Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δίνει απεριόριστα δεδομένα δωρεάν για 10 μέρες, με ενεργοποίηση έως 2/1.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καλησπερα,ειχα αρκετο καιρο να γραψω,τον σεπτεμβριο αγορασα 2ο νουμερο cu εχοντας τον 1ο μου αριθμο στην q.Απο τον σεπτεμβριο μεχρι σημερα εβαλα 1 δεκαρα + 12 που ειχε το πακετο οταν το αγορασα.Αυτους τους 3+ μηνες που ειμαι στη vodafone μου ερχονται αρκετες προσφορες με 3€ η αλλες που λενε ανανεωσε και σου δινουμε αυτα,αυτο ερχεται σε αντιθεση σε οτι μου ειχανε πει ατομα απο εδω μεσα πρωτου βαλω cu πως προσφορες ερχονται μονο αν δεν  βαζεις 10€ καθε μηνα και εχεις παρατημενο το νουμερο.Αυτο που θελω να τονισω ειναι οτι ερχονται και καλες μαλιστα προσφορες στο cu με πολυ περισσοτερα γιγα και χρονο ομιλιας  απο οτι στην q χωρις να εχεις το νουμερο στο συρταρι!!Πχ με 3€ πηρα 400' + 5 γιγα  για 25 μερες,μολις ενεργοποιησα το νουμερο και σε καθε ανανεωση για 3 μηνες θα μου δινει 1 γιγα και 200'προς ολους και αλλες που δεν θυμαμαι τωρα.

Τελος οταν ρωταει κατι καποιος εδω μεσα το ρωταει γιατι τον ενδιαφερει και θελει να πληροφορηθει σωστα και εγκυρα!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοράζεις πακέτο πχ 3€ σου δίνει επέκταση υπολοίπου αν λήγει νωρίτερα? Πότε μπαίνει φραγή εισερχομένων? Αυτά δεν τα ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, pavlitakis1 said:

Όταν αγοράζεις πακέτο πχ 3€ σου δίνει επέκταση υπολοίπου αν λήγει νωρίτερα? Πότε μπαίνει φραγή εισερχομένων? Αυτά δεν τα ξέρω.

δεν γνωριζω αλλα μαλλον οτι γινεται στην q θα συμβαινει και εκει.

 

υγ.δεν αναφερομουν σε εσενα στο προηγουμενο ποστ,και δεν εχω καποιο θεμα μαζι σου,σεβομαι οτι υποστηριζεις την q και ο καθενας κανει οτι τον συμφερει και θελει!!!Εντελως φιλικα στα λεω!!

Link to comment
Share on other sites



δεν γνωριζω αλλα μαλλον οτι γινεται στην q θα συμβαινει και εκει.
 
υγ.δεν αναφερομουν σε εσενα στο προηγουμενο ποστ,και δεν εχω καποιο θεμα μαζι σου,σεβομαι οτι υποστηριζεις την q και ο καθενας κανει οτι τον συμφερει και θελει!!!Εντελως φιλικα στα λεω!!


Μα δεν υποστηρίζω την κιού βέβαια, ρωτάω να μαθαίνω για να μην αναπαράγω λάθος πράγματα. Υποστηρίζω το συμφέρον.
Ρωτάω εσένα γιατί έχεις και τις δύο και γνωρίζεις. Χωρίς διάθεση ανταγωνισμού εννοείται.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα με cu ,  εδώ και ένα χρόνο περίπου , κάθε μήνα βάζω κάρτα 10€ , εxtra προσφορές του στυλ που αναφέρει ο φίλος παραπάνω δεν μου έρχονται.....δεν ξέρω με ποιο λόγο αλλά σίγουρα και άλλοι γνωστοί μου δεν λαμβάνουν τέτοιες προσφορές 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, smetcfu said:

Πάντως εμένα με cu ,  εδώ και ένα χρόνο περίπου , κάθε μήνα βάζω κάρτα 10€ , εxtra προσφορές του στυλ που αναφέρει ο φίλος παραπάνω δεν μου έρχονται.....δεν ξέρω με ποιο λόγο αλλά σίγουρα και άλλοι γνωστοί μου δεν λαμβάνουν τέτοιες προσφορές 

Με sms και εμένα δεν μου έρχονται πλέον, δεν ξέρω αν έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις που έχω κάνει στην εφαρμογή του CU σχετικά με τα προσωπικά δεδομένα...
Προσφορές προσωπικές μπορείς να τσεκάρεις μέσω της εφαρμογής του CU στην στήλη με τις προσφορές και μέσω κλήσης στο 1252 αν υπάρχει προσωπική προσφορά στο  λέει με την μία και πατάς το 5 για να την ακούσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως πρωτα ερχονται στην εφαρμογη εκει που εχει τις προσφορες και μετα απο καποιες μερες σε σμσ.Ισως να ευθυνεται οπως λες και οι ρυθμισεις

33 minutes ago, pavlitakis1 said:


 

 


Μα δεν υποστηρίζω την κιού βέβαια, ρωτάω να μαθαίνω για να μην αναπαράγω λάθος πράγματα. Υποστηρίζω το συμφέρον.
Ρωτάω εσένα γιατί έχεις και τις δύο και γνωρίζεις. Χωρίς διάθεση ανταγωνισμού εννοείται.

