Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο όρος "απεριόριστα" έχει χρησιμοποιηθεί πάμπολλες φορές στην προώθηση προϊόντων τηλεφωνίας. Όσοι είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί, από εκεί μάθαμε τη φράση "πολιτική ορθής χρήσης", γραμμένη συνήθως με ψιλά-ψιλά γραμματάκια.

 

Συνεπώς, καλώς μεν έγινε η κίνηση και η διορθωση, όμως δεν ανακαλύφθηκε και ο τροχός. Άλλωστε πρώτη η Cosmote έκανε την κίνηση, με σκοπό να απόκρουσει την "πονηριά" της Vodafone να της κλέψει ένα μέρος από την πρωτιά να δώσει άνευ όρων απεριόριστα data για 10 ημέρες, και όχι για το καλό του ανταγωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

μου λέτε κι εμένα, τι είδους προσφορά είναι αυτή που πρώτα θα μου "φάει" όλα τα MB που μάζεψα τόσο καιρό?

εγώ πχ είχα ανανεώσει 29/12, τι ακριβώς θα κέρδιζα?

εκτός κι αν βάλεις καπάκι κι άλλη ανανέωση:wacko:

[ATTACH]67326[/ATTACH]

προφανώς μιλάω για καρτοκινητό vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει . Δεν τρώει από κανένα άλλο πακέτο όταν έχεις τα απεριόριστα. Είναι λάθος η σχετική διατύπωση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το παρατήρησε κανείς αλλά βλέπω ότι μείωσαν τους κρυστάλλους που εξαργυρώνει κάποιος για την αγορά ή λήψη πακέτων στο cu big bang!Καλό νέο!Προς το παρόν βέβαια!
Link to comment
Share on other sites

Ναι τώρα βλέπω ότι με εξαίρεση το πακέτο των 100gb τα υπόλοιπα έπεσαν στο μισό και οι παροχές είναι ίδιες. Καλό νέο για όσο κρατήσει

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να δουμε μετα τις 3/2 αν θα ανέβουν οι τιμές και εκεί στο εβδομαδιαιο πακέτο με τα 4 ευρω και 10gb και στο αλλο με τα 1gb και 100 λεπτα με 2 ευρώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντυπωση μου είναι μεσα απο τους γνωστούς μου πως λίγοι ασχολούνται με το cu bing bang και τους μόνους ποντους τους περνούν από τα πακέτα που ενεργοποιούν

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει . Δεν τρώει από κανένα άλλο πακέτο όταν έχεις τα απεριόριστα. Είναι λάθος η σχετική διατύπωση.

από που προκύπτει ότι δεν ισχύει?

για καρτοκινητό μιλάω(όχι CU) όπου πάντα στις προσφορές αυτοί είναι οι όροι

Link to comment
Share on other sites

Για Cu δεν ισχύει. Για καρτοκινητό ας απαντήσουν όσοι το έχουν.
Link to comment
Share on other sites

Να δουμε μετα τις 3/2 αν θα ανέβουν οι τιμές και εκεί στο εβδομαδιαιο πακέτο με τα 4 ευρω και 10gb και στο αλλο με τα 1gb και 100 λεπτα με 2 ευρώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντυπωση μου είναι μεσα απο τους γνωστούς μου πως λίγοι ασχολούνται με το cu bing bang και τους μόνους ποντους τους περνούν από τα πακέτα που ενεργοποιούν

Θα δείξει.. Προς το παρόν πάντως ειναι ενα θετικό νέο και επίσης σήμερα που έπαιξα και τις υπόλοιπες 9 ζωες της εβδομάδας, δεν μείωσαν και τους πόντους που μαζεύεις. Κάποια στιγμή ήταν ξενέρωμα γιατί ειχαν ολες τις ζωές στους 60 κρυστάλλους ανα παρτίδα αλλά πάλι επανήλθε σε λογικά νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επειδή έχω χαθεί ποια πακετα αντικαθιστουν το cu combo 8,5 euro??

Θέλω και sms

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το cu Combo 8,5 καταργείται, και το μικρότερο πακέτο πλέον θα είναι αυτό:

Το πακέτο Talk 2 Vodafone Max που προσφέρει 300 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής, 300 λεπτά προς Vodafone και 200ΜΒ για 30 ημέρες με 10€, μετονομάζεται σε CU Combo και θα προσφέρει 300 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής, 300 λεπτά προς Vodafone, 300 SMS προς όλα τα δίκτυα και 300ΜΒ γενικής χρήσης για 30 ημέρες με 10€.
Link to comment
Share on other sites

Αντί να κάνουν πιο οικονομικά τα συμβόλαια, κάνουν πιο ακριβά τα καρτοκινητά. Άκρως αντικοινωνική πολιτική. Δεν υπάρχουν δικαιολογίες.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει κάπως να αντισταθμισουν την χασούρα από τα χιλιάδες φοιτητικά που έχουν δώσει. Μια βδομάδα λοιπόν έμεινε και μετά τέλος. Φθηνότερο μηνιαίο πακέτο ομιλίας στα 10ευρω. Όλοι θα τρέξουν στην cosmote μέχρι και αυτή (μετά το Πάσχα) να κάνει το ίδιο. Δεν φτάνει που έχουν άκρως μέτριο δίκτυο έχουν το θράσος να παρέχουν (πλέον) πανάκριβα πακέτα λες και είναι η AT&T. Στο τέλος μόνο τα φοιτητικα καρτοκινητα θα μείνουν στο δίκτυο μέχρι να ξεκινήσουν να τα κόβουν και αυτα...
Link to comment
Share on other sites

