα για το f2g

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bbbb said:

Επίσης παίζει να βγάλει κάτι αντίστοιχο και η Vodafone. Θα δείξει..

Αμήν, αν και το βλέπω χλωμό, διότι η Vodafone ανακοίνωσε πρώτη τις τιμολογιακές αλλαγές και επιπλέον έχει αργήσει πάρα πολύ να "απαντήσει" στις άλλες δύο.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Gm87 said:

Αμήν, αν και το βλέπω χλωμό, διότι η Vodafone ανακοίνωσε πρώτη τις τιμολογιακές αλλαγές και επιπλέον έχει αργήσει πάρα πολύ να "απαντήσει" στις άλλες δύο.

Ισως περιμενει τι θα δώσει σε data η Κοσμοτε, ωστε να εχει ολόκληρη εικόνα για να αποφασισει τι θα δωσει. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...