 

Οσον αφορα αυτο που ρωτησες θα το διαπιστωσω σε λιγες μερες,κανονικα το υπολοιπο μου ληγει στις 26/12 αλλα το πακετο που εχω παρει λεει πως ληγει 31/12.Λογικα θα ισχυει μεχρι 31/12 αλλα θα ξανανενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα με cu ,  εδώ και ένα χρόνο περίπου , κάθε μήνα βάζω κάρτα 10€ , εxtra προσφορές του στυλ που αναφέρει ο φίλος παραπάνω δεν μου έρχονται.....δεν ξέρω με ποιο λόγο αλλά σίγουρα και άλλοι γνωστοί μου δεν λαμβάνουν τέτοιες προσφορές 
πολλές φορές έρχονται με sms τύπου βάλε κάρτα και θα έχεις τόσα από τότε μέχρι τότε ,τις περισσότερες φορές όμως έρχονται στις ειδοποιήσεις της εφαρμογής
το ίδιο γινόταν και στη Q μέχρι που κάποια στιγμή σταμάτησαν,δεν τις ενεργοποιω σχεδόν ποτέ αν δεν είναι μέσα στο πλανο των διμηνων ανανεώσεων μου εκτός και είναι δωρεάν,γενικά δεν κυνηγάω τέτοιου είδους τυρακια
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, akalos said:

πολλές φορές έρχονται με sms τύπου βάλε κάρτα και θα έχεις τόσα από τότε μέχρι τότε ,τις περισσότερες φορές όμως έρχονται στις ειδοποιήσεις της εφαρμογής
το ίδιο γινόταν και στη Q μέχρι που κάποια στιγμή σταμάτησαν,δεν τις ενεργοποιω σχεδόν ποτέ αν δεν είναι μέσα στο πλανο των διμηνων ανανεώσεων μου εκτός και είναι δωρεάν,γενικά δεν κυνηγάω τέτοιου είδους τυρακια

Δεν έχεις άδικο . Η αλήθεια είναι και εγώ δεν τις κυνηγάω ...απλά μου έκανε εντύπωση ,ότι σε εμένα δεν έρχονται...οι μόνες που έρχονται είναι μέσα από την εφαρμογή όταν δίνει κάτι σε όλους ! 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, όντως παλιότερα (ως μέσα αυτού του έτους 2021) αν δεν είχες "αυγατίσει" τη sim (πχ με αραιές κάρτες) δεν έστελνε προσφορές.

Σε sim που έχω φέρει στο CU (είτε νέες είτε με φορητότητα) μετά τα μέσα αυτού του έτους, έχουν έρθει πολλές προσφορές που για "την ίδια κατάσταση" σε πιο πριν δε θα'χαν έρθει τόσες. Μέχρι και CU special μου έκαναν μια από αυτές που άφησα να λήξουν τα € της στο 2μηνο! Και την είχα φέρει στο CU μόλις τον Ιούλη φέτος.

Πιθανόν για τις παλαιότερα ενεργοποιημένες sim CU να ισχύει ό,τι ίσχυε πιο πριν και να πρέπει να "αυγατιστούν" για να τους έρθουν προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο . Η αλήθεια είναι και εγώ δεν τις κυνηγάω ...απλά μου έκανε εντύπωση ,ότι σε εμένα δεν έρχονται...οι μόνες που έρχονται είναι μέσα από την εφαρμογή όταν δίνει κάτι σε όλους ! 
δεν κάθομαι εγώ να ασχολούμαι με τέτοια πράγματα και θα είχα συμβόλαιο αν έδιναν τις παροχες του cu μετα ίδια χρήματα
ούτε είμαι ο άνθρωπος που θα κάθομαι να κοιτάζω πότε λήγει το ένα και πότε το άλλο κάθε τρεις και λίγο,θέλω να έχω αδειαλειπτα λεπτά ομιλίας και data απεριόριστα οπότε το πρώτο καλύπτεται από το εβδομαδιαίο πακέτο των 2€ του bigbanq και το δεύτερο πάλι από κει με 10€ συν τους κρυστάλλους
τώρα με την προσφορά που ήρθε για πέντε μήνες όπως λέει οι πρώτοι τρεις θα καλύπτονται με τον διπλασιασμό με 12€ και θα μένουν άλλα τόσα σχεδόν υπόλοιπο
μετά θα χρειαστεί να βάλω 15€ για τα ίδια πράγματα ,και στις δύο περιπτώσεις κερδισμένος βγαίνω αφού έβαζα 20 και πριν για να αγοράσω τα ίδια πακέτα ακριβώς!!!μετά τον πεντάμηνα βέβαια πάλι θα ξανά γυρίσω στα παλιά....
αν παίξει και καμιά προσφορά ενδιάμεσα όπως τα data που δίνει τώρα για 10 ημέρες καλοδεχούμενη εννοείται αν και προσωπικά για μένα είναι άχρηστη αφού ήδη έχω απεριόριστα και δεύτερον και πολύ σημαντικό με ενδιαφέρει η υποστήριξη ....άμα ξυπνησει η Q ειδοποιειστε με ....lol



Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2021 at 2:55 ΜΜ, akalos said:


αν αρχίσουν και εδώ τις λαμογιες της wind θα κινηθούμε ανάλογα
 

Ας είμαστε αντικειμενικοί:

Όταν ΘΑ έχουν μαζέψει τόσο "κόσμο" όσο κρίνουν αρκετό: ΝΑΙ τα ίδια και χειρότερα θα κάνουν.

Απλά για τη Wind δε δικαιολογούνται ΜΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ όσα "κάνουν" (δεν έχουν "έρεισμα": ΠΑΝΤΕΛΩΣ αστήρικτα , εξ'ου και η προοπτική επιβίωσής της ως εταιρεία).

Δε "θέλουν" να το καταλάβουν , να "πισωγυρίσουν" και να "πάρουν τον ορθολογικό δρόμο" ; ΠΡΟΒΛΗΜΑ τους , όπως και όσων επιμένουν να παραμένουν ως πελάτες της (εξήγησα παραπάνω το λόγο πχ είναι υπάλληλοί της με "δωρεάν" W Unlimited: ΛΟΓΙΚΟΝ). Ας "πάθουν μπας και μάθουν" : Αυτή είναι η "αγορά"._

Link to comment
Share on other sites

το ξανά λέω έχω ισχυρή την αίσθηση ότι την wind την έχουν χεσμενη και θα χτυπήσουν cote και μόνο όποτε δεν θα κάνουν τα ίδια εκ των πραγμάτων,άλλωστε έχουν άλλη φιλοσοφία που την ανέμου να αλλάζει χέρια κάθε τόσο
πόσο μάλλον αν μιλάμε για Q με ευθύνη της wind είναι στα αζητητα πλέον


Link to comment
Share on other sites

Όταν ΘΑ "έχουμε σοβαρέψει" ως καταναλωτές (πχ ακόμα κάποιοι "προτιμούν" Wind) ΝΑΙ: Μπορεί , αλλά πρώτα πρέπει να απαλλαγούμε από τις "κακές Ιδιότητές μας" ως λαός-καταναλωτές: Τότε και ΕΑΝ ("πάρουμε το πάθημα=>μάθημά μας") ΜΠΟΡΕΙ,

αλλά "απαιτεί" αρκετά χρόνια ακόμη.

Link to comment
Share on other sites



Ακριβως πρωτα ερχονται στην εφαρμογη εκει που εχει τις προσφορες και μετα απο καποιες μερες σε σμσ.Ισως να ευθυνεται οπως λες και οι ρυθμισεις
Οσον αφορα αυτο που ρωτησες θα το διαπιστωσω σε λιγες μερες,κανονικα το υπολοιπο μου ληγει στις 26/12 αλλα το πακετο που εχω παρει λεει πως ληγει 31/12.Λογικα θα ισχυει μεχρι 31/12 αλλα θα ξανανενημερωσω.


Πολύ χρήσιμο αυτό αν ισχύει. Επίσης αν αγοράσεις νέο πακέτο αν δίνει νέα επέκταση. Αν δίνει είναι ένα δυνατό πλεονέκτημα του cu αν δεν μηδενίσει το υπόλοιπο όπως η πράσινη που ισχύει το πακέτο αλλά μηδενίζει το υπόλοιπο και το πακέτο τρέχει κανονικά με 0 υπόλοιπο.
Link to comment
Share on other sites

