Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Εγώ εξέφρασα την άποψή μου μέσω της εμπειρίας μου. Δεν με ενδιαφέρει η περίπτωσή σου σε αντιπαράθεση με τη δική μου. Το να δέχεσαι ότι υπάρχουν περιπτώσεις άλλες από τη δική σου δεν είναι κακό. Φιλικά πάντα.

Συμφωνώ.
Εξ άλλου καμία εταιρία δεν είναι σταθερή στις επιδόσεις της.
Οπότε επιλέγεις ανάλογα την περιοχή που είσαι και τις συνήθειες που έχεις.
Στην περίπτωσή μου Q > Cosmote > ... > Vf  μακράν!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην περιοχή μου έχω με Q και 3G, 15 down 5 up, 4g 40/15. Στην βονταφον 4g 10/3. Σε άλλες περιοχές φτάνει και 60/20.
Δυστυχώς στο χωριό μου μόνο η κοσμοτε έχει κεραία με μεγάλες ταχύτητες. Στον Πειραιά το καλοκαίρι μόνο κιού με 5€ απεριόριστα ενώ οι άλλοι 10€. Και σε πολλές περιοχές στην Πελοπόνησσο το δίκτυο άδειο. Τώρα με τα black Friday απεριόριστα θα κλάψουν μανούλες.
Το μόνο που αξίζει είναι το WiFi on the spot για λογική χρήση. Εκεί (άγνωστο πως) έχει καλύτερες ταχύτητες από το cu.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εξέφρασα την άποψή μου μέσω της εμπειρίας μου. Δεν με ενδιαφέρει η περίπτωσή σου σε αντιπαράθεση με τη δική μου. Το να δέχεσαι ότι υπάρχουν περιπτώσεις άλλες από τη δική σου δεν είναι κακό. Φιλικά πάντα.
καμία άποψη δεν εξέφρασες παρά ένα ανόητο συμπέρασμα για όλη την Ελλάδα,σου απέδειξα ότι σε αντίθεση με σένα ότι αυτό δεν ισχύει μαζί με τα μειονεκτημάτα που έχει η Q σε σύγκριση με τις άλλες δύο
για αυτό σου απάντησα για την γραμμή μου ....σε αντίθεση με σένα που έγραψες όταν δίνει απεριόριστα ......
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, akalos said:

καμία άποψη δεν εξέφρασες παρά ένα ανόητο συμπέρασμα για όλη την Ελλάδα,σου απέδειξα ότι σε αντίθεση με σένα ότι αυτό δεν ισχύει μαζί με τα μειονεκτημάτα που έχει η Q σε σύγκριση με τις άλλες δύο
για αυτό σου απάντησα για την γραμμή μου ....σε αντίθεση με σένα που έγραψες όταν δίνει απεριόριστα ......

Στείλε μου το κείμενο που γράφω ότι η Q δίνει απεριόριστα σε παρακαλώ.. και το σημείο που ανέφερα όλη την Ελλάδα

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

μα γιά τα απεριόριστα της προσφοράς μιλάμε και αναφέρεις ότι ανοίγεις Q
όπως και να χει εγώ την παραγγελία την έκανα γιατί το θεωρώ μεγάλη προσφορά αφού ισχύει και για φορητότητα,τώρα αν δεν έχεις καλό σήμα η προσπαθείς να πεις κάτι άλλο αυτό ισχύει και χωρίς την προσφορά σωστά ? buy buy Q ....λυπάμαι πραγματικά αλλά η κοροϊδία έχει όρια της ...

