Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόγραμμα καρτοκινητής που έχω έληγε χτες το βράδυ στις 23.59.
Από δική μου αμέλεια, το θυμήθηκα αργά και έκανα την ανανέωση online σήμερα, στις 00.06 (δηλαδή λίγα λεπτά μετά την λήξη του προγράμματος).
Μετά από επικοινωνία με τον ToBi μου απάντησαν ότι το αίτημά μου προωθήθηκε στους υπεύθυνους, θα εξεταστεί και θα λάβω απάντηση σε 4-5 μέρες.
1. Υπάρχει περίπτωση να μου επιστραφούν πίσω οι παροχές σε ομιλία και ίντερνετ που είχα συγκεντρώσει μέχρι τώρα;
2. Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνεται αυτόματα η ανανέωση κάθε μήνα έτσι ώστε να αποφεύγονται τέτοιου είδους "ατυχήματα";
Καμία περίπτωση! Απλά θα σου δώσουν για ένα μήνα κάποια gb σε ένδειξη καλής θέλησης. Έτσι ακριβώς έπαθα με το καρτοκινητό των γονιών μου και έχασαν 9000 λεπτά που είχαν μαζευτεί 3 χρόνια και βάλε και μου έδωσαν 10 gb για ένα μήνα και νομίζω 1500 λεπτά αν θυμάμαι καλά και αυτά για ένα μήνα

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Είχα συγκεντρώσει γύρω στα 3.500' ομιλίας και περίπου 8Gb.

Δεν θα τρελλαθώ κιόλας αν δεν μου τα δώσουν, απλά ρωτάω να δω αν κάποιος είχε ανάλογη εμπειρία.

Τρόπος για να κάνεις αυτόματη ανανέωση δεν υπάρχει, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, melampous said:

Είχα συγκεντρώσει γύρω στα 3.500' ομιλίας και περίπου 8Gb.

Δεν θα τρελλαθώ κιόλας αν δεν μου τα δώσουν, απλά ρωτάω να δω αν κάποιος είχε ανάλογη εμπειρία.

Τρόπος για να κάνεις αυτόματη ανανέωση δεν υπάρχει, σωστά;

Θα σου τα δώσουν, απλά χρειάζονται λίγες μέρες για να το ελέγξουν. 😉
Θα σε ενημερώσουν πρώτα τηλεφωνικός και μετά με sms.

Link to comment
Share on other sites

Μία λύση που ακολουθώ εγώ είναι να βλέπω ημερομηνία λήξης πακέτου και να σημειώνω ειδοποίηση στην ατζέντα μου 1 ημέρα πριν. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά στέλνουν μήνυμα 2 μέρες πριν λήξει, κι έτσι το έχω στον νου μου.

Και τώρα έτσι έγινε, με την διαφορά ότι ενώ στο μυαλό μου το είχα προγραμματίσει να το κάνω το απόγευμα που θα ήμουν πιο χαλαρός, λίγο η κούραση της ημέρας, λίγο το "κυνηγητό" με τον μικρό που με τρέλανε, ε, δεν θέλει και πολύ να αποσυντονιστώ... 🙂

Τέλος πάντων, ό,τι είναι να γίνει, ας γίνει.

Μόλις μάθω τι θα γίνει τελικά, θα ενημερώσω κι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω υπενθύμιση στο ημερολόγιο του κινητού για να μην το ξεχάσω!
Εδώ και κάποιους μήνες βάζω την υπενθύμιση μία μέρα νωρίτερα έτσι ώστε να είμαι σίγουρος! Μπορεί την ίδια μέρα για κάποιο λόγο να μην μπορώ ή να κάνουν καμμία αναβάθμιση στα συστήματα τους και να χάσω ότι έχω μαζέψει!
Χάνω βέβαια μία μέρα κάθε μήνα αλλά δεν πειράζει!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, sapore said:

