Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον ήταν φοιτητικό για να παίρνει αυτά τα δώρα κάθε μήνα. Παλιά δεν εληγαν. Τώρα θέλουν ανανέωση όπως όλα τα CU. Νομίζω όμως κάθε 6μηνο όχι 2 μηνο. Για σίγουρα μπες στο νήμα για τα φοιτητικά CU και ρώτα εκεί. Πάντως σίγουρα αν του βάλεις 10 ευρώ θα επανέλθει

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ήταν ποτέ φοιτητικό, απλά πριν ένα χρόνο περίπου άρχισαν να μου προσθέτουν τα 600 + 600

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν λογικά να στα προσθέτουν κάπου εκεί μέσα Οκτωβρίου που έκαναν μια μεγάλη συντήρηση-αναβαθμιση στα συστήματα τους. Τοτε κάποια νούμερα (και ένα δικό μου απλο cu που είχα να βάλω κάρτα από 3/7/20 και ήταν σε φραγή) έγιναν cu special και καθε μήνα μας προσθέτουν τα 600+600 ακόμα και αν το νούμερο συνεχίζει να έχει φραγή! Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν λογικά να στα προσθέτουν κάπου εκεί μέσα Οκτωβρίου που έκαναν μια μεγάλη συντήρηση-αναβαθμιση στα συστήματα τους. Τοτε κάποια νούμερα (και ένα δικό μου απλο cu που είχα να βάλω κάρτα από 3/7/20 και ήταν σε φραγή) έγιναν cu special και καθε μήνα μας προσθέτουν τα 600+600 ακόμα και αν το νούμερο συνεχίζει να έχει φραγή!

 

Μίλησα μέσω chat, ακύρωσαν την σύνδεση επειδή είχα να ανανεώσω ένα χρόνο. Με ρώτησαν αν επιθυμώ επανενεργοποίηση, τους είπα ναι και μου είπαν εντός ημέρας θα δρομολογηθεί.

Αναμένω, λοιπον

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρείες στοχεύουν στους φοιτητές καθώς τους βλέπουν σαν τους αυριανούς γιατρούς, μηχανικούς δικηγόρους, εργαζόμενους που θα έχουν δουλειά, λεφτά κλπ και θα κάνουν τζίρο.

Μη βιαστείτε να πείτε ότι πολλοί από αυτούς θα είναι άνεργοι. Οι εταιρείες δουλεύουν με μέσους όρους.

Τους άνεργους τους βλέπουν σαν ... άνεργους. Είναι μια ομάδα που ταλαιπωρείτε, που δεν έχει έσοδα, που δύσκολα πλέον θα βρει δουλειά, που είναι μεγαλύτεροι ηλικιακά κλπ. Άρα δεν προσδοκούν πολλά κέρδη από αυτούς στο μέλλον. Οι εταιρείες δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα.

Είτε μας αρέσει είτε όχι, από πλευράς κερδοφορίας είναι προτιμότερο να προσπαθήσουν να κάνουν πελάτες τους φοιτητές.

 

Γενικώς τα καρτοκινητά what’s up, cu, f2g οι διαφημιστικές τους καμπάνιες είναι για λυκειόπαιδα, ανέκαθεν έτσι ήταν και δεν άλλαξε μέχρι σήμερα.

Πριν 10 χρόνια έλεγες ότι έχεις what’s up και ταυτόχρονα ήσουν κουλ για την παρέα σου και για τον υπόλοιπο κόσμο μπατίρης.

Στην πορεία είδε ο υπόλοιπος κόσμος ότι εξοικονομεί χρήματα με τα καρτοκινητά και στράφηκε σε αυτά.

 

Αυτο που λες δεν ισχύει γιατί πλέον οι εταιρίες δουλεύουν με εταιρία και ελεύθερους επαγγελματίες κάτω από άλλους όρους, εταιρικούς, με μαζικότητα δηλαδή. Σπάνια θα δεις τις κοινωνικές ομάδες που αναφέρεις να έχουν καρτοκινητό. Οι πιο πολλοί πλέον έχουν ένα συμβόλαιο εταιρικό, ένα καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς τα καρτοκινητά what’s up, cu, f2g οι διαφημιστικές τους καμπάνιες είναι για λυκειόπαιδα, ανέκαθεν έτσι ήταν και δεν άλλαξε μέχρι σήμερα.

