Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατα την γνωμη μου κανονικα θα επρεπε να το καταργησουνε και στο καρτοκινητο ολυμπιακος που δινει 600 λεπτα προς vodafone με ανανεωση 10 ευρω

για να ειναι δικαιο και σε εμας του vodafone cu συνδρομητες.

 

Ποιο είναι το θέμα σου ακριβώς???????

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το θέμα σου ακριβώς???????

 

Το παίρνω πίσω το ξανά διάβασα το μυνημα και λέει ότι όσα λεπτά έχουν αθροίστει από τα λεπτά προς Vodafone από το bonus ανανέωσης μπορεί να κατανάλωθουν σε 6 μήνες οπότε κάπως διορθώνεται το κόψιμο του μπόνους !!!!

 

Το άλλο το κουλό σήμερα που ανοίγω το κινητό και συνδέεται και γράφει στην οθόνη Vodafonegr και μετά με πετάει εκτός σήματος και εμφανίζεται στην οθόνη mazi xekiname... Και με ξενέρωσε !! Και τώρα η ένδειξει δεν φεύγει !! Και στο κινητό της μαμάς μου έχει αλλάξει το δίκτυο αλλά και στο πατέρα μου !!!! Αυτό υπήρχε και στην πρώτη καραντίνα αλλά εμένα στο δικό μου κινητό δεν είχε αλλάξει !!.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα και με βόλευε το μπόνους προς την κόκκινη. Για τις παροχές (πλέον) του Just Surf bonus σχολίαστο. Τα 100mb είναι αστείο.
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό υπήρχε και στην πρώτη καραντίνα αλλά εμένα στο δικό μου κινητό δεν είχε αλλάξει !!.

Πάντως σε iphone ακόμα vf-GR εμφανίζει, δεν παίζει και κάποια καμπάνια όπως το μένουμε σπίτι ή το μαζί ξεκινάμε παλι για να αλλάξει...

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε το πακετο απεριοριστα data , ποσο απεριοριστα ειναι ? μου το εμφανισε στα πακετα data με 9.99 και σκεφτομαι να το βαλω

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Είναι εντελώς απεριόριστο.

 

σε ευχαριστώ για την απαντηση αλλα μου φαινεται πολυ απιστευτο. ξαφνικα με 10 ευρω απεριοριστο !

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Οι αλλοι 2 εδωσαν απεριόριστο για 15 μερες με 5,90€

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ευχαριστώ για την απαντηση αλλα μου φαινεται πολυ απιστευτο. ξαφνικα με 10 ευρω απεριοριστο !

 

Πολυ σωστή τιμη για ευρωπαϊκά δεδομενα

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να το κρατήσουν ως μόνιμο αλλά έτσι κανιβαλιζουν τα δικά τους προϊόντα όπως το απεριόριστο συμβόλαιο τους και το giga wifi..
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να το κρατήσουν ως μόνιμο αλλά έτσι κανιβαλιζουν τα δικά τους προϊόντα όπως το απεριόριστο συμβόλαιο τους και το giga wifi..

Και το απεριόριστο συμβόλαιο τους και το giga wifi κανιβάλισαν παλαιότερα συμβόλαια και πακέτα, πολύ πιο ακριβά.

Εκτός αυτού, κάποιοι δεν μπορούν χωρίς συμβόλαιο. Δεν θα χάσει αυτόματα όλα της τα συμβόλαια η εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να το κρατήσουν ως μόνιμο αλλά έτσι κανιβαλιζουν τα δικά τους προϊόντα όπως το απεριόριστο συμβόλαιο τους και το giga wifi..

 

To giga wifi on the spot δεν είναι απεριόριστο.Εχει κόφτη ταχύτητας στα 100gb

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα και με βόλευε το μπόνους προς την κόκκινη. Για τις παροχές (πλέον) του Just Surf bonus σχολίαστο. Τα 100mb είναι αστείο.

Εμάς στα 3 CU της οικογένειας χρησιμοποιούσαμε τα 120' προς vodadone, μας ήρθε το μήνυμα και στους 3. Κρίμα, το χάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς. Θα πρέπει πλέον και προς vodafone να τρώμε απο τα προς όλους

 

To giga wifi on the spot δεν είναι απεριόριστο.Εχει κόφτη ταχύτητας στα 100gb

Ο ψαγμένος καταναλωτής γιατί να πάει στο giga wifi όταν θα μπορεί με τα ίδια χρήματα στο cu να έχει το απεριόριστο? Μακάρι βέβαια να το κρατήσουν ή έστω αν δε θέλουν να το κρατήσουν έτσι σκέτο να το περάσουν στο bigbang με πχ 50000 πόντους και 15€..

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς. Θα πρέπει πλέον και προς vodafone να τρώμε απο τα προς όλους

 

 

Ο ψαγμένος καταναλωτής γιατί να πάει στο giga wifi όταν θα μπορεί με τα ίδια χρήματα στο cu να έχει το απεριόριστο? Μακάρι βέβαια να το κρατήσουν ή έστω αν δε θέλουν να το κρατήσουν έτσι σκέτο να το περάσουν στο bigbang με πχ 50000 πόντους και 15€..

 

Τωρα βγήκε το απεριόριστο ,και μέχρι στιγμής το απεριόριστο δεν ξέρουμε αν θα συνεχίσει να υπάρχει.Μακάρι πάντως.

Εγω επειδή εχω και τα δύο θα φάω ότι εχω στο giga wifi για να μην τα χάσω και θα βάλω το απεριόριστο απο το κινητό μετά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω συσκευη huawei και παρατηρησα οτι οταν στελνω sms οταν συμπληρωθουνε 160 χαρακτηρες ειναι ενα sms .

