Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενταξει, ολα αποκατατσαθηκαν και ειμαι για πρωτη φορα με καρτα. για την ομιλια δεν ξερω πως θα με παει μιας και πρεπει να συνηθίσω τα τριλεπτα, αλλα απο data πρεπει να πω οτι ειχα red1 και ειχα δυο gb, και τωρα με 11,00€ με το δωρο της πρωτης online ενεργοποιησης του μηνα εχω 1500+3000(για chating)

εχω μια ερωτηση. αντι να βαζω καθε μηνα στην καρτα 11.00€ και μετα να ενεργοποιω το πακετο, μπορω να βαλω μεσα 3-4Χ11.00€ και μετα καθε μηνα απλα να ενεργοποιω το πακετο που με ενδιαφερει ?

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις 30€ κάρτα και να βάλεις 2 φορές το πακέτο των 11€. Τυχόν bonus ανανέωσης το παίρνεις μόνο τον πρώτο μήνα. Δεν έχει νόημα πιστευω, καλύτερα 15€ κάθε μήνα.
Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν καταλαβες τι ειπα η δεν το εγραψα καλα εγω.

ρωταω το εξης. μπορει να εχει μεσα η καρτα μου 55€ και για τους επομενους μηνες να ενεργοποιω πακετο που κανει 11€?

να τα βαλω ολα μαζι δηλαδη τα χρηματα και τους επομενους μηνες να ενεργοποιω απλος το πακετο που θελω.

Link to comment
Share on other sites

Καθε 2 μηνες πρεπει να βαζεις ελαχιστη ανανεωση, ωστε να μη ληγει το υπολοιπο χρηματων σου. Εαν σημερα βαλεις 55ε, σε 2 μηνες ληγουν, εκτός εαν πριν τη λήξη βάλεις λεφτά.
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα. αρα θαεκτος την ανανεωση του πακετου θα πρεπει να γινεται και ανανεωση στα χρηματα. αυτο δεν το ηξερα. ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παρά το γεγονός ότι ανανεώνω, οι προσωπικές προσφορές όχι μόνο συνεχίζουν να έρχονται, αλλά είναι και εξαιρετικές.832baf9758a691bd174942cfadce46fc.jpg
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Κάθε πότε βάζεις κάρτα; Ποιά πακέτα αγοράζεις;

 

Μήνα παρά μήνα (λόγο δίκαρτου). Συνήθως αγοράζω προσωπικές προσφορές ή το CU Combo 600.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε εχουν πάρει από καλό μάτι.. :):)

 

Χαχα έτσι φαίνεται! :p

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα. Αφού μου κόψανε στους 12 μήνες τα 120'/μήνα (λόγω σταθερού ) και τα 200' δωρεάν σε κάθε ανανέωση στους 15 μήνες, τουλάχιστον μου στέλνουν συνέχεια ωραίες προσωπικές προσφορές. Πάντως στη 2ετία του συμβολαίου σταθερής θα διαπραγματευτώ νέα κάρτα cu με τα αρχικά προνόμια. Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έχει CU και σταθερό Vodafone; Υπάρχουν καθόλου προνόμια;

Έχω 2 γραμμές CU, που σε λίγους μήνες θα γίνουν 4, και σκεφτόμουν σε κανένα τετράμηνο, που λήγει το συμβόλαιο του σταθερού, να πάω σε σταθερό Vodafone!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έχει CU και σταθερό Vodafone; Υπάρχουν καθόλου προνόμια;

Έχω 2 γραμμές CU, που σε λίγους μήνες θα γίνουν 4, και σκεφτόμουν σε κανένα τετράμηνο, που λήγει το συμβόλαιο του σταθερού, να πάω σε σταθερό Vodafone!

 

Από τη σελίδα της Vodafone: "Η συνδυαστική έκπτωση κινητής-σταθερής ισχύει για συνδρομητές συμβολαίου κινητής με πάγιο 16,80€ και άνω. " Να προσθέσω πως αφορά και Καρτοπρόγραμμα Vodafone.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τα data απο το παρε να εχεις ισχυουν για περιαγωγη στην ευρωπαικη ενωση?

