Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσείς που βλέπετε αριθμούς άλλων στο CU app μπαίνετε με λογαριασμό ή κάνετε login αυτόματα μέσω data (3G/4G) ;
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με τα καταστήματα Γρηγόρης έχει λήξει γιατί προσπαθούσα να στείλω μήνυμα αλλά μου έβγαζε σφάλμα και στο app δεν υπάρχει πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πήρες ξανα τις τελευταίες 7 μέρες; Μόνο έναν κωδικό ανά 7 μέρες δίνει.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πήρες ξανα τις τελευταίες 7 μέρες; Μόνο έναν κωδικό ανά 7 μέρες δίνει.

 

Όχι δεν είχα χρησιμοποιήσει ποτέ την συγκεκριμένη προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχουν καταργήσει το όριο των 3 GBs, εγώ σήμερα άθελα μου έφτασα τα 4 και δεν μου ήρθε καν ειδοποίηση για 80% χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχουν καταργήσει το όριο των 3 GBs, εγώ σήμερα άθελα μου έφτασα τα 4 και δεν μου ήρθε καν ειδοποίηση για 80% χρήσης.
Κάποιο κόλλημα του συστήματος πρέπει να ήταν, γιατί σε μένα δεν συνέβη κάτι αντίστοιχο και επίσης στους όρους που υπάρχουν στο site του CU, εξακολουθεί να αναφέρεται το όριο των 3GB/ημέρα.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο κόλλημα του συστήματος πρέπει να ήταν, γιατί σε μένα δεν συνέβη κάτι αντίστοιχο και επίσης στους όρους που υπάρχουν στο site του CU, εξακολουθεί να αναφέρεται το όριο των 3GB/ημέρα.

 

Εννοείται και κοίταξα τους όρους, αλλά λέω μήπως 1η Αυγούστου αποφάσισαν να καταργήσουν το όριο. Σε εσένα δεν συνέβει χθες;

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήταν κοντά χρονικά στο σημείο που αλλάζει ημέρα για το όριο και δεν φάνηκε;

 

Sent from my Galaxy A40

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήταν κοντά χρονικά στο σημείο που αλλάζει ημέρα για το όριο και δεν φάνηκε;

 

Sent from my Galaxy A40

 

Ούτε καν, στις 2 ήταν και με παραξένευσε που πλησίαζα τα 3 GBs και δεν μου έστειλε ειδοποίηση για το 80%, δεν μου έχει ξανά τύχει και συνέχισα επίτηδες μέχρι τα ~4GBs. Τώρα ή bug ήταν ή αποφάσισαν πρώτη του μήνα να ακυρώσουν το όριο ή να το μεγαλώσουν, θα δείξει...

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο στα 2,4gb περίπου έλαβα μήνυμα για το 80%.. Οπότε στη περίπτωση σου είτε ήταν bug, είτε αποφάσισαν (μακάρι δηλαδή) τουλάχιστον τις βραδινές ώρες να είναι πιο χαλαροί με το όριο
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχουν καταργήσει το όριο των 3 GBs, εγώ σήμερα άθελα μου έφτασα τα 4 και δεν μου ήρθε καν ειδοποίηση για 80% χρήσης.

 

Στο έκανε και σήμερα (χτες);:D

Και μένα το ίδιο, 2 μέρες σερί τώρα δεν μου έρχεται καθόλου sms και κόφτης δεν μπαίνει.

Πιθανότατα να κόλλησε το άθλιο σύστημά τους αφού και η εφαρμογή έτρεχε κάτι πολύωρες αναβαθμίσεις τελευταία και ήταν off.

Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Στο έκανε και σήμερα (χτες);:D

Και μένα το ίδιο, 2 μέρες σερί τώρα δεν μου έρχεται καθόλου sms και κόφτης δεν μπαίνει.

Πιθανότατα να κόλλησε το άθλιο σύστημά τους αφού και η εφαρμογή έτρεχε κάτι πολύωρες αναβαθμίσεις τελευταία και ήταν off.

