Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακάρι αλλά και το ακριβότερο? Γιατι το xl έχει ήδη 15€.. Αρα δεν φτάνει 15αρα κάρτα για την ενεργοποίηση του, όπως στους άλλους 2.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκαν τα 5GB....αν θέλετε δείτε και εσείς ...

Σωστός, όντως!
Μόλις συζητήθηκε..... έγινε!
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα που το πόσταρα αρχικά μπήκαν στα 2 από τα 3 cu. Μια χαρά.
Υπάρχει και η δυνατότητα να τα κάνετε umlimited από το button αλλά προσοχή γιατί αυτή η δυνατότητα δίνεται έως 2 φορές το χρόνο και ίσως το χρειαστείτε αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Πότε λήγουν σε εσάς τα 5GB? Σε εμένα συνέβη ένα περίεργο πράγμα: Μπήκαν και έκαναν rollover με τα 30GB για 90 ημέρες που είχα λάβει ως ειδική προσφορά κατά την αρχική ενεργοποίηση, οπότε λήγουν όλα μαζί στις 5 Μαΐου! Μία χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα που το πόσταρα αρχικά μπήκαν στα 2 από τα 3 cu. Μια χαρά.
Υπάρχει και η δυνατότητα να τα κάνετε umlimited από το button αλλά προσοχή γιατί αυτή η δυνατότητα δίνεται έως 2 φορές το χρόνο και ίσως το χρειαστείτε αργότερα.

Σ' ευχαριστούμε για την ενημέρωση!
Εγώ σε 3 νούμερα CU το δοκίμασα και τα πήραμε και οι τρεις.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bbbb said:

Μακάρι αλλά και το ακριβότερο? Γιατι το xl έχει ήδη 15€.. Αρα δεν φτάνει 15αρα κάρτα για την ενεργοποίηση του, όπως στους άλλους 2.

Το αποκλείω να το αφήσουν στα 15€, θα είναι αυτογκόλ για την εταιρεία. Θεωρώ σχεδόν βέβαιο, ότι θα κάνουν ό,τι έκαναν στο πρόσφατο παρελθόν με το surf&email, δηλαδή θα το βγάλουν σε προσφορά από 15€ "μόνο" 13,50€ "για περιορισμένο χρονικό διάστημα". Φυσικά, το "περιορισμένο" αυτό διάστημα, θα διαρκέσει για όσο καιρό διατηρεί την τρέχουσα τιμή του πακέτου ο ανταγωνισμός. Πιστεύω πως θα δούμε ακριβώς (καρμπόν) το ίδιο πακέτο με αυτό της πράσινης. Πέραν όμως των απεριόριστων, θα ήθελα να αντιγράψουν την πράσινη και στις υπόλοιπες προσφορές, δηλαδή να βγάλουν ανανεωμένο Shake με περισσότερες παροχές, καθώς επίσης και να δώσουν περισσότερα GB στα βασικά πακέτα internet, εκτός από το surf&email στο οποίο τις έχουν ήδη δώσει. Ίδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

Ήδη έχουν ανακοινώσει ενισχυμένο shake με χρέωση όμως 1€ από 15/3/2022
https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20211217-anakoinosi-kartokinitis/
Και απεριόριστα data και ομιλία με χρέωση 2€/ημέρα.. τώρα αν λόγω των token του wu, τροποποιήσουν κάτι, θα δείξει..

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι θα αλλαξουν τα πακέτα όπως ανέφερα παραπάνω ήδη από 8/3 στο vodafone international θα υπαρχει πακετο με 200' και 10gb για 25 ημερες με 8,9 ευρω το οποίο πιστεύω καλύπτει αρκετούς, αλλά το θέλουμε στο cu για να έχουμε και τις αλλες παροχές που μας δίνει κατα διαστηματα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, spyrosfra said:

Πιστευω οτι θα αλλαξουν τα πακέτα όπως ανέφερα παραπάνω ήδη από 8/3 στο vodafone international θα υπαρχει πακετο με 200' και 10gb για 25 ημερες με 8,9 ευρω το οποίο πιστεύω καλύπτει αρκετούς, αλλά το θέλουμε στο cu για να έχουμε και τις αλλες παροχές που μας δίνει κατα διαστηματα.

