Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως στο cu σε αντίθεση με το f2g με 0€ δουλεύουν και ιντερνετ και ομιλία. Επίσης αν είσαι καινούριος στο cu τσέκαρε με sms K στο 1252 αν είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία ώστε όταν τελειώνουν τα mb σου, να μην χρεώνεσαι daily internet όπως γίνεται στη μπλε..

 

το παρεχει και η wind το προγραμμα ; που κλεινει το ιντερνετ χωρις να σε χρεωνει αμα δεν ενεργοποιησεις καποιο πακετο; . νομιζα μονο η κοσμοτε και η vodafone το παρεχουνε.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο cu σε αντίθεση με το f2g με 0€ δουλεύουν και ιντερνετ και ομιλία. Επίσης αν είσαι καινούριος στο cu τσέκαρε με sms K στο 1252 αν είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία ώστε όταν τελειώνουν τα mb σου, να μην χρεώνεσαι daily internet όπως γίνεται στη μπλε..

Ευχαριστώ θερμά!

 

Τους δύο (2) αριθμούς CU δεν τους χρησιμοποιώ εγώ, απλά κάνω την ανανέωση χρόνου ομιλίας και διαχειρίζομαι τους κωδικούς για το myCU. Οι κάτοχοι κάνουν χρήση μόνο του χρόνου ομιλίας, ίσως και κανένα SMS ο ένας από τους δύο.

Και τους έχω ενεργοποιήσει αυτόματη αφαίρεση €10 μετά από κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας για το πακέτο CU Combo.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

το παρεχει και η wind το προγραμμα ; που κλεινει το ιντερνετ χωρις να σε χρεωνει αμα δεν ενεργοποιησεις καποιο πακετο; . νομιζα μονο η κοσμοτε και η vodafone το παρεχουνε.

Δεν το παρέχει. Και στο cu είναι ενεργοποιημένο εξαρχής μόνο στα φετινά νούμερα. Αν έχεις παλιό νούμερο, πρέπει να στείλεις το sms Κ στο 1252 αλλιώς μόλις ξεμείνεις απο mb, θα σε χρεώσει daily internet 2€

Link to comment
Share on other sites

Δεν το παρέχει. Και στο cu είναι ενεργοποιημένο εξαρχής μόνο στα φετινά νούμερα. Αν έχεις παλιό νούμερο, πρέπει να στείλεις το sms Κ στο 1252 αλλιώς μόλις ξεμείνεις απο mb, θα σε χρεώσει daily internet 2€

 

Οκ τώρα που το έχω ενεργοποίησει όταν τελειώσουν τα data τι γίνει? Θα με βάλει να αγοράσω πακέτο? . Και πες ότι το αγοράζω άμα το καταναλωσω τι γίνεται μετά? Πάλι σταματάει? Ή με χρεώνει ανα mb ?

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις ενεργη την υπηρεσία, κάθε φορα που σου τελειώνουν τα δεδομενα και προσπαθείς να μπεις σε κάποια σελίδα, θα σε πηγαίνει στην σελίδα της Vodafone για να αγοράσεις πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το παρέχει. Και στο cu είναι ενεργοποιημένο εξαρχής μόνο στα φετινά νούμερα. Αν έχεις παλιό νούμερο, πρέπει να στείλεις το sms Κ στο 1252 αλλιώς μόλις ξεμείνεις απο mb, θα σε χρεώσει daily internet 2€
να υποθέσω ότι θα είναι ενεργοποιημένο σε φετινές συνδέσεις η παίζει ρόλο η sim που θα πάρω πόσο παλιά είναι γιατί αναφέρθηκες σε νούμερα και όχι σε φετινές ενεργοποιήσεις

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν έχεις ενεργη την υπηρεσία, κάθε φορα που σου τελειώνουν τα δεδομενα και προσπαθείς να μπεις σε κάποια σελίδα, θα σε πηγαίνει στην σελίδα της Vodafone για να αγοράσεις πακέτο.
μια διεύκρινηση,έχεις δεν έχεις υπόλοιπο χρόνου ομιλίας σωστά η έστω κάτι ψιλά σωστά ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι συνδέσεις εννοούσα.Eφόσον η σιμ έχει ενεργοποιηθεί για πρώτη φορά εντός του 2020 τότε 99% θα είναι ενεργή η υπηρεσία αυτή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μια διεύκρινηση,έχεις δεν έχεις υπόλοιπο χρόνου ομιλίας σωστά η έστω κάτι ψιλά σωστά ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Δηλαδή? Η υπηρεσία έχει να κάνει με τα mb, όχι με την ομιλία