Πριν 10 χρόνια έλεγες ότι έχεις what’s up και ταυτόχρονα ήσουν κουλ για την παρέα σου και για τον υπόλοιπο κόσμο μπατίρης.

Στην πορεία είδε ο υπόλοιπος κόσμος ότι εξοικονομεί χρήματα με τα καρτοκινητά και στράφηκε σε αυτά.

 

Αυτο που λες δεν ισχύει γιατί πλέον οι εταιρίες δουλεύουν με εταιρία και ελεύθερους επαγγελματίες κάτω από άλλους όρους, εταιρικούς, με μαζικότητα δηλαδή. Σπάνια θα δεις τις κοινωνικές ομάδες που αναφέρεις να έχουν καρτοκινητό. Οι πιο πολλοί πλέον έχουν ένα συμβόλαιο εταιρικό, ένα καρτοκινητό.

 

Καρτοκινητά υπάρχουν πιο πολλά χρόνια απο τα 10 που λες.

Link to comment
Share on other sites

τι πάει να πει έτσι ήταν ? να αλλάξουν όπως άλλαξε και ο κόσμος που τα χρησιμοποιει

πλέον τα έχουν όλες οι ηλικίες και όλες οι κατηγορίες εργαζομένων και μη,δεν αναφέρομαι προφανώς στα εταιρικά που έχουν άλλες ανάγκες,και ευτυχώς cote και voda το κάνουν πράξη ,αν και νομίζω η voda πρωτοπορεί σε αυτό το θέμα με διάφορα μάλιστα,η wind κοιμάται ....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εξαφανίστηκε και σε εσάς η προσφορά για Vodafone ΚαρτοΣυμβόλαιο από το Mycu?
Link to comment
Share on other sites

Εξαφανίστηκε και σε εσάς η προσφορά για Vodafone ΚαρτοΣυμβόλαιο από το Mycu?

 

 

Μπααα

Σε εμένα υπάρχει και την καμαρώνω.

28€ με 50 mb.

Βέβαια παρόλο που έχω βάλει το τηλέφωνο μου να με καλέσουν για να μην την χάσω, δεν με έχει πάρει ακόμα κανείς.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Μπααα

Σε εμένα υπάρχει και την καμαρώνω.

28€ με 50 mb.

Βέβαια παρόλο που έχω βάλει το τηλέφωνο μου να με καλέσουν για να μην την χάσω, δεν με έχει πάρει ακόμα κανείς.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μαλλον γελανε και οι ιδιοι.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς τα καρτοκινητά what’s up, cu, f2g οι διαφημιστικές τους καμπάνιες είναι για λυκειόπαιδα, ανέκαθεν έτσι ήταν και δεν άλλαξε μέχρι σήμερα.

Πριν 10 χρόνια έλεγες ότι έχεις what’s up και ταυτόχρονα ήσουν κουλ για την παρέα σου και για τον υπόλοιπο κόσμο μπατίρης.

Στην πορεία είδε ο υπόλοιπος κόσμος ότι εξοικονομεί χρήματα με τα καρτοκινητά και στράφηκε σε αυτά.

 

Αυτο που λες δεν ισχύει γιατί πλέον οι εταιρίες δουλεύουν με εταιρία και ελεύθερους επαγγελματίες κάτω από άλλους όρους, εταιρικούς, με μαζικότητα δηλαδή. Σπάνια θα δεις τις κοινωνικές ομάδες που αναφέρεις να έχουν καρτοκινητό. Οι πιο πολλοί πλέον έχουν ένα συμβόλαιο εταιρικό, ένα καρτοκινητό.

 

Δεν είπα ότι έχουν καρτοκινητό οι επαγγελματίες. Έργαψα ότι τους κάνουν πελάτες καρτοκινητής σαν φοιτητές και με την προοπτική να κάνουν καλά συμβόλαια στο μέλλον.