Στην συνεχεια γυριζει στο 2ο μυνημα , αλλα χωραει μονο 144 χαρακτηρες και οχι στους 16 ( χανει 16 χαρακτηρες ) Στο 3ο μυνημα χωραει 152 χαρακτηρες ( χανει 8 χαρακτηρες ) και στο 4 μυνημα χωραει 151 χαρακτηρες ( χανει 9 χαρακτηρες ) και μετα γυριζει σε mms.

Παντως αμα στειλεις ενα mms που χωραει παρα πολλους χαρακτηρες και το κοστος ειναι 0,62 ευρω .

Ποιο πολυ σε συμφερει να στειλεις ενα mms παρα ενα μυνημα που να εχει μεσα 4 sms 0,25 ευρω το καθε sms*4=1 ευρω!! οταν δεν εχεις πακετο μυνηματων στο προγραμμα σου, αλλα το κακο ειναι οτι δεν εχουνε ολοι τις ρυθμισεις στο κινητο και ενεργοποιημενη την υπηρεσια και ειναι ρισκο! .

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να στελνουμε sms και να χωραει 160 χαρακτηρες σε καθε sms πχ στελνωνοντας ενα μυνημα 4 σελιδων =4sms να ειναι 4*160 χαρακτηρες;.

βλεποντας εδω https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/timokatalogos/

βλεπω οτι υπαρχει το

<< My Data Control >>

 

Η υπηρεσία ενεργοποιείται, χωρίς χρέωση, αυτόματα σε όλους τους νέους συνδρομητές. Όταν η Υπηρεσία είναι ενεργοποιημένη και ο συνδρομητής καταναλώσει όλα τα MBs από πακέτα Mobile Internet, τότε διακόπτεται η πρόσβαση στο διαδίκτυο. Ο συνδρομητής δύναται: α) να αγοράσει κάποιο πακέτο δεδομένων, εφόσον διαθέτει επαρκές υπόλοιπο, ή β) να συνεχίσει τη χρήση υπηρεσιών πρόσβασης στο διαδίκτυο με χρέωση ανά ΜΒ, σύμφωνα με τον Τιμοκατάλογο της VODAFONE, απενεργοποιώντας την Υπηρεσία.

 

απο οτι ειδα στο ιντερνετ ενεργοποιειται στελνωντας το Κ στο 1252 .

το εστειλα εγω και σου στελνει μυνημα :

<< η ενεργοποιηση της υπηρεσιας my data control ολοκληρωθηκε με επιτυχια! σε περιπτωση που δεν εχεις υπολοιπομενα mb, θα ενημερωνεσαι με sms και θα αποφασιζεις εσυ πως θελεις να συνεχισεις!>>

μπαινοντας εδω https://www.vodafonecu.gr/my-data-control/

γραφει οτι : Τα διαθέσιμα MBs σου τελείωσαν! Διάλεξε εσύ πώς θες να συνεχίσεις

Bάλε τον αριθμό του CU σου στο παρακάτω πεδίο και ενεργοποίησε άμεσα, εύκολα και γρήγορα ένα από τα παρακάτω προτεινόμενα πακέτα. Για περισσότερες επιλογές, μπες My CU app!

 

 

Oups!!!

Σε λίγο θα έχουμε επανέλθει

Δεν επιθυμώ My Data Control

Για να ξεγραφτείς από την υπηρεσία My Data Control, στείλε δωρεάν το γράμμα Ο στο 1252.

 

Αν βγεις από την υπηρεσία, κάθε φορά που τα διαθέσιμα MBs σου τελειώνουν θα χρεώνεσαι με 0,2€/ΜΒ.

 

 

Επίλεξε τι συσκευή έχεις:

 

For Android Users

 

For iOS Users

αρα εαν καποιος εχει mb απο οποιασδηποτε μπονους ή πακετο και καναλωθουνε τοτε κοβεται το ιντερνετ ; και απενεργοποειται το 4g; ή απλα δεν μπαινει; το εχει δοκιμασει κανενας;

και αμα θελει καποιος μετα να απενεργοποιησει το my data control στελνεις το μυνημα Ο στο 1252 αλλα για να μπαινει αυτοματα το ιντερνετ ολη ημερα πρεπει να στειλεις το μυνημα Α στο 19109 .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις δεδομενα, κάθε σελίδα που ανοίγεις σε πηγαίνει στο αντίστοιχο site για να προσθέσεις πακέτα.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς, βάζοντας 10€ online, πόσο μπορεί κάποιος να καθυστερήσει την ενεργοποίηση του μπόνους ανανεωσης 1,2gb; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Το shake μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μέσα σε επτά ήμερες από την τελευταία ανανέωση.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

7 ημέρες λέει ότι είναι και καμμιά φορά ενώ το έχεις ήδη ενεργοποιήσει, έρχεται και sms υπενθύμισης για να το ενεργοποιήσεις αλλά προσωπικά δε θα το άφηνα για τελευταία στιγμή
Link to comment
Share on other sites

Δεν την βλεπω για μονιμη την προσφορα με τα 9.99 ευρω απεριοριστα data . συνέχεια μου στελνει μηνύματα η Vodafone οτι προλαβαίνω ακομα να την ενεργοποιησω . μεχρι ποτε δεν μου γραφει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Το απεριόριστο κάνει και για hotspot ,σωστά;

 

Μια χαρά δουλεύει και για hotspot. Κάθε μεσημέρι το κάνω hotspot για τις 2 συσκευές των κοριτσιών μου για να μπαίνουν στο Webex για τα μαθήματά τους...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...