Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε η καλοκαιρινή προσφορά, 20GB για 30 ημέρες με 10€. Όσοι εχουμε μαζέψει κρυστάλλους για τα 100GB γελάμε :p

 

Κατά τ’άλλα διαθέσιμα στο εξωτερικό είναι τα 6GB και το πακέτο αποτελεί προσφορά του Surf And Email, οπότε τυχόν υπόλοιπο θα μεταφέρεται λογικά με το Surf And Mail. Μέχρι 31/8.

 

Υπάρχει τρόπος να μου αλλάξουν την κάρτα sim δωρεάν; Είναι παλιά, προ 4G εποχής...

 

Όχι, δεν έχει κάποιο πρόγραμμα αντικατάστασης.. Βέβαια υπάρχει πιθανότητα αν τους ζητήσεις στο 13840 (δωρεάν κλήση) αλλαγή γιατί πχ δεν έχεις 4G (δεν μπορούν να το καταλάβουν κάπως) να ανοίξουν αίτημα και να μην τη πληρώσεις τελικά, δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις.

Edited by paanos
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

η έκπτωση στους κρυστάλλους μέχρι πότε ειναι θυμηστε μου λίγο?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μου αλλάξουν την κάρτα sim δωρεάν; Είναι παλιά, προ 4G εποχής...

Τα καταστήματα αντικαθιστούν τις παλιές SIM δωρεάν αν κάνεις ανανέωση συμβολαίου και με κόστος (δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς, κάπου 5-6€) αν πρόκειται για καρτοκινητό.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα αντικαθιστούν τις παλιές SIM δωρεάν αν κάνεις ανανέωση συμβολαίου και με κόστος (δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς, κάπου 5-6€) αν πρόκειται για καρτοκινητό.

 

7 ευρώ αντικατάσταση κάρτας σιμ.

Link to comment
Share on other sites

Τα καταστήματα αντικαθιστούν τις παλιές SIM δωρεάν αν κάνεις ανανέωση συμβολαίου και με κόστος (δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς, κάπου 5-6€) αν πρόκειται για καρτοκινητό.
το γράφει πιο πάνω στον τιμοκατάλογο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέα προσφορά (summer offer) 20gb με 10Ε

 

Το big bang γελάει, γιατί το big bang ξέρει.

Καλά ναι σίγουρα. Τα 100gb είναι περισσότερα απο τα 20gb αλλά είναι λιγότερα από τα απεριόριστα.. Μας έμαθαν με τα απεριόριστα και τώρα μας πετάνε ψίχουλα.. :lol: Απο την άλλη βέβαια αν είναι να μην σέρνεται το δίκτυο τα απογεύματα προς βράδυ,ας δίνουμε και ένα 20αρι για 2 πακέτα bigbang..

Οπως και να έχει πάντως,ειτε το 20αρι πακέτο,είτε το 100αρι, ειτε το 40αρι του gigawifi, στην ίδια τσέπη πάνε τα χρήματα..

Ξανά αυτήν την ώρα το vodafonecu.gr δεν μπορεί να κάνει login. Λέει οτι κάνουν αναβάθμιση.

Εχει καταντήσει πραγματικά γελοίο όμως αυτό. Δεν ξέρουμε πλέον πότε θα δουλέψει η εφαρμογή και πότε όχι. Ας το φτιάξουν επιτέλους

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ξανά αυτήν την ώρα το vodafonecu.gr δεν μπορεί να κάνει login. Λέει οτι κάνουν αναβάθμιση.
έλα και συ ακόμα δεν το συνηθίσες?

υπάρχει καινουρια version στο play store

για δες ποια πέτρα του γεφυριού έβγαλαν σήμερα και γκρεμίστηκε πάλι?χαχα

edit:πάντως σήμερα δουλεύει κανονικά μέχρι να γκρεμιστεί και πάλι

χθες μου κόπηκε το Vodafone app πάνω που περνούσα μια απόδειξη και μετά μουλαρωσε .....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες έβαλα κάρτα και μου πέταξε μήνυμα ότι λόγω αναβάθμισης το υπόλοιπο μου θα φανεί σε 30 λεπτά.. Τελικά φάνηκε άμεσα. Ούτε και οι ίδιοι δεν ξέρουν πως πάει η αναβάθμιση :lol:
Link to comment
Share on other sites

Για νορμάλ χρήση τα 100gb/μηνα είναι μια χαρά. Εννοείται όχι κατέβασμα τα ταινιών και όχι χοτσποτ για αναβαθμίσεις windows του λαπτοπ ή σταθερου υπολογιστή.
Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα. Και με hotspot φτάνουν ανάλογα την χρήση που κάνεις. Αλλωστε πρακτικά εχεις συν άλλα 60gb για 20 ημέρες περίπου απο τα βραδινά 5ημερα που είναι δωρεάν. Βέβαια θα μου πεις ότι έτσι πάμε στους 50000 πόντους/μήνα που δύσκολα μαζεύονται αλλά οκ..
Link to comment
Share on other sites

