Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους! Έχω τις εξής απορίες: 1) Υπάρχει τρόπος να βάλω στην εφαρμογή myCU δύο αριθμούς, το δικό μου φοιτητικό και το special του παππού μου, ώστε να εισέρχομαι χωρίς να δίνω κάθε φορά το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασης? Στη μπλε αυτή η δυνατότητα υπάρχει σίγουρα, εδώ όμως δεν έχω βρει κάτι τέτοιο. 2) Πώς ενεργοποιώ την υπηρεσία Smart Pocket? Δεν έχω βρει κάτι στην εφαρμογή (σε iOS). 3) Μήπως δεν έχω πρόσβαση στην εν λόγω υπηρεσία, επειδή ο αριθμός μου είναι φοιτητικός? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να έχεις 2 λογαριασμούς συνδεδεμένους. Στο iPhone μου πχ, έχω αποθηκεύσει τους κωδικούς για τους 2 λογαριασμούς στο icloud και έτσι πατώντας το κουμπί αλλαγή χρήστη απλά βάζει τα στοιχεία του αλλου χρήστη χωρίς να τα πληκτρολογώ. 

Το Smart Pocket εμφανίζεται στην αρχική του CU App, δεξιά από το κουτάκι που εμφανίζει το υπόλοιπο σου. Αν δεν το βλέπεις, βεβαιώσου ότι έχεις την τελευταία έκδοση της εφαρμογής. Smart Pocket μπορούν να έχουν όλοι οι CU ανεξάρτητα με το αν είναι φοιτητές. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gm87 said:

Γεια σε όλους! Έχω τις εξής απορίες: 1) Υπάρχει τρόπος να βάλω στην εφαρμογή myCU δύο αριθμούς, το δικό μου φοιτητικό και το special του παππού μου, ώστε να εισέρχομαι χωρίς να δίνω κάθε φορά το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασης? Στη μπλε αυτή η δυνατότητα υπάρχει σίγουρα, εδώ όμως δεν έχω βρει κάτι τέτοιο. 2) Πώς ενεργοποιώ την υπηρεσία Smart Pocket? Δεν έχω βρει κάτι στην εφαρμογή (σε iOS). 3) Μήπως δεν έχω πρόσβαση στην εν λόγω υπηρεσία, επειδή ο αριθμός μου είναι φοιτητικός? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Δοκίμασε να δεις αν σε βολεύει να έχεις το ένα νούμερο στην εφαρμογή MyCU και το άλλο στην εφαρμογή MyVodafone

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, PapaDarxon said:

Δοκίμασε να δεις αν σε βολεύει να έχεις το ένα νούμερο στην εφαρμογή MyCU και το άλλο στην εφαρμογή MyVodafone

Αυτο ακριβως κανω και εγω με δυο αριθμους CU. Ο ενας αριθμος ειναι στο My CU και ο αλλος στο My Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, PapaDarxon said:

Δοκίμασε να δεις αν σε βολεύει να έχεις το ένα νούμερο στην εφαρμογή MyCU και το άλλο στην εφαρμογή MyVodafone

