Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μίλα με τη Vodafone μέσω Live Chat και ζήτα φραγή των δεδομένων στη γραμμή σου. Γίνεται άμεσα. Με τον ίδιο τρόπο τα ενεργοποιείς ξανά.

 

Μόλις το έκανα ευχαριστώ...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Πολύ θετικό το ότι μείωσε το κόστος σε κρυστάλλους των πακέτων μέσω του CU Big bang. Με 500 κρυστάλλους δωρεάν 1gb για 6 ώρες που συνήθως είναι 9. Και όποτε θέλουμε εμείς. Όχι κάθε Πάσχα και Χριστούγεννα

 

το ειδα και εγω οτι μειωσε τους κρυσταλλους πολυ θετικο απο την αλλη εφοσον εχει ανανεωση τουλαχιστον 20 ευρω τις τελευταιες 90 ημερες και οταν τυχαινει μερικα απο τα παιχνιδια να δινουνε μονο 1 κρυσταλλο , μαλλον δεν την επαιρνε για αυτο και μειωσε τους κρυσταλλους πριν την καταργηση και αλλαγη των πακετων που ανακοινωσε που θα κανει απο τον Φεβρουαριο! .

Απο την αλλη προσπαθουσα μεσω του cu app να δω τους νεους κρυσταλλους και δεν υπαρχει εδω https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/big-bang/ παρα μονο στην εφαρμογη του κινητου.

Επισης παλια στο iphone 5 μπορουσα να παιξω και με αλλους λογαριασμους απο το ιδιο κινητο κανωντας log out εκανα ξανα συνδεση! :-)

Αυτο δεν υπαρχει σε android :-( μακαρι να το φτιαξουνε και σε android ! Γιατι μονο σε iphone ; . να υπαρχει το κουμπι log out ?. :mad:

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Οι πλανητες δινουν 1-5-10 κρυσταλλους. Η βοντα μείωσε στο μισό τους κρυσταλλους που χρειαζονται για αγορα πακετου. Εαν ομως συνεχεια δινει πλανητες του 1 κρυσταλλου, τοτε ζηταει 1/2 ενω δινει 1/10, αρα χαμένος ο παίκτης. Εαν συνεχίσει να δινει πλανητες 5 και 10 κρυσταλλων, ολα καλά. Απλα επειδη δεν εχω συνηθισει τη βοντα να δινει κατι υπερ του πελατη, γι'αυτό και η καχυποψία μου.
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν αυτό είναι υπέρ του πελάτη γιατί βλέπω ότι δεν έχει μειώσει και τους πόντους που δίνει ανά εβδομάδα.. μας καλοπιάνει λόγω των αυξήσεων της ερχόμενης Δευτέρας;.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο η μειωση των ποντων στο bing bang ξαναπηγαν στην αρχικη τους τιμη. Εκει περα καποιος παιζει με τους συνδρομητες της CU
Link to comment
Share on other sites

Η πολιτική της εταιρίας που ακολουθεί δείχνει καθαρά ότι θέλει να διώξει τους πελάτες της. Δεν εξηγείται αλλιώς το αρνητικό κλήμα που δημιουργεί και θα δημιουργήσει αν μπουν και οι αυξήσεις
Link to comment
Share on other sites

Σχετικό είναι αυτό.. Προσωπικά δεν βλέπω για την ώρα τουλάχιστον, να κάνει κάτι χειρότερο απο την ανταγωνίστρια-συναγωνίστρια λόγω victus μπλε..

 

Nαι προφανώς και ήταν fail που μας έκανε να χαρούμε τσάμπα οτι το 15λεπτο εβδομαδιαίο τακα-τουκα στην οθόνη του κινητού μας :lol: ξαφνικά άξιζε το διπλάσιο...

Το επόμενο fail θα έρθει απο την ερχόμενη εβδομάδα όταν πλέον θα ξέρουμε αν μεταφέρονται ή οχι λεπτά και mb απο τα καταργούμενα πακέτα. Αν οχι για εμενα προσωπικά θα έχει διαπράξει την ίδια π...α που έκανε και η wind με την κατάργηση των 8.5€ πακέτων rollover

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν βλέπω προς το παρών κάποια ειδική προσφορά μόνο για μένα και από την επόμενη εβδομάδα τελειώνουν και τα απεριόριστα. Μάλλον καλοέμαθαν που τους έβαλα 2 10ευρες κάρτες 2 μήνες τώρα. Γίνεται δεν γίνεται rollover στα καινούργια πακέτα της Vodafone όπως και να το κάνεις είναι απαράδεκτα. 10ευρα πακέτα? Από ποτε ήρθε η ανάπτυξη και δεν την είδα βρε παιδιά? Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ναι, όντως...Οι αλλεπάλληλες προσφορές των 3€, που ανανέωναν και τα προηγούμενα πακέτα, τον Γενάρη του 2020 πήγαν περίπατο και αναρωτιέμαι αν είναι θέμα τυχαίο ή θέμα επιλογής, βλ. μάρκετινγκ... Σίγουρα θα φανεί από Φλεβάρη και πέρα...
Link to comment
Share on other sites

Σε νούμερο που θα μπει φραγή 8/2 ήρθε προσφορά "βάλε κάρτα μέχρι 6/2 και θα πάρεις 200 προς όλους και 500mb για 15 ημέρες.." στο κανονικο μου που έρχονταν κάθε 10 ημέρες η προσφορά με τα 3€ και την είχα τιμήσει, δεν ξαναήρθε κάτι μετά την τελευταια που έληγε 21/1.. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Σε νούμερο που θα μπει φραγή 8/2 ήρθε προσφορά "βάλε κάρτα μέχρι 6/2 και θα πάρεις 200 προς όλους και 500mb για 15 ημέρες.." στο κανονικο μου που έρχονταν κάθε 10 ημέρες η προσφορά με τα 3€ και την είχα τιμήσει, δεν ξαναήρθε κάτι μετά την τελευταια που έληγε 21/1..