Για λίγα (#6#) λεπτά της ώρας εξαφανίζει τα πακέτα αν δεν ανανεωθούν ως 23:59:59 ;

Η λήξη είναι λήξη,αν είναι ένα λεπτό ή μια ώρα τι αλλάζει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω υπενθύμιση στο ημερολόγιο του κινητού για να μην το ξεχάσω!
Εδώ και κάποιους μήνες βάζω την υπενθύμιση μία μέρα νωρίτερα έτσι ώστε να είμαι σίγουρος! Μπορεί την ίδια μέρα για κάποιο λόγο να μην μπορώ ή να κάνουν καμμία αναβάθμιση στα συστήματα τους και να χάσω ότι έχω μαζέψει!
Χάνω βέβαια μία μέρα κάθε μήνα αλλά δεν πειράζει!
Μια από τα ίδια και εγώ

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα που έλεγα χτες σχετικά με την εκπρόθεσμη ανανέωση του προγράμματος.

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από την Vodafone (στο σχετικό μήνυμα που έλαβα χτες έγραφε ότι θα ενημερωθώ για το θέμα στις 27/10). Μου είπαν χωρίς περιστροφές ότι όλες οι παροχές που είχα επιστράφηκαν στο ακέραιο! 🙂

Τάχιστη επίλυση του ζητήματος!

+1 από μένα στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone! 😊

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα που έλεγα χτες σχετικά με την εκπρόθεσμη ανανέωση του προγράμματος.
Μόλις με πήραν τηλέφωνο από την Vodafone (στο σχετικό μήνυμα που έλαβα χτες έγραφε ότι θα ενημερωθώ για το θέμα στις 27/10). Μου είπαν χωρίς περιστροφές ότι όλες οι παροχές που είχα επιστράφηκαν στο ακέραιο!
Τάχιστη επίλυση του ζητήματος!
+1 από μένα στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone! 
Πολύ χάρηκα! Μπράβο στην vf για την επίλυση. Μου φαίνεται απίστευτο πάντως που σε εμένα δεν είχε γίνει.
Είναι και σε ποιον υπάλληλο θα πέσεις

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όσο κάνεις ανανέωση θα σου συγχωρούν όλα τα λάθη,έτσι πάει στην voda απ'οσο έχω καταλάβει ,δεν είναι και άσχημα

Επανέρχομαι στο θέμα που έλεγα χτες σχετικά με την εκπρόθεσμη ανανέωση του προγράμματος.
Μόλις με πήραν τηλέφωνο από την Vodafone (στο σχετικό μήνυμα που έλαβα χτες έγραφε ότι θα ενημερωθώ για το θέμα στις 27/10). Μου είπαν χωρίς περιστροφές ότι όλες οι παροχές που είχα επιστράφηκαν στο ακέραιο!
Τάχιστη επίλυση του ζητήματος!
+1 από μένα στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone! 





Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι, δεν έχω καταλάβει για τον melambous:

Άργησε 6 λεπτά να βάλει κάρτα (€) ή να ανανεώσει πακέτο;

Ή και τα 2 παραπάνω μαζί;

Τί εννοεί με τη λέξη "πρόγραμμα" ;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το πρόγραμμα 600' προς όλους, 100sms και 600Mb της Vodafone You.

Κάθε μήνα το ανανεώνω είτε με 12 ευρώ είτε με 10 ευρώ (ανάλογα με το ποσό που έχω στον υπόλοιπο του λογαριασμού) την τελευταία μέρα που λήγει το πακέτο. Αυτή τη φορά επειδή το ξέχασα, το έκανα στις 00.06 της επόμενης μέρας που έληγε, δηλαδή 6 λεπτά εκπρόθεσμα.