Ευχαριστώ πολύ, αυτό έχω κάνει από χθες το βράδυ. Είναι η μόνη λύση νομίζω, εφόσον η εφαρμογή my CU δεν απομνημονεύει περισσότερους από ένα λογαριασμούς. Και η my Vodafone καλή είναι, αν και η my CU είναι προτιμότερη για εμένα. Για το λόγο αυτό, στο my CU έβαλα το δικό μου φοιτητικό, ενώ στο my Vodafone το special του παππού μου, το οποίο δεν χρησιμοποιείται πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Αν ένας αριθμός καρτοκινητού ανήκει στο όνομά μου, αλλά δεν έχω πρόσβαση στην αντίστοιχη sim, ούτε γνωρίζω εάν έχει βγάλει username για παρακολούθηση από το vodafonecu.gr, μπορώ όπως με άλλη εταιρεία με Vodafone Id να την παρακολουθώ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, το daily bonus στο CU big bang, πόσους κρυστάλλους σας δίνει? Σε εμένα που είμαι νέος χρήστης, την πρώτη ημέρα έδωσε 30 κρυστάλλους, τη δεύτερη πάλι 30, την τρίτη 70, την τέταρτη 100, την πέμπτη 120, την έκτη 150, την έβδομη 200 και την όγδοη (σήμερα) 500. Δε μπορώ να παίξω το παιχνίδι, καθώς έχω πρόβλημα όρασης και με τον αναγνώστη οθόνης που χρησιμοποιώ, το συγκεκριμένο παιχνίδι (όπως άλλωστε και τα περισσότερα παιχνίδια, αν όχι όλα) δεν είναι προσβάσιμο. Ωστόσο, μπορώ να πάρω κανονικά το ημερήσιο δώρο της εφαρμογής (η συγκεκριμένη λειτουργία είναι προσβάσιμη). Μήπως γνωρίζει κάποιος, πόσους κρυστάλλους θα μου δίνει από εδώ και πέρα? Θα με πάει από την αρχή (δηλαδή από 30), θα συνεχίσει με 500 ανά ημέρα, ή θα ανέβει ακόμη ψηλότερα? Βλέπω πάντως, ότι αν συνεχίσει με αυτό το ρυθμό (έχω κερδίσει 1200 κρυστάλλους μέσα σε οκτώ ημέρες, χωρίς τους 6000 κρυστάλλους που έλαβα ως bonus με την αρχική ενεργοποίηση), οι κρύσταλλοι υπεραρκούν για να αγοράσω τα πακέτα που θέλω. Ελπίζω πάντως, το big bang να μην έχει την ίδια τύχη με το αντίστοιχό του πρόγραμμα στη μπλε (το flames2go). Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καμιά σχέση το flames με το CU Big Bang: Εδώ είναι ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ αρκεί να έχεις τις προϋποθέσεις ( πχ κρυστάλλους και τα λεφτά στην κάρτα). Δίνει και αξεσουάρ ή κινητά με κρυστάλους και λεφτά στην κάρτα κάποιες φορές εδώ. Όχι με κληρώσεις που δε κερδίζεις ποτέ ή είναι εικονικοί με ανύπαρκτα ονόματα.

Η σειρά στο daily bonus είναι 30=>70=>100=>120=>150=>200 και την Day7 από 300 έως 500 ανάλογα την τύχη, αν παίζεις σε αυτό κάθε μέρα (από 00:01 έως 23:59). Αν δε παίξεις σε μια μέρα σε ξανααρχίζει από το 30 κρυστάλους της Day1 , ακόμα κι αν είχες φτάσει στην Day6. Έτσι, κάθε βδομάδα, αν δε χάνεις μέρα θα έχεις από 970 έως 1170 κρυστάλους.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Pppe said:

Καμιά σχέση το flames με το CU Big Bang: Εδώ είναι ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ αρκεί να έχεις τις προϋποθέσεις ( πχ κρυστάλλους και τα λεφτά στην κάρτα). Δίνει και αξεσουάρ ή κινητά με κρυστάλους και λεφτά στην κάρτα κάποιες φορές εδώ. Όχι με κληρώσεις που δε κερδίζεις ποτέ ή είναι εικονικοί με ανύπαρκτα ονόματα.

Η σειρά στο daily bonus είναι 30=>70=>100=>120=>150=>200 και την Day7 από 300 έως 500 ανάλογα την τύχη, αν παίζεις σε αυτό κάθε μέρα (από 00:01 έως 23:59). Αν δε παίξεις σε μια μέρα σε ξανααρχίζει από το 30 κρυστάλους της Day1 , ακόμα κι αν είχες φτάσει στην Day6. Έτσι, κάθε βδομάδα, αν δε χάνεις μέρα θα έχεις από 970 έως 1170 κρυστάλους.

Σε ευχαριστώ πολύ! Η αρίθμηση των ημερών πώς γίνεται? Η Day1 είναι πάντα η Δευτέρα?

