Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η συσκευή είναι συμβατή, απλά όταν ρώτησα σε κατάστημα για αλλαγή μου είπαν πως δεν χρειάζεται...
Οκ, ευχαριστώ

 

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, soiramk said:

Η συσκευή είναι συμβατή, απλά όταν ρώτησα σε κατάστημα για αλλαγή μου είπαν πως δεν χρειάζεται...
Οκ, ευχαριστώ

Πρέπει να είναι πολύ παλιά για να χρειάζεται αλλαγή. Ειδικά εάν είναι nano (σχεδόν απαραίτητο για συσκευή 5G) τότε οι πιθανότητες είναι ότι είναι συμβατή.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, minast said:

Πρέπει να είναι πολύ παλιά για να χρειάζεται αλλαγή. Ειδικά εάν είναι nano (σχεδόν απαραίτητο για συσκευή 5G) τότε οι πιθανότητες είναι ότι είναι συμβατή.

Ναι από iPhone 6 είναι. 

 

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Τσακάλια εκεί στη Vodafone.... Έκανα ανανέωση χρόνου ομιλίας 12€ κι ενώ μου ήρθαν τα email με τις σχετικές ειδοποιήσεις....στην εφαρμογή και στο 1252 δεν έχει περαστεί τίποτα απολύτως εδώ και μισή ώρα.... Κατάντια!

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρέστε μου την άγνοια αλλά... από πότε ισχύει το 600Mb με το cu shake από το 1 gb που ήταν για 1 μήνα; Η αλήθεια είναι ότι γι αυτό τον λόγο διατηρούσα και αριθμό της Vodafone....

Link to comment
Share on other sites

600mb αν κάνεις ανανέωση με κάρτα απο περίπτερο ενώ 1200mb αν κάνεις online μέσω της εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bbbb said:

600mb αν κάνεις ανανέωση με κάρτα απο περίπτερο ενώ 1200mb αν κάνεις online μέσω της εφαρμογής

Πάντα online κάνω μέσω εφαρμογής για αυτό και παραξενευτηκα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα online κάνω μέσω εφαρμογής για αυτό και παραξενευτηκα.
μήπως το κατήργησαν? το chat τί λέει
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, damierom said:

Τσακάλια εκεί στη Vodafone.... Έκανα ανανέωση χρόνου ομιλίας 12€ κι ενώ μου ήρθαν τα email με τις σχετικές ειδοποιήσεις....στην εφαρμογή και στο 1252 δεν έχει περαστεί τίποτα απολύτως εδώ και μισή ώρα.... Κατάντια!

Πριν από λίγο το ίδιο και σε εμένα και δεν απαντάνε στο live chat....

Link to comment
Share on other sites

το λέω γιατί :Μπορείς να ενεργοποιήσεις δωρεάν ένα από τα διαθέσιμα δώρα: 600MB/30 μέρες (προσφορά διαθέσιμη μέχρι 30/9/2020) ή 1GB/7 μέρες και αντίστοιχα αν κάνεις online ανανέωση τα 1,2GB/30 μέρες ή 2GB για 7 μέρες (προσφορά διαθέσιμη μέχρι 30/12/2020).

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα τελείωσε το chat μετά από 30 λεπτά αναμονής.... και μου είπε ότι θα το ελέγξουν και θα κάνουν το καλύτερο για μένα....σε χαζούς απευθύνονται και νομίζουν ότι όλους μπορούν να τους τουμπαρουν με τέτοια "γλυκολογα".... Κούνια που τους κουναγιε...

