Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου πω τι εκανα εγω.

Αν θες απλα να κανεις ανανεωση για να επεκταθει το υπολοιπο σου πηγαινε και αγορασε 2 πορτοκαλαδες ΕΨΑ, περνα την αποδειξη στην εφαρμογη My Vodafone στο cashback.

Μετα απο μερικες μερες θα σου ερθει SMS οπου θα σου λεει ποσα χρηματα μπηκαν στο cashback.

Ανοιγεις την εφαρμογη My Vodafone και στο cashback θα δεις οτι στο υπολοιπο θα εχει μπει το ποσο που ελεγε στο SMS.

Οποτε θελησεις να κανεις την ανανεωση πας στο cashback και πατας εξαργυρωση.

Τα χρηματα cashback δεν ειναι αναγκη να τα εξαργυρωσεις εκεινη τη στιγμη.

 

Προσοχη μονο οταν περασεις την αποδειξη να εχεις επιλεγμενο τον λογαριασμο που θα θελεις να κανεις την ανανεωση ωστε να περαστει σε εκεινον τον λογαριασμο κι οχι σε αλλον.

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε! Κατατοπιστικότατος :)

Link to comment
Share on other sites

Πριν πάρεις το προϊόν όμως τσεκαρε ότι υπάρχει όντως και την τρέχουσα εβδομάδα στο cashback γιατί ανά διαστήματα αλλάζει. Πχ η ΕΨΑ υπάρχει αλλά να τσεκαρεις να ταιριάζει και η τιμή στο σούπερ με αυτή του cashback και να μην γράφει "σε προσφορά" γιατί αν είναι σε προσφορά είτε θα έχεις μικρότερη επιστροφή, είτε και καθόλου ανάλογα το προϊόν

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά... Αλλά πρέπει να βγαίνει το cashback πάνω από 1 ευρώ έτσι; Γιατί από ό,τι βλέπω πχ 2 ΕΨΑ δίνουν σύνολο 0,5 ευρώ... Άρα πρέπει 4 :P

 

Και τα προϊόντα δεν μπορώ να τα δω από κάπου αλλού; Η εφαρμογή είναι αργή και δύσχρηστη...

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν χρειάζεται να βγει πάνω απο 1€. Eχει λίγο καιρό που άλλαξε και μπορεις να εξαργυρώσεις και μικρότερο ποσό του 1€.. Μακάρι να το κρατήσουν έτσι

Η εφαρμογή όντως είναι αργή και δύσχρηστη αρκετά. Μπορείς για τα προϊόντα να τσεκάρεις και στο pockee.com

Kαι επίσης καλύτερα να γράφουμε στο ειδικό θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8097414#post8097414 για το cashback

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Σωστά... Αλλά πρέπει να βγαίνει το cashback πάνω από 1 ευρώ έτσι; Γιατί από ό,τι βλέπω πχ 2 ΕΨΑ δίνουν σύνολο 0,5 ευρώ... Άρα πρέπει 4 :P

 

Και τα προϊόντα δεν μπορώ να τα δω από κάπου αλλού; Η εφαρμογή είναι αργή και δύσχρηστη...

 

Δεν είναι απαραίτητο να είναι από 1ε και άνω. Έχει αναφερθεί ότι και με 0,10ε έχει ανανεώσει επιτυχώς κάποιος.

 

Αν εννοείς την εφαμοργή της Vodafone, όντως είναι δύσχρηστη. Ψάξε τις προσφορές από το Pockee (και απλώς κάνε μια επιβεβαίωση ότι η προσφορά υπάρχει επίσης και στο cashback πριν πας για ψώνια).

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω την προσφορά με τα Unimited data για 30 ημέρες, τι θα καταναλώσει πρώτα; Τα data από την προσφορά ή από τα data από το πακέτο μου; (λήγουν 25/11)

 

Από αυτά που έχω διαβάσει θα καταναλώσει τα data του πακέτου, μιας και λήγουν πρώτα, αλλά ρωτάω μήπως ισχύει κάτι διαφορετικό για τις προσφορές αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Στο tell me more της προσφοράς γράφει ότι προτεραιότητα έχουν τα mb της προσφοράς
Link to comment
Share on other sites

30gb για 30 ημέρες δωρεάν για όσους συνδυάζουν σταθερή και κινητή Vodafone στο ίδιο ΑΦΜ.

http://content.vodafone.gr/Data/gigafull

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Θέλει λεει μια ανανέωση τις τελευταίες 30 μέρες. Έχω φοιτητικό, έκανα ανανέωση 7/10 και τα πηρα κανονικα ;)
Link to comment
Share on other sites

Προτεραιότητα έχουν τα mb της προσφοράς.

