Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Εγώ βάζω 20€ δεν με επηρεάζει...:rolleyes:

Μπράβο ρε vodafonάρα!

Ζήτω το καρτέλ, με τις "ευλογίες" του PM αυτή την φορά.

Έρχονται καλύτερα πακέτα το 2020.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κόσμος που δεν μπορεί να συντηρήσει 2η κάρτα όμως και όσο και αν για πολλούς απο εμας που είμαστε ενήλικες εργαζόμενοι ένα 10-12€ επιπλέον το μήνα θα το βρουμε να το δώσουμε, για κάποιους είναι θέμα αυτό το επιπλέον έξοδο. Και εγώ με 2 κάρτες παίζω (3 αν βάλω μέσα και την q που έχω παροπλισμένη..) αλλά οκ δεν ειμαστε η πλειοψηφία θεωρώ.

Εαν είναι να δώσω 10-12€ επιπλέον, θα τα δώσω όλα σε άλλη εταιρία που έχει και καλύτερη κάλυψη και θα συντηρώ το βονταφον μου με 1€/2μηνο από το Cash back των σουπερμάρκετ.

Link to comment
Share on other sites

Το αντίστοιχο combo 600 ποιο είναι; Δε βλέπω παραπάνω παροχές.

το.. combo xl :lol: με μόνο μια μικρή.. αύξηση της τάξης των 6.5€ :worry: προσφέρει διπλάσιο χρόνο ομιλίας και mb.. τι αλλο να ζητήσει κανείς? :lol:

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εαν είναι να δώσω 10-12€ επιπλέον, θα τα δώσω όλα σε άλλη εταιρία που έχει και καλύτερη κάλυψη και θα συντηρώ το βονταφον μου με 1€/2μηνο από το Cash back των σουπερμάρκετ.

 

έτσι ακριβώς. δεν υπάρχει πλέον λόγος να κάτσει κάποιος στη vodafone

Link to comment
Share on other sites

έτσι ακριβώς. δεν υπάρχει πλέον λόγος να κάτσει κάποιος στη vodafone

 

Μην βιάζεσαι να αλλάξεις εταιρία. Και η πράσινη τον ίδιο δρόμο θα ακολουθήσει σε μερικούς μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Πριν τις "μεγάλες" δηλώσεις τύπου "δεν αξίζει εδώ", να δουμε αν οι αλλοι θα μεινουν χωρις αυξησεις..
Link to comment
Share on other sites

Μην βιάζεσαι να αλλάξεις εταιρία. Και η πράσινη τον ίδιο δρόμο θα ακολουθήσει σε μερικούς μήνες.

 

τουλάχιστον εκεί θα μπορώ να καταναλώνω τα data που πληρώνω , εδώ δεν μπορώ λόγω δικτύου

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει το δικαιωμα να ζητησεις να φυγεις χωρις αλλες χρεωσεις ή ποινες (με φορητοτητα σε αλλο παροχο) λογω των αυξησεων και να σου επιστρεψουν το χρηματικο υπολοιπο σε εναν τραπεζικο λογαριασμο οταν ολοκληρωθει η φορητοτητα?
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω καλά? Κατάργησαν όλα τα πακέτα των 8.5€ και πλέον το φθηνότερο πακέτο θα κοστίζει 10€!?

 

Έχω μαζέψει πολλά gb με το surf and email και βλέπω να τα χάνω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δηλαδή που χρησιμοποιώ το CU Talk 2 Vodafone 600 το οποίο θα καταργηθεί, σημαίνει ότι θα χάσω και ότι λεπτά ομιλίας έχω μαζεμένα;;;;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ισως αυτό να συγχωνεύεται με το νέο cu combo των 10€

Έχω μαζέψει πολλά gb με το surf and email και βλέπω να τα χάνω

Λογικά θα μπορούν να συγχωνευτούν στο surf and mail των 10€ πλέον που θα δινει 3gb

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει το δικαιωμα να ζητησεις να φυγεις χωρις αλλες χρεωσεις ή ποινες (με φορητοτητα σε αλλο παροχο) λογω των αυξησεων και να σου επιστρεψουν το χρηματικο υπολοιπο σε εναν τραπεζικο λογαριασμο οταν ολοκληρωθει η φορητοτητα?

 

Δε γνωρίζω άλλον που να το έχει κάνει. Εγω που το έκανα (σε καρτοκινητα Q ομως) μου ακύρωσαν εντελώς τους αριθμούς. Δεν εχεις δυνατότητα δηλαδη για φορητότητα και ο αριθμός σου θα χαθεί.

