Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή δύναμη φίλοι μου, δεν είδα καμία προσφορά στο cu και ανησυχώ καθώς σκάμε κάθε μήνα 10 ευρώ αφού όλοι τα αύξησαν εν μέσω κρίσης και δεν έτρεξε καμία προσφορά, έχετε κανένα νεώτερο τελευταία ή θα περιμένουμε να δώσουν πριν το Πάσχα;
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη προσφορά είναι ότι σε ανανέωση ηλεκτρονικά παίρνεις CU shake 10GB αντί για 1,2GB.
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη προσφορά είναι ότι σε ανανέωση ηλεκτρονικά παίρνεις CU shake 10GB αντί για 1,2GB.
Καλημέρα. Προχθές έβαλα 10 ευρώ κάρτα αλλά δεν μου έδωσε 10gb....

 

Oneplus 7 Pro Beast Mode On

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σε αλλες εταιριες εχει γινει (με λίγη μανουρα). Στειλε άμεσα μήνυμα στο messenger της CU με το προβλημα, τι ζητας (την ακύρωση του πακέτου) και τον αριθμό σου.

 

Ευχαριστώ!

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Προχθές έβαλα 10 ευρώ κάρτα αλλά δεν μου έδωσε 10gb....

 

Oneplus 7 Pro Beast Mode On

 

Προχτές το απόγευμα ξεκίνησε η προσφορά. Και εγώ έβαλα το πρωί πριν ανακοινωθεί και πήρα 1,2GB

μόνο.

Επίσης είναι μόνο για ανανέωση online.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτά λογικά θα μεταφέρονται με νέα ανανέωση πριν λήξει το προηγούμενο shake; Αν είναι έτσι να κάνω 2-3 ανανεώσεις μέσα στον μήνα, γιατί ούτως ή άλλως θα χρειαστούν περισσότερα ευρώ μέσα στο έτος, για να στοκάρω gb;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτά λογικά θα μεταφέρονται με νέα ανανέωση πριν λήξει το προηγούμενο shake; Αν είναι έτσι να κάνω 2-3 ανανεώσεις μέσα στον μήνα, γιατί ούτως ή άλλως θα χρειαστούν περισσότερα ευρώ μέσα στο έτος, για να στοκάρω gb;

 

Μετά όμως τα χρήματα που θα έχεις μέσα θα λήγουν στο 2μηνο οπότε θα προλάβεις να τα καταναλώσεις για να βάλεις πάλι κάρτα να γίνουν rollover τα gb?

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 29/4 είναι η προσφορά . Καλύτερα να στοκάρεις τελευταία ημέρα.

ίσως να πάρει και παράταση.

Link to comment
Share on other sites

Μετά όμως τα χρήματα που θα έχεις μέσα θα λήγουν στο 2μηνο οπότε θα προλάβεις να τα καταναλώσεις για να βάλεις πάλι κάρτα να γίνουν rollover τα gb?
Βάζω κάθε 30 μέρες 10 ευρώ ούτως ή άλλως. Απλά τώρα που αυξήθηκε η τιμή του πακέτου που έβαζα, θα χρειαστεί μέσα στο έτος να βάλω άλλα 20 ευρώ περίπου. Για αυτό πιστεύω ότι είναι καλύτερα να τα βάλω τώρα, που δίνουν την προσφορά στο shake. Ελπίζω μόνο να μην καταργηθούν σύντομα τα shake και τα χάσω όλα
Link to comment
Share on other sites

απο χτες προσπαθω να κανω ανανεωση μεσω καρτας απο την εφαρμογη και δεν με αφηνει εχει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα;;
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα είχε δώσει πρόσφατα 1,2 γίγκα μόνο, οπότε αλλού δίνει κι αλλού όχι εκτός αν θέλουν σώνει και καλά να κάνουμε ανανέωση κάθε τόσο λίγο και λιγάκι και να βάζουμε 12 ευρώ. Με άλλα λόγια πάμε σε ακριβή καρτοκινητή που φτάνει να γίνει συμβόλαιο...
Link to comment
Share on other sites

απο χτες προσπαθω να κανω ανανεωση μεσω καρτας απο την εφαρμογη και δεν με αφηνει εχει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα;;

 

Εγώ έκανα σήμερα μέσω χρωστικής κάρτας κανονικά. Εκτός αν εννοείς κάρτα ανανέωσης χρόνου.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα σήμερα μέσω χρωστικής κάρτας κανονικά. Εκτός αν εννοείς κάρτα ανανέωσης χρόνου.

 

οχι χρεωστικη καρτα θελω να κανω αλλα μου βγαζει συνεχεια το μηνυμα οτι παρουσιαστηκε προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα είχε δώσει πρόσφατα 1,2 γίγκα μόνο, οπότε αλλού δίνει κι αλλού όχι εκτός αν θέλουν σώνει και καλά να κάνουμε ανανέωση κάθε τόσο λίγο και λιγάκι και να βάζουμε 12 ευρώ. Με άλλα λόγια πάμε σε ακριβή καρτοκινητή που φτάνει να γίνει συμβόλαιο...