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο το ίδιο και σε εμένα και δεν απαντάνε στο live chat....
Και σε εμένα το ίδιο. Με λίγη αναμονή απάντησαν, και έπειτα από λίγο ήρθε mail από το PayPal ότι ακύρωσαν από τη Vodafone τη συναλλαγή. Δεύτερη φορά που μου συμβαίνει μέσα σε λίγους μήνες. Και τις 2 φορές ήταν μέσω της εφαρμογής mycu. Ίσως είναι πιο σίγουρο να γίνει η ανανέωση μέσω του site.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες εξελίξεις. Στο νούμερο της μάνας μου, αυτό που είχε το πρόβλημα με την ανανέωση που δεν πέρασε, μπήκα πριν λίγο και είχαν προστεθεί τα χρήματα κανονικά. Κοίταξα στο e-banking και από το paypal είχε 2 χρώσεις, μία 12€ και 0€, οπότε θεωρώ ότι λύθηκε. Στη συνέχεια μπήκα να βάλω πακέτο και να ενεργοποιήσω το shake και βλέπω πως το τελευταίο έδινε μόλις 600mb για ένα μήνα. Μάλλον όμως οφείλειται στο ότι έγινε αυτό το κόλημμα με την προβληματική ανανέωση και τα έβαλαν κάπως "χειροκίνητα" άρα δεν λογίζεται πιθανώς ως ηλεκτρονική και έδωσε τα μισά. Αυτό το λέω γιατί αμέσως μετά έκανα ανανέωση στο άλλο νούμερο του πατέρα μου, και εκεί έδωσε κανονικά 1200mb στο shake it.

Την τελευταία ανανέωση απέφυγα να την κάνω από το cu app και προτίμησα απευθείας το site. Πιστεύω πως η εφαρμογή έχει κάποιο θέμα και δεν πέρασε. Δεν αντιμετώπισα τίποτα προβληματικό με την τελευταία.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα ανανέωσα μέσω cu app και χρήση πιστωτικής. Έβαλα 10€ και πήρα κανονικά και τα 1200 mb για ένα μήνα.
Προς ενημέρωση των συμφορουμιτών

Στάλθηκε από το M2007J22G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδία όλοι ξέρουμε συχνά πυκνά κολαει η εφαρμογή το σάιτ γενικά το σύστημα,είναι το μόνο πράγμα που βρίσκω στα μείον της voda
αλλά αφού λύνεται άμεσα ...
παρεμπιπτόντως έχουν πέσει τα πάντα

Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2022 at 7:54 ΜΜ, damierom said:

Μόλις τώρα τελείωσε το chat μετά από 30 λεπτά αναμονής.... και μου είπε ότι θα το ελέγξουν και θα κάνουν το καλύτερο για μένα....σε χαζούς απευθύνονται και νομίζουν ότι όλους μπορούν να τους τουμπαρουν με τέτοια "γλυκολογα".... Κούνια που τους κουναγιε...

Το συγκεκριμένο θέμα στο online,συμβαίνει εδώ και τρεις μήνες, απλά τους προηγούμενους δυο μήνες, μετά την επικοινωνία στο chat, με ενημέρωναν να κάνω refresh και το ποσό φαινόταν. Χθες έκανα ανανέωση και μετά την επικοινωνία στο chat, που σου απαντάνε με τυποποιημένο μήνυμα για προσωρινό πρόβλημα που θα επιλυθεί, τους απάντησα ότι δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει και να μην κοροϊδεύουν, μου είπαν ότι το γνωρίζουν και προσπαθούν για την επίλυσή του. 

Εντελώς κωλοεταιρία........

Edited by spyolg7
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, spyolg7 said:

Το συγκεκριμένο θέμα στο online,συμβαίνει εδώ και τρεις μήνες, απλά τους προηγούμενους δυο μήνες, μετά την επικοινωνία στο chat, με ενημέρωναν να κάνω refresh και το ποσό φαινόταν. Χθες έκανα ανανέωση και μετά την επικοινωνία στο chat, που σου απαντάνε με τυποποιημένο μήνυμα για προσωρινό πρόβλημα που θα επιλυθεί, τους απάντησα ότι δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει και να μην κοροϊδεύουν, μου είπαν ότι το γνωρίζουν και προσπαθούν για την επίλυσή του. 

Εντελώς κωλοεταιρία........

Προς ενημέρωση..... ακόμη μέχρι αυτή τη στιγμή καμία απολύτως αλλαγή στο υπόλοιπο μου.... μόνο παχιά λόγια του τύπου..."το έχω αναλάβει προσωπικά, δε χρειάζεται να ανησυχείτε καθόλου".... 