Η κόρη μου για παράδειγμα, ξεκίνησε πριν 10 χρόνια από f2g-crew που ήταν για μαθητές. Δεν έχει πια crew αλλά δε θέλει να αλλάξει νούμερο με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι έχουν καρτοκινητό οι επαγγελματίες. Έργαψα ότι τους κάνουν πελάτες καρτοκινητής σαν φοιτητές και με την προοπτική να κάνουν καλά συμβόλαια στο μέλλον.

Η κόρη μου για παράδειγμα, ξεκίνησε πριν 10 χρόνια από f2g-crew που ήταν για μαθητές. Δεν έχει πια crew αλλά δε θέλει να αλλάξει νούμερο με τίποτα.

 

Μπορεί να παει σε όποια εταιρία θέλει με το ίδιο νούμερο, κάνοντας φορητότητα.

 

Εγώ μένω βονταφον για το bιg bang 100gb. Δυστυχώς άρχισε το 4g να μου κάνει παιχνίδια και τώρα θα παιζω με απεριόριστα κοσμοτε όλο το καλοκαίρι. Ελπίζω μέχρι το φθινόπωρο να έχει φτιαχτεί το πρόβλημα, ώστε να συνεχίσω στη βονταφον.

Link to comment
Share on other sites

Εξαφανίστηκε και σε εσάς η προσφορά για Vodafone ΚαρτοΣυμβόλαιο από το Mycu?
είναι υποχρεωτικό ? παλαιότερα κάτι είχε έρθει

αλλά την γράψαμε κανονικά στα παλαιότερα.....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Προσωπική προσφορά "ΑΠEPIOPIΣTA DATA KAI 400 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ MONO ME 5E ΓIA 30 HMEPEΣ! ΓIA NA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ THN KAΛOKAIPINH ΠPOΣΦOPA ΣTEIΛE 032 ΣTO 1355 EΩΣ 30/06" άρε vodafone μπορεί να με πίκρανες :lol: που μου έδινες το καρτοσυμβόλαιο στα 16,80€ όταν σε άλλους το έδινες με 5.80€ αλλά τουλάχιστον με αποζημίωσες προσωρινά με αυτή την προσφορά!! :p

Μπορεί να παει σε όποια εταιρία θέλει με το ίδιο νούμερο, κάνοντας φορητότητα.

 

Εγώ μένω βονταφον για το bιg bang 100gb. Δυστυχώς άρχισε το 4g να μου κάνει παιχνίδια και τώρα θα παιζω με απεριόριστα κοσμοτε όλο το καλοκαίρι. Ελπίζω μέχρι το φθινόπωρο να έχει φτιαχτεί το πρόβλημα, ώστε να συνεχίσω στη βονταφον.

Μακάρι να βελτιώνουν και το δίκτυο τους. Αλλά... πρακτικά δεν υπάρχει τουλάχιστον για την ώρα, με 10€ σε άλλο δίκτυο 100gb.. Mακάρι το φθινόπωρο η cosmote να δώσει μια τέτοια προσφορά ίσως ως ένα επιπλέον πλεονέκτημα που θα αρχίσει απο Σεπτέμβρη να κλείνει το 3g της για να δοκιμάσει ο κόσμος νέες συσκευές κτλ αλλά.. θα δείξει..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Πόλυ καλή προσφορα! Εμένα ποτέ δε μου έχει έρθει προσωπική προσφορά και κάθε μήνα την ταιζω με 12αρια... Κάτσε τώρα 3 μήνες που δεν θα δει κινηση (θα ανανεώσω υπόλοιπο € με cashback) να δω εάν θα συγκινηθεί...
Link to comment
Share on other sites

Δε μου ήρθε στο βασικό μου νούμερο που βάζω 12αρα το μήνα... Ειναι το καλοκαιρινό μου που είχα να βάλω κάρτα απο πέρισυ τέτοιο καιρό περίπου. Σε αυτό το νούμερο έβαλα πέρισυ 2 12αρες για το καλοκαίρι που έπαιξα με 100αρι bigbang και άλλη μια προχθες και δεν έχω αγοράσει ακόμη κάτι..
Link to comment
Share on other sites

 

Μακάρι να βελτιώνουν και το δίκτυο τους. Αλλά... πρακτικά δεν υπάρχει τουλάχιστον για την ώρα, με 10€ σε άλλο δίκτυο 100gb.. Mακάρι το φθινόπωρο η cosmote να δώσει μια τέτοια προσφορά ίσως ως ένα επιπλέον πλεονέκτημα που θα αρχίσει απο Σεπτέμβρη να κλείνει το 3g της για να δοκιμάσει ο κόσμος νέες συσκευές κτλ αλλά.. θα δείξει..

