Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος επίσημης επικοινωνίας με τη Vodafone που να καταγράφει το αίτημα με αριθμό πρωτοκόλλου, εκτός από τα chat Tobi, 13830 ή άλλα προφορικά, social ή να πάει κανείς σε κατάστημα;

Δηλαδή να καταγραφεί ένα αίτημα με γραπτό τρόπο ώστε να δικαιολογεί την καταγγελία στην ΕΕΤΤ μετά από 20 μέρες από το αίτημα;

Εκτός από το ccsupport.gr@vodafone.com από το οποίο δεν έχω καμιά απάντηση στο γραπτό αίτημά μου εδώ και 14 μέρες δεν έχω βρει κανένα άλλο επίσημο τρόπο καταγραφής.

 

Link to comment
Share on other sites

που είσαι στο δημόσιο για να πάρεις αριθμό πρωτοκόλλου? εσύ κάνε την καταγγελία σου και η επιτροπή θα ελέγξει αν είναι βάσιμη
και στο δημόσιο να είσαι παίρνεις αριθμό πρωτοκόλλου της ένστασης σου ,σόου γουατ? και επίσημη απάντηση να σου στείλουν και πρωτοκολημενη μάλιστα και προχωρήσεις σε καταγγελία νομίζεις ότι θα δικαιωθείς βάση της απάντησης,δεν νομίζω




Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Pppe said:

Υπάρχει τρόπος επίσημης επικοινωνίας με τη Vodafone που να καταγράφει το αίτημα με αριθμό πρωτοκόλλου, εκτός από τα chat Tobi, 13830 ή άλλα προφορικά, social ή να πάει κανείς σε κατάστημα;

Δηλαδή να καταγραφεί ένα αίτημα με γραπτό τρόπο ώστε να δικαιολογεί την καταγγελία στην ΕΕΤΤ μετά από 20 μέρες από το αίτημα;

 

Από εδώ

11 minutes ago, akalos said:

που είσαι στο δημόσιο για να πάρεις αριθμό πρωτοκόλλου? εσύ κάνε την καταγγελία σου και η επιτροπή θα ελέγξει αν είναι βάσιμη
και στο δημόσιο να είσαι παίρνεις αριθμό πρωτοκόλλου της ένστασης σου ,σόου γουατ? και επίσημη απάντηση να σου στείλουν και πρωτοκολημενη μάλιστα και προχωρήσεις σε καταγγελία νομίζεις ότι θα δικαιωθείς βάση της απάντησης,δεν νομίζω

Για να κάνεις τη καταγγελία απαιτείται αριθμός «πρωτοκόλλου». Δεν λέγεται ακριβώς έτσι, πχ η Vodafone το ονομάζει Κωδικό αιτήματος. 

Για το αν η καταγγελία είναι βάσιμη, δεν έχουμε κανένα λόγο να επέμβουμε. 

Link to comment
Share on other sites

άλλο λέω ....έστω ότι η Vodafone απαντάει και απαντάει λάθος κατά γνώμη του,θα τον δικαιώσει η επιτροπή μόνο και μόνο για αυτό
δεν νομίζω

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Pppe said:

Υπάρχει τρόπος επίσημης επικοινωνίας με τη Vodafone που να καταγράφει το αίτημα με αριθμό πρωτοκόλλου, εκτός από τα chat Tobi, 13830 ή άλλα προφορικά, social ή να πάει κανείς σε κατάστημα;

Δηλαδή να καταγραφεί ένα αίτημα με γραπτό τρόπο ώστε να δικαιολογεί την καταγγελία στην ΕΕΤΤ μετά από 20 μέρες από το αίτημα;

Εκτός από το ccsupport.gr@vodafone.com από το οποίο δεν έχω καμιά απάντηση στο γραπτό αίτημά μου εδώ και 14 μέρες δεν έχω βρει κανένα άλλο επίσημο τρόπο καταγραφής.

 

Θα μπεις στο link που παρέθεσε ο paanos και θα καταγράψεις εκεί το αίτημα/παράπονό σου. Δεν θα λάβεις άμεσα τον κωδικό αιτήματος, αλλά την επόμενη εργάσιμη ημέρα μέσω SMS.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Γεια σας παιδιά…εαν γνωρίζει κάποιος…εχω τα unlimited data της voda , εαν μπω με vpn σε άλλη χώρα θα χρεωθώ ή ισχύει το unlimited μου?

Προφανώς και ισχύει. Η επικοινωνία σου είναι με την κεραία, το που καταλήγουν τα δεδομένα είναι άσχετο.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, paanos said:

Από εδώ

Για να κάνεις τη καταγγελία απαιτείται αριθμός «πρωτοκόλλου». Δεν λέγεται ακριβώς έτσι, πχ η Vodafone το ονομάζει Κωδικό αιτήματος. 

Για το αν η καταγγελία είναι βάσιμη, δεν έχουμε κανένα λόγο να επέμβουμε. 

