Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Double SIM λέγεται και κοστίζει 7€.

Χρειάζεσαι μόνο την ταυτότητα σου.

Στην COTE επειδή είναι η καλύτερη LOL η ίδια υπηρεσία κοστίζει 16-17€!! ;)

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αυτό το λουκούμι για προσφορά..

 

AΠEPIOPIΣTA DATA KAI 400 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ MONO ME 5E ΓIA 30 HMEPEΣ! ΓIA NA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ THN KAΛOKAIPINH ΠPOΣΦOPA ΣTEIΛE 032 ΣTO 1355 EΩΣ 16/07

Link to comment
Share on other sites

Μια απ'τα ιδια6900782e46ff880543854c2e616fcc99.jpg

 

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εμένα μου ήρθε αυτό:

 

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ 600 ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΟΛΟΥΣ + 6 GB + 300 SMS ME 80.00% ΕΚΠΤΩΣΗ, ΜΟΝΟ ΜΕ 13.80€ ΚΑΙ 30GB + 3000 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΔΩΡΟ! ΔΕΣ ΕΔΩ

Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εμένα μου ήρθε αυτό:

 

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ 600 ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΟΛΟΥΣ + 6 GB + 300 SMS ME 80.00% ΕΚΠΤΩΣΗ, ΜΟΝΟ ΜΕ 13.80€ ΚΑΙ 30GB + 3000 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΔΩΡΟ! ΔΕΣ ΕΔΩ

 

Απο το link μπορει να δει καποιος τον αριθμο σου

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Κινητό με δύο κάρτες SIM. Γιατί στην πρώτη εμφανίζετε η χρήση Volte ενώ στην δεύτερη της Vodafone δεν υπάρχει η επιλογή αυτή;

 

Volte-1.jpg

 

Volte-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

όταν έχει ενεργοποιηθεί σωστά φαινεται και στις δυο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Όταν λες έχει ενεργοποιηθεί σωστά;

Γιατί έχει θιχτεί αρκετές φορές το συγκεκριμένο θέμα και νομίζω ότι έχουμε καταλήξει στο ότι έχει να κάνει με τον εκάστοτε συνδυασμό εταιρίας κινητής τηλεφωνίας και του εκάστοτε smartphone.

Πχ και εγώ το έχω ενεργοποιήσει σωστά και λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά ο διακόπτης δεν εμφανίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Σε Redmi Note 5 δεν εμφανίζεται ο διακόπτης, αλλά παίζει κανονικά. Ο διακόπτης του VoWifi εμφανίζεται αλλά αυτό δεν παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες έχει ενεργοποιηθεί σωστά;

 

Γιατί έχει θιχτεί αρκετές φορές το συγκεκριμένο θέμα και νομίζω ότι έχουμε καταλήξει στο ότι έχει να κάνει με τον εκάστοτε συνδυασμό εταιρίας κινητής τηλεφωνίας και του εκάστοτε smartphone.

 

Πχ και εγώ το έχω ενεργοποιήσει σωστά και λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα αλλά ο διακόπτης δεν εμφανίζεται.

όταν λέμε σωστά πάμε στο κρυφό μενού και επιλέγουμε IMs service status

όπως βλέπεις, δεν είμαι σε wifi αυτήν την στιγμή εμφανίζει αυτό που σημαίνει κατά την γνώμη μου ότι όλα πάνε καλά 828716cdedd548d05d3963eaf4c0f301.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όταν λέμε σωστά πάμε στο κρυφό μενού και επιλέγουμε IMs service status

όπως βλέπεις, δεν είμαι σε wifi αυτήν την στιγμή εμφανίζει αυτό που σημαίνει κατά την γνώμη μου ότι όλα πάνε καλά 828716cdedd548d05d3963eaf4c0f301.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Και πως μπαίνουμε στο κρυφό μενού;

Link to comment
Share on other sites

*#*#4636#*#* στον dialer σε xiaomi κινητα

copy paste μόνο δεν πατάς τίποτα άλλο πάει μόνο του

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όταν λέμε σωστά πάμε στο κρυφό μενού και επιλέγουμε IMs service status

όπως βλέπεις, δεν είμαι σε wifi αυτήν την στιγμή εμφανίζει αυτό που σημαίνει κατά την γνώμη μου ότι όλα πάνε καλά 828716cdedd548d05d3963eaf4c0f301.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Σωστός και λάθος τρόπος δεν υπάρχει. Αν σου εμφανίζει την επιλογή μέσα από τις ρυθμίσεις δικτύου το ενεργοποιείς από εκεί, αν όχι μέσω εντολών και βλέπεις...

Προσωπικά έχω καταλήξει ότι έχει να κάνει με την κάθε εταιρία κινητής και το κάθε smartphone ξεχωριστά όπως είπα και πριν.

Σίγουρα τα νεότερα smartphones θα είναι και πιο άμεσα συμβατά χωρίς εντολές κτλ.