Link to comment
Share on other sites

On 25/12/2021 at 11:57 ΜΜ, p_k said:

Κι αν δεν έχεις σήμα τι να το κάνεις;

Εγώ που είχα κάνει αναφορές για πρόβλημα στο internet (με το ζόρι Edge) και στην ποιότητα τηλεφωνικής κλήσης διαπίστωσα πως προέβησαν σύντομα σε βελτιωτικές κινήσεις για το σήμα στην συγκεκριμένη περιοχή.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Τέλος η ανανέωση 10 ευρώ. https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/business-news/367611/telos-stis-kartes-ton-10-evro-vazei-i-vodafone
λογικα περιμένουμε και τους άλλους δυο να κάνουν το ίδιο 

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα σημερα στο 13840 για την αυτοματη ενεργοποιηση πακετου και μου ειπε η κοπελα οτι ενεργοποιωντας την αυτοματη ενεργοποιηση πακετου καθε φορα που βαζεις καρτα θα ενεργοποιειται το πακετο αυτοματα και θα σου δινει και το μπονους 60 λεπροα προς ολους , αμα βαζεις καρτα πριν ληξει το πακετο τοτε μεταφερονται αυτοματα! στον επομενο μηνα αλλα και το μπονους των 60 λεπτων αθροιζεται μαζι με τα υπολοιπα λεπτα προς ολους! , το κακο ειναι αμα θελει καποιος πχ να βαλει καρτα για να ενεργοποιησει καποιο αλλο πακετο πχ sms ή data δεν θα μπορει , ενω στην κοσμοτε whats up δεν ειναι ετσι . 

Ρωτησα για το νεο καρτοκινητο και μου ειπανε οτι μπορεις να πας να παρεις νεο νουμερο καρτοκινητο vodafone και να ζητησεις λεει να ειναι safe pack και μπορεις να δηλωσεις 2 vodafone νουμερα και να μιλας μαζι τους με 1500 λεπτα και 1500sms πχ το αγοραζουνε λεει οι γονεις στα παιδια τους για να μιλανε με τον μπαμπα και την μαμα τους δωρεαν. Ρωτησα αμα μπορει καποιος να το ενεργοποιησει στο υπαρχον νεο καρτοκινητο vodafone και μου ειπανε οχι. Επισης δεν ειναι συμβατο με την χρεωση 0,02ευρω το λεπτο προς 2 νουμερα vodafone που εχει το καρτοκινητο vodafone. Παντως που εψαξα στην  google για το πακετο safe pack μου εβγαλε το πακετο youth safe pack που αφορα ναι μεν νεα παιδια και περιοριζει το ιντερνετ και τους αριθμους υψηλης χρεωσης. 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως με την αυτόματη ανανέωση δεν ενεργοποείται το πακέτο μετά από κάθε ανανέωση, αλλά μετά από ανανέωση και πάροδο 30 ημερών από την τελευταία ενεργοποίηση. 

Το Youth Pack είναι CU, για αυτό δεν έχει την δυνατότητα για τη χρέωση 2 cent το λεπτό. Περιορίζει και την πρόσβαση σε ακατάλληλες ιστοσελίδες (τύπου SecureNet)

Link to comment
Share on other sites

(Χωρίς να είμαι σίγουρος) νομίζω ότι το 1 από τα 2 νουμερα που θα καλεί το παιδι θα πρέπει να είναι συμβόλαιο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει είναι το παιδικό, νομίζω λέγεται Kids αλλά το έχουν κόψει καιρό, δεν ξέρω αν άρχισαν να το προωθούν πάλι. 

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Mobileras said:

(Χωρίς να είμαι σίγουρος) νομίζω ότι το 1 από τα 2 νουμερα που θα καλεί το παιδι θα πρέπει να είναι συμβόλαιο. 

Δεν ισχύει αυτό. Το έχω αυτό και καλεί κανονικά σε δύο δηλωμένα cu.

.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...