Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν για ένα πράγμα πρέπει να γίνει πραγματικά καταγγελία είναι για το ότι μετά το όριο των 3 GΒs η μείωση της ταχύτητας είναι τέτοια που στην κυριολεξία το ίντερνετ είναι ανύπαρκτο!! Θα μπορούσε να το ρίξει στο 1 Mbits!

Αυτό είναι για καταγγελία που καλό είναι και να γίνει απ'όσους παραπονιούνται εδώ μέσα!! ;)

 

Υ.Γ. Ένας υπάλληλος της Vodafone που έχω και φωτογραφία στο προφίλ μου, έτσι γιατί δεν μασάω!!! :lol: :p :D

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνω σωστά, το topic αυτό δεν είναι να λέμε 50 φορές την μέρα πόσο χάλια είναι από δω και από κει η vodafone, για το τραγικό όριο ορθής χρήσης, αλλά για να λέμε χρήσιμα facts και να βοηθάμε ο ένας τον άλλον. Όποιος επιθυμεί θάψιμο και τα σχετικά, υπάρχει το κατάλληλο topic.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καλά τι λογική είναι αυτή; Άλλοι κάνουν παραθέσεις και "απαντάνε" ενώ μπορούν πολύ απλά να αγνοήσουν τα μηνύματα και να μην δίνουν έκταση όταν μάλιστα έχουν και αντικειμενικά άδικο. Δηλαδή η "απάντηση" με ανακρίβειες να περνάει ελεύθερα αλλά η αρχική αναφορά να διαγράφεται; Κανείς δεν λέει πόσο "χάλια" είναι ή "θάβει" την vodafone. Δεν καταλαβαίνω γιατί άμεσα πρέπει να παίρνετε κάποιοι αμυντική στάση.

 

Εσύ έγραψες προηγουμένως ότι είναι spam παντού (!) η σημείωση του ορίου 3gb. Προφανώς δεν αντιλαμβάνεσαι την έννοια του spam κατα την γνώμη μου.:rolleyes:

Δεύτερο, "στους όρους που υπογράψαμε και διαβάσαμε" να σε πληροφορήσω ότι δεν αναφέρεται το ημερήσιο όριο του κόφτη όπως μας διαβεβαιώνεις. (έχω μπροστά μου αίτηση φορητότητας αριθμού που υπογράφει ο πελάτης)

Τι σοβαρό να απαντήσει κάποιος σε αυτό;

 

Και στην τελική είναι τόσο κακό να μπει η αναφορά του μέγιστου 3GB ανά ημέρα στα πακέτα λες και οι πελάτες θα χάσουν κάτι και δεν θα επωφεληθούν από το αίτημα μερίδας συνδρομητών; Έλεος πραγματικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντος ξεκάθαρα γράφει ότι υπάρχει όριο κάθε μέρα οπότε αυτά ότι ο κόσμος δεν ξέρει γιατί δεν αναγράφεται πουθενά είναι άστοχα.

 

Αμετανόητος... Λαμπρά:cool:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή προτιμάτε ορισμένοι να καταργηθεί το όριο και μετά το δίκτυο να σέρνεται περισσότερο από ότι σέρνεται; Και μην μου πείτε να αναβαθμίσει το δίκτυο της, γιατί τότε θα δείτε τις τιμές των πακέτων να ανεβαίνουν. Ε δεν θα πληρώσουμε όλοι οι υπόλοιποι εσάς τους λίγους που θέλετε πάνω από 3gb την ημέρα κάνοντας το κινητό σας hotspot για να μπαίνει όλη η παρέα
Link to comment
Share on other sites

Το σημαντικό είναι ότι και η vf βλέπει ζήτημα και ο κόφτης άμεσα πάει για τροποποίηση (2mbps) ή και κατάργηση.

 

Υπομονή!!!!