Link to comment
Share on other sites

On 26/11/2021 at 5:45 ΜΜ, cmvr said:

το έβγαλε διαφήμιση στο facebook. Το ξέρατε ;

 

Cyber Week offer
It’s Cyber week time! Unlimited data + λεπτά ομιλίας για 5 μήνες!
Παράγγειλε νέα CU sim με το Cyber week offer μέχρι 5/12.
Παράγγειλε online
Το CU σου προσφέρει Unlimited Data και λεπτά ομιλίας μόνο με 12 ευρώ/μήνα για 5 μήνες! Παράγγειλε καινούριο αριθμό ή μετάφερε το δικό σου από άλλο πάροχο μέχρι 5/12 και θα πάρεις έξτρα ΔΩΡΟ ένα ζευγάρι ακουστικά Bluetooth Xiaomi. #CU OPEN

Tell me more
Η προφορά ισχύει μόνο για συνδέσεις καρτοκινητής CU μέσω Vodafone.gr
Η προσφορά ισχύει για παραγγελίες έως 5.12.21
Για τους πρώτους 3 μήνες, ισχύει διπλασιασμός της αξίας της κάρτας ανανέωσης.
To δώρο των ακουστικών ισχύει μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων.
H αποστολή των ακουστικών θα γίνει ξεχωριστά από την παραγγελία της κάρτας sim μέχρι 8/12.
Η προσφορά δίνει unlimited MBs και unlimited λεπτά προς όλους για 30 ημέρες και το πακέτο κοστίζει 12 ευρώ/μήνα. Μετά τον τρίτο μήνα, χρειάζεται να κάνεις 15 ανανέωση χρόνου ομιλίας για να ενεργοποιήσεις το πακέτο.

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cyber-week-offer/#?panel=note-337

https://www.vodafonecu.gr/ela-sto-cu/online/?c_source=facebook&c_medium=paid-social&c_content=image&c_name=20201218-cudigitalsales&c_owner=mk-cu&c_phase=performance&c_term=ad3&c_audience=na&fbclid=IwAR1nhhQ7MIcnpG_3XILHrcfp5EOp9-2pomuzxtpLH_ylXj9Fp4hqwaj6HB4

 

cu.thumb.jpg.72421f658b1ee38d8c701fbd5d9f23ee.jpg

 

image.thumb.png.259fe78c802c8ba8c8cbd565d16b046e.png

Παιδιά, μετά το 5μηνο, τι γίνεται;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, user_one said:

Παιδιά, μετά το 5μηνο, τι γίνεται;

 

7 minutes ago, akalos said:

λογικά θα ισχύει ότι και στο κανονικό cu

Λογικά ναι αλλά σε 5 μήνες από τώρα πάμε στο Πάσχα όπου και πάλι θα δώσει κάτι ως δώρο για τις γιορτές, μετά πάμε καλοκαίρι όπου και θα δώσει καλοκαιρινή προσφορά οπότε θα φτάσουμε όπως και φέτος μέχρι μέσα οκτώβρη που θα έχουμε απεριόριστα.. και μετά πάλι του χρόνου η BF, Χριστούγεννα κτλ οπότε όλα καλά..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι αλλά σε 5 μήνες από τώρα πάμε στο Πάσχα όπου και πάλι θα δώσει κάτι ως δώρο για τις γιορτές, μετά πάμε καλοκαίρι όπου και θα δώσει καλοκαιρινή προσφορά οπότε θα φτάσουμε όπως και φέτος μέχρι μέσα οκτώβρη που θα έχουμε απεριόριστα.. και μετά πάλι του χρόνου η BF, Χριστούγεννα κτλ οπότε όλα καλά..
χεχε!!!! ακριβώς και φυσικά παίζει και το bigbanq πάντα και σταθερά
Link to comment
Share on other sites

Δε παλεύεται αυτή η κατάσταση και δε ξέρω τι φταίει.

Σε cu, 4-5 και παραπάνω φορές μου τρώει χρήματα από το λογαριασμό. Τελευταία φορά σήμερα με 0.6€.

Βάζω πάντα πακέτο και μάλιστα το ανανεωνω εδώ και χρόνια πριν τη λήξη για να προστεθούν τα λεπτά, sms, mb . Μερικές φορές το έχω ξεχάσει.

Τη μια φορά τους έκανα παράπονα και μου απάντησαν ότι είχα στείλει μήνυμα (κατά λάθος και το γνώριζα) σε σταθερό αριθμό. Η χρέωση δεν έβγαινε αλλά δεν ασχολήθηκα διότι μου επιστρεψαν τα χρήματα.

