Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δωρεάν αποστολή κάρτας SIM ( για νέο αριθμό ) στο site του CU. Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

 

Η προσπάθεια ενεργοποίησης γίνεται από την εφαρμογή my vodafone.

 

δεν λειτουργεί όπως και πολλά, μόνο από cu app

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος δεν αναφέρεται στο CU Shake, αλλά στο Shake It για πελάτες Καρτοκινητου (όχι CU) και συμβολαίων κινητής.

Αυτό, ενεργοποιείται μόνο από το My Vodafone App.

 

Δοκιμασε αποσύνδεση και στη συνέχεια σύνδεση με δεδομένα στην εφαρμογή, συνήθως έτσι τα «κουλά» θέματα που έχει διορθώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Οντως αλλά θα βολέψει περισσότερο αν το πάνε μέχρι 28/4 αφού γιαυτό τον μήνα ήδη το έχουμε πάρει
Link to comment
Share on other sites

Οντως αλλά θα βολέψει περισσότερο αν το πάνε μέχρι 28/4 αφού γιαυτό τον μήνα ήδη το έχουμε πάρει

 

Φαντάζομαι το κάνουν για αυτους που δεν προλαβαν να το ενεργοποιήσουν ακόμη και ίσως για να δουν τι μηνιαία ζήτηση έχει το απεριόριστο ιντερνετ.

 

να τα κάνει μόνιμα πακέτα να τελειώνει αυτο

 

Προς τα εκεί πιστευω κατευθυνονται. Θα τον φάνε τον ανταγωνισμό εάν γίνει αυτό!

Link to comment
Share on other sites

το απεριόριστο θα έχει πάντα απεριόριστη ζήτηση αρκεί να είναι απεριόριστα διαθέσιμο

τι να το κάνω αν μου βάζει μέχρι 28/3 κάθε τόσο,με κουράζει έτσι όπως και όλους μας υποθέτω

Link to comment
Share on other sites

Το απεριόριστο θα είναι χρήσιμο για αυτούς που χρειάζονται 40gb+ οι οποίοι δεν είναι και τόσο πολλοι όσο νομίζει ο κόσμος.

 

Το συμπέρασμα ότι είναι λίγοι από που προκύπτει?

 

Εγώ μέχρι στιγμής βλέπω ότι τα πακέτα ορίζουν την χρήση στους κατόχους και όχι το αντίστροφο. Εάν λοιπόν έχω πακέτο μέχρι 40gb θα κάνω χρήση μέχρι 40gb, εάν έχω απεριόριστα θα κάνω απεριόριστα, εάν έχω πακέτο 1gb ανα μήνα θα κάνω χρήση 1gb και θα περιμένω τον άλλο μήνα.

 

Εκτός και αν υπάρχει άνθρωπος που θα βλέπει ενεργοποίηση πακέτου 10 ευρώ 2gb και ακριβώς δίπλα 10 ευρώ απεριόριστα gb και θα πει “ε πάνω από 2gb δεν ξοδεύω ποτέ γιατί να πάρω τα απεριόριστα”.

Λογικό αφού τόσα χρόνια τα δεδομένα τα δίνουν με το σταγονόμετρο, που να ξέρει ο άλλος πως είναι να έχεις απεριόριστα και να μην τσιγκουνεύεσαι.

Link to comment
Share on other sites

να χαράξεις νέα πορεία και να δώσεις απεριόριστα σε απεριόριστο χρόνο και μετά βγάλε ότι θες

χαχά

Link to comment
Share on other sites

Το συμπέρασμα ότι είναι λίγοι από που προκύπτει?

 

Εγώ μέχρι στιγμής βλέπω ότι τα πακέτα ορίζουν την χρήση στους κατόχους και όχι το αντίστροφο. Εάν λοιπόν έχω πακέτο μέχρι 40gb θα κάνω χρήση μέχρι 40gb, εάν έχω απεριόριστα θα κάνω απεριόριστα, εάν έχω πακέτο 1gb ανα μήνα θα κάνω χρήση 1gb και θα περιμένω τον άλλο μήνα.