 

Στο tell me more της προσφοράς γράφει ότι προτεραιότητα έχουν τα mb της προσφοράς

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια σταθερή κ 2 καρτοκινητά. Ήρθε μνμ μόνο στο ένα και το ενεργοποίησα σήμερα. Σκέφτηκα ότι θα ήμουν πλεονέκτης αν ήθελα και στο 2ο.

Πριν λίγο ήρθε και για το 2ο . Τέλεια. Ευχαριστώ Vod. Θα το ενεργοποιήσω στη λήξη οπότε πάει η χρονιά. Βγήκε από δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι εξαφανίστηκαν. Θα δείξει αν είναι προσωρινή ή μόνιμη η εξαφάνιση τους τις επόμενες ημέρες
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι εξαφανίστηκαν. Θα δείξει αν είναι προσωρινή ή μόνιμη η εξαφάνιση τους τις επόμενες ημέρες

 

Αν ειναι να έρθουν απεριόριστα δεδομένα ως μόνιμη προσφορά...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ως μόνιμη προσφορά απεριόριστα στα 9,90€ ? Μακάρι να συνέβαινε αυτό

Edit

Μετά από επικοινωνία με το fb chat του cu μου είπαν ότι τα πακέτα δεν θα εμφανίζονται στην εφαρμογή γιατί μπορούν να ενεργοποιηθούν μέσα από την web σελίδα του cu. Τώρα κατά πόσο στέκει αυτό δε γνωρίζω αλλά τα λινκ που μου έδωσαν

Για το μηνιαίο εδώ https://www.vodafonecu.gr/paketa/inner/Video-Music-Pass/

Και για το εβδομαδιαίο εδώ https://www.vodafonecu.gr/paketa/inner/Weekly-Video-Music-Pass/

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ως μόνιμη προσφορά απεριόριστα στα 9,90€ ? Μακάρι να συνέβαινε αυτό

Edit

Μετά από επικοινωνία με το fb chat του cu μου είπαν ότι τα πακέτα δεν θα εμφανίζονται στην εφαρμογή γιατί μπορούν να ενεργοποιηθούν μέσα από την web σελίδα του cu. Τώρα κατά πόσο στέκει αυτό δε γνωρίζω αλλά τα λινκ που μου έδωσαν

Για το μηνιαίο εδώ https://www.vodafonecu.gr/paketa/inner/Video-Music-Pass/

Και για το εβδομαδιαίο εδώ https://www.vodafonecu.gr/paketa/inner/Weekly-Video-Music-Pass/

 

Με αυτή τη λογική μπορούν να το εξαφανίσουν από κάθε web κανάλι και να το ενεργοποιεις με κληση στο 1252. Τραγικοί.....

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το εξής sms από το CU. "ΘA ΘEΛAME NA ΣE ENHMEPΩΣOYME ΠΩΣ ΣTIΣ 26/11 ΘA METAΦEPΘEIΣ AYTOMATA AΠO THN YΠHPEΣIA BONUS VODAFONE ΣTO JUST SURF BONUS. ETΣI ANTI ΓIA 2 ΩPEΣ OMIΛIAΣ ΠPOΣ APIΘMOYΣ VODAFONE ΘA ΛAMBANEIΣ ME KAΘE ANANEΩΣH 100MB ΓIA 30 HMEPEΣ. ΣE ΠEPIΠTΩΣH ΠOY EXEIΣ YΠOΛEIΠOMENA ΛEΠTA OMIΛIAΣ ΔEN ΘA TA XAΣEIΣ, MΠOPEIΣ NA TA KATANAΛΩΣEIΣ ΣTOYΣ EΠOMENOYΣ 6 MHNEΣ.". Καταργούν το μπόνους με τα λεπτά προς vodafone μάλλον.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το εξής sms από το CU. "ΘA ΘEΛAME NA ΣE ENHMEPΩΣOYME ΠΩΣ ΣTIΣ 26/11 ΘA METAΦEPΘEIΣ AYTOMATA AΠO THN YΠHPEΣIA BONUS VODAFONE ΣTO JUST SURF BONUS. ETΣI ANTI ΓIA 2 ΩPEΣ OMIΛIAΣ ΠPOΣ APIΘMOYΣ VODAFONE ΘA ΛAMBANEIΣ ME KAΘE ANANEΩΣH 100MB ΓIA 30 HMEPEΣ. ΣE ΠEPIΠTΩΣH ΠOY EXEIΣ YΠOΛEIΠOMENA ΛEΠTA OMIΛIAΣ ΔEN ΘA TA XAΣEIΣ, MΠOPEIΣ NA TA KATANAΛΩΣEIΣ ΣTOYΣ EΠOMENOYΣ 6 MHNEΣ.". Καταργούν το μπόνους με τα λεπτά προς vodafone μάλλον.