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Η Day 1 είναι μετά την Day 7, δηλαδή αν μπεις 7 συνεχόμενες μέρες την 8η μέρα αρχίζεις πάλι από την Day 1. Επίσης από την Day 1 αρχίζεις αν ξεχάσεις μια μέρα να μπεις στο παιχνίδι. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, paanos said:

Όχι. Η Day 1 είναι μετά την Day 7, δηλαδή αν μπεις 7 συνεχόμενες μέρες την 8η μέρα αρχίζεις πάλι από την Day 1. Επίσης από την Day 1 αρχίζεις αν ξεχάσεις μια μέρα να μπεις στο παιχνίδι. 

Αχ, ναι, τώρα μου λύθηκε η απορία, γιατί μου έδωσε και τη δεύτερη φορά (στις 7 Φεβρουαρίου) 30 κρυστάλλους μόνο. Διότι ξέχασα να μπω στις 6 Φεβρουαρίου (για την ακρίβεια, δεν το ξέχασα, απλά δεν γνώριζα ότι πρέπει να μπαίνω κάθε μέρα). Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikosp88 said:

Νομίζω καιρός το combo XL να παίρνει απεριόριστη ομιλία :classic_biggrin:

Απ' το στόμα σου και στης Vodafone το αυτί, αν και το αποκλείω να συμβεί κάτι τέτοιο, τουλάχιστον για την επόμενη διετία. Εδώ στο φοιτητικό, στα 17,5€ δίνουν μόλις 1400' προς όλους, ελάχιστα για τόσο ακριβή τιμή. Πάντως, μετά την αλλαγή του απλού Combo από 300' προς όλους+300' προς CU σε 600' προς όλους, το CU Combo XL έχει πάψει να έχει λόγο ύπαρξης. Όταν στα 10€ δίνεις 600' ομιλίας, ποιός αγοράζει 700' με 15€? Συνήθως, η αναλογία κόστους/παροχές στα ακριβότερα πακέτα, είναι καλύτερη (μικρότερη) από ό,τι στα φθηνότερα. Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο η Vodafone ακολουθεί την εντελώς αντίστροφη πορεία, δηλαδή τα φθηνά πακέτα να κανιβαλίζουν τα ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Για το λογο οτι υπαρχει τεραστια αποτροπη για ακριβοτερα πακετα και τεραστια προτροπη σε φθηνοτερα στην τιμη εκεινη που θελει να "σπρωξει" τον κοσμο σταδιακα η Vidafone να "συνηθισει" ο κοσμος % την δεουσα κατα τη Voda τιμη. Σταδιακα σε διαρκεια ενος περιπου ετους συμβαινει αυτο κ αξαφνα καταργουνται τα παρα πολυ φθηνα πακετα πχ των 8,5Ε οπως συνεβει προσφατα.

Και η διαδικασια ξαναρχιζει για το "σπρωξιμο" σε ακομα μεγαλυτερη τιμη πχ 12Ε μετα απο κανα δυο χρονια. Και παει λεγοντας οσο περναν τα χρονια.

Καλο 2040!!

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Pppe said:

Για το λογο οτι υπαρχει τεραστια αποτροπη για ακριβοτερα πακετα και τεραστια προτροπη σε φθηνοτερα στην τιμη εκεινη που θελει να "σπρωξει" τον κοσμο σταδιακα η Vidafone να "συνηθισει" ο κοσμος % την δεουσα κατα τη Voda τιμη. Σταδιακα σε διαρκεια ενος περιπου ετους συμβαινει αυτο κ αξαφνα καταργουνται τα παρα πολυ φθηνα πακετα πχ των 8,5Ε οπως συνεβει προσφατα.

Και η διαδικασια ξαναρχιζει για το "σπρωξιμο" σε ακομα μεγαλυτερη τιμη πχ 12Ε μετα απο κανα δυο χρονια. Και παει λεγοντας οσο περναν τα χρονια.

Καλο 2040!!