Από το ccsupport.gr@vodafone.com δε τα διαβάζουν;

 

Στο link μου βγάζει αυτό. 3 φορές προσπάθησα:

http://images.newsletter.vodafone.gr/EloquaImages/ConfirmationPage/error.gifThe Information Provided is Incomplete or Invalid.
Field Name Validations
Θέμα
  • Invalid length for field value
Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει δώσει ποτέ προσφορά μόνο για σας την οποία δεν την ακούτε όταν πατάτε 5 στο 1252;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε cu είχα ξεχάσει κωδικό εισόδου και δε μπορούσα να κάνω ανανέωση.
Μου έστειλαν ένα 7ψηφιο στην επιλογή "ξεχάσατε κωδικό".
Δοκίμασα να βάλω δικό μου μετά και δε γίνετε.
Τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Μπες με τα δεδομενα, δεν θελει κωδικο. Και απο εκει κανεις την αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στη Vodafone. Το'πε (με την πρώτη φορά που το'πε) και το'κανε: Καταργήθηκε η 10Ε κάρτα. Πια 12Ε ελάχιστη κάρτα και από online.

 

Τα "υπόλοιπα" it's up 2 us και αναμενόμενα.

Link to comment
Share on other sites

Ας μου δωσει άλλος δυνατότητα για 100+ gb το μήνα με λιγότερα από 10€ και καλύτερο δίκτυο από της vodafone (χαχαχα εύκολο αυτό θα πουν οι "haters") και αναμενόμενο είναι να φύγω από vodafone. Μέχρι τότε για εμένα προσωπικά τι 10,τι 12€ ελάχιστη, το ίδιο είναι. Για λιγότερο φυσικά υπάρχει (προς το παρόν) το cashback

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, bbbb said:

Ας μου δωσει άλλος δυνατότητα για 100+ gb το μήνα με λιγότερα από 10€ και καλύτερο δίκτυο από της vodafone (χαχαχα εύκολο αυτό θα πουν οι "haters") και αναμενόμενο είναι να φύγω από vodafone. Μέχρι τότε για εμένα προσωπικά τι 10,τι 12€ ελάχιστη, το ίδιο είναι. Για λιγότερο φυσικά υπάρχει (προς το παρόν) το cashback
 

Τραγική λογική του Έλληνα: δε με αφορά, άρα δεν έχω πρόβλημα. Όταν "θυμηθείς" να φύγεις αδερφέ θα το έχουν παει και οι άλλοι δυο στα 12€ μίνιμουμ ανανέωση. No offense, αλλά ειλικρινά δεν ξέρω αν προσφέρει κάτι αυτό που έγραψες.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά σου λύση ποια είναι? Το να το πάνε και οι άλλοι 12€ αλλά να μην προσφέρουν κάτι παραπάνω σε υπηρεσίες, δε μου λέει κάτι προσωπικά. Και η βενζίνη πχ κοντεύει τα 2€. Ποια η λύση?

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κ αλλιώς πρεπει κάποιος να βάλει 12€ για να αγορασει μηνιαίο πακετο. Να υπενθυμίσω ότι μόνο το CU δίνει πακετο 600' προς όλους. 

Επίσης για πολυ ίντερνετ το big bang είναι το μοναδικό που δίνει τόσα πολλα GB. 

Βάλε και το cash back που έχει τα δικά του πλεονεκτηματα. 

Σαν συνολο το CU είναι το πιο πλήρες καρτοκινητο. 

Τώρα εάν κάποιος δεν κάνει πολλη χρήση, υπαρχουν και άλλες λυσεις στον ανταγωνισμό. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Να υπενθυμίσω ότι μόνο το CU δίνει πακετο 600' προς όλους

Δεν ισχύει αλλά ειμαι εκτός θέματος 😛

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, paanos said:

Δεν ισχύει αλλά ειμαι εκτός θέματος 😛

Στείλε μου πμ να το διορθωσω εάν κάνω λάθος. 

EDIT: έχεις δίκιο, το κάνει και άλλη εταιρεία. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στη Vodafone. Το'πε (με την πρώτη φορά που το'πε) και το'κανε: Καταργήθηκε η 10Ε κάρτα. Πια 12Ε ελάχιστη κάρτα και από online.

 

Τα "υπόλοιπα" it's up 2 us και αναμενόμενα.

και αμα σου αρέσει ξεχασε να γράψει
που είναι το παράξενο δεν κατάλαβα
πας αλλού και δεν γίνεσαι και γραφικός με την πάροδο του χρόνου
Link to comment
Share on other sites

Παλιά με ανανέωση αξίας €12 πιστώνονταν καθαρό ποσό €10,71

Τώρα με την αλλαγή (για τους άνω των 30 ετών) με ανανέωση αξίας €12 θα πιστώνονται 10,91

Εγώ που χρειάζομαι €10,40/μήνα έκανα αραιά και που καμιά ανανέωση με €10 αν υπήρχε ήδη μέσα υπόλοιπο >€1,07