 

Εν ολιγοις: ή επιστροφή των χρημάτων ή φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20191227-allages-paketon-gia-syndromites-kartokinitis/

 

Εγώ βλέπω να συμφέρει αυτό....

 

Έχω αυτό...

 

Tο μη εμπορικά διαθέσιμο (για νέους πελάτες) αυτόματο πακέτο που προσφέρει 300 λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής, 300 λεπτά προς συνδρομητές Vodafone και 30 SMS προς όλα τα δίκτυα με αυτόματη χρέωση 6€

 

Αλλά και αυτό : 500MB (αυτόματη ενεργοποίηση)διάρκεια πακέτου για1 μήνα με 5,04€!

 

Δηλαδή σύνολο 11,04 ευρώ.

 

Τώρα το πρώτο πλέον θα προσφέρει 400 λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής, 300 λεπτά προς συνδρομητές Vodafone, 30 sms προς όλα τα δίκτυα και 100ΜΒ με χρέωση €7,50

 

Αλλά τα 100ΜΒ δεν φτάνουν, οπότε... τι ;

Θα πρέπει να επιλέξω προφανώς κάποιο άλλο πρόγραμμα...

 

Το πακέτο που προσφέρει 300’ λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής και 50 SMS προς όλα τα δίκτυα και 500 λεπτά προς συνδρομητές Vodafone για 30 μέρες με 8,50€,

 

θα προσφέρει 300’ λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής, 300’ λεπτά ομιλίας προς συνδρομητές Vodafone, 100 SMS προς όλα τα δίκτυα και 600ΜΒ με 10€.

 

Αν επιλέξω αυτό το πακέτο, θα έχω περισσότερα sms, περισσότερα data με 1,04 ευρώ λιγότερα....

Κάνω κάτι λάθος ;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορείς να πας σε CU, επιλέγοντας αυτό:

Το πακέτο*Talk*2*Vodafone*Max*που προσφέρει 300 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής, 300 λεπτά προς Vodafone και 200ΜΒ για 30 ημέρες με 10€, μετονομάζεται σε*CU*Combo*και θα προσφέρει 300 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής, 300 λεπτά προς Vodafone, 300 SMS προς όλα τα δίκτυα και 300ΜΒ γενικής χρήσης για 30 ημέρες με 10€.

 

και θα έχεις και τα MB από το CU shake και MB ή ομιλία προς VODAFONE από το bonus ανανέωσης.

 

Το καρτοκινητο VODAFONE δίνει τίποτα bonus με την ανανέωση, όπως το CU shake;

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vassar
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα μου πείτε τι τα γράφω, τα ξέρετε.

Αλλά για να δείτε πόσο απαράδεκτοι είναι (κανονικά άλλη λέξη ταιριάζει)...

 

Είχαν το special 8.5 με 600 λεπτά +100 sms +1GB με 8.5€.

Το αυξάνουν σε 10€ και για να το δικαιολογήσουν σου αυξάνουν τα MB κατά 200 (ok αυτό) και τα sms σε 600!!!

 

Καλά ρε , ποιος στέλνει sms και μάλιστα τόσα πολλά εν έτη 2020;

 

Μας δουλεύουν όσο δε πάει.

Αυτό φαντάζομαι είναι αποτέλεσμα των κινήσεων που έκανε η κυβέρνηση πρόσφατα. Τους έτριξε τα δόντια, μπράβο.

Που να μην επέμβαινε κιόλας.....

Edited by Vasileios
προσωπικός χαρακτηρισμός
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς δεν επηρεάζονται όλοι οι συνδρομητές CU πχ εγώ στους γονείς μου το πακέτο talk abroad και δίνει με 7.06 ευρώ 200 λεπτά προς όλους και CU shake1200 mb το μηνιαίο πακέτο και 120 λεπτά προςVodafone σαν bonus ανανέωσης. Οπότε δεν επηρεάζει όλους αυτή η αλλαγή! Άρα και πάλι κάρτα των δέκα ευρώ θα τους να βάζω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Στην καρτοκινητή το περίμενα ότι θα έβρισκαν τρικ να φουσκώσουν τις τιμές χωρίς να δώσουν ουσιαστικές παροχές.

 

Αν καταργούσαν την 3λεπτη ελάχιστη χρέωση που είναι απαράδεκτη και υπάρχει μόνο στην Ελλάδα και έδιναν πχ 10gb με 10 ευρώ θα λέγαμε ότι έγινε κάτι. Η Ελλάδα παραμένει πρωταθλητής κόστους και θα παραμείνει.