 

Εκτός και αν υπάρχει άνθρωπος που θα βλέπει ενεργοποίηση πακέτου 10 ευρώ 2gb και ακριβώς δίπλα 10 ευρώ απεριόριστα gb και θα πει “ε πάνω από 2gb δεν ξοδεύω ποτέ γιατί να πάρω τα απεριόριστα”.

Λογικό αφού τόσα χρόνια τα δεδομένα τα δίνουν με το σταγονόμετρο, που να ξέρει ο άλλος πως είναι να έχεις απεριόριστα και να μην τσιγκουνεύεσαι.

 

Και οι 3 εταιρίες δίνουν απεριόριστα συμβόλαια, έχεις κάποιο από εκείνα; Εάν όχι, αυτοακυρωνεσαι. Καλο αυτό, διότι θα σημαίνει ότι παιρνεις μόνο αυτά που χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Λογικό αφού τόσα χρόνια τα δεδομένα τα δίνουν με το σταγονόμετρο, που να ξέρει ο άλλος πως είναι να έχεις απεριόριστα και να μην τσιγκουνεύεσαι.

και αυτό και άσε που θα ψάχνουν τον λακο που είναι ? αυτό δε το παραμύθι ότι θα πέσει το δίκτυο ....εεεε...ας πεσει,όλα πέφτουν :p

Link to comment
Share on other sites

Και οι 3 εταιρίες δίνουν απεριόριστα συμβόλαια, έχεις κάποιο από εκείνα; Εάν όχι, αυτοακυρωνεσαι. Καλο αυτό, διότι θα σημαίνει ότι παιρνεις μόνο αυτά που χρειάζεσαι.

 

Το είχα γράψει σε προηγούμενο μήνυμα. Πλέον είμαι μόνο με απεριόριστα, έχω ήδη καταργήσει την σταθερή γραμμή και ξοδεύω περίπου στα 250gb ανα μήνα με download pc games κοκ. Μόνο οι αναβαθμίσεις εφαρμογών στα κινητά καταναλώνουν κοντά στα 40gb ανα μήνα.

 

Το αποτέλεσμα είναι ότι έχοντας κόψει την σταθερή γραμμή και το τηλέφωνο εξοικονομείς.

 

Σκέψου λοιπόν τώρα εάν τα απεριόριστα δεν έκαναν παράδειγμα 55 ευρώ αλλά 10 ευρώ. Αμέσως αμέσως γλιτώνεις 45 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα γράψει σε προηγούμενο μήνυμα. Πλέον είμαι μόνο με απεριόριστα, έχω ήδη καταργήσει την σταθερή γραμμή και ξοδεύω περίπου στα 250gb ανα μήνα με download pc games κοκ. Μόνο οι αναβαθμίσεις εφαρμογών στα κινητά καταναλώνουν κοντά στα 40gb ανα μήνα.

 

Το αποτέλεσμα είναι ότι έχοντας κόψει την σταθερή γραμμή και το τηλέφωνο εξοικονομείς.

 

Σκέψου λοιπόν τώρα εάν τα απεριόριστα δεν έκαναν παράδειγμα 55 ευρώ αλλά 10 ευρώ. Αμέσως αμέσως γλιτώνεις 45 ευρώ.

 

Συμφωνούμε σε όλα. Εγώ απλά λέω ότι μόνο όσοι χρειάζονται περισσοτερα θα πανε στα περισσοτερα. Εχω π.χ. ουτε 200 λεπτά ομιλίας χρειαζόμαι, για ποιον λόγο να παω στα απεριόριστα;

 

Όσο αφορά τις τιμές, λογικό είναι να πεφτουν, αλλιώς θα είχαμε μείνει σε εποχες πακετων λίγων mb σε τρελές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηρα το 13840 και ρωτησα να μου πουνε αμα γινεται να μου στειλουνε την βεβαιωση καρτοκινητου και μου ειπανε ναι μου εκαναν ταυτοποιηση και μετα μου ειπανε εντος 3-4 ημερων θα το λαβατε στο email σας το οποιο και το εδωσα. Επισης μου ειπε οτι θα μου στειλουνε εναν κωδικο για να μπορω να ανοιξω το αρχειο, και σημερα ελαβα το sms απο το 13830 και το email .