Όταν ΘΑ "έχουμε σοβαρέψει" ως καταναλωτές (πχ ακόμα κάποιοι "προτιμούν" Wind) ΝΑΙ: Μπορεί , αλλά πρώτα πρέπει να απαλλαγούμε από τις "κακές Ιδιότητές μας" ως λαός-καταναλωτές: Τότε και ΕΑΝ ("πάρουμε το πάθημα=>μάθημά μας") ΜΠΟΡΕΙ,
αλλά "απαιτεί" αρκετά χρόνια ακόμη.
το θέμα κινητή στην Ελλάδα ξεκίνησε και συνεχίζει ως ένα σημείο στραβά με μεγάλη ευθύνη πως την είπαμε αυτήν την ρυθμιστική αρχή ???? που μόλις περισυ υποχρέωσε να μπορείς να καλέσεις άλλο δίκτυο δωρεάν την εταιρια για τεχνική υποστήριξη και πολλά άλλα .....παταγωδης η αποτυχίας της διαχρονικά,ας μην τα ρίχνουμε όλα στους καταναλωτές όταν οι αρχές δεν θετουν κανόνες
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά χώρα η ρυθμιστική της αρχή "υποχρεώθηκε να επιβάλλει" το "ΟΧΙ φορητότητα μετά την ενημέρωση της εταιρείας από την οποία την επιθυμείς" ; Εμείς ως καταναλώτές "υποχρεώσαμε" την ΕΕΤΤ να το "θεσμίσει" με τα colpa "αντιπροσφορών".

Οι καταναλωτές "εκκινούν" τις "συμπεριφορές" εταιρειών και ρυθμιστικών αρχών κάθε χώρας.

Πχ στη χώρα μας (ως καταναλωτές): "Μερικοί το προτιμούν.....Wind" !!

Edited by sapore
Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2021 at 9:58 ΜΜ, cmvr said:

Άρχισαν τα απεριόριστα για τις γιορτές. Στα συμβόλαια τα απεριόριστα έπρεπε να κάνουν έκπτωση 50% αυτές τις ημέρες λόγο του σουρσίματος των δικτύων 🤣  🤣   🤣   🤣   🤣   🤣 

 

image.thumb.png.9b38f421a8a4aeb73b560033ce393691.png

Να δούμε αν θα τροποποιήσει τις 10 μέρες, πχ σε 15 ή 20 , μετά το Χριστουγεννιάτικο δώρο της πράσινης.

Δε θα'ναι η πρώτη φορά που τροποποιεί "όρους" ενώ ήδη τρέχει μια "προσφορά".

Και εάν ναι, τι θα γίνει με όσους την έχουν ήδη ενεργοποιήσει με την τρέχουσα διάρκεια.

Edited by sapore
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω ενεργοποιήσει CU combo και μου γράφει ότι λήγει στις 14.12.2021.

Έχω επίσης ενεργοποιήσει αυτόματη ανανέωση.

Το υπόλοιπό μου λήγει στις 13.01.2022.

Πότε πρέπει να κάνω ανανέωση για να μην χάσω τα λεπτά, sms, data από τον προηγούμενο μήνα.

Στις 13.12.2021 (δηλαδή σήμερα) ή στις 14.12.2021 (δηλαδή αύριο);

Συγγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά αλλά με μπερδεύει.

Edited by xaralvamv
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις βάλει αυτόματη ανανέωση πακέτου δεν νομίζω ότι χρειάζεται να περιμένεις την τελευταία μέρα για να κάνεις ανανέωση. Καλύτερα να βάζεις κάρτα 2-3 μέρες νωρίτερα μην σου τύχει την ημέρα της ανανέωσης καμία από τις συχνές αναβαθμίσεις των εφαρμογών και χάσεις όλα τα λεπτά και τα ΜΒ σου και μετά παίρνεις τηλέφωνα για να στα δώσουν πίσω...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις βάλει αυτόματη ανανέωση πακέτου δεν νομίζω ότι χρειάζεται να περιμένεις την τελευταία μέρα για να κάνεις ανανέωση. Καλύτερα να βάζεις κάρτα 2-3 μέρες νωρίτερα μην σου τύχει την ημέρα της ανανέωσης καμία από τις συχνές αναβαθμίσεις των εφαρμογών και χάσεις όλα τα λεπτά και τα ΜΒ σου και μετά παίρνεις τηλέφωνα για να στα δώσουν πίσω...
πολύ σωστή η παρατήρηση!!!
Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε εντύπωση αυτό:

Στο Vodafone CU καρτοκινητό μας είδαμε μια μοναδική προσφορά, η οποία μας προτείνει να μεταβούμε σε πρόγραμμα 18 μηνών με 22.50 ευρώ το μήνα για 18 μήνες και το πρόγραμμα θα μας προσφέρει 1000 SMS προς όλους, 1000 λεπτά προς όλους και 3GB για το internet ενώ σαν δώρο σου δίνει 3.000 λεπτά προς όλους και 30GB internet για 3 μήνες εντελώς δωρεάν.

https://techmaniacs.gr/vodafone-cu-kanto-kartoprogramma-me-22-50-eyro-to-mina-stathero-logariasmo-kai-plithos-parochon/

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/super-offer-gia-vodafone-kartoprogramma/

 

 

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ της Vodafone αναφέρει 1gb τον μήνα, εκτός από τους πρώτους τρεις μήνες.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...