Αυτό δεν πρόκειται να το δώσει στο CU, θα το κρατήσει μόνο για International και Taza. Και η πράσινη, μόνο στο βάτραχο το έδωσε, όχι στο WU. Μόνο που του βατράχου είναι καλύτερο από αυτό του International, καθώς είναι για 30 ημέρες και όχι για 25. Κατά τα άλλα, θεωρώ πως οδεύουμε προς την κατάργηση των πακέτων Combo L και Combo XL, διατήρηση ως έχει του Combo και λανσάρισμα νέου πακέτου με απεριόριστα προς όλους, 600 SMS προς όλους και 1,5GB με 13,50€. Αναφορικά με το Shake, ακριβώς λόγω του Token, λογικά θα ενισχυθεί χωρίς την εφαρμογή του +1€. Το καλό που τους θέλω μόνο, να μην καταργήσουν το Talk Abroad, διότι μιλάω Ευρώπη και τότε θα αναγκαστώ να αγοράσω SIM Q για τα Q Star.

Link to comment
Share on other sites

ηρθε σε κανενα αλλο αυτη η προσφορα?

"Μόνο για εσένα 200 λεπτά προς όλους και 10GB για 15 μέρες με κοστος €2,00"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Gm87 said:

Πότε λήγουν σε εσάς τα 5GB? Σε εμένα συνέβη ένα περίεργο πράγμα: Μπήκαν και έκαναν rollover με τα 30GB για 90 ημέρες που είχα λάβει ως ειδική προσφορά κατά την αρχική ενεργοποίηση, οπότε λήγουν όλα μαζί στις 5 Μαΐου! Μία χαρά!

Και στην πράσινη τα ΜΒ από συμμετοχές σε έρευνες κάνουν rollover με προσφορές "Βάλε κάρτα και θα πάρεις.....".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dkostas said:

ηρθε σε κανενα αλλο αυτη η προσφορα?

"Μόνο για εσένα 200 λεπτά προς όλους και 10GB για 15 μέρες με κοστος €2,00"

Εμένα μου ήρθε άλλη: "Μόνο για εσένα 500' προς όλους και 5GB για μία εβδομάδα δωρεάν με μία ανανέωση έως 06/03".

Link to comment
Share on other sites

On 23/2/2022 at 11:39 ΜΜ, balkos said:

Και σε μένα που το πόσταρα αρχικά μπήκαν στα 2 από τα 3 cu. Μια χαρά.
Υπάρχει και η δυνατότητα να τα κάνετε umlimited από το button αλλά προσοχή γιατί αυτή η δυνατότητα δίνεται έως 2 φορές το χρόνο και ίσως το χρειαστείτε αργότερα.

Μήπως το δώρο από τη συμμετοχή μας στην έρευνα για το CU Around, πέρα από "Προσφορά από online bonus" όπως ονομάζεται στα ενεργοποιημένα πακέτα, η πραγματική αντιμετώπισή του από τα συστήματα της Vodafone είναι ως NATA GIGA WEEK και συνεπώς μπορεί να:

1) Γίνει unlimited μέσω Unlimited Button του Open ως την ισχύουσα ήδη ημερομηνία λήξης του , ως μια από τις 2 φορές που δικαιούμαστε κάθε έτος

και

2) Δοθούν 500 ΜΒ από αυτό, μέσω Friends Button του Open σε άλλο CU που θα ζητήσει από μας με αυτά τα 5GB για 7 μέρες, για  3 μέρες διπλασιαζόμενα στα 1000 ΜΒ μετά την έγκριση αποστολής από εμάς;

Στην περίπτωση ύπαρξης και άλλων πακέτων στον αποστολέα που δικαιούνται μεταφοράς 500 ΜΒ , ποιό από τα πακέτα του αποστολέα θα προτιμηθεί για αυτή την αποστολή στον παραλήπτη;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση. Την κάρτα vodafone on the spot μπορώ να την πάρω δωρεάν και να την βάλω σαν δεύτερη στο κινητό μου και να ενεργοποιώ οπότε θέλω πακέτα όπως το 10 giga με 5 ευρώ; Καλά κατάλαβα;