 

Συμφωνώ, αλλά εάν δεν πιανω 4g εκεί που θέλω, θα είναι σαν να μην έχω καθόλου ιντερνετ. Μακάρι να το φτιάξει η βονταφον διότι την προτιμώ από την κοσμοτέ λόγω πολυ πιο επαγγελματικής εξυπηρέτησης πελατων, big bang, cash back, πιο ελαφριά app.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει, η προσφορά είναι εξαιρετική.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει, η προσφορά είναι εξαιρετική.

 

Εννοείται! Αντί για 10€ απεριόριστο ιντερνετ, το παιρνει με 5€ και παιρνει και λεπτά ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική προσφορά "ΑΠEPIOPIΣTA DATA KAI 400 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ MONO ME 5E ΓIA 30 HMEPEΣ! ΓIA NA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ THN KAΛOKAIPINH ΠPOΣΦOPA ΣTEIΛE 032 ΣTO 1355 EΩΣ 30/06"..

 

Ειμαι περίεργος αν καποιος στείλει το μηνυμα τι θα συμβει ;;;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να συμβεί;

Θα πάρει την προσφορά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να συμβεί;

Θα πάρει την προσφορά.

 

 

Δεν νομιζω οτι γινεται αυτο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα προσέξει ότι ήταν προσωπική προσφορά, οπότε απευθύνεται μόνο στον συνδρομητή που την έλαβε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν λογικά να στα προσθέτουν κάπου εκεί μέσα Οκτωβρίου που έκαναν μια μεγάλη συντήρηση-αναβαθμιση στα συστήματα τους. Τοτε κάποια νούμερα (και ένα δικό μου απλο cu που είχα να βάλω κάρτα από 3/7/20 και ήταν σε φραγή) έγιναν cu special και καθε μήνα μας προσθέτουν τα 600+600 ακόμα και αν το νούμερο συνεχίζει να έχει φραγή!

Μάλλον το ίδιο έχει γίνει και στης αδερφής μου που μένει στο εξωτερικό και όταν ήρθε κάποια στιγμή, είδα ότι έχει διαθέσιμο για αγορά το πακέτο Special 10!

 

Σχετικά με την αντικατάσταση της κάρτας sim που θέλω να κάνω, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Όχι, δεν έχει κάποιο πρόγραμμα αντικατάστασης.. Βέβαια υπάρχει πιθανότητα αν τους ζητήσεις στο 13840 (δωρεάν κλήση) αλλαγή γιατί πχ δεν έχεις 4G (δεν μπορούν να το καταλάβουν κάπως) να ανοίξουν αίτημα και να μην τη πληρώσεις τελικά, δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις.

Τα καταστήματα αντικαθιστούν τις παλιές SIM δωρεάν αν κάνεις ανανέωση συμβολαίου και με κόστος (δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς, κάπου 5-6€) αν πρόκειται για καρτοκινητό.

7 ευρώ αντικατάσταση κάρτας σιμ.

Από ό,τι φαίνεται θα πληρώσω 7€ για τη νέα sim, μήπως υπάρχει ακόμα εκείνη η δυνατότητα να έχω 2 sim με τον ίδιο αριθμό για να έχω και μια δεύτερη sim με τον ίδιο αριθμό για το τάμπλετ; Υπάρχει ακόμα η υπηρεσία αυτή; Πώς λέγεται; Θυμάμαι ότι κόστιζε εφάπαξ 20€ για τα καρτοκινητά και δεν λειτουργούν και οι 2 sim ταυτόχρονα, αλλά δεν το βρίσκω στο σάιτ της vodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...