Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ! SMS υπενθύμισης για τις παραπάνω ενέργειες γνωρίζεις αν έρχεται;

Π.χ. μου ήρθε πως σήμερα λήγουν τα λεπτά ομιλίας και data που έχει μέσα.

 

EDIT: Επίσης μπαίνει και φραγή στα εισερχόμενα SMS;

 

Πράγματι προηγούνται προειδοποιητικά γραπτά μηνύματα, πριν από οποιαδήποτε ενέργεια της εταιρείας.

 

Η φραγή αφορά το σύνολο των παρεχόμενων υπηρεσιών. Ομιλία, γραπτά μηνύματα, καθώς και δεδομένα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι προηγούνται προειδοποιητικά γραπτά μηνύματα, πριν από οποιαδήποτε ενέργεια της εταιρείας.

 

Η φραγή αφορά το σύνολο των παρεχόμενων υπηρεσιών. Ομιλία, γραπτά μηνύματα, καθώς και δεδομένα.

 

Ευχαριστώ και πάλι. Οπότε υποθέτω πως μπορώ να κάνω μια ανανέωση πριν είναι να μπει φραγή (θα έχει έρθει SMS) και να το προλάβω.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι προηγούνται προειδοποιητικά γραπτά μηνύματα, πριν από οποιαδήποτε ενέργεια της εταιρείας.

 

Η φραγή αφορά το σύνολο των παρεχόμενων υπηρεσιών. Ομιλία, γραπτά μηνύματα, καθώς και δεδομένα.

 

Στην καρτα μου , που δεν την ανανέωσα λόγω lockdown, το μήνυμα για την φραγή εισερχομένων ήρθε δύο μέρες αφού έγινε η φραγή.

Προτείνω να βάλεις υπενθύμιση για τις ημερομηνίες που θέλεις να κάνεις κάποια ενέργεια.

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά υπολειτουργεί το σύστημα.

Αν ενεργοποιήθηκες τώρα στη Vodafone, περίμενε 1-2 μέρες.σε αυτό το διάστημα μπορείς να συνδεθείς στο my cu app με 4G δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά υπολειτουργεί το σύστημα.

Αν ενεργοποιήθηκες τώρα στη Vodafone, περίμενε 1-2 μέρες.σε αυτό το διάστημα μπορείς να συνδεθείς στο my cu app με 4G δίκτυο.

 

Δεν ξέρω εάν έκανα βλακεία . Αλλά σήμερα το πρωί επειχηρησα να κάνω εγγραφή αλλά όταν έφτασα να μου στείλει τον αριθμό επιβεβαίωσης δεν το έλαβα γιατί τελικά ανακάλυψα ότι ακόμα δεν είχε ενεργοποιηθεί . Τώρα προσπαθώ και. Ου βγάζει το μήνυμα “Παρουσιάστηκε σφάλμα συστήματος . Παρακαλώ δοκιμάστε αργότερα . Η cu chat μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα . Και ερωτώ υπάρχει περίπτωση να κόλλησε από το πρωί που δεν έλαβα τον κωδικό ;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Η απάντηση για το τι φταίει είναι αυτή:

Αν ενεργοποιήθηκες τώρα στη Vodafone, περίμενε 1-2 μέρες.σε αυτό το διάστημα μπορείς να συνδεθείς στο my cu app με 4G δίκτυο.

και αυτό γιατί θέλει κάποιες ώρες μέχρι να ενημερωθούν όλα τα συστήματα ότι ενεργοποιήθηκε ο αριθμός σου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Η απάντηση για το τι φταίει είναι αυτή:

 

και αυτό γιατί θέλει κάποιες ώρες μέχρι να ενημερωθούν όλα τα συστήματα ότι ενεργοποιήθηκε ο αριθμός σου.

 

Τελικά συνδέθηκα όπως είπες . Μέσω δικτύου Vodafone που δεν θέλει κωδικούς . Όχι όμως με 4G γιατί έχω H+ .Εχω ζητήσει με sms ενεργοποιήσει του 4G και βλέπουμε . Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Αμα βάλουμε 10 ευρώ κάρτα μέσω της εφαρμογής πόσο είναι το καθαρό ποσό που μένει?

Ευχαριστώ πολύ

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Mένουν 8,93€
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση!

