Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, γίνεται. Στους δικούς μου που έχουν CU βάζω πάντα εγώ κάρτα από την εφαρμογή στο κινητό μου.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους...μετα απο πολλα χρονια συνδρομητης συμβολαιων και αηδιασμενος απο τις συνεχεις αυξησεις στα συμβολαια, αποφασισα να κανω την μετατροπη απο συμβολαιο (RED1) σε καρτοκινητο και οτι βγει απο εδω και περα...

Υπαρχει διαφορα σε καρτα Vodafone και στο CU? στο CU δινει περισσοτερες προσφορες σε mb? υπαρχει κανενα guide να μελετησω το ολο θεμα?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε να πάτε στην Vodafone έχετε διαβάσει τι πρόκειται να συμβεί από τον επόμενο μήνα (σε λίγες μέρες) στα cu? Καλύτερα να διαβάσετε εδώ πριν αποφασίσετε τελικός να πάτε στο καρτοκινητο της cu.

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20191227-allages-paketon-gia-syndromites-kartokinitis/

Δεν πιστεύω βέβαια ότι και οι υπόλοιποι θα κρατήσουν διαφορετικη στάση και ίσως να ακολουθήσουν και αυτοί παρόμοια πρακτική.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γίνεται. Στους δικούς μου που έχουν CU βάζω πάντα εγώ κάρτα από την εφαρμογή στο κινητό μου.

 

Sent from my Mi A3

 

Πως γίνεται αυτό φίλε μου; Εγώ αναγκάζομαι να μπαίνω μέσω teamviewer να το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην εφαρμογή του cu και πατα μενου-->good to cu και μετά κάνε για τα νούμερα που θες δημιουργία λογαριασμού. Ετσι θα μπορεις απο το κινητό σου πλέον και την δικη σου cu app να κάνεις login στα νούμερα τους
Link to comment
Share on other sites

Αυτό. Πρέπει να φτιάξεις λογαριασμό για το κάθε ένα. Υποθέτω θα πρέπει να έχεις και πρόσβαση στα νούμερα αυτά όταν το κάνεις, μήπως στέλνουν με sms κάποιον κωδικό που θα χρειαστεί.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην εφαρμογή του cu και πατα μενου-->good to cu και μετά κάνε για τα νούμερα που θες δημιουργία λογαριασμού. Ετσι θα μπορεις απο το κινητό σου πλέον και την δικη σου cu app να κάνεις login στα νούμερα τους

 

Μου έλυσες τα χέρια! Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου :D

Link to comment
Share on other sites

ειναι η ιδεα μου η απο τοτε που βγηκε η προσφορα , απεριοριστο data με 2 ευρω , εστω 3 γιγα την ημερα , το δικτυο εχει πεθανει καπως ? ειδικα τα βραδυα ειναι πολυ αργο.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Αυτό. Πρέπει να φτιάξεις λογαριασμό για το κάθε ένα. Υποθέτω θα πρέπει να έχεις και πρόσβαση στα νούμερα αυτά όταν το κάνεις, μήπως στέλνουν με sms κάποιον κωδικό που θα χρειαστεί.

 

Sent from my Mi A3

 

Ακριβώς. Θα πρέπει να έχεις τον αριθμό ενεργό σε ένα κινητό μέχρι να φτιάξεις τον λογαριασμό (χρειάζεται ταυτοποίηση με sms). Μετά θα μπορείς να μπαίνεις μέσω του λογαριασμού στην εφαρμογή η στην ιστοσελίδα και να κάνεις ανανέωση, ενεργοποίηση πακέτων κτλ να τον διαχειριζεσαι χωρίς να χρειάζεσαι κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Είπε ότι τα έχει σε ρούτερ. Λογικά μπορεί να λάβουν sms και να το διαβάσει από κάποιο web interface που έχουν. Αλλά θα πρέπει να είναι εκεί που τα έχει τοποθετήσει.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Είπε ότι τα έχει σε ρούτερ. Λογικά μπορεί να λάβουν sms και να το διαβάσει από κάποιο web interface που έχουν. Αλλά θα πρέπει να είναι εκεί που τα έχει τοποθετήσει.

 

Sent from my Mi A3

 

Ακριβώς χρειάζεται να ταυτοποιησει τον αριθμό μέσω ενός κωδικού που έρχεται με sms. Μετά δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Απλά διαχειρίζεται τον αριθμό μέσω του λογαριασμού. Δεν ξέρω όμως σε περίπτωση αλλαγής κωδικού αν χρειαστεί ξανά κάποια ταυτοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Στα καρτοκινητά είναι ένας αριθμός ανά λογαριασμό. Στην εφαρμογή δεν μπορείς να συνδέσεις πολλούς λογαριασμούς, αλλά κάνει αποθήκευση στοιχείων για να αλλάζεις γρήγορα από τον έναν στον άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Έχω 3 cu και ψάχνω τρόπο να βάζω κάρτα από ένα 4ο cu

τα πρώτα 3 που αναφέρω είναι σε router και δεν έχω εφαρμογή πάνω τους.

το 4ο είναι στο κινητό μου και έχω την εφαρμογή. θα ήθελα να μπορώ να τα ανανεώνω από την εφαρμογή. Ιδανικά να βλέπω και το υπόλοιπο τους. Γίνεται?