Αν η Vodafone κρατήσει σταθερή την τιμή του πακέτου CU Conbo και αν δεν προσθέσω με κανένα cash back ή να ξοδέψω για κανένα μικρό πακετάκι, τότε στους 21 μήνες θα έχω μαζέψει αρκετό υπόλοιπο για αγορά πακέτου χωρίς ανανέωση οπότε σε βάθος χρόνου τα ίδια χρήματα θα έχω ξοδέψει.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω προσωπικά την απάντηση του cu στα σημερινά πακέτα του f2g. Θα δείξει αν ακολουθήσει..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GraveDigger said:

Παλιά με ανανέωση αξίας €12 πιστώνονταν καθαρό ποσό €10,71

Τώρα με την αλλαγή (για τους άνω των 30 ετών) με ανανέωση αξίας €12 θα πιστώνονται 10,91

Εγώ που χρειάζομαι €10,40/μήνα έκανα αραιά και που καμιά ανανέωση με €10 αν υπήρχε ήδη μέσα υπόλοιπο >€1,07

Αν η Vodafone κρατήσει σταθερή την τιμή του πακέτου CU Conbo και αν δεν προσθέσω με κανένα cash back ή να ξοδέψω για κανένα μικρό πακετάκι, τότε στους 21 μήνες θα έχω μαζέψει αρκετό υπόλοιπο για αγορά πακέτου χωρίς ανανέωση οπότε σε βάθος χρόνου τα ίδια χρήματα θα έχω ξοδέψει.

Αυτό ακριβώς. Δεν έχει νόημα να κράζει κανείς για την αξία της ελάχιστης ανανέωσης. Και 2€ παραπάνω κάθε μήνα, κάποια στιγμή θα μαζευτεί υπόλοιπο για να γλυτώσεις μια ανανέωση, άρα δεν χάνεις τίποτα απολύτως.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά λέμε τα ίδια αλλά ας το ξαναγράψω για άλλη μια φορά... Αυτοί που ενοχλούνται και δικαίως είναι όσοι κάνουν μικρή χρήση. Αντικειμενικά αν το δούμε για αυτή την μερίδα καταναλωτών,ναι υπάρχει θέμα. Απο την άλλη για όσους κάνουν μεγαλύτερη χρήση, δε μπορεί κάποιος να μην βλέπει ότι πχ την τελευταία 3τια οι τιμές αυξήθηκαν αναμφίβολα, αλλά οι παροχές αυξήθηκαν επίσης για τον καθημερινό καταναλωτή που δεν έχει ειδικά πακέτα,φοιτητικά κτλ και θεωρώ πως είναι η πλειοψηφία σε όσους ανήκουν στη δεξαμενή αυτών που κάνει μεγαλύτερη χρήση ειναι εν μέρει ικανοποιημένοι γιατι αν το δούμε σε % χρήματα/παροχές, κερδίζουν οι παροχές. Σε γενικές γραμμές όλα αυξάνονται αλλά ταυτόχρονα στην κινητή παίρνουμε και καλύτερα προϊόντα/υπηρεσίες. πχ σήμερα με 200€ παίρνεις smartphone που κάνει ότι έκανε πριν 3 χρόνια ένα των 600€.. όπως επίσης ήταν αδιανόητο να μιλάμε για ποσότητα mb 3ψηφια με 2ψηφιο νούμερο σε €.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Στην σύζυγο που δεν το χρησιμοποιει πολύ βάζω το international με 7,06€ που είναι 200 λεπτά και προς Ελλάδα και το shake it για δεδομένα.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όσοι θέλουν οικονομία να πάνε σε Q η frog απλά πράγματα είναι,30 χρόνια κοντά εχουν περάσει από τότε,αποφασίστε τι θέλετε επιτέλους,να θελα να ξερά αν η γκρίνια άλλαξε ποτέ κάτι σε όποια εταιρεία

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Mark_K said:

Αυτό ακριβώς. Δεν έχει νόημα να κράζει κανείς για την αξία της ελάχιστης ανανέωσης. Και 2€ παραπάνω κάθε μήνα, κάποια στιγμή θα μαζευτεί υπόλοιπο για να γλυτώσεις μια ανανέωση, άρα δεν χάνεις τίποτα απολύτως.

Όχι ακριβώς. Το μήνα που θα κάνεις skip την ανανέωση, θα χαθεί το rollover των συσσωρευμένων μη αναλωθέντων bonus που δίνονται κατά την ανανέωση υπολοίπου. Πιο απλά, θα χαθεί ό,τι έχει μαζευτεί από cu shake, just surf bonus κ ίσως κι από πάρε νά'χεις (αν το κάνεις συγχρόνως σε 3 δικές σου συνδέσεις).

Όμως, όλο και κάπου θα χρησιμοποιηθεί το (χωρίς skip) πλεονάζον πόσο. Κάνα έξτρα πακετάκι, καμμιά ψήφο σε κάνα τηλεπαιχνίδι 🤪, καμμιά μεταφορά υπολοίπου, κανα smart wallet, ε και καμμιά δωρεά... 😉😎

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...