 

εμενα μου ερχοτανε η καλυτερη προσφορα με τα 3 ευρω μολις εβαλα καρτα και την ενεργοποιησα τωρα μου ερχεται η προσφορα 500mb για 5 ημερες και να βαλω καρτα μεχρι 6/2 . Βλεπωντας αυτες τις προσφορες εκνευριζομαι και τις διαγραφω αλλα αποθυκευεται αυτοματα αντιγραφο του sms στην μνημη της καρτας σημ οποτε πρεπει να τη διαγραψω και απο εκει!.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι για να στείλεις ευρώ από το υπόλοιπό σου σε κάποιον άλλο αριθμό πρέπει να έχεις κάνει ανανέωση τουλάχιστον 25 ευρώ τους 2 τελευταίους μήνες;
Link to comment
Share on other sites

Eσύ που θα στείλεις πρέπει να έχεις ανανεώσεις 25€ το τελευταίο 3μηνο και ο παραλήπτης 1 ανανέωση το τελευταίο δίμηνο

https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/metafora-xronou-omilias-vodafone-sharing/

και επισης η αποστολη υπολοιπου δεν παρατείνει το χρόνο λήξης του υπάρχοντος υπολοίπου και φραγής του νούμερου που θα λάβει τα χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θετικό το ότι μείωσε το κόστος σε κρυστάλλους των πακέτων μέσω του CU Big bang. Με 500 κρυστάλλους δωρεάν 1gb για 6 ώρες που συνήθως είναι 9. Και όποτε θέλουμε εμείς. Όχι κάθε Πάσχα και Χριστούγεννα

 

Και σήμερα επανήλθαν στις αρχικές τιμές...

Ήταν φαίνεται "προσφορά" περιορισμένης διάρκειας για όποιον προλάβει, μην πέσουν έξω και χαρίζουν έτσι γενναιόδωρα τους πολύτιμους κρυστάλλους.:lol:

Γελοία πράγματα.

Και γενικότερα λέει πολλά για τον σχεδιασμό που μπορεί να έχει μια εταιρία τέτοιου μεγέθους.

Link to comment
Share on other sites

Και από ότι φαινεται έχουν γενικότερο πρόβλημα με την εφαρμογή. Αλλαξα ρομ στο κινητό και πάω απο το playstore να εγκαταστησω την εφαρμογή και δεν εγκαθίσταται.. Δοκιμασα και σε άλλο κινητό και κάνει το ίδιο.. έβαλα την παλιά 1.4.2 και ενω το playstore βγάζει ενημέρωση, δεν την παίρνει.. Ακόμη με κάρτα που έγινε μια ενημέρωση αρχές δεκέμβρη 12€, λέει "δεν έχετε πραγματοποιήσει ανανέωση τις τελευταίες 60 ημέρες" αν πας να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο και αυτό ειναι το παλιό μήνυμα που εβγαινε, γιατι πλέον οι όροι ειναι 20€ τις 90 ημέρες.. Γενικά κατάφεραν να το κάνουν χάος.. :lol:

Τους ενημέρωσα στο chat τους και ειπαν θα το κοιτάξουν..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχεις δίκιο. Μόνο σε bug του συστήματός τους ή αν ο προγραμματιστής είναι "δικός μας" άνθρωπος και μας νιώθει :lol:

Edit

Εβγαλαν σήμερα την 1.6.3 και εγκαταστάθηκε κανονικά..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Στην εφαρμογή της vodafone επανεμφανίζεται το Lucky wheel...Για όποιον διαθέτει κωδικούς cu around και θέλει να τζογάρει...Έχω την εντύπωση ότι παλιότερα οι κωδικοί κάθε Πέμπτη μέσω της cu εφαρμογής δίνονταν δωρεάν...Τώρα δεν είμαι σίγουρος...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Στην εφαρμογή της vodafone επανεμφανίζεται το Lucky wheel...Για όποιον διαθέτει κωδικούς cu around και θέλει να τζογάρει...Έχω την εντύπωση ότι παλιότερα οι κωδικοί κάθε Πέμπτη μέσω της cu εφαρμογής δίνονταν δωρεάν...Τώρα δεν είμαι σίγουρος...

 

Εμένα μου δώσε 1 συμμετοχή χωρίς να πάρω κάποιον κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

Οι πόντοι στο big bang έπεσαν και πάλι στο μισό.. Οπως φαίνεται για να γινεται και για 2η Παρασκευή το ίδιο θα ειναι ΠΣΚ προσφορά μάλλον! Μακάρι να συνεχίσει έτσι ώστε ενεργοποιώντας το εβδομαδιαίο πακέτο κάθε ΠΣΚ να χρειαζόμαστε τους μισούς πόντους.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...