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει και σε εσάς πρόβλημα το my cu; δεν μπορώ να μπω στο πρόγραμμα η στο σαιτ!

Σήμερα δεν μπορώ να μπω και 'γω!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα ανοίγει το app. Πότε θα το διορθώσουν;; Ξέρουμε κάτι; Ούτε από το άλλο app ανοίγει για σύνδεση κινητού.

 

 

Τώρα λειτουργεί.

Edited by Darkpurple
Link to comment
Share on other sites

Το my Vodafone app δεν λειτουργεί (όχι ότι και που λειτουργούσε έκανε σπουδαία πράγματα) αλλά το my cu και τα αντίστοιχα site μπαίνουν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν υπάρχει πλέον το ημερήσιο όριο 3GB στην CU.

Χτες ενώ το ξεπέρασα και έλαβα το sms, τα δεδομένα συνέχιζαν κανονικά χωρίς να "πέσουν" στα 8KB/s.

 

Ίσως έχει να κάνει και με την διαφορετική διατύπωση του sms που εδώ και μια βδομάδα το "Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΘΑ ΜΕΙΩΘΕΙ" έχει αλλάξει και έχει γίνει "Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΘΑ ΑΝΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΕΙ".

Δηλαδή το όριο να συνεχίζει να υφίσταται απλά δεν είναι τόσο "επιθετικοί" στον κόφτη της ταχύτητας. Θα το δω και σήμερα.

Welcome to 2020...:p

Link to comment
Share on other sites

Στους όρους χρήσης που εκδόθηκαν στις 25 Ιουνίου, συνεχίζει να αναφέρει τον περιορισμό των 3GB/ημέρα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είπε ο φίλος, υπάρχει ο περιορισμός αλλά δεν είναι απαραίτητο ότι θα μειωθεί η ταχύτητα.

Ίσως να μπαίνει κόφτης ανάλογα με την κεραία και τον φόρτο.

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ εκανα την δοκιμη με τον περιορισμο μου ηρθε το μυνημα και στα 3gb σταματησε το ιντερνετ, αρα σε εμενα ισχυει ο περιορισμος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Για να γίνω συνδρομητής στο CU και να λάβω καινούριο αριθμό πρέπει να πάω σε κατάστημα Vodafone ή μπορώ κι από αλλού;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από f2g δωρεάν ήρθα. 12€ μου ζητησε το κατάστημα ως 1η ανανέωση και τα οποία εμειναν στην κάρτα μου

 

Καλησπέρα παιδιά. Για να γίνω συνδρομητής στο CU και να λάβω καινούριο αριθμό πρέπει να πάω σε κατάστημα Vodafone ή μπορώ κι από αλλού;

Δες μήπως γίνεται απο εδώ https://www.vodafone.gr/eshop/kartokinito/c-100158/ στείλε και στο chat τους. πάντως με κλήση δωρεάν στο 1266 μπορεις να το γυρισεις σε cu απο τα άλλα πακέτα καρτοκινητής της vodafone

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι!!!!!!
Πράγματι το μήνυμα έχει αλλάξει και τώρα λέει "Vodafone:EXETE ΦTAΣEI ΣTO OPIO THΣ HMEPHΣIAΣ XPHΣHΣ ΓIA INTEPNET ΣTO KINHTO ΣAΣ. H TAXYTHTA ΣAΣ ΘA ANAΠPOΣAPMOΣTEI & ΘA EΠANEΛΘEI ΣE ΦYΣIOΛOΓIKA EΠIΠEΔA METAΞY 4:00 Π.M KAI 7:00 Π.M."

Ενώ πριν έλεγε θα μειωθεί και θα επανέλθει 4.00πμ. και η ταχύτητα τουλάχιστον σε εμένα στα 8kb/sec και δε κουνιέται τίποτα.... Άρα ή bug ή δοκιμές για τον φίλο που είπε ότι άλλαξε η πολιτική τους. Ελπίζουμε σε δοκιμές

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι bug αφού άλλαξε το μήνυμα, σημαίνει ότι όντως θα αλλάξουν κάτι στον κόφτη.

Προσωπικά πιστεύω αυτό που είπα πιο πάνω, ανάλογα την περιοχή θα μπαίνει ο κόφτης ή όχι (γιατί νομίζουν ότι με τον κόφτη διορθώνεται και το θέμα της υπερφόρτωσης)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...