Αυτό που λες το καταλαβαίνω, αν όμως έδιναν και στα ακριβότερα πακέτα περισσότερες παροχές (αν για παράδειγμα έδιναν στο πακέτο των 15€ 1500' προς όλους αντί για 700'), μεγαλύτερο κέρδος θα είχαν, τόσο από τους πραγματικούς "heavy users", όσο και από ορισμένους που θέλουν πολλές παροχές για ψυχολογικούς κυρίως λόγους (για να μην αγχώνονται μήπως τους τελειώσουν τα λεπτά και τα μετρούν συνεχώς), ανεξάρτητα από το αν τις χρησιμοποιούν ή όχι. Αυτό ακριβώς έκανε η μπλε: Αύξησε τις παροχές στο πακέτο των 10€ με ταυτόχρονη κατάργηση των φθηνότερων πακέτων (των 8,5€), αλλά συγχρόνως "τουμπάνιασε" τα πακέτα που κοστίζουν ακριβότερα από 10€, προφανώς για να αποκομίσει σημαντικό κέρδος από τις δύο κατηγορίες χρηστών που προανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Gm87 said:

Αυτό που λες το καταλαβαίνω, αν όμως έδιναν και στα ακριβότερα πακέτα περισσότερες παροχές (αν για παράδειγμα έδιναν στο πακέτο των 15€ 1500' προς όλους αντί για 700'), μεγαλύτερο κέρδος θα είχαν, τόσο από τους πραγματικούς "heavy users", όσο και από ορισμένους που θέλουν πολλές παροχές για ψυχολογικούς κυρίως λόγους (για να μην αγχώνονται μήπως τους τελειώσουν τα λεπτά και τα μετρούν συνεχώς), ανεξάρτητα από το αν τις χρησιμοποιούν ή όχι. Αυτό ακριβώς έκανε η μπλε: Αύξησε τις παροχές στο πακέτο των 10€ με ταυτόχρονη κατάργηση των φθηνότερων πακέτων (των 8,5€), αλλά συγχρόνως "τουμπάνιασε" τα πακέτα που κοστίζουν ακριβότερα από 10€, προφανώς για να αποκομίσει σημαντικό κέρδος από τις δύο κατηγορίες χρηστών που προανέφερα.

Έτσι ακριβώς. Απλή και τετράγωνη λογική. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δίνει 50GB για 4 ημέρες ή 1000 λεπτά προς όλους για 4 ημέρες με 1.5€. Ψιλοαδιαφορη προσφορά κατ εμέ.

Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, damierom said:

Δίνει 50GB για 4 ημέρες ή 1000 λεπτά προς όλους για 4 ημέρες με 1.5€. Ψιλοαδιαφορη προσφορά κατ εμέ.

Εντάξει, δεν είναι η εξαιρετική προσφορά, αλλά κάτι είναι μπρος στο τίποτα. Κυρίως για όσους δεν έχουν πάρα πολλά λεπτά προς όλους ή MBs, είναι μία ευκαιρία για ένα μικρό διάλυμα στο "φάγωμα" των παροχών τους, μία και θα καταναλώνονται με προτεραιότητα (υποθέτω) οι παροχές της προσφοράς έναντι των αγορασμένων.

Link to comment
Share on other sites

έχοντας την προσφορά της cyber week χωρίς να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας έστειλα 054 στο 1355 και ενεργοποιήθηκε κανονικά παίρνοντας χρήματα που υπήρχαν ήδη στην κάρτα μου,12€ δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

http://bit.ly/3LzJyCN

Μου ήρθε μνμ από cuoffer. Αν συμπληρωθεί αυτή η φόρμα έως σήμερα δώρο 5GB   για 7 μέρες αρχής γενομένης από 22/2.
Το συμπλήρωσα και για άλλο Cu και  το δέχτηκε.

Δεν χάνετε τίποτα να το δοκιμάσετε, μπορεί να το δεχτεί και για εσάς.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, balkos said:

http://bit.ly/3LzJyCN

Μου ήρθε μνμ από cuoffer. Αν συμπληρωθεί αυτή η φόρμα έως σήμερα δώρο 5GB   για 7 μέρες αρχής γενομένης από 22/2.
Το συμπλήρωσα και για άλλο Cu και  το δέχτηκε.

Δεν χάνετε τίποτα να το δοκιμάσετε, μπορεί να το δεχτεί και για εσάς.

Ευχαριστούμε,το δέχτηκε 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mobileras said:

Σας βάζει στο CU app ;

Από το πρωί όχι

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα με data και μπήκα. Προσπαθούσα με wifi και account.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...