Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, από τις 11:00 το πρωί που δοκίμασα για πρώτη φορά με 2 διαφορετικούς χρήστες στο site και στο app του CU.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Και σε εσάς δεν δουλευουν τα αππς του CU και Vodafone αυτή τη στιγμή;
έχει πάγωσει το σύμπαν πάλι

edit μόλις επανήλθε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Και σε εσάς δεν δουλευουν τα αππς του CU και Vodafone αυτή τη στιγμή;

Έχει ακόμη πρόβλημα ή έχω μόνο εγώ;

Έχω κάνει επανεκκίνηση, μόνο δεδομένα,μόνο wifi , δεν έχει αναβάθμιση στο store.

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει γενικό προβλημα παντού μου είπαν στην τεχνική υποστήριξη

επανήλθαν όλα

edit: επανήλθαν προς το παρόν ολα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Πριν δύο ημέρες ανανέωσα με χρεωστική κάρτα και αντί για 1200mb μου έδωσαν 600mb.

 

Επίσης παρόλο που είμαι συνδρομητής και Vodafone σταθερής, δεν πήρα τα 500mb της παρακάτω προσφοράς.

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-combo-prosfora/

 

Τέλος άργησε πολύ να φανεί η ανανέωση στη σύνδεσή μου, παρόλο που είχα χρεωθεί κανονικά.

 

Για τα πρώτα δύο το ελέγχουν... Τα έκαναν λίγο θάλασσα αυτή τη φορά.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

εγώ μόλις ανανέωσα με 20€

ήρθαν όλα κανονικά σαν πρώτη φορά του μήνα

εσύ μάλλον δεν πήρες τα 1200 του shake η τα δύο για 7 ημέρες?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Επίσης παρόλο που είμαι συνδρομητής και Vodafone σταθερής, δεν πήρα τα 500mb της παρακάτω προσφοράς.

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-combo-prosfora/

 

Αναγράφει ότι «Ισχύει για νέους πελάτες σταθερής Vodafone και καρτοκινητού CU!», άρα πιθανως δεν είσαι δικαιούχος αν ειχες ήδη το σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

εγώ μόλις ανανέωσα με 20€

ήρθαν όλα κανονικά σαν πρώτη φορά του μήνα

εσύ μάλλον δεν πήρες τα 1200 του shake η τα δύο για 7 ημέρες?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Αντί για 1200mb του Shake για έναν μήνα που παίρνω πάντα, μου έδωσε 600mb, παρόλο που η ανανέωση πραγματοποιήθηκε μέσω χρεωστικής κάρτας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναγράφει ότι «Ισχύει για νέους πελάτες σταθερής Vodafone και καρτοκινητού CU!», άρα πιθανως δεν είσαι δικαιούχος αν ειχες ήδη το σταθερό.

 

Μα μίλησα με στελέχη της εταιρείας και ανέφεραν ότι έχει ξεκινήσει η μαζική ενεργοποίηση σε κάθε δικαιούχο, ακόμα και σε παλαιότερους. Και το σταθερό μου δεν το έχω ούτε μισό χρόνο, αν ίσχυε μόνο για νέους.

 

Δε ξέρω τι θα γίνει. Αν φάω άκυρο, είναι επιεικώς απαράδεκτοι. Θα ξενερώσω πολύ. Όχι ότι τα 500mb εν έτη 2021 είναι κάτι το τρομερό, αλλά για τη φιλοσοφία τους.

 

Θα φανεί.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

τα 600mb που σου έδωσε είναι από μπόνους νομίζω είναι μόνο για 15 ημέρες

το shake δίνει αυτό που λέω πιο πάνω

δεν μας είπες με το πόσο ανανέωσης και αν είναι η πρώτη φορά του μήνα όταν μιλάμε για ον λαιν ανανεωση αν ανανέωσες εκτος ισχύει το εξής:

Αν πάρεις κάρτα από περίπτερο ή κατάστημα ή site εκτός του vodafonecu.gr, το CU Shake σου δίνει ένα από τα 2 δώρα!

 

- 600MB για 30 μέρες ή

- 1GB για 7 μέρες

κάπου μπερδευτηκε το σύστημα

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μα μίλησα με στελέχη της εταιρείας και ανέφεραν ότι έχει ξεκινήσει η μαζική ενεργοποίηση σε κάθε δικαιούχο, ακόμα και σε παλαιότερους. Και το σταθερό μου δεν το έχω ούτε μισό χρόνο, αν ίσχυε μόνο για νέους.

 

A6652309-D714-4031-B237-661668-B98-C1-D.jpg

 

Εγώ δεν έχω σταθερό βονταφον και κάθε φορά που βάζω στο CU 10-12 ευρώ με χρεωστική, επιλέγω 1,2gb για 1 μήνα.

 

Η προσφορά δίνει 500ΜΒ σε όσους συνδυάζουν (ισως νέο; ) κινητό και σταθερό στο ίδιο ΑΦΜ, είναι άσχετη με το CU Shake.

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Αναγράφει ότι «Ισχύει για νέους πελάτες σταθερής Vodafone και καρτοκινητού CU!», άρα πιθανως δεν είσαι δικαιούχος αν ειχες ήδη το σταθερό.

 

Σε μένα ήρθε SMS πάντως με αυτό κι έδωσε 500MB κι ας κλείνω σε 2 μήνες 2 χρόνια στην Vodafone (σταθερή+CU)

Link to comment
Share on other sites

τα 600mb που σου έδωσε είναι από μπόνους νομίζω είναι μόνο για 15 ημέρες

το shake δίνει αυτό που λέω πιο πάνω

δεν μας είπες με το πόσο ανανέωσης και αν είναι η πρώτη φορά του μήνα όταν μιλάμε για ον λαιν ανανεωση αν ανανέωσες εκτος ισχύει το εξής:

Αν πάρεις κάρτα από περίπτερο ή κατάστημα ή site εκτός του vodafonecu.gr, το CU Shake σου δίνει ένα από τα 2 δώρα!

