Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Το πακέτο Weekly Video & Music Pass που σου δίνει 5gb για βίντεο για 1 εβδομαδα μεταφέρεται με ενεργοποίηση ίδιου πακέτου πριν την λήξη του παλιού;

Ναι μεταφέρονται και δίνει 6gb προς το παρόν παρόλο που λέει 5..

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ για το cu bing bang όσο και αν κάποιοι θεωρούν ότι με αυτό πουλάνε "καθρεπτάκια σε ιθαγενείς" είναι ιδιαίτερο χρήσιμο και με δεδομένη την κατάσταση των τιμών/παροχών (μην το αναλύουμε πάλι σε σχέση με ΕΕ) είναι μια καλή υπηρεσία για επιπλέον δωρεάν παροχές
Link to comment
Share on other sites

Για να μην γκρινιαζουμε εβαλε αλλα 2 πακετάκια στο Cu BingBang

-Giga Νυχτες 5000κρυσταλλοι δινει 10gb για 7 ημερες απο 20:00-08:00

-COMBO 2euro+1500κρυσταλλοι δινει για 7 ημερες 100' προς ολους+1gb.

Το δευτερο πακετο το βλεπω value for money για 4 εβδομαδες 8 ευρω συνολικα και παιρνεις 4*100' ομιλιας προς ολους + 4*1Gb.

Αν υπολογισουμε οτι τα πακετα της Vodafone ουσιαστικα διαρκουν καποιες ωρες παραπανω δηλαδη ενεργοποιησες σημερα το μεσημερι και διαρκει μεχρι τις 5/12 τελος της ημερα το εβδομαδιαιο, ουσιαστικα οι τεσσερις ενεργοποιησεις ειναι ενας μηνας.

Αρα με μια αναννεωση μπορεις να εχεις 1.2Gb +παρε να εχεις +bonus(αναννεωσης για μενα καλυτερα τα λεπτα προς vodafone)+4 πακετακια που δινουν

400' προς ολους+4GB

Edited by spyrosfra
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έχει πάντα, δύο τουλάχιστον προσωπικές προσφορές. Σήμερα ενεργοποίησα τη μια και μου ξαναήρθε καπάκι.

 

 

Παραθέτω:

MONO ΓIA EΣENA 2GB ΓIA XPHΣH ΣE SOCIAL + CHAT EΦAPMOΓEΣ + EΠIΠΛEON 300MB ΓIA XPHΣH ΠANTOY ME 3E! ΣTEIΛE 591 ΣTO 1355 ΩΣ 13/12!

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Aπο εμένα συγχαρητήρια στον άνθρωπο που σκέφτηκε αυτή τη "χαζομάρα" για πολλούς, cu bingbang..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aπο εμένα συγχαρητήρια στον άνθρωπο που σκέφτηκε αυτή τη "χαζομάρα" για πολλούς, cu bingbang..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ξέρεις, δεν είσαι υποχρεωμένος να το χρησιμοποιείς. Για εμάς που το χρησιμοποιούμε είναι αρκετά χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες τι έγραψε ο άνθρωπος, την ίδια άποψη με εσένα έχει.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ενεργοποίησαν το volte/vowifi στο CU μου.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ενεργοποίησαν το volte/vowifi στο CU μου.

Τι ειναι αυτο το βολτε;...κατι σαν wi fi calling;

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει volte το cu και το WiFi calling θελει την αντίστοιχη εφαρμογή της Vodafone αν δεν υποστηρίζεται η συσκευή σου. της cosmote δουλεύει καλύτερα χωρίς πολλά πολλά.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει volte το cu και το WiFi calling θελει την αντίστοιχη εφαρμογή της Vodafone αν δεν υποστηρίζεται η συσκευή σου. της cosmote δουλεύει καλύτερα χωρίς πολλά πολλά.

 

Μη γράφουμε αρλουμπες. Εννοείτε ότι έχει voLTE το CU

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο το βολτε;...κατι σαν wi fi calling;

 

Ναι , απλά το βολτε δουλεύει με 4G.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο το βολτε;...κατι σαν wi fi calling;
voLTE = voice over LTE. Πρόκειται για υπηρεσία που σου επιτρέπει να κάνεις κλήσεις ομιλίας σε 4g δίκτυο. Το 4g δεν υποστηρίζει κανονικά κλήσεις ομιλίας, είναι μόνο για δεδομένα. Χωρίς voLTE όταν είσαι σε 4g και δέχεσαι κλήση το κινητό περνάει αυτόματα σε 3g για να δεχτείς την κλήση. Αν εξαναγκασεις το κινητό σου να μείνει σε 4g με κάποιο τρόπο π.χ με root και η συσκευή σου ή το δίκτυο δεν υποστηρίζει voLTE θα φαίνεσαι κατειλημένος στον καλούντα.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια περιπου καταλαβα το βολτε... τι ειναι .

