Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια θελω να ρωτησω επειδη με πηραν τηλεφωνο απο vodafone αν εχει κανεις αυτο το καρτοπρογραμμα που δινουν με 9,80ε με 1000' προς ολους κι 1Gb...Λεει?

 

OptoStyle

Εξαρτάται από 2 παράγοντες. Το βήμα χρέωσης και το είδος των κλήσεων που κάνεις εκτός από την ποσότητα. Πολλές κλήσεις μικρής διάρκειας ή πολλές κλήσεις μεγάλης διάρκειας? Καλή προσφορά αρκεί να μην περισσεύουν λεπτά και η χρέωση πέραν του ενός γβ να είναι λογική αλλιώς δεν έχει νόημα αν πληρώνεις τα επιπλέον γβ ο κούκος αηδόνι. Και έχει 24μηνη δέσμευση. Προσοχή στις λεπτομέρειες, γιατί σε αυτές τις προσφορές κρύβεται παγίδα. Κανείς δεν σκέφτεται το συμφέρον του συνδρομητή. Εσύ πρέπει να το κάνεις για σένα. Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρα το βημα θα ειναι τριλεπτο.

Δεν το χρησιμοποιω και παρα πολυ,αλλα λογω του οτι και οι καρτες ακριβαινουν οπως βλεπεις....

Οταν τελειωσουν τα data,σταματαει

Αλλα Μαλλον θα το αφησω λογω της διετιας οπως ειπες.

Ευχαριστω

 

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πάλι ξέχασα να αγοράσω το Student πακέτο χθες και τα έχασα όλα. :p Είχα βάλει υπενθύμιση, αλλά μάλλον μέσα σε όλο το χαμό των ειδοποιήσεων, δεν το είδα

 

Προσπαθώ να τα ζητήσω πίσω πάλι από το chat της Vodafone, αλλά τα 7 λεπτά αναμονή που έλεγε έγιναν πάνω από 30 (με το ρολόι) και το έκλεισα. :down: Το ωραίο είναι ότι τζάμπα περίμενα, γιατί ο Tobi παρόλο που βλέπει ότι έχω καρτοκινητο, για κάποιο λόγο πάντα με συνδέει με το τμήμα συμβολαίων και μετά από εκεί με στέλνουν στο σωστό τμήμα και μετά ξανά αναμονή από την αρχή. :p

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιείς το chat στο CU App για να σε συνδέει κατευθείαν στο τμήμα της καρτοκινητής.
Link to comment
Share on other sites

Πάλι ξέχασα να αγοράσω το Student πακέτο χθες και τα έχασα όλα. :p Είχα βάλει υπενθύμιση, αλλά μάλλον μέσα σε όλο το χαμό των ειδοποιήσεων, δεν το είδα

 

Προσπαθώ να τα ζητήσω πίσω πάλι από το chat της Vodafone, αλλά τα 7 λεπτά αναμονή που έλεγε έγιναν πάνω από 30 (με το ρολόι) και το έκλεισα. :down: Το ωραίο είναι ότι τζάμπα περίμενα, γιατί ο Tobi παρόλο που βλέπει ότι έχω καρτοκινητο, για κάποιο λόγο πάντα με συνδέει με το τμήμα συμβολαίων και μετά από εκεί με στέλνουν στο σωστό τμήμα και μετά ξανά αναμονή από την αρχή. :p

 

Καλησπέρα.

Νέος στο cu κι επειδή ήδη την πάτησα με το shake, του οποίου η ενεργοποίηση πρέπει να γίνει όχι σε 7 ημερολογιακές ημέρες, αλλά σε ακριβως 7 ημέρες από την στιγμή της ανανέωσης του υπολοίπου, μπορείτε να μου πείτε ποτέ λήγουν οι παροχές των πακέτων;

Όταν π.χ. λέει ότι τα δεδομένα μου λήγουν στις 10/07, εννοεί την 24:00 ώρα της 29/07 ή ακριβώς την ώρα της 29/07 κατά την οποία είχα ενεργοποιήσει το πακέτο 30 ημέρες πριν;...

Link to comment
Share on other sites

Όταν τα δεδομένα σου λέει οτι λήγουν στις 10/7, λήγουν 10/7 23:59.