Link to comment
Share on other sites

καμία σχέση με εντολές,από εκεί βλέπεις αν δουλεύει πέρα από τους διακόπτες και σηματακια στην status bar

οι εντολές είναι άλλες και αφορούν το disable Carrier check,όπως και WIFI στο 1339

και παρεπιπτόντως σηματακι έχω vowifi μόνο σε airplane mode και wifi ανοικτό

σηματακι volte δεν έχω δει ποτέ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

καμία σχέση με εντολές,από εκεί βλέπεις αν δουλεύει πέρα από τους διακόπτες και σηματακια στην status bar

οι εντολές είναι άλλες και αφορούν το disable Carrier check,όπως και WIFI στο 1339

και παρεπιπτόντως σηματακι έχω vowifi μόνο σε airplane mode και wifi ανοικτό

σηματακι volte δεν έχω δει ποτέ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ναι βρε, τα γνωρίζω όλα αυτά που γράφεις και τα έχω δουλέψει, απλά θέλεις να πεις ότι με το κρυφό μενού μπαίνεις πιο άμεσα μέσα στο service mode του smartphone και βλέπεις την γίνεται πέρα από το λειτουργικό σύστημα... ;)

Εμένα για να καταλάβεις μου δίνεις και διακόπτες μέσα από το κρυφό μενού για όλα τα VoLTE κτλ το ίδιο που κάνουν και οι εντολές.

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και εχω τους διακόπτες στο κρυφό μενού αλλά ενεργοποιώντας μόνο τους διακόπτες από εκεί δεν άλλαξε κάτι χωρίς τις κατάλληλες εντολές που είπαμε πιο πανω

κατά την Vodafone δεν είμαι στην λίστα των επισημων υποστηριζόμενων συσκευών xiaomi

την τυφλα της δηλ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν είσαι στη λίστα συμβατότητας. Αν ήσουν θα έπαιζε κατευθείαν και όχι μόνο όταν απενεργοποιείται ο έλεγχος συμβατότητας (αυτό κάνουν οι εντολές). Το κρυφό μενού info (4636) το έχουν πολλές συσκευές χρόνια τώρα, δεν είναι της xiaomi χαρακτηριστικό, και εννοείται ότι και που έχει διακόπτη για volte είναι απλά διακοσμητικός και δεν επιδρά πραγματικά κάπου.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγείλω μια κάρτα sim CU ώστε να εκμεταλλευτώ τα απεριόριστα δεδομένα που δίνει προσφορά για το καλοκαίρι! Μετά το καλοκαίρι που δε θα τη χρειάζομαι λογικά, θα μπορώ να τη χρησιμοποιήσω αν έχει προσφορά και του χρόνου η καταργείται το νούμερο μετά από κάποιους μήνες?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Λαμβάνει φραγή κινήσεων στους τρεις μήνες από την στιγμή της ανανέωσης του χρόνου ομιλίας, και το νούμερο διαγράφετε στους 12-13 μήνες πάλι από την ανανέωση.
Link to comment
Share on other sites

Α ωραία! Πάω να κάνω online παραγγελία κάρτας sim, επιλέγω 12 ευρώ κάρτα ανανεωση, μου λέει ότι διπλασιάζεται ναι μεν αλλά αν πάρω το πακέτο απεριόριστων δεδομένων μου βγάζει κόστος 20 ευρώ!τι γίνεται εδώ?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Μην επιλέξεις κάποιο από τα πακέτα γιατί είναι σκέτο μπέρδεμα. Καλύτερα ενεργοποίησε ότι θες εσύ όταν το παραλάβεις.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να διατηρήσεις την κάρτα ενεργή χωρίς φραγή με ελάχιστο κόστος μέσω cashback πχ με ένα πακέτο μακαρόνια και λόγω αυτού ίσως σου έρχονται και μερικές συμφέρουσες προσωπικές προσφορές
Link to comment
Share on other sites

Α ωραία! Πάω να κάνω online παραγγελία κάρτας sim, επιλέγω 12 ευρώ κάρτα ανανεωση, μου λέει ότι διπλασιάζεται ναι μεν αλλά αν πάρω το πακέτο απεριόριστων δεδομένων μου βγάζει κόστος 20 ευρώ!τι γίνεται εδώ?

 

Σε φίλη που πήρε καινούριο αριθμό, έδωσε 12 ευρώ με την παραλαβή της κάρτας, η οποία είχε 600 λεπτά ομιλίας και υπόλοιπο 22,71 ευρώ. Μετά απο27-28 μέρες έβαλε το πακέτο των 10 ευρώ και έμειναν 12,71. Τα 600 νέα λεπτά δεν ενσωματώθηκαν με τα υπόλοιπα 400 περίπου τα οποία και έληξαν. Και το υπόλοιπο χρημάτων λήγει σε 4 μήνες και όχι σε 2. (Της δώσανε και 2η κάρτα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω επειδη με πηραν τηλεφωνο απο vodafone αν εχει κανεις αυτο το καρτοπρογραμμα που δινουν με 9,80ε με 1000' προς ολους κι 1Gb...Λεει?

 

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...