Για να δούμε.

 

Δεν σας λέω... Να σκάσετε!! :p :lol:

 

Έχω άπειρα!! Έχω άπειρα!! :p :p :lol: :lol:

 

Όχι, σε εμένα μια χαρά τρέχει η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

SMS για ανανέωση πακέτου δεν ήρθε και έχασα πόσα λεπτά ομιλίας και δεδομένα. Πρέπει να είχε συμβεί και πέρσι τον ίδιο μήνα. Πάντα το βάζω σαν υπενθύμιση στο ημερολόγιο αλλά ατυχώς αυτή την φορά δεν το σημείωσα.
Link to comment
Share on other sites

Πριν από 2 χρόνια που είχε συμβεί και σε εμένα, τους είχα ενημερώσει τι είχε συμβεί και μου επέστρεψαν κάποια λεπτά ομιλίας και mb, όχι όλα όμως και δε θυμάμαι τι ακριβώς μου είχαν επιστρέψει.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παδια σε κληση εκτος καποιου πακετου η ελαχιστην χρεωση ειναι 3 λεπτα? δηλαδη 0,55χ3?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/timokatalogos/

 

0,81 το λεπτό με ελάχιστη χρέωση 1 λεπτό.

 

Ο ελάχιστος χρόνος χρέωσης κλήσεων και βιντεο-κλήσεων προς εθνικούς προορισμούς είναι τα 60". Μετά η χρέωση γίνεται ανά λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτησω εάν ξέρει κάποιος πόσα shake δικαιούσαι στο καρτοκινητο Vodafone, όχι στο cu. Σύμφωνα με αυτό https://www.vodafone.gr/shake-it-promo/ δικαιούσαι ένα shake την εβδομάδα. Η κόρη μου έχει cu και σήμερα με πήραν τηλέφωνο από την Vodafone για να μου κάνουν προσφορά για καρτοπρογραμμα και μου είπαν για τα 4 shake. Στο cu σίγουρα δίνουν ένα στο καρτοκινητό Vodafone δίνουν 4 ?
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Στο καρτοκινητο δικαιούσαι 1 με κάθε ανανέωση.

Στα συμβόλαια δικαιούσαι ένα κάθε 7 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ! Μπορώ να κάνω εκτροπή κλήσης από την εταιρική σύνδεση Vodafone στο προσωπικό μου κινητό που είναι cu ώστε να μην κουβαλάω 2 συσκευές και να μην χάνω κλήσεις ?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

iPhone XS MAX 256gb
Link to comment
Share on other sites

Με την ανάλογη χρέωση γίνεται. Κάθε φορά που θα σε παίρνει κάποιος τηλέφωνο στο εταιρικό σου και θα απαντάς απο το cu σου, θα χρεωνεσαι στο εταιρικό σαν να καλεις στο cu σου. Για άμεση εκτροπή όλων των κλήσεων το κάνεις είτε από τις ρυθμίσεις του dialer ειτε με τον κωδικό

*21*0030αριθμος κινητου# και απενεργοποίηση με #21# ή πάλι από τις ρυθμίσεις

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την ανάλογη χρέωση γίνεται. Κάθε φορά που θα σε παίρνει κάποιος τηλέφωνο στο εταιρικό σου και θα απαντάς απο το cu σου, θα χρεωνεσαι στο εταιρικό σαν να καλεις στο cu σου. Για άμεση εκτροπή όλων των κλήσεων το κάνεις είτε από τις ρυθμίσεις του dialer ειτε με τον κωδικό

*21*0030αριθμος κινητου# και απενεργοποίηση με #21# ή πάλι από τις ρυθμίσεις

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση ! Μπορεί να χτυπάει κάποιες φορές στο εταιρικό και μετά να μεταφέρεται η κλήση στο cu ?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

iPhone XS MAX 256gb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...