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση. Την κάρτα vodafone on the spot μπορώ να την πάρω δωρεάν και να την βάλω σαν δεύτερη στο κινητό μου και να ενεργοποιώ οπότε θέλω πακέτα όπως το 10 giga με 5 ευρώ; Καλά κατάλαβα;

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Καλά κατάλαβες
Link to comment
Share on other sites

Καλά κατάλαβες
Γιατί γράφει στο σαιτ κάτι για αφαιρείται από το λογαριασμό του συμβόλαιου σας κτλ. Όποτε εγώ την παίρνω και ενεργοποιώ οπότε θέλω πακέτο ον λαιν έτσι; Σας ευχαριστώ....

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί γράφει στο σαιτ κάτι για αφαιρείται από το λογαριασμό του συμβόλαιου σας κτλ. Όποτε εγώ την παίρνω και ενεργοποιώ οπότε θέλω πακέτο ον λαιν έτσι; Σας ευχαριστώ....

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω δύο κάρτες που δε χρησιμοποιώ πλέον και μου έρχεται κάθε μήνα μηδενικός λογαριασμός. Ότι ενεργοποιήσεις πληρώνεις. Μιλάμε για το Vodafone giga wifi on the spotπαντα έτσι; Υπάρχει και σχετικό νήμα στο φόρουμ εδώ αν χρειαστείς βοήθεια
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://myphone.gr/forum/topic/72728/&share_tid=72728&share_fid=2264387&share_type=t&link_source=app
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο κάρτες που δε χρησιμοποιώ πλέον και μου έρχεται κάθε μήνα μηδενικός λογαριασμός. Ότι ενεργοποιήσεις πληρώνεις. Μιλάμε για το Vodafone giga wifi on the spotπαντα έτσι; Υπάρχει και σχετικό νήμα στο φόρουμ εδώ αν χρειαστείς βοήθεια
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://myphone.gr/forum/topic/72728/&share_tid=72728&share_fid=2264387&share_type=t&link_source=app
Δηλαδή έχει κανονικά λογαριασμό. Έρχεται μηδενικός. Αν ενεργοποιήσω πακέτο θα έρθει μόνο 5 ευρώ σωστά; μπορώ πχ να το ενεργοποιήσω τους μίσους μήνες δεν έχει καμία δέσμευση. Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έχει κανονικά λογαριασμό. Έρχεται μηδενικός. Αν ενεργοποιήσω πακέτο θα έρθει μόνο 5 ευρώ σωστά; μπορώ πχ να το ενεργοποιήσω τους μίσους μήνες δεν έχει καμία δέσμευση. Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όπως τα είπες. Καμία δέσμευση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η αντικατάσταση κάρτας SIM πώς γίνεται? Θέλω να αλλάξω κάρτα στο CU Special του παππού μου διότι την έχασε. Η SIM που σου δίνουν ενεργοποιείται στο κατάστημα επιτόπου, ή σε καλεί η εξυπηρέτηση πελατών μετά από μέρες όπως στην μπλε? Θα ήθελα να γνωρίζω από πριν τη διαδικασία, ώστε να μην τσακώνομαι στα καταστήματα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Θα πάει ο παπούς σου σε κατάστημα Vodafone με την ταυτότητα του. Η κάρτα θα ενεργοποιηθεί εκεί.

 

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον θα λάβει φραγή εισερχομένων sms για 2-4 ώρες. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Vasileios said:

Θα πάει ο παπούς σου σε κατάστημα Vodafone με την ταυτότητα του. Η κάρτα θα ενεργοποιηθεί εκεί.

 

Κατάλαβα, επομένως η Vodafone ακολουθεί το μοντέλο της πράσινης σε αυτό το κομμάτι. Μαζί θα πάμε, απλά επειδή είναι 83 ετών και δε γνωρίζει γράμματα, ελάχιστα θα καταλάβει από όσα θα του πουν, οπότε προκειμένου να αποφύγω τη γκρίνια του, θέλω να γνωρίζω εκ των προτέρων τη διαδικασία. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...