Για νορμάλ χρήση τα 100gb/μηνα είναι μια χαρά. Εννοείται όχι κατέβασμα τα ταινιών και όχι χοτσποτ για αναβαθμίσεις windows του λαπτοπ ή σταθερου υπολογιστή.
υπάρχουν και τα νυκτερινά μην τα ξεχνάμε αυτά για βοήθεια όπως και άλλα πακέτα

εξάλλου όλο και κάτι παίζει με απεριόριστα

όπως τώρα για παραπάνω χρήση

δώστε και κανένα φράγκο,είπαμε εδώ δεν είναι q ελάχιστη χρήση με όσο το δυνατόν λιγότερη οικονομία

γενικά και για μένα το λέω που με πιάνουν οι τσιγκουνιες ώρες ώρες που από την μια δεν θέλω συμβόλαιο και από την αλλη τα θέλω όλα τσάμπα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω καρτοκινητο με την κάρτα νέων. Με την ενημερωση στο 1252, μου βγάζει υπόλοιπο 12,52€ εκ των οποίων τα 0,49€ από το bonus, δηλαδή 12,03€. Στο My Vodafone βγάζει 12,02 και 0€ από το bonus. Στο My CU βγάζει 12,02€. Στο cu site βγάζει 12,01€. Στο sms βγάζει 12,02€.

Δεν είναι τόσο θέμα το 0,01€ ή ότι πρέπει να καλώ 1252 για να μαθω πόσα πραγματικά έχω, αλλά είναι πραγματικά απογοητευτικό ότι μετά από τόσα χρόνια δεν έχουν καταφέρει ούτε να δείχνει με ακρίβεια το υπόλοιπο των € σε όλα τα κανάλια τους..

Link to comment
Share on other sites

κιι γω το έχω αναφέρει είχα υπόλοιπο 0,20 αλλά στην ουσία ήταν 0,19 και κατι για να πάρω κωδικό και δεν με άφηνε,το είπα στο chat και μου έβαλαν αλλά 0,20 και έκανα την δουλειά μου

τουλάχιστον αναγνωρίζουν τις ******** τους

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, επειδή δεν βγάζω άκρη και δεν ξέρω τι μπόνους παίζουν σε ανανεώσεις κλπ, αυτή τη στιγμή τι συμφέρει περισσότερο; CU ή Vodafone καρτοκινητο;

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ ότι συμφέρει το cu γιατί πέραν των bonus, δίνει πιο συχνά προσφορές και έχει και το παιχνίδι για όποιον δεν βαριέται να παίζει που δίνει την καλύτερη αναλογία τιμής/gb εφόσον φυσικά παίζεις και μαζεύεις κρυστάλλους
Link to comment
Share on other sites

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/bonus-ananeosis-100mb/

δες και μόνος σου σε cu τα μπόνους!!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

 

Έχω δει τιμοκαταλογους και πληροφορίες στην ιστοσελίδα. Για να είμαι πιο κατανοητός, μιλάω για "έμμεσα" bonus, δηλαδή περιοδικές προσφορές, shakes κλπ, τα οποία δεν αναφέρονται κάπου. Από τα δεδομένα των ιστοσελίδων, μου φαίνεται πιο συμφέρον το απλό καρτοκινητο, αλλά θυμάμαι πριν μερικά χρόνια που είχα CU ότι υπήρχαν διάφορα εξτραδακια.

 

Προσωπικά θεωρώ ότι συμφέρει το cu γιατί πέραν των bonus, δίνει πιο συχνά προσφορές και έχει και το παιχνίδι για όποιον δεν βαριέται να παίζει που δίνει την καλύτερη αναλογία τιμής/gb εφόσον φυσικά παίζεις και μαζεύεις κρυστάλλους

 

Κατανοητό, ευχαριστώ.

Edited by thief

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

όσο αφορά τα data από Χριστούγεννα όλο και κάτι παίζει σε απεριόριστα στο cu που είμαι εγώ,τωρα βλέπω και bigbanq κάποιες προσφορές σε πόντους κτλ

σε ομιλία πάντως δεν έχω δει κάτι το ενδιαφέρον μέχρι στιγμής αντίστοιχο των data

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο CU app σου ήρθε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά και το CU δίνει απεριόριστο ιντερνετ με 9.90€/μηνα για το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

είναι και επίσημα πλέον στα πακέτα

για ενεργοποίηση μέχρι 31 Αυγούστου πάει έως τέλος Σεπτεμβρίου,μια χαρά

και με sms στο 1252 DataMax

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...