Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακαλώ συνεχίστε την συζήτηση για τα συμβόλαια στο κατάλληλο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Σε μορφή 12ψηφιου

 

Από το messenger της Vodafone μου είπαν ότι "η ανανέωση θα περαστεί αυτόματα με την ενεργοποίηση της γραμμής". Μου λένε μπαρούφες;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω σου δίνουν την κάρτα σιμ και την κάρτα ανανέωσης χρόνου. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Προχθές ανανέωσα δύο cu νούμερα μέσω εφαρμογής. Το ένα μου έδωσε τα 16GB το άλλο όχι. Ρωτάω στο Viber Vodafone CU δεν απαντάνε. Σήμερα ήρθε στο ένα νούμερο (που δεν πήρε μπόνους) ένα μήνυμα πως έχω 2 μέρες να το πάρω . Έχω ψάξει στην εφαρμογή και δεν βρίσκω τον τρόπο. Έχει κανείς ιδέα ;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα 10GB προστίθενται στα ήδη υπάρχοντα από το CU Shake ή πάνε ξεχωριστά όπως συνέβαινε με τις υπόλοιπες πρόσφορες του CU Shake? Γνωρίζει κανείς?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα 10GB προστίθενται στα ήδη υπάρχοντα από το CU Shake ή πάνε ξεχωριστά όπως συνέβαινε με τις υπόλοιπες πρόσφορες του CU Shake? Γνωρίζει κανείς?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Προστίθενται. Δεν ξέρω όμως αν τελικά θα μεταφερθούν. Ελπίζω να μην μας την κάνει η Vodafone σε αυτό, γιατί σκοπεύω να μαζέψω μερικά για το καλοκαίρι
Link to comment
Share on other sites

Προχθές ανανέωσα δύο cu νούμερα μέσω εφαρμογής. Το ένα μου έδωσε τα 16GB το άλλο όχι. Ρωτάω στο Viber Vodafone CU δεν απαντάνε. Σήμερα ήρθε στο ένα νούμερο (που δεν πήρε μπόνους) ένα μήνυμα πως έχω 2 μέρες να το πάρω . Έχω ψάξει στην εφαρμογή και δεν βρίσκω τον τρόπο. Έχει κανείς ιδέα ;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπολειτουργουν ολα τα καναλια επικοινωνιας γενικα. Εγω εκανα παραγγελια νεου αριθμου εδω και 3 μερες και ακομη δεν εχει πεσει πεσει τηλεφωνημα επιβεβαιωσης. Με βλεπω να πηγαινω σε καταστημα πουρνο-πουρνο αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έβαλαν χρόνο αλλά και πάλι όπως τον περασμένο μήνα στο cu shake δεν δίνει τα 10 Gb όποτε άλλου το δίνουν κι άλλου όχι δυστυχώς μέσα από την εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έβαλαν χρόνο αλλά και πάλι όπως τον περασμένο μήνα στο cu shake δεν δίνει τα 10 Gb όποτε άλλου το δίνουν κι άλλου όχι δυστυχώς μέσα από την εφαρμογή

 

Όταν λες "μου έβαλαν χρόνο" εννοείς από κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Το bonus των 10GB το δίνει στο CU μόνο για ονλαιν ανανεώσεις.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει πίσω.

Έβαλα λεφτά σε ένα νούμερο cu και δεν είχε πρόγραμμα κάτω από 10 ευρώ για λεπτά ομιλίας και sms.

Τα κατάργησαν?

Το μόνο οικονομικό που βρήκα ήταν με 7 ευρώ 200 λεπτά προς όλους στο international.

Με αυτό θα μπορώ να μιλήσω στην Ελλάδα με ελληνικά νούμερα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

Είχα μια υποψία ότι μου λείπανε χρήματα από το λογαριασμό μου cu (special). Ήμουν σχεδόν σίγουρος βασικά ότι χάθηκαν περίπου στα 3€, ώσπου σήμερα βεβαιωθηκα ότι κάτι γίνεται διότι είδα ότι μου λείπανε 0.07€.