 

Σε εμένα ήρθε σε ένα μονάχα απο τα 4 κινητά cu που διαχειρίζομαι. Ήταν πακέτο Youth Safe Puck του cu αυτό στο οποίο μου ήρθε.

 

Εάν καταργούν αυτό με τα λεπτά ομιλίας τουλάχιστον ας έδιναν σοβαρά mb και όχι μονάχα 100mb

.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το εξής sms από το CU. "ΘA ΘEΛAME NA ΣE ENHMEPΩΣOYME ΠΩΣ ΣTIΣ 26/11 ΘA METAΦEPΘEIΣ AYTOMATA AΠO THN YΠHPEΣIA BONUS VODAFONE ΣTO JUST SURF BONUS. ETΣI ANTI ΓIA 2 ΩPEΣ OMIΛIAΣ ΠPOΣ APIΘMOYΣ VODAFONE ΘA ΛAMBANEIΣ ME KAΘE ANANEΩΣH 100MB ΓIA 30 HMEPEΣ. ΣE ΠEPIΠTΩΣH ΠOY EXEIΣ YΠOΛEIΠOMENA ΛEΠTA OMIΛIAΣ ΔEN ΘA TA XAΣEIΣ, MΠOPEIΣ NA TA KATANAΛΩΣEIΣ ΣTOYΣ EΠOMENOYΣ 6 MHNEΣ.". Καταργούν το μπόνους με τα λεπτά προς vodafone μάλλον.

 

Σε εμένα ήρθε σε ένα μονάχα απο τα 4 κινητά cu που διαχειρίζομαι. Ήταν πακέτο Youth Safe Puck του cu αυτό στο οποίο μου ήρθε.

 

Εάν καταργούν αυτό με τα λεπτά ομιλίας τουλάχιστον ας έδιναν σοβαρά mb και όχι μονάχα 100mb

 

Ήρθε και σε εμένα. Άρχισε δυστυχώς και η vodafone τις περικοπές των bonus

 

και εγω που εχω φοιτητικο cu το ελαβα και ελπιζω να το λαβουνε και τα 2 νουμερα των γονιων μου που ειναι και τα 2 cu και εγω διαχειριζομαι να τους βαλω καρτα . Καλα δεν εχει βγαλει δελτιο τυπου και το καταργει χωρις να εχει δημοσιευτει εδω ;

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/ ;

δεν παμε καθολου καλα!! εγω στους γονεις μου το εχω γυρισει στο μπονους ανανεωσης 120 λεπτα προς vodafone και τους εβαζα το πακετο με 7,06 ευρω 200 λεπτα προς Ελλαδα και προς εξωτερικο και παντα τους εμεναν λεπτα , και καταναλωναν τα 120 λεπτα, ευτυχως εχουνε αθροιστει τα λεπτα ομιλιας απο το πακετο αυτο και θα βγαζουνε τον μηνα. κριμα παντως που το καταργουνε :-(,

κατα την γνωμη μου κανονικα θα επρεπε να το καταργησουνε και στο καρτοκινητο ολυμπιακος που δινει 600 λεπτα προς vodafone με ανανεωση 10 ευρω 157.png

για να ειναι δικαιο και σε εμας του vodafone cu συνδρομητες.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Το καρτοκινητό Ολυμπιακός δεν παρέχει πακέτα ομιλίας προς όλους ούτε δίνει επιλογή bonus με κάθε ανανέωση. Πάντως έχεις ωραία λογική, μπράβο σου...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...