Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θετικό η τιμη/gb είναι μια χαρά. Επισης για κάποιον που ανανεώνει ανά δίμηνο μπορεί με χρήματα του Νοεμβρίου να αγορασει την προσφορά και αν δεν τον νοιάζει το υπόλοιπο ξαναβάζει καρτα τον Φεβρουάριο πριν μπει φραγη. Επίσης για αρκετούς τα 3gb ανά ημέρα είναι καλά για χρήση από την κινητο.

Για κάποιον που μαζεύει mb πχ από shake it θα χρειαστεί προφανώς να ξαναβάλει εντός του Ιανουαρίου κάρτα. Προσωπικά ως κίνηση την κρίνω θετικά αν και θα έπρεπε να το κάνει από μέσα Δεκεμβρίου.

Αρνητικό ότι από 3/2 έρχονται οι νέες αυξήσεις..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντα η βονταφον δίνει προσφορές μετά τη λήξη των γιορτών, ποτέ δε δίνει σε περίοδο υψηλής κίνησης.
Λογικό αν αναλογιστούμε τις δυνατότητες του δικτύου τους. Ιδιαίτερα επαρχία εκτός αστικών πόλεων σε περιοχές που έχει ήδη πρόβλημα με μονοψήφιες ταχύτητες θα ήταν ακόμα χειρότερα τα πράγματα.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μην είστε εμπαθείς. Πάντα εδινε στις γιορτες η VF και καθολου μια άλλη, 3η, εταιρία.

 

Για τις "δυνατότητες" του δικτύου, 5 άτομα γκρινιάζετε εδώ. Κυριολεκτικά.

Και αναφέρεστε λες και έχετε δει τα στατιστικά των δικτύων και τα στατιστικά των παραπονων της εξυπηρέτησης. Και διαβάζουμε συνεχώς τα ίδια. Σε όλα τα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποίησε ο πατέρας μου. Δεν ήρθε κάποιο SMS επιβεβαίωσης, ούτε φαίνονται στην εφαρμογή τα υπολειπόμενα mb.

Θεωρώ ότι είναι μια χαρά προσφορά. Ναι δεν είναι απεριόριστα όπως διαφημίζεται, αλλά 3gb είναι υπεραρκετά για το 99,9% των χρηστών. Απορώ που τα χρειάζονται περισσότερα από 3gb αυτοί που διαμαρτύρονται

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την ενεργοποίησα και σε συνδυασμό με το 10ήμερο της Cosmote μου ήρθε μια χαρά.

Παρότι υπάρχει η "πολιτική ορθής χρήσης" ή οπως αλλιως θέλει να το πεί κάποιος, νομίζω οτι τα 3Gb την ημέρα ειναι υπεραρκετά για το 90%+ των χρηστών.

Ελπίζω και πιστεύω οτι όλα αυτά ειναι stress tests για τα πακέτα που θα δοθούν ατο μέλλον

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω και πιστεύω οτι όλα αυτά ειναι stress tests για τα πακέτα που θα δοθούν ατο μέλλον

 

ακριβώς όπως το είπες.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Η ενεργοποιηση της προσφοράς για το ιντερνετ με τα 2 ευρώ γίνεται μεσω app η μέσω sms γιατί στο myvodafone app δεν μου έχει βγάλει κάτι ούτε πληροφορίες.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,η υπηρεσία Vodafone Double SIM είναι διαθέσιμη ;Εϊμαι κάτοχος καρτοκινητού Cu και θέλω να εκδώσω μία νέα σιμ(nanosim) διατηρώντας ενεργή και

την παλιά σιμ(κλασική παλαιού τύπου).Γνωρίζω ότι δεν υφίσταται ταυτόχρονη λειτουργία και των και δεν με πειράζει κάτι τέτοιο.

Καλώντας σε κατάστημα Vodafone ,η υπάλληλος ανέφερε ότι το Double Sim αφορά μόνο συμβόλαια.Βλέποντας παλαιότερες

δημοσιεύσεις διαπιστώνω ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει.Υπάρχει κάποιος σύνδεσμος που αφορά το πρόγραμμα Double Sim ώστε να "παραπέμψω" στην υπάλληλο ;

Link to comment
Share on other sites

Για καρτοκινητα βρίσκω μόνο αυτό από το 2012.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10151343929354756&id=88605814755

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,η υπηρεσία Vodafone Double SIM είναι διαθέσιμη ;Εϊμαι κάτοχος καρτοκινητού Cu και θέλω να εκδώσω μία νέα σιμ(nanosim) διατηρώντας ενεργή και

την παλιά σιμ(κλασική παλαιού τύπου).Γνωρίζω ότι δεν υφίσταται ταυτόχρονη λειτουργία και των και δεν με πειράζει κάτι τέτοιο.

