Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα καταφερατε να το ενεργοποιησετε το talk abroad με sms ή με κληση στο 1252 ; εγινε κανονικα η ενεργοποιηση; .

 

επισης αμα μπειτε στο my vodafone.gr και εισοδο στο my account με τους κωδικους που μπαινετε στο my cu .gr θα δειτε οτι υπαρχει κανονικα το πακετο talk abroad , εγω που το ενεργοποιω στα κινητα των γονιων μου το εμφανιζει κανονικα και εχει και την επιλογη να ενεργοποιησω επιπλεον πακετο .

 

Oντως υπάρχει εκεί.

Για να δούμε αν θα παραμείνει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την ενεργοποίησα την προσφορά για τα απεριόριστα GB για 3 μήνες μέσω του My Vodafone app. Την είχε σαν μηδενικό πακέτο στα πακέτα ίντερνετ της εφαρμογής. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι έχω συσκευή 5G βέβαια. Πάντως εδώ Κρήτη 5G δεν έχουμε δει ακόμα...

 

Μόνο σε συνδρομητές με 5G συσκευή το εμφανίζει, το δοκίμασα τώρα.

Link to comment
Share on other sites

μου έχει συμβεί κι άλλες φορές στο παρελθόν. Την πρώτη φορά, το αγνόησα γιατί δεν ήμουν σίγουρος. Ξαναέγινε άλλες 2-3 και άλλη μια σήμερα.

 

Ενώ έχω πάντα ενεργοποιημένο πακέτο (ομιλία, sms, data) μάλιστα το ενεργοποιώ πριν λήξει το προηγούμενο μου λείπουν χρήματα. Χθες είχα υπόλοιπο 2,25, μπαίνω σήμερα και βλέπω 0,03€ (αυτές τις μέρες είχε και θέμα η εφαρμογή, δε ξέρω αν παίζει ρόλο)

Την πρώτη φορά δεν έδωσα σημασία, την επόμενη τους έστειλα mail. δεν απάντησαν. συνολικά όλες αυτές τις φορές πρέπει να έχει αφαιρεθεί ~5€.

έχει συμβεί σε κανέναν άλλον;

Θα ζητήσω αναλυτική κατάσταση χρεώσεων. Κατάντησε κοροϊδία, έχει γίνει τόσες φορές.

 

Δε χρησιμοποιεί άλλος το κινητό μου, ούτε το αγγίζει, δε στέλνω περίεργα μυνήματα, δεν είμαι το εξωτερικό, ή κοντά στα σύνορα. Ε τι διάολο συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απεριόριστα data με 1,50ε εννοεί πραγματικά απεριόριστα? Η είναι με όριο κάθε μέρα? Δε το κατάλαβα.
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

επικοινώνησα με τη vodafone και ακούστε απάντηση..

δε ξέρω τι έγινε τις προηγούμενες φορές που όντως υπήρχε μείωση του υπολοίπού διότι από τη 2η φορά που μου έγινε το σημείωνα, αλλά σήμερα είχα χρέωση 2,26€ (2,23 κάπου εκεί) την οποία μου την επιστρέψανε.

 

μου είπαν ότι η χρέωση αυτή ήταν από sms πιθανόν σε αριθμό εξωτερικού. κι απ ότι κατάλαβα είδαν και παραπάνω από μια προσπάθεια.

sms σε αριθμό εξωτερικού δεν έστειλα. αυτό που έκανα όμως ήταν καταλάθος να στείλω sms σε σταθερό αριθμό ελλάδας (της vodafone). Το sms βέβαια δε πήγε και μου το έγραψε στο κινητό. Το ανέφερα αυτό και μου είπαν ότι ασχέτως του ότι δε πήγε υπάρχει χρέωση σε αυτή την περίπτωση.

 

Μου φαίνεται περίεργο όλο αυτό. Αν όντως η χρέωση οφείλεται σε αυτό το λάθος και το sms χρεώθηκε (οκ, δεκτό) πως φτάσαμε στα 2,26€ ? έστειλε αυτόματα το κινητό πολλές φορές το μήνυμα λόγω αποτυχίας; Υπάρχει αυτή η πιθανότητα; Γι αυτό φάνηκε στο σύστημα τους παραπάνω από μία προσπάθειες;

 

περίεργα μηνύματα δε λαμβάνω. έχω επιλέξει να μην λαμβάνω κιολας και ούτε υπάρχει περίπτωση να απαντήσω ποτέ σε μήνυμα περίεργο που θα μου στείλουν.

Επίσης οι εφαρμογές που έχω είναι στανταρ. Δε βάζω κάθε μέρα εφαρμογές, παιχνίδια και τα λοιπά. Δηλαδή αν κάποια εφαρμογή έκανε τη ζημιά θα γινόταν συχνότερα και όχι μια στο τόσο....

Θα δοκιμάσω να στείλω από περιέργεια sms πάλι σε σταθερό αριθμό να δω τι χρέωση θα έχει. (υπόψιν ότι έχω πακέτο με sms άρα θα έπρεπε να φάει από αυτά.)