Όταν κάνεις ανανέωση, έχεις 7 ημέρες να κάνεις το Shake, αν κάνεις ξανά ανανέωση πριν το Shake ή περάσουν οι 7 μέρες, χάνεις το δικαίωμα.

Από τη στιγμή που κάνεις το Shake, αρχίζει να μετράει το δώρο που διάλεξες.

 

Δεν πρέπει να κάνεις υποχρεωτικά το Shake ακριβώς 7 μέρες μετά, μπορείς να το κάνεις μέσα σε 7 μέρες.

Edited by paanos
…διευκρίνιση;;
Link to comment
Share on other sites

Όταν τα δεδομένα σου λέει οτι λήγουν στις 10/7, λήγουν 10/7 23:59.

Όταν κάνεις ανανέωση, έχεις 7 ημέρες να κάνεις το Shake, αν κάνεις ξανά ανανέωση πριν το Shake ή περάσουν οι 7 μέρες, χάνεις το δικαίωμα.

Από τη στιγμή που κάνεις το Shake, αρχίζει να μετράει το δώρο που διάλεξες.

 

Δεν πρέπει να κάνεις υποχρεωτικά το Shake ακριβώς 7 μέρες μετά, μπορείς να το κάνεις μέσα σε 7 μέρες.

 

Με το shake την πάτησα διότι νόμιζα ότι λειτουργεί όπως το reload it της Comsote, όπου π.χ. έως 10/07 σημαίνει έως 23:59 της 10/07 και όχι έως την ταδε ώρα (όταν έγινε η ανανέωση) της 10/07.

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια με πηραν σημερα απο την vodafon και μου ειπαν οτι απο 15/7 αν δεν ξανω λαθος θα πρεπει καθε μηνα να βαζω καρτα 15 ευρω.....γιαυτο μου εκαναν μια προταση επειδη εχω ακομη 3 νουμερα να πληρωνω καθε μηνα 12 ευρω με 1000 λεπτα κ.τ.λ.....εξερετε κατι?..θα ειναι υποχρεωτικο καθε μηνα καρτα 15 ευρω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια με πηραν σημερα απο την vodafon και μου ειπαν οτι απο 15/7 αν δεν ξανω λαθος θα πρεπει καθε μηνα να βαζω καρτα 15 ευρω.....γιαυτο μου εκαναν μια προταση επειδη εχω ακομη 3 νουμερα να πληρωνω καθε μηνα 12 ευρω με 1000 λεπτα κ.τ.λ.....εξερετε κατι?..θα ειναι υποχρεωτικο καθε μηνα καρτα 15 ευρω?

 

Μην πιστευεις σαχλαμάρες.Θελουν να σε φοβήσουν για να το κάνεις καρτοσυμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Αν όχι άμεσα είναι αναμενόμενο κάποια στιγμή ότι το ελάχιστο πακέτο θα πάει 12€ με μια μικρη αύξηση στις παροχές ώστε να δικαιολογεί την αύξηση τιμης οπότε θα χρειάζεται 15€ κάρτα..
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι στην προσφορά της Eurolife; Αν ναι, κωδικό μπορείς να βγάλεις μέσω του My Vodafone App ή στο thankyou.vodafone.gr , με τους κωδικούς του CU App.
Link to comment
Share on other sites

TO CU ΣOY ΛEEI EYXAPIΣTΩ ΠOY ΠAPHΓΓEIΛEΣ NEO CU NOYMEPO AΠO TO VODAFONECU.GR, ΣTEΛNONTAΣ ΣOY ENA CU PICKA BOX ΓEMATO ΔΩPA ΣTO ΣΠITI ΣOY! ΘA TO ΠAPAΛABEIΣ TIΣ EΠOMENEΣ MEPEΣ! STAY TUNED!

τι εννοεί ο ποιητής?δεν παραγγηλα κάτι παντως

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vodafone και η Coffee Ιsland ενώνουν τις δυνάμεις τους και χαρίζουν δροσιά και γεύση στο καλοκαίρι μέσα από τα προγράμματα επιβράβευσης πελατών της Vodafone, Thank you και CU Around.

