Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διευκρινίσεις για προσφορά Vodafone

 

Σας ενημερώνουμε ότι η προσφορά της Vodafone που ισχύει για τους κατόχους της Ευρωπαϊκής Κάρτας Νέων ενεργοποιείται στις 20 του ίδιου μήνα ή στις 5 του επόμενου μήνα, ανάλογα με την ημερομηνία απόκτησης της κάρτας.

 

Παραδείγματα:

 

Εάν ο δικαιούχος παραλάβει την κάρτα του από την 1 έως τις 15 του μηνός, η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί από τις 20 του ίδιου μήνα και μετά.

 

Εάν ο δικαιούχος παραλάβει την κάρτα του από τις 16 έως το τέλος του μηνός, η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί από τις 05 του επόμενου μήνα και μετά.

πηγη : https://europeanyouthcard.gr/%ce%b5%cf%85%cf%81%cf%89%cf%80%ce%b1%ce%b9%ce%ba%ce%b7-%ce%ba%ce%b1%cf%81%cf%84%ce%b1-%ce%bd%ce%b5%cf%89%ce%bd/%ce%b1%cf%80%ce%bf%ce%ba%cf%84%ce%b7%cf%83%ce%b5-%cf%84%ce%b7%ce%bd-%ce%ba%ce%b1%cf%81%cf%84%ce%b1/

 

Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων: αυστηρά μόνο για νέους!

Την Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων μπορούν να αποκτήσουν όλοι οι νέοι, ηλικίας 13 – 30 ετών. Ισχύει για ένα χρόνο, στοιχίζει 10 ευρώ και μπορείς να την ανανεώνεις κάθε χρόνο μέχρι να κλείσεις τα 30. Πρόκειται για εκπτωτική και όχι πιστωτική ή χρεωστική κάρτα.

πηγη : https://europeanyouthcard.gr/%ce%b5%cf%85%cf%81%cf%89%cf%80%ce%b1%ce%b9%ce%ba%ce%b7-%ce%ba%ce%b1%cf%81%cf%84%ce%b1-%ce%bd%ce%b5%cf%89%ce%bd/

αρα ερωτηση εγω που εκλεισα τα 30 τον Οκτωβριο δεν την δικαιουμαι; .

 

Αυτό μάλλον πρέπει να το ρωτήσεις στο σαιτ που παραγγελνεις την καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία, αυτήν την στιγμή έχω ένα καρτοπρογραμμα όπου έχω 3 gb 1000 λεπτά προς όλους 600 λεπτά προς vodafone και 100 μυνηματα με 16,40 το ονομάζει η Vodafone student 1 καταρχήν είναι καλή τιμή; τι λέτε; δεύτερον υπάρχει δυνατότητα να το κάνω cu κρατώντας τον αριθμό; αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι τα data. Τι λέτε έχετε να προτείνεται κάτι;

 

Στάλθηκε από το HD1903 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την χρήση σου. Τι χρήση κάνεις; Νομίζω ότι αν μιλάς και σε ενδιαφέρουν τα ΜΒ θα συμφερε πιο πολύ να βάλεις ένα πρόσθετο πακέτο παρά να το κάνεις καρτοκινητο.
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την χρήση σου. Τι χρήση κάνεις; Νομίζω ότι αν μιλάς και σε ενδιαφέρουν τα ΜΒ θα συμφερε πιο πολύ να βάλεις ένα πρόσθετο πακέτο παρά να το κάνεις καρτοκινητο.

 

 

 

τι προσθετα πακετα υπαρχουν;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για συμβόλαια είναι αυτά, δεν ξέρω αν ισχύουν και στο καρτοπρόγραμμα.

• 40GB για 1 μήνα προς 19,90 ευρώ,

• 10GB για 1 μήνα προς 9,90 ευρώ,

• 10GB για 1 εβδομάδα προς 5,90 ευρώ και,

• 10GB για 3 μέρες προς 2,90 ευρώ.

 

Αν μιλάει 600' πχ από τα 1000' λεπτά τότε πολύ δύσκολο να τον συμφέρει το καρτοκινητο. Αν η ομιλία του είναι πιο περιορισμένη τότε με 20€ καρτοκινητή θα μπορούσε να έχει περισσότερα από 3GB.

Link to comment
Share on other sites

Για συμβόλαια είναι αυτά, δεν ξέρω αν ισχύουν και στο καρτοπρόγραμμα.

 

• 40GB για 1 μήνα προς 19,90 ευρώ,

 

• 10GB για 1 μήνα προς 9,90 ευρώ,

 

• 10GB για 1 εβδομάδα προς 5,90 ευρώ και,

 

• 10GB για 3 μέρες προς 2,90 ευρώ.

 

 

 

Αν μιλάει 600' πχ από τα 1000' λεπτά τότε πολύ δύσκολο να τον συμφέρει το καρτοκινητο. Αν η ομιλία του είναι πιο περιορισμένη τότε με 20€ καρτοκινητή θα μπορούσε να έχει περισσότερα από 3GB.