Αντί να ρίξουν τις τιμές, με αποτέλεσμα την μεγαλύτερη κατανάλωση, που σημαίνει περισσότερα κέρδη, προτιμούν να αυξήσουν τις τιμές και στο τέλος να χάσουν παρά να κερδίσουν. Δηλαδή οι υπόλοιπες χώρες της Ευρώπης που συνέχεια έχουν όλο και πιο φτηνή τηλεφωνία, χάνουν; Προφανώς κερδίζουν... Μυαλό κουκούτσι τα γκολντεν μπόιζ των ελληνικών εταιριών...
Link to comment
Share on other sites

Κανείς από εμάς δεν συμφωνεί με τις αυξήσεις αλλά είναι βέβαιο ότι θα χάσουν πελάτες λόγω φορητότητας;Ποιος βεβαιώνει ότι και στις άλλες εταιρίες δε θα γίνουν αυξήσεις;Μην είμαστε επίσης και τόσο σίγουροι ότι τα κέρδη τους μειώνονται.Αν έχαναν δε θα το έκαναν!Εν πάση περιπτώσει αν αυξήσουν πάλι την ελάχιστη ανανέωση στα 12€ κερδισμένοι βγαίνουν αφού το κόστος χρήσης εξομοιώνεται σχεδόν με ένα καρτοσυμβόλαιο!Τα οποία καρτοσυμβόλαια θα είναι το καινούργιο τους ατού!Θεωρώ μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος!
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά πάντως και κάποια συμβόλαια αυξάνονται απο 25/2 κατά περιπου 3€ μεσο ορο το πάγιο οπότε συγκρινόμενα με τα 1.5-2€ πανω της καρτοκινητής, συμπεραίνουμε την απόλυτη επιτυχία της κυβέρνησης στη συνάντηση με τις εταιρειες :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ θετικό το ότι μείωσε το κόστος σε κρυστάλλους των πακέτων μέσω του CU Big bang. Με 500 κρυστάλλους δωρεάν 1gb για 6 ώρες που συνήθως είναι 9. Και όποτε θέλουμε εμείς. Όχι κάθε Πάσχα και Χριστούγεννα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ιδανικά θα ήθελα να μπορείς να μαζεύεις 30.000 πόντους το μήνα ώστε να τους δίνω 12€ κάρτα το μήνα να μου δίνουν 100 GB και μια χαρά.. αλλά μάλλον ζητάω πολλά.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο οι γέροι θα μείνουν που δεν ξέρουν και δεν ψάχνονται για φορητότητα και τα πιτσιρίκια με το Bing bang.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.... Έχω δυκαρτο τηλ και στην μια έχω ένα cu και ένα f2go... Τα δεδομένα τα έχω στην f2go και σήμερα με χρέωσαν 2€ για χρήση δεδομένων........

Τί να κάνω ώστε να μην με ξαναχρεωσουν?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Μόνο οι γέροι θα μείνουν που δεν ξέρουν και δεν ψάχνονται για φορητότητα και τα πιτσιρίκια με το Bing bang.

 

Φορητότητα που; Περίμενε και θα διαπιστώσεις ότι θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.... Έχω δυκαρτο τηλ και στην μια έχω ένα cu και ένα f2go... Τα δεδομένα τα έχω στην f2go και σήμερα με χρέωσαν 2€ για χρήση δεδομένων........

Τί να κάνω ώστε να μην με ξαναχρεωσουν?

Αν εννοείς ότι σε χρέωσε η Vodafone στο Cu μπορεις να κάνεις τα εξής

α) Να αλλάξεις το APN σε κατι άσχετο π.χ. από internet.vodafone.gr σε internet.vodafone.gh

β) Να καταργήσεις στέλνοντας Χ στο 19019, το internet per day.

Θα χρεώνεσε 0,2 το ΜΒ με μέγιστο 6 ευρώ την ημέρα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Φορητότητα που; Περίμενε και θα διαπιστώσεις ότι θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι.

 

Εννοείται θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι. Το έργο το έχουμε ξαναδεί πολλές φορές. Σιγά μην αφήσει η πράσινη τα πακέτα 8.5€ όταν έχει το καλύτερο δίκτυο συνολικά στην Ελλάδα. Μην σου πω ότι αυτή θα πάει τα πακέτα και παραπάνω από 10€ για να δικαιολογισει και την ποιότητα στις υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites

Eνας έμεινε να ακολουθήσει μιας και η μπλε ήδη ξέφυγε και πάνω απο τα 10.. Αυτο που μένει πλέον να δούμε απο την Δευτέρα 3/2 ειναι αν θα υπάρξει τελικά κάποια συγχώνευση-μεταφορά των μαζεμένων παροχών των καταργούμενων πακέτων του cu σε κάποιο απο τα νέα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.... Έχω δυκαρτο τηλ και στην μια έχω ένα cu και ένα f2go... Τα δεδομένα τα έχω στην f2go και σήμερα με χρέωσαν 2€ για χρήση δεδομένων........

Τί να κάνω ώστε να μην με ξαναχρεωσουν?

 

Μίλα με τη Vodafone μέσω Live Chat και ζήτα φραγή των δεδομένων στη γραμμή σου. Γίνεται άμεσα. Με τον ίδιο τρόπο τα ενεργοποιείς ξανά.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...