 

Από που η συγκεκριμένη πληροφορία φίλε μου;

Αν θέλεις δώσε μας περισσότερες πληροφορίες! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή προτιμάτε ορισμένοι να καταργηθεί το όριο και μετά το δίκτυο να σέρνεται περισσότερο από ότι σέρνεται; Και μην μου πείτε να αναβαθμίσει το δίκτυο της, γιατί τότε θα δείτε τις τιμές των πακέτων να ανεβαίνουν. Ε δεν θα πληρώσουμε όλοι οι υπόλοιποι εσάς τους λίγους που θέλετε πάνω από 3gb την ημέρα κάνοντας το κινητό σας hotspot για να μπαίνει όλη η παρέα

 

Τόσα λάθη σε τόσο μικρό πόστ.

α. Κατάργηση του ορίου δεν σημαίνει αυτόματα ότι το δίκτυο "θα σέρνεται περισσότερο από τώρα". Στην Ελλάδα η κίνηση δεδομένων παραμένει σε πολύ χαμηλά επίπεδα οπότε υπάρχουν αντοχές για αρκετά παραπάνω. Και κανείς δεν είπε να καταργηθεί εξολοκλήρου. Μια μείωση ταχύτητας σε ανεκτά επίπεδα πχ. 1mbps είτε το όριο να λειτουργήσει σωρευτικά πχ. για 7 ημέρες.

β. Οι τιμές ανεβαίνουν και θα ανεβαίνουν γι άλλους λόγους ούτως ή άλλως, όχι επειδή αναβαθμίζουν τα δίκτυα. Αλλιώς μέχρι σήμερα θα είχαμε τα καλύτερα δίκτυα του γαλαξία.:p

γ. Εάν είναι λίγοι αυτοί που τους επηρεάζει το όριο σημαίνει πως δεν θα υπάρχει και σημαντική διαφορά είτε με είτε χωρίς την ύπαρξή του. Όταν η vodafone πουλάει συγκεκριμένο πακέτο δεδομένων θα πρέπει να είναι σε θέση να το παρέχει και ο συνδρομητής να το χρησιμοποιήσει όπως εκείνος κρίνει. Εάν δεν μπορεί ας πουλάει μέχρι εκεί που μπορεί πχ. 500MB με 1€. Σε κάθε περίπτωση οτιδήποτε και αν επιλέξει μια εταιρία να κάνει, ας το κάνει με ξεκάθαρο τρόπο και όχι στα "μουλωχτά". Ας μπει η αναφορά περί μέγιστου 3gb ανά ημέρα σε όλα τα πακέτα όπως αντιθέτως πολύ ορθά συμβαίνει για το eu roaming. Μυστικό είναι ή τόσο δύσκολο να υλοποιηθεί;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σωστό και λάθος σε μια προσωπική άποψη. Ο καθένας δικαιούται να έχει την δική του. Το να διαφωνώ με κάποιον και να τον χαρακτηρίζω προσωπικά, αυτό είναι πραγματικά λάθος.

 

Για το θέμα, μου φαίνεται θα μπορούσα να πω αστείο να επικαλείται κανείς έως και νομικό ζήτημα. Τα πράγματα είναι απλά. Για τον τυπικό χρήστη καρτοκινητού, ο κόφτης είναι κάτι μυθικό, που ενδεχομένως να μην συναντήσει ποτέ. Προσωπικά 2 φορές τον έπιασα μέχρι τώρα. Μια πριν 6 χρόνια που είχα βάλει μια κάρτα sim σε ένα mifi, και μια φέτος στο metro mall που έπιανε 300+mbps και έφτασα το όριο με 5-6 speed tests. Ποτέ όμως με νορμάλ χρήση κινητού.

Για όποιον θέλει να κάνει δουλειά με αρκετά gb στο κινητό υπάρχουν πλέον λύσεις, χωρίς τον συγκεκριμένο περιορισμό, πολύ φθηνότερα ακόμα και στην ίδια εταιρία(10€ τα 40gb).

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή βοήθεια: όταν λέμε ότι τα "υπολειπόμενα ευρώ στο λογαριασμό λήγουν 23-07-2020 00:00" σημαίνει πχ απόψε το βράδυ; Σήμερα είναι 22 Ιουλίου, οπότε 00:00 θα πάει 23. Ή αύριο;;;

Και βασικά, ας γράψουν πχ 23:59 να ξέρουμε τι μας γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή βοήθεια: όταν λέμε ότι τα "υπολειπόμενα ευρώ στο λογαριασμό λήγουν 23-07-2020 00:00" σημαίνει πχ απόψε το βράδυ; Σήμερα είναι 22 Ιουλίου, οπότε 00:00 θα πάει 23. Ή αύριο;;;

Και βασικά, ας γράψουν πχ 23:59 να ξέρουμε τι μας γίνεται!