 

- 600MB για 30 μέρες ή

- 1GB για 7 μέρες

κάπου μπερδευτηκε το σύστημα

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Όχι. Είναι το CU Shake. Ανανέωσα με 12€, μέσω χρεωστικής.

 

Το επιβεβαίωσαν και στην εταιρεία και έχει καταγραφεί από τεχνικό για την επίλυσή του.71b15deeb92eeebd92349711d5aa4574.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

A6652309-D714-4031-B237-661668-B98-C1-D.jpg

 

 

 

Η προσφορά δίνει 500ΜΒ σε όσους συνδυάζουν (ισως νέο; ) κινητό και σταθερό στο ίδιο ΑΦΜ, είναι άσχετη με το CU Shake.

 

Πάνο εμένα αλλιώς μου τα είπαν στο chat. Τέλος πάντων θα φανεί.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω ρε παιδιά πάντως εδώ αλλά λέει

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/bonus-ananeosis-100mb/

παλιό είναι και δεν το ανανέωσαν τι να πω

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Που κόλλησες; Είναι ξεχωριστό δώρο το JSB. Μέχρι σήμερα έπαιρνες 600 ή 1200ΜΒ από το CU Shake και 100ΜΒ από το JSB.

Πλέον θα δίνει και επιπλέον 500ΜΒ σε όσους συνδυάζουν κινητό και σταθερό. Απλά δεν έχει γίνει ακόμα σαφές αν ισχύει μόνο για νέες συνδέσεις σταθερής (όπως λέει στο site και όπως μου είπε ο εκπρόσωπος στο chat), ή αν ισχύει και για υφιστάμενους.

Link to comment
Share on other sites

Με κάθε 1 ευρώ που πληρώνεις, παιρνεις 2gb για 2 μέρες. Πρέπει να έχεις βάλει τουλάχιστον 15€ τον μήνα. Λίγες συνεργαζομενες επιχειρήσεις και εάν κάποιος χρησιμοποιεί το CU για data, ήδη θα έχει μηνιαίο πακετο (όπως εγώ), ή για ανάγκη θα εχει κρυστάλλους big bang. Εάν έδινε τα 2gb για 1 μήνα, θα ήταν πιο ελκυστικό.
Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκες αυτό;; :p
χαχα ορίστε7b6ea9dd5c2399a2e8d460d125dc6896.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με κάθε 1 ευρώ που πληρώνεις, παιρνεις 2gb για 2 μέρες. Πρέπει να έχεις βάλει τουλάχιστον 15€ τον μήνα. Λίγες συνεργαζομενες επιχειρήσεις και εάν κάποιος χρησιμοποιεί το CU για data, ήδη θα έχει μηνιαίο πακετο (όπως εγώ), ή για ανάγκη θα εχει κρυστάλλους big bang. Εάν έδινε τα 2gb για 1 μήνα, θα ήταν πιο ελκυστικό.
δεν ξέρω πάτησα μια συνεργαζόμενη επιχείρηση για να δω και μόνο χωρίς να αγοράσω κάτι και ήρθε μήνυμα ότι πήρα τα 2 gb δώρο ....κοιτάζω το υπόλοιπο μου και είναι οκ ....θέλει περαιτέρω διευκρίνιση:

ΠHPEΣ ΔΩPO 2GB ΓIA 1 MEPA AΠO THN ENEPΓOΠOIHΣH TOY CU SMART POCKET. ΠΛHPΩΣE ΣE EFOOD, DOMINOS KAI AΛΛOYΣ ΣYNEPΓATEΣ ME TO YΠOΛOIΠO THΣ CU KAPTAΣ ΣOY & KEPΔIΣE!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ψιλοκοροιδια γιατι εσυ εχεις βαλει πχ καρτα των 15 ευρω και εχουν αφαιρεσει τον φορο 12% κινητης τηλεφωνιας και αυσιαστικα για το cu pocket σου αφαιρουν και απο τον υπολοιπομενο χρονο το 24%, άρα η κάρτα των 15 ευρω γίνεται 10 ευρω στο cu smart pocket. Αρα βαζεις καρτα 15 ευρω τα οποια μετατρεπονται σε αγορες 10 ευρω αρα συνολικα 20gb με ισχυ 2 ημερες για κάθε φορα που αγοραζεις.
Link to comment
Share on other sites

ε ναι εννοείται ότι είναι ψιλοκοροιδια για 2 μέρες αλλά μιλάει για ΦΠΑ ως προς τι ? θα πληρώσει κάποιος δύο φορές ΦΠΑ δηλ ένα στο μαγαζί και ένα στο cu?

ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι εννοεί η για μακακες ψάχνει lol

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε εμένα στον χρόνο ομιλίας που υπάρχει στο κινητο αμα τον κανεις κουπονι αφαιρει το 20% πχ απο αμα εχεις μεσα 10 ευρω τα κανει 8 ευρω κουπονι.

Φυσιολογικά θα πληρωνεις και το 24% του φορου στο προιον που αγοραζεις. Άρα εγω αυτη τη στιγμη εχω μεσα υπολοιπομενο χρονο ομιλιας 10 ευρω τα 1,2 πανε για την κινητη τηλεφωνια και μετα 20% που βλεπω για το κουπονι και απο εκει αλλο ενα 24% Φπα στο προιον που παιρνεις

Edited by spyrosfra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...