 

 

 

Στο καρτοπρογραμμα δεν ισχουν αυτα τα πακετα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν ξέρω ποια είναι τα πακέτα αλλά και πάλι θα είναι πιο φθηνά από το να συντηρεί ένα καρτοκινητο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω πολύ, περισσότερο τα data με ενδιαφέρουν. Δεν ξέρω αν με συμφέρει να κρατήσω τον αριθμό και να τον κάνω cu

 

Στάλθηκε από το HD1903 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Με 20€ (2χ10€ ηλεκτρονικά) μέχρι στιγμής (επειδή ανακοινώθηκαν αλλαγές από τον Φεβρουάριο) παίρνεις περίπου 3,5GB και 400' προς όλους, 400' προς cu και 240' προς vodafone. Με τα υπόλοιπα 9€ περίπου που μένουν στην κάρτα μπορεις να παρεις εβδομαδιαίο πακέτο για όταν το χρειαστείς ή κάποιο social pass/video pass. Δεν νομίζω να σε συμφέρει, γιατί τα pass ή τα πακέτα εβδομάδας μπορεις να τα προσθέσεις και σε αυτό που έχεις τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Με 20€ (2χ10€ ηλεκτρονικά) μέχρι στιγμής (επειδή ανακοινώθηκαν αλλαγές από τον Φεβρουάριο) παίρνεις περίπου 3,5GB και 400' προς όλους, 400' προς cu και 240' προς vodafone. Με τα υπόλοιπα 9€ περίπου που μένουν στην κάρτα μπορεις να παρεις εβδομαδιαίο πακέτο για όταν το χρειαστείς ή κάποιο social pass/video pass. Δεν νομίζω να σε συμφέρει, γιατί τα pass ή τα πακέτα εβδομάδας μπορεις να τα προσθέσεις και σε αυτό που έχεις τώρα.

 

 

 

Μπορεις να βαζεις συνεχομενα 2 10αρες;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για εξωτερικό τι λέει περισσότερο τώρα?

Για εξωτερικό αορίστος δεν υπάρχει τίποτα.

για συγκεκριμένες χώρες υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν Υπάρχει χώρα που να ονομάζεται σκανδιναβία.

Υπάρχει μία περιοχή στην οποία ανήκει και η Νορβηγία. Χώρα που δεν είναι μέλος της Ε.Ε.

Οπότε αδυνατώ να απαντήσω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν Υπάρχει χώρα που να ονομάζεται σκανδιναβία.

Υπάρχει μία περιοχή στην οποία ανήκει και η Νορβηγία. Χώρα που δεν είναι μέλος της Ε.Ε.

Οπότε αδυνατώ να απαντήσω.

Η Σκανδιναβία γενικά ανήκει στις χώρες που εφαρμόζεται η Ευρωπαϊκή πολιτική στην τηλεφωνία.

Αυστρία, Βέλγιο, Βουλγαρία, Γαλλία, Γαλλική Γουιάνα, Γερμανία, Γιβραλτάρ, Γουαδελούπη, Δανία, Εσθονία, Ηνωμένο Βασίλειο, Ιρλανδία, Ισλανδία, Ισπανία, Ιταλία, Κροατία, Κύπρος, (ΛΑ) Ρεγιούνιον, Λετονία, Λιθουανία, Λίχτενσταϊν, Λουξεμβούργο, Μάλτα, Μαρτινίκα, Νορβηγία, Ολλανδία, Ουγγαρία, Πολωνία, Πορτογαλία, Ρουμανία, Σλοβακία, Σλοβενία, Σουηδία, Τσεχία, Φιλανδία.

 

Σε άλλες εταιρείες υπάρχουν πακέτα "Σκανδιναβία," που περιλαμβάνεται και η Νορβηγία ακόμα και στην περιαγωγή.

Ούτε η Ισλανδία ή η Γουαδελούπη ανήκουν στην ΕΕ αλλά στην τηλεφωνία ανήκουν.:lol:

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα πακέτα του CU λειτουργούν στην Ε.Ε. άρα μπορεί κανείς να πάει εκεί με οποιοδήποτε πακέτο. Αν χρειάζεται παραπάνω, μπορει να χρησιμοποιηθεί το εβδομαδιαίο πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαζεις συνεχομενα 2 10αρες;

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μπορείς. Βάζεις την μια, κάνεις shake (για μια εβδομάδα 2GB) και μετά βάζεις την δεύτερη, κάνεις shake για ένα μήνα και έχεις σύνολο 3200ΜΒ για ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς. Βάζεις την μια, κάνεις shake (για μια εβδομάδα 2GB) και μετά βάζεις την δεύτερη, κάνεις shake για ένα μήνα και έχεις σύνολο 3200ΜΒ για ένα μήνα.