 

Στις 23/7 στις 23:59 αν θυμάμαι καλά.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει 23/7 00:00, εννοεί 1 λεπτό μετά την 22/7 23:59.

Στην πραγματικότητα, αν ανανεώσεις 8-10 ώρες αργότερα, ενώ τα λεφτά φαίνεται ότι χάθηκαν, επαναφερονται.

 

Αν δεν λέει ώρα, τότε εννοεί την 23:59 της ημερομηνίας αυτής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή βοήθεια: όταν λέμε ότι τα "υπολειπόμενα ευρώ στο λογαριασμό λήγουν 23-07-2020 00:00" σημαίνει πχ απόψε το βράδυ; Σήμερα είναι 22 Ιουλίου, οπότε 00:00 θα πάει 23. Ή αύριο;;;

Και βασικά, ας γράψουν πχ 23:59 να ξέρουμε τι μας γίνεται!

 

Βαλε μια μερα πριν να εισαι σιγουρος, για μερα δεν χαθηκε ο κοσμος και δεν αξιζει να χασεις το υπολοιπο σου για μια μερα.

Αρκετο αγχος εχουμε δεν χρειαζεται να προσθετουμε κι αλλο χωρις λογο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει 23/7 00:00, εννοεί 1 λεπτό μετά την 22/7 23:59.

Στην πραγματικότητα, αν ανανεώσεις 8-10 ώρες αργότερα, ενώ τα λεφτά φαίνεται ότι χάθηκαν, επαναφερονται.

 

Αν δεν λέει ώρα, τότε εννοεί την 23:59 της ημερομηνίας αυτής.

 

Στην εφαρμογή λέει "λήγει 23/07/2020".

Στο sms που μου ήρθε σήμερα: "τα υπολειπόμενα ευρώ στο λογαριασμό σας λήγουν 23-07-2020 00:00"

 

:blink:

 

Σήμερα θα βάλω, απλά αν έχεις 2 κάρτες + 2 των γονιών, ε, καλό είναι να ξέρεις τι σου γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αλλάξει τη διάρκεια όλων των πακέτων ομιλίας του CU σε 15 ημέρες;;;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μάλλον σε μπερδεύει το bonus 3gb που δίνει δώρο και είναι για 15 μέρες.

 

μπαινω απο 2 cu κινητα στο App και ολα τα πακετα με ομιλια ειναι για 15 μερες!

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

30 ημέρες το πακέτο και 15 ημέρες το online bonus των 3gb.

 

Αυτό που βλέπω τώρα ως έξτρα είναι ότι έβγαλαν ένα νέο πακέτο που το λένε daily voice και με 1,5€ δίνει 200' προς όλους για 24 ώρες...

Link to comment
Share on other sites

εχετε δικιο παιδια.. με μπερδεψε το bonus 3gb ετσι οπως το εγραψαν..

σας ευχαριστω

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Μα ήδη έχουν και 15ημερα πακέτα και εβδομαδιαία και πλέον και ημερήσια πακέτα ομιλίας. Εκει είναι το "μέλλον" της καρτοκινητής πια. Τα μηνιαία πακέτα σε κανένα χρόνο απο τώρα, δεν αποκλείω να είναι το ελάχιστο 12€ αλλά παράλληλα θα υπάρχουν και τα μικρά-"φθηνά" πακέτα για καθαρά περιστασιακή χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Μα ήδη έχουν και 15ημερα πακέτα και εβδομαδιαία και πλέον και ημερήσια πακέτα ομιλίας. Εκει είναι το "μέλλον" της καρτοκινητής πια. Τα μηνιαία πακέτα σε κανένα χρόνο απο τώρα, δεν αποκλείω να είναι το ελάχιστο 12€ αλλά παράλληλα θα υπάρχουν και τα μικρά-"φθηνά" πακέτα για καθαρά περιστασιακή χρήση.