Πλέον Κάνω ανανέωση, αγοράζω αμέσως πακέτο και σημειώνω το υπόλοιπο. Και σήμερα λοιπόν βλέπω έλλειμμα

Συμβαίνει σε κανέναν άλλον; Δεν έχω γραφτεί πουθενά, δεν λαμβάνω περίεργα μηνύματα. Τι διάολο γίνεται;

Έχω sms, data, ομιλία, έλεγξα κλήσεις, μηνύματα, δεν έχω πάει εξωτερικό. Δεν υπάρχει δικαιολογία να μου χρεώσει κάτι. Να γίνει μια φορά οκ. Αλλά εδώ δεν είναι μια.

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, CaptainNickGR said:

Το κινητό σου είναι iPhone;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τα iphones τρώνε λεφτά!!! Να το ξέρετε!!! 😂😋

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν εγώ φέρω 4 νούμερα από Q για 5 μήνες δεν χρειάζεται να βάλω κάρτα και στα 4; Καλά κατάλαβα;

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, bill33 said:

Μήπως στέλνει σμς για εύρεση θέσης ή κάτι παρόμοιο;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Μήπως για iMessage χρεώνεται οπότε του λέει να ενεργοποιήσει.Η Cosmote δεν το χρεώνει και το ξέρω 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν εγώ φέρω 4 νούμερα από Q για 5 μήνες δεν χρειάζεται να βάλω κάρτα και στα 4; Καλά κατάλαβα;

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τσου!!!
Το CU σου προσφέρει Unlimited Data και λεπτά ομιλίας μόνο με 12 ευρώ/μήνα για 5 μήνες! Παράγγειλε καινούριο αριθμό ή μετάφερε το δικό σου από άλλο πάροχο μέχρι 5/12 και θα πάρεις έξτρα ΔΩΡΟ ένα ζευγάρι ακουστικά Bluetooth Xiaomi. #CU OPEN
Tell me more
Η προφορά ισχύει μόνο για συνδέσεις καρτοκινητής CU μέσω Vodafone.gr
Η προσφορά ισχύει για παραγγελίες έως 5.12.21
Για τους πρώτους 3 μήνες, ισχύει διπλασιασμός της αξίας της κάρτας ανανέωσης.
σήμερα βλέπω για όλους:
https://www.vodafonecu.gr/ela-sto-cu/gine-cu-offer600/
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, tolisfar said:

Δηλαδή αν εγώ φέρω 4 νούμερα από Q για 5 μήνες δεν χρειάζεται να βάλω κάρτα και στα 4; Καλά κατάλαβα;

Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν νομίζω. Η ανακοίνωση λέει ότι

{{{Η προσφορά δίνει unlimited MBs και unlimited λεπτά προς όλους για 30 ημέρες και το πακέτο κοστίζει 12 ευρώ/μήνα. Μετά τον τρίτο μήνα, χρειάζεται να κάνεις 15 ανανέωση χρόνου ομιλίας για να ενεργοποιήσεις το πακέτο. }}}

Τους 3 πρώτους μήνες κερδίζεις 2 ανανεώσεις από το διπλασιασμό αλλά μετά υποχρεωτικά ανανέωση 15€ και μετά από 2 μήνες τέλος το πανηγύρι. Η φάκα κλείνει και ψάχνεις για φορητότητα. Αξίζει για τους 5 μήνες.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Σύστημα dual SIM όπου η μία είναι esim έχουμε?

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Για σύνδεση;

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα αυτή την κάρτα CU με τα απεριόριστα γιγα για 5 μήνες που είχε προσφορά με τα ακουστικά δώρο την black friday. Ακόμα δεν πήρα τπτ. Έχει παραλάβει κανεις; Συγγνώμη αν το έβαλα και σε άλλο νήμα. Έγινε από λάθος

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις σημειώσεις έλεγε πως η αποστολή του δώρου θα αρχίσει μετά τις 08/12.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...