 

Να μου πεις και στα συμβόλαια το έκαναν; Βάλανε τα πακέτα με τα δεδομένα που πρέπει να πληρώσεις έξτρα για να τα πάρεις οπότε κράτησαν τις πανάκριβες τιμές.

 

Μόνο μια εταιρία έκανε έκπτωση και κατέβασε το απεριόριστο της συμβόλαιο παρόλα κάτω από 50 ευρώ στα 45 με 3000 λεπτά και μηνύματα και 15gb γρήγορα και μετά με 1mbps απεριόριστα. Θα μου πεις στην Ευρώπη από 30 με 50 ευρώ τα έχεις όλα απεριόριστα λεπτά , μηνύματα και internet σε πλήρη ταχύτητα. Μην τα θέλουμε όλα δικά μας. Πρέπει να λέμε και ευχαριστώ με αυτούς που μπλέξαμε στο ελλαδισταν.

 

Στο μόνο που ευελπιστώ είναι ότι η ΕΕ θα βάλει χέρι σε όλες τις εταιρίες κινητής της Ευρώπης μέσα στο 2020 για θέματα τιμολόγησης και υπηρεσιών όπως έγραφε το άρθρο της καθημερινής.

 

Τα αποτελέσματα δυστυχώς βλέποντας τις αυξήσεις της Vodafone στην καρτοκινητή που θα ακολουθήσουν και οι άλλοι σύντομα απλά σε διαφορετικές ημερομηνίες για να μην καρφώνονται και ότι τα συμβόλαια παρότι έδωσαν παραπάνω δεδομένα παραμένουν απλησίαστα για τον περισσότερο κόσμο και πανάκριβα σε σχέση με την υπόλοιπη Ευρώπη είναι απαγορευτικά.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Με έναν πρόχειρο υπολογισμό, βλέπω ότι από εκεί που έβαζα 10 ευρώ το μήνα, δηλαδή 120 το χρόνο, τώρα θα χρειαστεί να βάλω δύο επιπλέον ανανεώσεις των 10 ευρώ μέσα στον χρόνο, δηλαδή 140 ευρώ. Δηλαδή 8,8 που μένουν καθαρά από τη 10αρα επί 14 ανανεώσεις, μας κάνουν 123,2. Άρα δεν χρειάζεται απαραίτητα να βάζει κάποιος 12αρα ανανέωση. Καλύτερα πιο πολλές 10αρες και πιο πολλά bonus ανανέωσης. Η μηνιαία επιβάρυνση από όλη αυτή την αλλαγή είναι 1,6 ευρώ. Για ένα τόσο μικρό ποσό δεν μπαίνω καν στον κόπο να αλλάξω πάροχο. Αλλωστε με μια πρόχειρη ματιά που έριξα στα καρτοκινητά της Cosmote, είναι ήδη ακριβότερα
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ που δεν παιρνω ομιλια αλλά κυρίως mb δεν βλέπω καμμια τεράστια διαφορά. Εκει που ευελπιστώ ειναι να συνεχίσει να μου στέλνει η vodafone "προσφορές μόνο για σένα" που ως επι το πλειστον μου ειναι χρήσιμες.
Link to comment
Share on other sites

Λίγο λίγο γίνονται οι αυξήσεις, ώστε να λέει ο κόσμος "σιγά μην κάνω αλλαγή για 1,2€", όμως εάν προσθέσετε τις 3-4 αυξήσεις που γίνονται κάθε έτος, θα δείτε ότι αξίζει την αλλαγή. Εκτός αυτού, εάν οι εταιρίες δε βλέπουν αντιδράσεις, θα συνεχίσουν μεγαλύτερες αυξήσεις.

Πάντως οι αυξήσεις της βονταφον δείχνουν την αποτυχία της τωρινής κυβέρνησης να επιβληθεί σε ένα τόσο απλό πράγμα. Είναι θέμα χρόνου να ανοίξουν μαγαζιά turkcell στα νησιά του Αιγαίου...

Link to comment
Share on other sites

Η αντίδραση ποια ειναι ομως? Να κόψουμε τελειως το κινητό? Α και έτσι οπως το θέτεις για κάθε χρόνο είναι άλλο θέμα. Ναι αυτό το σιγα-σιγα κάθε χρόνο ήταν που μετά απο 10 χρονια έφυγα απο f2g και ήρθα σε cu.. αυτα ειναι απο τα θετικα του (ολο και ακριβότερου) καρτοκινητου.. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

3-4 αυξήσεις το έτος; 5 χρόνια έχω CU και πάντα έβαζα μια 10αρα το μήνα.

Όταν όλοι κάνουν αυξήσεις, δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...