 

Δεν υπάρχει κανένα πλάνο για μείωση της διάρκειας των μηνιαίων πακέτων. Τα μικρότερα ναι, ίσως καθιερωθούν περισσότερο, για να βολέψουν και περιστασιακούς συνδρομητές.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μα και εγώ δεν έγραψα ότι υπάρχει πλάνο κατάργησης των μηνιαίων πακέτων αλλά ότι θα αυξηθούν οι τιμές τους περαιτέρω εν καιρώ..

Απο εκει και πέρα... Δε ξέρω πραγματικά τι σ....α στην κυριολεξία έχουν κάνει εκεί στην vodafone με τα συστήματά τους...

Ειχα γράψει για εμένα παλιότερα ότι ανοίγοντας το κινητό μου και μπαίνοντας στο cu app με δεδομένα cu, αντι για τον δικό μου αριθμό εμφανιζόταν ένα άλλο νούμερο που ήταν φοιτήτικο μάλλον από ότι είχα καταλάβει απο τα πακέτα που είχε. Με επανεκκίνηση επανήλθε το δικό μου νούμερο κανονικά

Ε χθες το βράδυ λοιπόν ήταν η σειρά του δικού μου αριθμού να εμφανιστεί σε άλλον.. Κατά τις 0030 χτυπάει το τηλ μου απο άγνωστο vodafone αριθμό και μου λέει ένα παλικάρι ότι μπήκε στο my vodafone app στο κινητό της μάνας του και αντι του αριθμού της, εμφανιζόταν ο δικός μου με τα δικά μου πακέτα κτλ!!!

ΕΛΕΟΣ ΚΑΠΟΥ ΡΕ VODAFONE... EΛΕΟΣ ΜΕ ΤΑ Κ...ΟΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΣΟΥ :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Μα και εγώ δεν έγραψα ότι υπάρχει πλάνο κατάργησης των μηνιαίων πακέτων αλλά ότι θα αυξηθούν οι τιμές τους περαιτέρω εν καιρώ..

Απο εκει και πέρα... Δε ξέρω πραγματικά τι σ....α στην κυριολεξία έχουν κάνει εκεί στην vodafone με τα συστήματά τους...

Ειχα γράψει για εμένα παλιότερα ότι ανοίγοντας το κινητό μου και μπαίνοντας στο cu app με δεδομένα cu, αντι για τον δικό μου αριθμό εμφανιζόταν ένα άλλο νούμερο που ήταν φοιτήτικο μάλλον από ότι είχα καταλάβει απο τα πακέτα που είχε. Με επανεκκίνηση επανήλθε το δικό μου νούμερο κανονικά

Ε χθες το βράδυ λοιπόν ήταν η σειρά του δικού μου αριθμού να εμφανιστεί σε άλλον.. Κατά τις 0030 χτυπάει το τηλ μου απο άγνωστο vodafone αριθμό και μου λέει ένα παλικάρι ότι μπήκε στο my vodafone app στο κινητό της μάνας του και αντι του αριθμού της, εμφανιζόταν ο δικός μου με τα δικά μου πακέτα κτλ!!!

ΕΛΕΟΣ ΚΑΠΟΥ ΡΕ VODAFONE... EΛΕΟΣ ΜΕ ΤΑ Κ...ΟΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΣΟΥ :mad::mad::mad:

Δεν μπορεί σε οποιοδήποτε να εμφανίζεται το νούμερο ενός άλλου άνθρωπου...

 

Βαρβάτο κενό ασφαλείας λέω εγώ...

 

Κακος δεν έχετε πάρει τηλέφωνο να κράξετε πρέπει να το διορθώσει άμεσα η Vodafone αυτό

 

 

Εάν για κάποιο λόγο ζητούσε ταυτότητα πραγματικο όνομα η αφμ για εγγραφή θα έβλεπε ο άλλος τα πραγματικά στοιχεία... Όπως και να έχει πάρτε τηλέφωνο από ότι κατάλαβα αυτό υπάρχει καιρό και δεν έχει διορθωθεί... Τραγικό...μόνο για πλάκα μην το έχετε αυτο

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...