Δηλ οταν καλουμε εμεις με βολτε , καποιον με βολτε και αυτος, τοτε χρεωνομαστε ντατα η κληση voice απο τον παροχο;...

Ενω ο καλουμενος τι χρεωνεται αφου χρησιμοποιει τα 4 g tou kaι αυτος ,;.....που ενδεχεται να ειναι και αλλου παροχου.

Link to comment
Share on other sites

απο τα κανονικα λεπτα ομιλιας γινεται η κληση. αν δεν εχεις πακετο ή υπολοιπο χρηματων δεν μπορεις να καλεσεις ουτε με volte και φυσικα ο αλλος δεν χρεωνεται κατι
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και 'γω κάτι σχετικά με το θέμα των τελευταίων post's, καθ' ότι δεν είχα ασχοληθεί μέχρι τώρα γιατί γενικώς με το σήμα κινητής δεν έχω πρόβλημα!

Πρώτον, εφόσον ενεργοποιήσω την υπηρεσία, για να δεχθούμε κλήση μέσω WiFi πρέπει το κινητό να είναι σε λειτουργία πτήσης;

Δηλαδή αν είμαι σε μέρος που δεν έχω καλό σήμα, αλλά έχω WiFi, το βάζω σε flight mode;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και 'γω κάτι σχετικά με το θέμα των τελευταίων post's, καθ' ότι δεν είχα ασχοληθεί μέχρι τώρα γιατί γενικώς με το σήμα κινητής δεν έχω πρόβλημα!

Πρώτον, εφόσον ενεργοποιήσω την υπηρεσία, για να δεχθούμε κλήση μέσω WiFi πρέπει το κινητό να είναι σε λειτουργία πτήσης;

Δηλαδή αν είμαι σε μέρος που δεν έχω καλό σήμα, αλλά έχω WiFi, το βάζω σε flight mode;

 

Όπως θες μπορείς να το έχεις. Η κλήση, αν απαιτηθεί, θα δρομολογηθεί μέσω Wi-Fi.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Διαγράφτηκαν μηνύματα μη σύμφωνα με τους ΟΠΧ.

Να υπενθυμίσω πως απαγορεύεται η κριτική σε πρόσωπα, και πόσω μάλλον οι προσβλητικοί χαρκτηρισμοί.

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει μονο σε μενα στην εφαρμογη MyCU σε android να φαινονται τα λεπτα ομιλιας να ληγουν 1 μερα πριν απο αυτη που κανονικα ληγουν? Να σημειωσω οτι στο σαιτ της vodafone αλλα και στο vodafonecu.gr, τα λεπτα ομιλιας ληγουν 1 μερα μετα απο αυτην που λεει στο αππ
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέει ότι λήγουν πχ 30/11 εννοεί 1/12 μέσα στις πρώτες ώρες. Αν βάλεις κάρτα τότε συνήθως τα μεταφέρει και είναι σαν να μην έληξε.
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να στείλεις Υ στο 1252!Αν γράφει ότι λήγουν στις 30 πρέπει να αγοράσεις πακέτο στις 30!Εγώ το ξέχασα τις προάλλες και πήγα να αγοράσω πακέτο λίγα λεπτά μετά τα μεσάνυχτα τα προηγούμενα είχαν λήξει!
Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει μονο σε μενα στην εφαρμογη MyCU σε android να φαινονται τα λεπτα ομιλιας να ληγουν 1 μερα πριν απο αυτη που κανονικα ληγουν? Να σημειωσω οτι στο σαιτ της vodafone αλλα και στο vodafonecu.gr, τα λεπτα ομιλιας ληγουν 1 μερα μετα απο αυτην που λεει στο αππ

Συμβαίνει και σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να στείλεις Υ στο 1252!Αν γράφει ότι λήγουν στις 30 πρέπει να αγοράσεις πακέτο στις 30!Εγώ το ξέχασα τις προάλλες και πήγα να αγοράσω πακέτο λίγα λεπτά μετά τα μεσάνυχτα τα προηγούμενα είχαν λήξει!

 

Εγώ μπαίνω στο my CU και βλέπω την ημερομηνία λήξης και βάζω υπενθύμιση δυο ημέρες πριν λήξει! Και τότε βάζω κάρτα και ανανεώνω το υπόλοιπο! Και ενεργοποιώ το ίδιο πακέτο! Και ποτέ δεν τα έχω χάσει! Πάντως μου έχει τύχει τελευταία ημέρα πριν λήξει παλιά να μην μπορώ να κάνω ανανέωση με κάρτα να έχει θέμα το σύστημα τους! Για αυτό το ανανεώνω δυο ημέρες πριν λήξει! !.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...