 

 

 

Το χεις δοκιμασει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα για Σκανδιναβία, ευρωπαϊκή ενώσω το πάρε να χεις, το χριστουγεννιάτικο που λήγει σήμερα και ένα πακέτο που δίνει 3 γιγα με 10 ευρώ αξίζουν. Υπάρχει κάτι άλλο?

Για Νορβηγία είναι ότι πρέπει αλλά πχ για Φιλανδία δεν αξίζουν τόσο μιας και με λιγότερο από 1 ευρώ έχεις τα πάντα απεριόριστα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γνωρίζει κάποιος αν βάλω 10 ευρώ μέσω pockee αν θα στείλει/δώσει τα "πάρε να χεις" αλλά και αν θα μου δώσει cu shake?

Link to comment
Share on other sites

Τα Shake ενώνονται.

 

Όταν κάνεις εξαργύρωση από το pockee (Vodafone cashback) τα χρήματα που μεταφέρονται θεωρούνται ανανέωση, άρα από 5€ και άνω παίρνεις πάρε να έχεις αλλά δεν παίρνεις shake.

Link to comment
Share on other sites

Τα Shake ενώνονται.

 

Τα ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ Shake ΔΕΝ ενώνονται στην Vodafone. Το δοκιμασα. Μόνο στο what's up ενώνονται τα 2 γιγα με το 1,2 γιγα.

Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστο internet (δηλαδή 3 GB την ημέρα για τα καρτοκινητά) με 2€ για όλο τον Ιανουάριο.

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3443776602331179&id=103557926353080

 

Εμένα μου το ενεργοποίησαν από το live chat, γιατί δε με άφηνε να το ενεργοποιήσω μόνος μου.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίηση έως 15/01 και κατανάλωση έως 31/01. Εαν έχετε άλλα πακέτα, προτεραιότητα έχει το απεριόριστο. Σε ρομινγκ έχει 500μβ/ημέρα όριο.
Link to comment
Share on other sites

Απεριόριστο internet (δηλαδή 3 GB την ημέρα για τα καρτοκινητά) με 2€ για όλο τον Ιανουάριο.

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3443776602331179&id=103557926353080

 

Εμένα μου το ενεργοποίησαν από το live chat, γιατί δε με άφηνε να το ενεργοποιήσω μόνος μου.

 

 

Ισχύει Πολιτική Ορθής Χρήσης

 

http://content.vodafone.gr/Data/NY2020/?fbclid=IwAR1do0sN-FGKIBQFP-I_Hcs0U-qH5VOoCOiMFHMbZcMNoIfO_jS5W_8rwUc

 

Διευκρινίσεις

 

-Η εγγραφή στην προσφορά θα μπορεί να πραγματοποιηθεί από 02/01/20 έως 15/01/20. Επιτρέπεται μόνο μία ενεργοποίηση της προσφοράς ανά συνδρομητή.

-Η προσφορά κοστίζει 2€ και ισχύει για χρήση από την ημέρα ενεργοποίησης έως και 31/01/20.

-Η προσφορά ισχύει για όλους τους συνδρομητές κινητής τηλεφωνίας (υπάρχοντες και νέους) Vodafone συμβολαίου, Vodafone Καρτοπρογράμματος και συνδρομητές καρτοκινητής.

-Η προσφορά ισχύει για χρήση στην Ε.Ε. με ορθή πολιτικής χρήσης 920ΜΒ

-Τα Απεριόριστα GBs δε μοιράζονται με άλλες συσκευές μέσω της υπηρεσίας Internet 4Sharing καθώς και με τα υπόλοιπα μέλη των Vodafone Family RED προγραμμάτων. Το κάθε μέλος του Family RED προγράμματος μπορεί να ενεργοποιήσει την προσφορά ξεχωριστά.

-Από τη στιγμή της ενεργοποίησης και για όλη τη διάρκεια της προσφοράς, προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα GBs με τη συντομότερη ημερομηνία λήξης.Μόνο για τους συνδρομητές συμβολαίου προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα GB της προσφοράς.

-Ισχύει η Πολιτική Ορθής Χρήσης για τις υπηρεσίες πρόσβασης στο Διαδίκτυο του προγράμματός σου. Συγκεκριμένα, με σκοπό την αποφυγή συμφόρησης του δικτύου κινητής και την προστασία της ποιότητας των παρεχόμενων Υπηρεσιών, σε περίπτωση υπέρβασης των 100GB/τιμολογιακό μήνα (για συνδέσεις Συμβολαίου), 30GB την ημέρα (για συνδέσεις Καρτοπρογράμματος) και 3GB την ημέρα (για συνδρομητές καρτοκινητής) η πρόσβαση στο Διαδίκτυο πραγματοποιείται με μειωμένη ταχύτητα λήψης (download) και μεταφόρτωσης (upload) στα 64kbps μέχρι την έναρξη του νέου κύκλου τιμολόγησης.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...