Το περίεργο είναι ότι έχω κοντά στα 10GB, 1600 λεπτά προς όλους και 1400sms. Οπότε δε μπορεί να χρεωθηκα για κάτι.

Έκανα κλήσεις, έστειλα sms, καταναλωσα δεδομένα αλλά οι χρεώσεις δε στέκουν. Δε πήρα εξωτερικό, ούτε έστειλα κανένα sms περίεργο.

Τι να κάνω; Εκδίδουν αναλυτική;

Link to comment
Share on other sites

0.074 στοιχιζει το sms στην Ε.Ε.

Κάποιο app εκανε επιβεβαιωση

Link to comment
Share on other sites

Είχα μια υποψία ότι μου λείπανε χρήματα από το λογαριασμό μου cu (special). Ήμουν σχεδόν σίγουρος βασικά ότι χάθηκαν περίπου στα 3€, ώσπου σήμερα βεβαιωθηκα ότι κάτι γίνεται διότι είδα ότι μου λείπανε 0.07€.

Το περίεργο είναι ότι έχω κοντά στα 10GB, 1600 λεπτά προς όλους και 1400sms. Οπότε δε μπορεί να χρεωθηκα για κάτι.

Έκανα κλήσεις, έστειλα sms, καταναλωσα δεδομένα αλλά οι χρεώσεις δε στέκουν. Δε πήρα εξωτερικό, ούτε έστειλα κανένα sms περίεργο.

Τι να κάνω; Εκδίδουν αναλυτική;

 

 

αν έχεις iphone, έχει κολλήσει η επιβεβαίωση του iMesseges & iCloud.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι εγώ δεν έχω κάνει κάτι από μόνος μου. Αν κάποια εφαρμογή με χρέωσε δε το ξέρω. Τελευταία ασχολήθηκα με VoIP. Έβαλα κάποια προγράμματα αλλά πουθενά δε ζητήθηκε κάτι ούτε έλαβα ποτέ μήνυμα από κάποια υπηρεσία. Android έχω.

Πρέπει να μάθω τι έγινε όμως διότι δεν ήταν μόνο μια φορά και μπορεί να ξαναγίνει. Τόσα χρόνια, πρώτη φορά μου λείπουν χρήματα χωρίς λόγο.

Ανάλυση κλήσεων μπορώ να ζητήσω; Παλιά νομίζω τη χρεωνανε 2,5€. Θα μιλήσω με τη Vodafone. Ας χρεωθώ, δε γίνεται να χάνονται χρήματα χωρίς λογο

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από κατάστημα Βοδαφον βάζεις χρόνο αλλά δεν σου δίνουν τα 10 gb όποτε δεν θα ξαναπατήσω και θα κάνω ανανέωση από το περίπτερο μόνο κρίμα
Link to comment
Share on other sites

Ούτε από περίπτερο θα τα έπαιρνες ομως και θα είχες και 0.50€ εξτρα χρέωση περιπτέρου. Το bonus ισχύει μόνο για online ανανεώσεις

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι εγώ δεν έχω κάνει κάτι από μόνος μου. Αν κάποια εφαρμογή με χρέωσε δε το ξέρω. Τελευταία ασχολήθηκα με VoIP. Έβαλα κάποια προγράμματα αλλά πουθενά δε ζητήθηκε κάτι ούτε έλαβα ποτέ μήνυμα από κάποια υπηρεσία. Android έχω.

Πρέπει να μάθω τι έγινε όμως διότι δεν ήταν μόνο μια φορά και μπορεί να ξαναγίνει. Τόσα χρόνια, πρώτη φορά μου λείπουν χρήματα χωρίς λόγο.

Ανάλυση κλήσεων μπορώ να ζητήσω; Παλιά νομίζω τη χρεωνανε 2,5€. Θα μιλήσω με τη Vodafone. Ας χρεωθώ, δε γίνεται να χάνονται χρήματα χωρίς λογο

Βεαβαίως και μπορείς να ζητήσεις .