Αλλά είναι και κάτι ακόμη: για κάποιον λόγο που ακόμη δεν έχω καταλάβει, η ανανέωση του πακέτου (με 12 ευρώ) αυτή τη φορά δεν έγινε αυτόματα γιατί είχε επιλεγεί ένα άλλο πακέτο (600' προς όλους, 100sms και 800Mb). Εγώ δεν είχα κάνει ποτέ αυτή την επιλογή στο παρελθόν, δεν το γνώριζα και άρα δεν έγινε αυτόματα η ανανέωση του πακέτου.

Όλα αυτά μου τα είπε ο υπάλληλος την επόμενη μέρα που μίλησα μέσω του ToBi.

Του εξήγησα του ανθρώπου ότι δεν γνώριζα πως είχε γίνει η αλλαγή, και μου είπε ότι το θέμα θα εξεταστεί από τους υπεύθυνους και πως θα μου απαντήσουν στις 27/10. Τελικά, μου απάντησαν σήμερα, μου ενεργοποίησαν ξανά το πακέτο που είχα από την αρχή και μου επέστρεψαν τις παροχές που είχα συγκεντρώσει μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταργηθεί το "πρόγραμμα" με τα 600ΜΒ (+600΄ όλους +100 sms όλους) από ό,τι βλέπω: https://www.vodafone.gr/vodafone-you/

Ελάχιστα data τα 800ΜΒ στα "προγράμματα" Vodafone You του απλού καρτοκινητού.

Link to comment
Share on other sites

Α! Δεν το ήξερα...Ίσως γι' αυτό να έγινε αυτό το μπέρδεμα.

Όπως και να'χει, σε μένα το ενεργοποίησαν ξανά, οπότε συνεχίζω με αυτό (στα 10 ευρώ) μιας και με βολεύει περισσότερο σε σχέση με τα άλλα.

Edit: Απ'ότι βλέπω, υπάρχει ακόμα (https://www.vodafone.gr/eshop/kartokinito/c-100158/)

Edited by melampous
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω φραγή εξερχομένων κλήσεων σε μια από τις δύο κάρτες του κινητού μου. Ποιος είναι αυτός ο κωδικός που μου ζητάει;

Screenshot_2021-10-26-18-19-46-072_com.android.phone.jpg

Screenshot_2021-10-26-18-19-34-918_com.android.phone.jpg

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε 1234, αλλιώς επικοινώνησε μαζί τους για να στον δώσουν (κατά 99% είναι προσωπικός)

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, paanos said:

Δοκιμασε 1234, αλλιώς επικοινώνησε μαζί τους για να στον δώσουν (κατά 99% είναι προσωπικός)

Ευχαριστώ. Το 1234 το έχω δοκιμάσει. Δεν είναι

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, μια χαρά το 10GB για το 3ημερο!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, ακόμα ενεργοποιείται με sms (όχι από το app) η με χρέωση προσφορά των 20GB για 4 μέρες.

Παρότι έχει καταργηθεί η δυνατότητα από το app.

Μάλιστα, προστίθενται τα GB με προηγούμενο CU Choose Offer με ημερομηνία λήξεως την μεταγενέστερη.

spacer.png

Και με Λ στο 1252 για τα λεπτά ομιλίας (1000΄ προς όλους) για 4 μέρες με χρέωση 1,5€ , αν το κάνει κανείς ας ενημερώσει.

Edited by sapore
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, sapore said:

Πάντως, ακόμα ενεργοποιείται με sms (όχι από το app) η με χρέωση προσφορά των 20GB για 4 μέρες.

Παρότι έχει καταργηθεί η δυνατότητα από το app.

Μάλιστα, προστίθενται τα GB με προηγούμενο CU Choose Offer με ημερομηνία λήξεως την μεταγενέστερη.

spacer.png

Και με Λ στο 1252 για τα λεπτά ομιλίας (1000΄ προς όλους) για 4 μέρες με χρέωση 1,5€ , αν το κάνει κανείς ας ενημερώσει.

Καλημέρα τα 20gb έχουν χρέωση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τα 20gb έχουν χρέωση?
Ναι, είναι 1.5€

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...