Link to comment
Share on other sites

Ναι συνδέσεις εννοούσα.Eφόσον η σιμ έχει ενεργοποιηθεί για πρώτη φορά εντός του 2020 τότε 99% θα είναι ενεργή η υπηρεσία αυτή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή? Η υπηρεσία έχει να κάνει με τα mb, όχι με την ομιλία

περιμένω την sim να έρθει να ξέρω και γω τι πως γιατί τώρα μάλλον βλακείες λέω και ζαλίζω κόσμο νομίζω άδικα !!!αν και μου είπαν ότι θα αργήσει αρκετά με το lockdown

σε ευχαριστώ για την υπομονή σου όπως και να έχει!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις ότι χρειάζεται 0,01€ για να παίξουν τα δεδομενα, από όσο ξέρω δεν ισχύει.

 

Κατά 100% είναι ενεργη η υπηρεσία MDC στα νέα νούμερα, το αναγράφει και στη σελίδα τους.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις ότι χρειάζεται 0,01€ για να παίξουν τα δεδομενα, από όσο ξέρω δεν ισχύει.

 

 

 

Κατά 100% είναι ενεργη η υπηρεσία MDC στα νέα νούμερα, το αναγράφει και στη σελίδα τους.

εννοώ ότι στο τρίμηνο μου μηδενίζει το υπόλοιπο χρόνου ομιλίας αλλα τα αγορασμενα συνεχίζουν κανονικά,πρέπει να υπάρχει κάποιο υπόλοιπο για data,η και με μηδεν στο υποιλοιπο έχω κανονικά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την παρέλευση του διμήνου μηδενίζει το υπόλοιπο χρημάτων αλλά ότι πακέτο έχεις πάρει συνεχίζει κανονικά μέχρι την λήξη του ακόμη και με 0€ υπόλοιπο. Μετά το πέρας του 3μηνου μπαίνει κανονικά φραγή..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως ελέγχουμε αν ειναι ενεργη η υπηρεσια της μη χρεωσης Ίντερνετ μετα την λήξη των δεδομένων του πακέτου ;

Ισχυει το ιδιο και για την ομιλία ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Στέλνοντας Κ στο 1252 θα ενεργοποιηθεί ή θα σου πει ότι είναι ήδη ενεργοποιημένη,

Δεν ισχύει για ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, εχω μια ερωτηση...σε cu πολλών ετών μπορω να το μετατρεψω σε φοιτητικο;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις φοιτητικό πάσο, φυσικά και μπορείς. Όσα χρόνια και να το έχεις το νούμερο.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση για τους expert συμφορουμιτες .

Θα ηθελα να φτιαξω μια συνδεση για το παιδι μου που ήδη εχει cu αλλα δυστυχως στην νεολαια δεν φτανουν τα data.

Mιλησα με τα παιδια στην voda και μου προτειναν μιας και το παιδι δεν μιλαει πολυ στο τηλεφωνο και ουτε στελνει μηνυματα , παρα μονο ιντερνετ , να παμε σε πακεττο ιντερνασιοναλ όπου θα εχει :

5 ή 7 GB για 25 ημερες με 17 ή 19 ευρώ αντίστοιχα και 200 λεπτα ομιλιας

και οταν κανεις ανανεωση θα δινεις 10 ή 12 για τα δεδομενα και 7 ευρω για τα λεπτα ομιλιας (αν θελεισ)

και οταν βαζεις μόνο δεδομενα θα σου κραταει 2 ευρω , οποτε για τα 5 GB ειναι 10-2 =8 ευρω ή για τα 7 GB θα πληρωνεις 12 -2 =10 ευρω υπολοιπο να καταναλωσεις .

ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗ -ΛΥΣΗ ?????:)

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση για τους expert συμφορουμιτες .

 

Θα ηθελα να φτιαξω μια συνδεση για το παιδι μου που ήδη εχει cu αλλα δυστυχως στην νεολαια δεν φτανουν τα data.