Καλώντας σε κατάστημα Vodafone ,η υπάλληλος ανέφερε ότι το Double Sim αφορά μόνο συμβόλαια.Βλέποντας παλαιότερες

δημοσιεύσεις διαπιστώνω ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει.Υπάρχει κάποιος σύνδεσμος που αφορά το πρόγραμμα Double Sim ώστε να "παραπέμψω" στην υπάλληλο ;

 

Πριν 6 μήνες πήγα σε κατάστημα Vodafone και ενεργοποίησα την υπηρεσία. Δεν μπορείς να κρατήσεις την παλιά. Παίρνεις δύο καινούργιες σε έναν φάκελο. Πλήρωσα 7 ευρώ και για τις δύο. Ήταν για καρτοκινητο vodafone cu φοιτητικό.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έκανα κι εγώ πριν 6-7 μήνες. Επίσης CU φοιτητικό. Ήταν το 3ο κατάστημα που δοκίμασα και με εξυπηρέτησαν. Στα 2 πρώτα είτε δεν είχαν κάρτες είτε έλεγαν πως μόνο σε συμβόλαιο γίνεται.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Η ενεργοποιηση της προσφοράς για το ιντερνετ με τα 2 ευρώ γίνεται μεσω app η μέσω sms γιατί στο myvodafone app δεν μου έχει βγάλει κάτι ούτε πληροφορίες.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

 

 

Μέσω της εφαρμογής . Άνοιξε εφαρμογή κ πήγαινε στα πακέτα για Ίντερνετ . Θα το βρεις πρώτο πάνω πάνω

 

 

Sent from my iPhone XS Max

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πριν 6 μήνες πήγα σε κατάστημα Vodafone και ενεργοποίησα την υπηρεσία. Δεν μπορείς να κρατήσεις την παλιά. Παίρνεις δύο καινούργιες σε έναν φάκελο. Πλήρωσα 7 ευρώ και για τις δύο. Ήταν για καρτοκινητο vodafone cu φοιτητικό.

 

 

Ενεργοποίησα κι εγώ σήμερα !Δυστυχώς ήταν άγνοια της υπαλλήλου,κάλεσε στα κεντρικά και

ενημερώθηκε.Πράγματι η παλιά κάρτα απενεργοποιείται και λαμβάνεις δύο νέες με τον ίδιο αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα κι εγώ σήμερα !Δυστυχώς ήταν άγνοια της υπαλλήλου,κάλεσε στα κεντρικά και

ενημερώθηκε.Πράγματι η παλιά κάρτα απενεργοποιείται και λαμβάνεις δύο νέες με τον ίδιο αριθμό.

 

Πόσο πλήρωσες? Γράψε αν θέλεις για να βοηθήσεις άλλους που μπορεί να θέλουν και αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα είδα ότι στην επέκταση υπολοίπου πρόσθεσαν και την επιλογή να δανειστείς 10 ευρώ με χρέωση 2€ και προϋπόθεση να έχεις βάλει τους τελευταίους τρεις μήνες ανανέωση 25 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα είδα ότι στην επέκταση υπολοίπου πρόσθεσαν και την επιλογή να δανειστείς 10 ευρώ με χρέωση 2€ και προϋπόθεση να έχεις βάλει τους τελευταίους τρεις μήνες ανανέωση 25 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ωραία. λίγο πριν φύγουμε θα φάνε την τάπα τους

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με τα δήθεν απεριόριστα ξεχάσαμε το θέμα με τις αλλαγές των πακέτων και ότι θα χαθούν όλοι οι κουβάδες....

 

Είναι 1000% σίγουρο ότι με την αλλαγή των πακέτων τον Φεβρουάριο θα χαθούν τα λεπτά/sms/data που έχουμε στακάρει?

Link to comment
Share on other sites

Είναι 1000% σίγουρο ότι με την αλλαγή των πακέτων τον Φεβρουάριο θα χαθούν τα λεπτά/sms/data που έχουμε στακάρει?

 

οχι δεν πιστευω απλα θα ενεργοποιησεις το καινουργιο πακετο που αντικαθιστα το παλιο και θα στα μεταφερει ή θα σου διπλασιαζει ή τριπλασιαζει τις παροχες του πακετου για να σου καλυπτει τα υπολοιπα του προηγουμενου πακετου πριν χαθουνε το εχουμε ζησει το θεμα και περυσι , οποτε κατι τετοιο πιστευω οτι θα γινει , τον Φεβρουαριο να παρουμε τηλεφωνο να ρωτησουμε πριν ενεργοποιησουμε καποιο πακετο .

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Είναι 1000% σίγουρο ότι με την αλλαγή των πακέτων τον Φεβρουάριο θα χαθούν τα λεπτά/sms/data που έχουμε στακάρει?

 

Ναι είναι σίγουρο και ο λόγος που δεν ενώνονται μάλλον είναι ότι στα νέα πακέτα δεν θα γίνεται μεταφορά στον επόμενο μήνα! πάντως είναι δεδομένο ότι χάνονται με ένα τηλέφωνο θα στο πουν

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ότι τα νέα πακέτα δεν θα μεταφέρονται στον επόμενο μήνα από που προκύπτει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...