Μήπως κάποια εφαρμογή Voip επιεβαίωσε το νούμερο σου ;

Link to comment
Share on other sites

Βεαβαίως και μπορείς να ζητήσεις .

Μήπως κάποια εφαρμογή Voip επιεβαίωσε το νούμερο σου ;

 

ήταν ήδη επιβεβαιωμένο το νούμερο μου.

το μόνο που έκανα ήταν να φτιάξω ένα 2 sip accounts αντί να χρησιμοποιήσω το mobileVoip και να δοκιμάσω το GS

 

Θα μιλήσω με vodafone και θα ενημερώσω.

Δε βρήκα πόσο χρεώνουν την αναλυτική

Link to comment
Share on other sites

Είχα ζητήσει εγώ αναλυτική για το CU μου τον Σεπτέμβριο του 2019 από το 13830 και μου την έστειλαν μετά από 1 εβδομάδα χωρίς καμία χρέωση. Δεν ξέρω όμως αν έχει αλλάξει αυτό από τότε. Κάλεσε να το ζητήσεις και να ρωτήσεις αν έχει κάποια χρέωση ή όχι.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

έχει παραγίνει το κακό με τις υποτιθέμενες "προσφορές" της Vodafone.

Σου στέλνουν πχ το παρακάτω sms για 10GB απ' την online ανανέωση που έκανες λίγες μέρες πριν και λες τι καλά...!

μετά διαπιστώνεις ότι σου έχει φάει τα MB απ' το πακέτο και απ' αυτά που μάζεψες τόσους μήνες.

Και όταν διαμαρτύρεσαι στο 13830 σου λένε ότι τα 10GB μετράνε απ' την λήψη του sms (κι ας μην αναφέρεται αυτό στο sms ούτε στο app ενώ πχ για την προσφορά του Ιανουαρίου υπήρχαν οι όροι στα πακέτα) και όχι απ' την online ανανέωση για την οποία και παίρνεις την προσφορά! Και έτσι λήγει λίγο αργότερα...

Στην καρτοκινητή τουλάχιστον (δεν ξέρω για CU) αυτή είναι η μόνιμη πρακτική στις "προσφορές" τους

 

[ATTACH]67342[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Πότε είχες κάνει την ανανέωση;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

έχει παραγίνει το κακό με τις υποτιθέμενες "προσφορές" της Vodafone.

Σου στέλνουν πχ το παρακάτω sms για 10GB απ' την online ανανέωση που έκανες λίγες μέρες πριν και λες τι καλά...!

μετά διαπιστώνεις ότι σου έχει φάει τα MB απ' το πακέτο και απ' αυτά που μάζεψες τόσους μήνες.

Και όταν διαμαρτύρεσαι στο 13830 σου λένε ότι τα 10GB μετράνε απ' την λήψη του sms (κι ας μην αναφέρεται αυτό στο sms ούτε στο app ενώ πχ για την προσφορά του Ιανουαρίου υπήρχαν οι όροι στα πακέτα) και όχι απ' την online ανανέωση για την οποία και παίρνεις την προσφορά! Και έτσι λήγει λίγο αργότερα...

Στην καρτοκινητή τουλάχιστον (δεν ξέρω για CU) αυτή είναι η μόνιμη πρακτική στις "προσφορές" τους

 

[ATTACH]67342[/ATTACH]

 

 

αυτη ειναι η τακτικη τους και αυτο ακριβως μου εκανα και μενα. 2 ημερες μετα το πακετο που εβαλα για να μη χασω τα mb που ειχα μαζεψει, μου εστειλαν το ιδιο μηνυμα. αλλα επειδη την ειχα ξαναπατησει , δε χαλαω καθολου mb ,το εχω μονιμα σε 2g ισα να ερχονται τα email - viber. τα mb της προσφορας , ας τα βαλουν , ξερουν αυτοι που...

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...