 

 

μπορεις να κατεβασεις την εφαρμογη my cu app και να βλεπεις πχ το υπολοιπο της 1ης σημ. , μετα να κατεβασεις την εφαρμογη my vodafone και να βλεπεις το υπολοιπο της αλλης καρτας σημ . Και στην δικια σου σημ vodafone cu, μπορεις να μπαινεις μεσω του browser στην διευθυνση pos.vodafone.gr/MCareFeed/pages/index.jsp

οσο για τα υπολοιπα cu μπορεις να κανεις σε αυτα ξεχωριστα εγραφη στο my account και μπαινεις πχ απο το browser σου και να αποθηκευσεις τα στοιχεια συνδεσης και να μην χρειαζεται να τα πληκτρολογεις συνεχως. Επισης το ιδιο μπορεις να το κανεις και στο αλλο νουμερο cu παλι με ενα αλλον browser δευτερο που μπορει να εχεις κατεβασμενο ( πχ opera) και παλι με αποθυκευση στοιχειων να μπαινεις ευκολα.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Στα καρτοκινητά είναι ένας αριθμός ανά λογαριασμό. Στην εφαρμογή δεν μπορείς να συνδέσεις πολλούς λογαριασμούς, αλλά κάνει αποθήκευση στοιχείων για να αλλάζεις γρήγορα από τον έναν στον άλλο.

 

Έστω. Μήπως γνωριζεις πως το κανω στην εφαρμογη my Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω τώρα στην εφαρμογή του cu ότι η "απεριόριστη" προσφορά μετονομάστηκε σε ΧΧΧL Data και αναφέρει ξεκάθαρα ότι πρόκειται για 3gb/ημέρα.. το σωστό όνομα της προσφοράς είναι κάτι τέτοιο και όχι το γιαλαντζι απεριόριστο

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω τώρα στην εφαρμογή του cu ότι η "απεριόριστη" προσφορά μετονομάστηκε σε ΧΧΧL Data και αναφέρει ξεκάθαρα ότι πρόκειται για 3gb/ημέρα.. το σωστό όνομα της προσφοράς είναι κάτι τέτοιο και όχι το γιαλαντζι απεριόριστο

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αναγκάστηκε.

Στο Συμβούλιο Ελέγχου Επικοινωνίας κατά της εταιρείας κινητής τηλεφωνίας Vodafone προσέφυγαν η Cosmote (ανταγωνίστρια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας) και εν συνεχεία η ΕΚΠΟΙΖΩ (Ένωση Προστασίας Καταναλωτών) καταγγέλοντας την πρόσφατη διαφημιστική καμπάνια της Vodafone για «απεριόριστα data».

...

Έτσι, Επιτροπή ομόφωνα αποφάσισε ότι ο ισχυρισμός «απεριόριστα data» προσκρούει στον κώδικα δεοντολογίας και πρέπει να τροποποιηθεί αναλόγως εντός 3 ημερών. Η απόφαση πάρθηκε στις 21 Ιανουαρίου 2020 και η Vodafone οφείλει να συμμορφωθεί.

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol:

Όταν είχε ξεκινήσει η προσφορά με τα "απεριόριστα" της Vodafone κάποιοι εδώ μέσα λέγαμε ότι είναι λάθος και παραπλανητικος ο όρος "απεριόριστα" (για να μην πω καταχρηστικος) όσο αναφορά τα καρτοκινητα αφού υπάρχει κόφτης στα 3gb. Κάποιοι άλλοι όμως έσκιζαν τα ιμάτια τους ότι είναι όντως απεριόριστα αφού σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις το δίκτυο ακόμα και μετά τα 3gb (ας γελάσω). Καλό θα ήταν να μην φοράμε παρωπίδες και να υπερασπιζομαστε το σωστό και το δίκαιο αλλιώς οι εταιρίες μας βλέπουν και θα μας βλέπουν σαν πρόβατα...

Link to comment
Share on other sites

Eδώ https://www.theceo.gr/o-ypervallon-lektikos-zilos-se-diafimistiko-slogkan-tis-vodafone-tin-estile-sto-symvoulio-elegchou-epikinonias/

και η απάντηση της vodafone που έπιασε τον ανταγωνισμό στον ύπνο :lol: σύμφωνα με τους γνώστες της αγοράς..

 

πέρα απο αυτο πάντως με 2€ 90gb για οποιον την εβαλε απο την αρχή ειναι πολύ καλή προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Eδώ https://www.theceo.gr/o-ypervallon-lektikos-zilos-se-diafimistiko-slogkan-tis-vodafone-tin-estile-sto-symvoulio-elegchou-epikinonias/

και η απάντηση της vodafone που έπιασε τον ανταγωνισμό στον ύπνο :lol: σύμφωνα με τους γνώστες της αγοράς..

 

πέρα απο αυτο πάντως με 2€ 90gb για οποιον την εβαλε απο την αρχή ειναι πολύ καλή προσφορά

 

Καλά εταιρία είναι τι θα έλεγε? Ότι όλοι έχουν δίκαιο και ότι δεν έκαναν λάθος? Όπως και να έχει η προσφορά ήταν όντως πολύ καλή και την τίμησα και εγώ δίνοντας μάλιστα 1ευρω αντί για 2 και μακάρι να υπάρξουν τέτοιες προσφορές στο μέλλον. Στο διαφημιστικό - marketing κομμάτι τα έκανε μαντάρα επειδή χρησιμοποίησε την λέξη απεριόριστα που δεν ίσχυε ούτε στα συμβόλαια γιατί και εκεί υπάρχει όριο κάποια gigabytes. Ακόμα και η cosmote ήταν λάθος αφού και αυτή είχε τυπικό όριο 1.5tb. Εδώ όμως κανείς δεν ασχολήθηκε αφού κάνεις δεν μπόρεσε να φάει τόσα πολλά gb σε 10 μέρες. Βλέπω επόμενη να αλλάζει το όνομα και η Wind που δίνει "απεριόριστα" μέχρι 15gb. Γενικά ο όρος απεριόριστα δεν υπάρχει στην συγκεκριμένη περίπτωση του Mobile internet αφού από την φύση του ή συγκεκριμένη τεχνολογία έχει κάποια όρια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...