 

92.png

93.png

 

περιμενα να ειναι σαν την βεβαιωση που δινουνε στα καταστημα και οχι απλο word με κωδικο :-(

Παντως μου εκανε εντυπωση που εγραφε ποτε ειχα ενεργοποιησει την συνδεση.

 

Εαν καποιος χρειαζεται την βεβαιωση δεν χρειαζεται να παει σε καταστημα παντως , συνηθως το ζηταει η τραπεζα.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Και από το κατάστημα το ίδιο χαρτί θα λαμβανες. Δεν είναι word, έτσι βγαίνει από το siebel.
Link to comment
Share on other sites

Και από το κατάστημα το ίδιο χαρτί θα λαμβανες. Δεν είναι word, έτσι βγαίνει από το siebel.

 

το αλλαξαν; αφου πριν περιπου 2 χρονια δεν ητανε ετσι . τι να πω.. δεν ξερω.. απογοητευτικα..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια απλή βεβαίωση που βγαίνει μετά από τη καταχώριση του αιτήματος. Δεν χρειάζεται να έχει περιττά στοιχεία.

 

Κατι άσχετο, επειδή αναφερεις word: ήταν σε pdf;

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια απλή βεβαίωση που βγαίνει μετά από τη καταχώριση του αιτήματος. Δεν χρειάζεται να έχει περιττά στοιχεία.

 

Κατι άσχετο, επειδή αναφερεις word: ήταν σε pdf;

 

οχι ητανε zip αρχειο στο email που το αποσυμπιεσα και ητανε μεσα ενα αρχειο word με κωδικο που μου στειλανε με sms για να μπορω να το ανοιξω, δεν ητανε pdf. Πολυ χαζο θα μπορουσε να ειναι pdf και κλειδωμενο αρχειο διοτι στο word μπορεις να κανεις οποια μετατροπη θελεις. Αλλα πιστευω οτι αμα δωσουνε τον αριθμο αιτηματος που γραφει κατω απο την ημερομηνια θα μπορουνε να δουνε ποιος χρηστης ειναι αν και φαινεται απο τον αριθμο κινητου.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εγώ που μου πρότειναν μια αναλυτική καταταση χρεώσεων λόγω διαφωνίας ήταν σε pdf κανονικά με κωδικό

προφανώς μακακια του υπαλλήλου

Link to comment
Share on other sites

Όταν όλα αυτά που γράφουμε εδώ , τόσο καιρό, για την (αδιαφορία; ), (συνεργασία; ) ΕΕΕΤ -εταιριών κινητής ακούγονται επιτέλους από επίσημα χείλη.

Βουλή. Ζαγορίτης. Συνήγορος του καταναλωτή.

Αυθαιρεσίες εταιριών τηλεπικοινωνίας και αιχμές Ζαγορίτη για την ΕΕΕΤ

...«Υπήρξε μεγάλη δυσκολία συνεννόησης με την ΕΕΤΤ. Στα 5ψηφια δώσαμε κυριολεκτικά αγώνα. Αναρωτιόμουν γιατί δεν κλείνει μια εταιρία. ‘Αλλαξε ο κώδικας δεοντολογίας μετά από πίεση δική μας, άλλαξε αναγκαστικά η νομοθεσία και έκλεισαν οι εταιρίες αυτές που έβγαζαν λεφτά σε ένα δωματιάκι, γιατί τους έδιναν στέγη οι εταιρίες τηλεπικοινωνιών. Ζητήσαμε να γίνουν υπόλογες και οι εταιρείες τηλεπικοινωνιών. Πώς μπορούσαν να παίρνουν τα ποσοστά τους αλλά να μην έχουν καμία ευθύνη».

 

Ιδιαίτερα επικριτικός για την ΕΕΤΤ, εμφανίστηκε ο κ. Ζαγορίτης, και στο θέμα της ευρυζωνικής τηλεφωνίας....

http://atticaonline.gr/synigoros-katanaloti-aythairesies-apo-trapezes-dei-etaireies-tilepikoinonion/

.

Αφιερωμένο σε όσους έχουν αυταπάτες και δικαιολογούν εταιρείες και ΕΕΕΤ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...