 

έχει δοκιμάσει να στείλει κανεις sms σε σταθερό αριθμό;

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=35761

Πριν το 2000 θυμάμαι πως είχα στείλει κατά λάθος SMS στα σταθερό και είχε χτυπήσει μια φορά (κάτι σαν αναπάντητη)

το 2005: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=80680

το 2006: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=149530

το 2007: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=184691

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απεριόριστα data με 1,50ε εννοεί πραγματικά απεριόριστα? Η είναι με όριο κάθε μέρα? Δε το κατάλαβα.
Ναι, είναι πραγματικά απεριόριστο το πακέτο. Εδώ και μερικούς μήνες καταργήθηκε το ημερήσιο όριο χρήσης, οπότε καταναλώνεις όσο θες. Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά απεριόριστα data με 1,50ε εννοεί πραγματικά απεριόριστα? Η είναι με όριο κάθε μέρα? Δε το κατάλαβα.

 

απεριόριστο είναι .

Link to comment
Share on other sites

'Εχεις cu ή πχ άλλο καρτοκινητό της vodafone? Στο cu app αν πας στα πακέτα data υπάρχει τέρμα κάτω
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το απεριόριστο για 4 ημέρες με κόστος 1,5€ υπάρχει κανονικά στα πακέτα data και θα ισχύει για λίγες μέρες ακόμα. Αν εννοείς τα δωρεάν απεριόριστα για 3 μήνες τα δίνουν σε όσους έχουν τον αριθμό Vodafone σε συσκευές 5G (δεν είναι ξεκάθαρο αν παίρνει την προσφορά όποιος έχει την σιμ του σε πιστοποιημένη από την Vodafone συσκευή ή σε οποιαδήποτε υποστηρίζει 5G). Εμένα λόγου χάρη με το Mi 10T lite μου έδωσε δυνατότητα ενεργοποίησης της προσφοράς μέσω της εφαρμογής My CU παρόλο που εδώ Κρήτη δεν έχει ακόμη ενεργοποιηθεί το δίκτυο 5G.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

'Εχεις cu ή πχ άλλο καρτοκινητό της vodafone? Στο cu app αν πας στα πακέτα data υπάρχει τέρμα κάτω

 

 

Κοίτα στο app του CU στο τομέα προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ θα έπρεπε να μου λήξει εχθές το πακέτο με τα απεριόριστα data για 4 ημέρες με 1,5 ευρώ,

είναι ακόμα σε ισχύ μια ημέρα μετα την λήξη του.

Link to comment
Share on other sites

'Εχεις cu ή πχ άλλο καρτοκινητό της vodafone? Στο cu app αν πας στα πακέτα data υπάρχει τέρμα κάτω

 

Απλό Vodafone καρτοκινητό (όχι CU).

Δεν το βρίσκω κάπου μέσα στα πακέτα του app.

 

Αν εννοείς το απεριόριστο για 4 ημέρες με κόστος 1,5€ υπάρχει κανονικά στα πακέτα data και θα ισχύει για λίγες μέρες ακόμα. Αν εννοείς τα δωρεάν απεριόριστα για 3 μήνες τα δίνουν σε όσους έχουν τον αριθμό Vodafone σε συσκευές 5G (δεν είναι ξεκάθαρο αν παίρνει την προσφορά όποιος έχει την σιμ του σε πιστοποιημένη από την Vodafone συσκευή ή σε οποιαδήποτε υποστηρίζει 5G). Εμένα λόγου χάρη με το Mi 10T lite μου έδωσε δυνατότητα ενεργοποίησης της προσφοράς μέσω της εφαρμογής My CU παρόλο που εδώ Κρήτη δεν έχει ακόμη ενεργοποιηθεί το δίκτυο 5G.

 

To 1o εννοώ αλλά δεν το βρίσκω μέσα στα πακέτα data

 

Κοίτα στο app του CU στο τομέα προσφορές.

Δεν έχω CU

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το βρίσκεις στα πακέτα τότε σημαίνει δεν υπάρχει η προσφορά για το vodafone καρτοκινητό και είναι μόνο για cu.

Εν τω μεταξύ στην εφαρμογή του cu εμφανίστηκε και πάλι το πακέτο talk abroad για Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Που δεν έχουν android ή που δεν έχουν google play services? Αν εννοείς το 2ο δοκίμασε μέσω apkpure
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας σε συσκευές huawei που δεν έχουν android ειναι διαθέσιμες οι εφαρμογες my vodafone και mycu?

 

Ναι κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ θα έπρεπε να μου λήξει εχθές το πακέτο με τα απεριόριστα data για 4 ημέρες με 1,5 ευρώ,

είναι ακόμα σε ισχύ μια ημέρα μετα την λήξη του.

 

Πρέπει να κρατάει μια μέρα παραπάνω .

Εγώ ενεργοποιώ από το big bang το giga day με 5GB για μια μέρα με 0,9€ + 900 κρυστάλλους. Αυτό είναι ενεργό τη μέρα ενεργοποίησης και ΟΛΗ την επόμενη μέρα έως 23:59.

Στην ουσία κρατάει διήμερο. Μάλλον αυτό γίνεται και στην περίπτωσή σου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με data σήμερα με CU? Δεν μπαίνει πουθενά ενώ έχω mb κανονικά. Εννοείτε έκανα επανεκκίνηση αρκετές φορές.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θέμα δικτύου είναι.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με data σήμερα με CU? Δεν μπαίνει πουθενά ενώ έχω mb κανονικά. Εννοείτε έκανα επανεκκίνηση αρκετές φορές.

 

Περιοχή Λιβαδειάς κανένα πρόβλημα.Κανονικα ίντερνετ.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...