 

Mιλησα με τα παιδια στην voda και μου προτειναν μιας και το παιδι δεν μιλαει πολυ στο τηλεφωνο και ουτε στελνει μηνυματα , παρα μονο ιντερνετ , να παμε σε πακεττο ιντερνασιοναλ όπου θα εχει :

 

5 ή 7 GB για 25 ημερες με 17 ή 19 ευρώ αντίστοιχα και 200 λεπτα ομιλιας

 

και οταν κανεις ανανεωση θα δινεις 10 ή 12 για τα δεδομενα και 7 ευρω για τα λεπτα ομιλιας (αν θελεισ)

 

και οταν βαζεις μόνο δεδομενα θα σου κραταει 2 ευρω , οποτε για τα 5 GB ειναι 10-2 =8 ευρω ή για τα 7 GB θα πληρωνεις 12 -2 =10 ευρω υπολοιπο να καταναλωσεις .

 

ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗ -ΛΥΣΗ ?????:)

Γιατί δεν του παίρνεις μια καρτουλα Vodafone giga wifi on the spot? Με 10 ευρώ θα έχει 40 gb. Δες εδώ για περισσότερα https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=334762
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν του παίρνεις μια καρτουλα Vodafone giga wifi on the spot? Με 10 ευρώ θα έχει 40 gb. Δες εδώ για περισσότερα https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=334762

εχεισ εμπειρια απο αυτο ? πολυ καλό ακουγεται , μηπως έχει φάκα ?

Link to comment
Share on other sites

εχεισ εμπειρια απο αυτο ? πολυ καλό ακουγεται , μηπως έχει φάκα ?

 

Πολύ καλό το πακέτο αυτό. Το έχω σε αδράνεια πλέον μιας και πήρα την προσφορά unlimited από Black Friday με 38 ευρώ.

 

Βέβαια να ξέρεις ότι το giga WiFi είναι μόνο για data, θα πρέπει να έχετε ένα mifi για να κάνετε την δουλειά σας καθώς δεν κάνει ούτε δέχεται κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το πακέτο αυτό. Το έχω σε αδράνεια πλέον μιας και πήρα την προσφορά unlimited από Black Friday με 38 ευρώ.

 

Βέβαια να ξέρεις ότι το giga WiFi είναι μόνο για data, θα πρέπει να έχετε ένα mifi για να κάνετε την δουλειά σας καθώς δεν κάνει ούτε δέχεται κλήσεις.

η να το βαλω σε αλλο μικρο τηλεφωνο την καρτα , οποτε θα πρεπει να κυκλοφορει το παιδι με την συσκευη mifi και το κινητο του μαζι. δεν γινεται να λαμβανεις κλησεις ουτε να κανεις ? δηλαδη επιτρεπονται κλησεις μονω μεσω messenger - viber κλπ ?????

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση για τους expert συμφορουμιτες .

Θα ηθελα να φτιαξω μια συνδεση για το παιδι μου που ήδη εχει cu αλλα δυστυχως στην νεολαια δεν φτανουν τα data.

Mιλησα με τα παιδια στην voda και μου προτειναν μιας και το παιδι δεν μιλαει πολυ στο τηλεφωνο και ουτε στελνει μηνυματα , παρα μονο ιντερνετ , να παμε σε πακεττο ιντερνασιοναλ όπου θα εχει :

5 ή 7 GB για 25 ημερες με 17 ή 19 ευρώ αντίστοιχα και 200 λεπτα ομιλιας

και οταν κανεις ανανεωση θα δινεις 10 ή 12 για τα δεδομενα και 7 ευρω για τα λεπτα ομιλιας (αν θελεισ)

και οταν βαζεις μόνο δεδομενα θα σου κραταει 2 ευρω , οποτε για τα 5 GB ειναι 10-2 =8 ευρω ή για τα 7 GB θα πληρωνεις 12 -2 =10 ευρω υπολοιπο να καταναλωσεις .

ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΡΟΤΑΣΗ -ΛΥΣΗ ?????:)

 

Συσκευή με 2 κάρτες.

Στην μία το Vodafone Giga WiFi on the spot 40 GB με 10 ευρώ ή 10GB με 5 ευρώ. και στην άλλη μία CU.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...