 

Όλοι οι Vodafone συνδρομητές θα μπορούν να απολαύσουν τον αγαπημένο τους καφέ ή οποιοδήποτε άλλο ρόφημα θέλουν, από τη γνωστή αλυσίδα, με έκπτωση -40%! Tο μόνο που χρειάζεται να κάνουν, οι CU συνδρομητές, είναι να ενεργοποιήσουν την προσφορά μέσα από το My CU App και οι Vodafone συνδρομητές, μέσα από το My Vodafone App.

 

:D

 

Και στα ψιλά γράμματα: Ισχύει μόνο για ένα ρόφημα/καφέ και όχι για το καφεκοπτειο (που με ενδιέφερε να πάρω κομμένο Espresso). :p

 

Θα πληρώσεις δηλαδή 0,22€ για το SMS, για να κερδίσεις πάνω κάτω 0,70€ (μείον τα 22).

Link to comment
Share on other sites

και το ίδιο με το "πορτοφόλι...και το -20 που ειχαν πριν λίγο καιρό, λες και εχουν χαμηλές τιμές..

Γενικότερα οτι προσφορά βγάζει αυτο το κατάστημα είναι μια μουφα

Παρεμπιπτόντως έχει βρει κάτι κάποιος για αγορά με το πορτοφόλι που να αξίζει?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορα για απεριοριστα data με 9,90 ισχυει και στο νεο καρτοκινητο ή μονο στο CU;

 

Μάλλον έχεις βρει την απάντηση, αλλά ισχύει και στο νέο καρτοκινητο. Ενεργοποιείται από εδώ αν δεν εμφανίζεται στην εφαρμογή http://content.vodafone.gr/Data/summeroffer2021_pre/

Link to comment
Share on other sites

TO CU ΣOY ΛEEI EYXAPIΣTΩ ΠOY ΠAPHΓΓEIΛEΣ NEO CU NOYMEPO AΠO TO VODAFONECU.GR, ΣTEΛNONTAΣ ΣOY ENA CU PICKA BOX ΓEMATO ΔΩPA ΣTO ΣΠITI ΣOY! ΘA TO ΠAPAΛABEIΣ TIΣ EΠOMENEΣ MEPEΣ! STAY TUNED!

τι εννοεί ο ποιητής?δεν παραγγηλα κάτι παντως

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Μάλλον αυτό εννοεί.

https://picka.gr/

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους έχουν Κάρτα Νέων: όταν λέει ότι λήγουν τα € της Κάρτας Νέων στις 18/7, σημαίνει ότι μπορώ να βάλω κάρτα ξανά 18/7 και θα μου δώσει το bonus, ή πρέπει να ανανεώσω στις 19/7; Συνήθως ανανέωνα την επόμενη μέρα (προλάβαινα) αλλά αυτον τον μήνα έχω εξαντλήσει τα λεπτά και θέλω να βάλω κάρτα νωρίτερα..
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους έχουν Κάρτα Νέων: όταν λέει ότι λήγουν τα € της Κάρτας Νέων στις 18/7, σημαίνει ότι μπορώ να βάλω κάρτα ξανά 18/7 και θα μου δώσει το bonus, ή πρέπει να ανανεώσω στις 19/7; Συνήθως ανανέωνα την επόμενη μέρα (προλάβαινα) αλλά αυτον τον μήνα έχω εξαντλήσει τα λεπτά και θέλω να βάλω κάρτα νωρίτερα..

 

Κάλεσε αργά το απόγευμα το 1252.

Αν σου πεί ότι έχεις υπόλοιπο έστω και μηδέν από την κάρτα νέων μην κάνεις ανανέωση,

αλλιώς προχώρα άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό εννοεί.

 

https://picka.gr/

τι είναι αυτό ακριβώς ? σήμερα μου ήρθε μήνυμα να παραλάβω πακέτο picka αλλά δεν νομίζω .....

τι χαζομάρες είναι αυτές .....

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μονο η Vodafone θα σου πει αν ειναι δικο της promo ή όχι.
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Δικό της είναι, συνεργάζονται με αυτή την εταιρία για να δώσουν δώρα (τα οποία είναι ουσιαστικά διαφημιστικά δείγματα εταιριών) στους πελάτες τους.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...