Oτι τις προσωπικές προσφορές τις δίνει όπου θέλει, ειναι γεγονός έτσι και αλλιώς. Αλλά για το τωρινό το cu shake οι άτυχοι είναι αυτοί που ανανέωσαν 1-2 ημέρες πριν το αλλάξει οπότε τώρα αν δε θέλει κάποιος να ξαναβάλει κάρτα άμεσα, το κάνει μέχρι 29/4 που θα ισχύει η προσφορά του cu shake

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτά λογικά θα μεταφέρονται με νέα ανανέωση πριν λήξει το προηγούμενο shake; Αν είναι έτσι να κάνω 2-3 ανανεώσεις μέσα στον μήνα, γιατί ούτως ή άλλως θα χρειαστούν περισσότερα ευρώ μέσα στο έτος, για να στοκάρω gb;

 

Είναι βέβαιο οι αυξημένες παροχές του Shake αποδίδονται και σε επόμενες ανανεώσεις; Επίσης, είναι σίγουρο ότι μεταφέρονται;

Link to comment
Share on other sites

Είναι βέβαιο οι αυξημένες παροχές του Shake αποδίδονται και σε επόμενες ανανεώσεις; Επίσης, είναι σίγουρο ότι μεταφέρονται;
Δεν γράφει στους όρους ότι έχει κάποιο όριο ανανεώσεων. Για το αν μεταφέρονται ρωτάω κι εγώ. Θέλω να πιστεύω πως ναι. Θα δείξει
Link to comment
Share on other sites

τα 2 τελευταια πακετα vodafone you που εχω βαλει , ενα φεβρουαριο και ενα μαρτιο μου τα διπλασιασε χωρις να μου εχει ερθει καποια ειδοποιηση για τετοια προσφορα. εχει συμβει και σε αλλον? 2 μηνες κολλητα να τα διπλασιασει μου κανει εντυπωση

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

τα 2 τελευταια πακετα vodafone you που εχω βαλει , ενα φεβρουαριο και ενα μαρτιο μου τα διπλασιασε χωρις να μου εχει ερθει καποια ειδοποιηση για τετοια προσφορα. εχει συμβει και σε αλλον? 2 μηνες κολλητα να τα διπλασιασει μου κανει εντυπωση

 

 

Ναι σε όλους τους vodafone you

Και 10 γίγα δώρο + 500 απο ονλαιν + 300 shake it

Πήρα και 1.6 γιγα 1200’ προς ολους φουλ sms και Chatpass

7e1b80f46ee54648d0c3c82c07569640.jpg

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Προχτές το απόγευμα ξεκίνησε η προσφορά. Και εγώ έβαλα το πρωί πριν ανακοινωθεί και πήρα 1,2GB

μόνο.

Επίσης είναι μόνο για ανανέωση online.

 

Και στης γυναίκας μου το CU είχα κάνει ανανέωση το πρωί και μετά από λίγες ώρες έσκασε η προσφορά. Τους έκανα παράπονο στο FB και σήμερα της έβαλαν τα 10GB. Άλλωστε είχα βάλει κάρτα 15€ και είναι αριθμός που τον χρησιμοποιεί και κάνουμε ανανέωση κάθε μήνα.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Και στης γυναίκας μου το CU είχα κάνει ανανέωση το πρωί και μετά από λίγες ώρες έσκασε η προσφορά. Τους έκανα παράπονο στο FB και σήμερα της έβαλαν τα 10GB. Άλλωστε είχα βάλει κάρτα 15€ και είναι αριθμός που τον χρησιμοποιεί και κάνουμε ανανέωση κάθε μήνα.

Καθυστερησες την ενεργοποιηση του πακέτου εως την αποδοση των 10GB ή την πάτησες κ συ;

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Έληγε το πακέτο της στις 31/3 και έκανα ανανέωση το πρωί για να βάλει καινούργιο μην χάσει τα λεπτά ομιλίας και τα μηνύματα που είχε και φυσικά ενεργοποίησε και το shake για τα ΜΒ. Και μετά από λίγες ώρες βλέπω στο FB για την προσφορά του shake οπότε τους έκανα παράπονα. Όταν η πράσινη και η μπλε έδωσαν δώρο τα 15GB το είχαν ανακοινώσει 1-2 μέρες νωρίτερα. Αυτοί το ανέβασαν το μεσημέρι χωρίς καμία προειδοποίηση. Γιατί να μην το κυνηγήσω να πάρω τα έξτρα GB αφού δικό τους σφάλμα ήταν που δεν ενημέρωσαν εγκαίρως;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως δεν ήταν δικό τους σφάλμα αλλά μπράβο τους που σου έδωσαν την προσφορά.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω σε όσους και όσες ΔΕΝ είχαν ασχοληθεί ποτέ με τις εφαρμογές της Vodafone Ελλάδος, κατεβάζοντας είτε το My Vodafone ή το My CU app αντίστοιχα, θα λάβουν 10GB.

 

Επίσης με την πραγματοποίηση ανανέωσης χρόνου ομιλίας, θα λάβουν 10GB από το CU Shake για 30 ημέρες ή 16GB για μια εβδομάδα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Το Wifi Calling αφαιρεί λεπτά από αυτά που έχεις; Είναι δλδ μόνο για καλύτερο σήμα/κάλυψη, έτσι;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...