επισης θα ηθελα να ρωτησω και για τα data απο φοιτητικο πακετο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που έχει CU και σταθερό Vodafone; Υπάρχουν καθόλου προνόμια;

Έχω 2 γραμμές CU, που σε λίγους μήνες θα γίνουν 4, και σκεφτόμουν σε κανένα τετράμηνο, που λήγει το συμβόλαιο του σταθερού, να πάω σε σταθερό Vodafone!

 

Όταν πας σε σταθερή vodafone , να ζητήσεις να σου δώσουν μια νέα cu (αφού θες να αποκτήσεις και άλλη).

1)Θα την πάρεις δωρεάν.

2)θα έχει 120'/μήνα προς όλους δωρεάν για 12 μήνες

3)μάλλον θα έχεις για 15 μήνες, 200' προς όλους σε κάθε ανανέωση + 500MB internet. Γράφω μάλλον γιατί εγώ τα έλαβα αλλά δεν τα είχα συμφωνήσει. Δεν μου κακόπεσαν καθόλου φυσικά:D:D:D

4)Θα έχεις επιπρόσθετα και όλα τα υπόλοιπα προνόμια που έχει ένα cu (shake κλπ) όπως γράφει το site τους.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας σε σταθερή vodafone , να ζητήσεις να σου δώσουν μια νέα cu (αφού θες να αποκτήσεις και άλλη).

1)Θα την πάρεις δωρεάν.

2)θα έχει 120'/μήνα προς όλους δωρεάν για 12 μήνες

3)μάλλον θα έχεις για 15 μήνες, 200' προς όλους σε κάθε ανανέωση + 500MB internet. Γράφω μάλλον γιατί εγώ τα έλαβα αλλά δεν τα είχα συμφωνήσει. Δεν μου κακόπεσαν καθόλου φυσικά:D:D:D

4)Θα έχεις επιπρόσθετα και όλα τα υπόλοιπα προνόμια που έχει ένα cu (shake κλπ) όπως γράφει το site τους.

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι καλησπέρα! Διαπιστώνω στο site της Vodafone στις πληροφορίες των πακέτων πως κανένα υπόλοιπο από πακέτα δεν μεταφέρεται στον επόμενο μήνα με την ενεργοποίηση του ίδιου πακέτου..Από πότε σταμάτησε αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Δεν σταμάτησε , όντος γράφει ξεκάθαρα ότι δεν μεταφέρονται αλλά μεταφέρονται , πολλούς μήνες πριν το έχω δει έτσι , δεν ξέρω αν ήταν και απο την αρχή ή σκέφτηκαν κάποτε να το αλλάξουν και μας προετοιμαζαν

 

Είχα μέχρι πρόσφατα φοιτητικό πακέτο και εκεί όντως μεταφερόταν αλλά τώρα επειδή θέλω να γυρίσω από το προνομιακό της πράσινης σε απλό cu για αυτό ρωτάω

Link to comment
Share on other sites

Δεν σταμάτησε , όντος γράφει ξεκάθαρα ότι δεν μεταφέρονται αλλά μεταφέρονται , πολλούς μήνες πριν το έχω δει έτσι , δεν ξέρω αν ήταν και απο την αρχή ή σκέφτηκαν κάποτε να το αλλάξουν και μας προετοιμαζαν

 

ακριβως μεταφερονται κανονικα! . επιβεβαιωνω και εγω , εννοειται οτι ενεργοποιεις το ιδιο πακετο πριν την ληξη του πρωτου.! . το ιδιο γινεται και στο bonus ανανεωσης και στο cu pare να εχεις! επισης ανανανεωνοντας εσυ ανανεωνεις και το cu παρε να εχεις των αλλων 3 φιλων σου cu που τυχον εχεις δηλωσει, οποτε κερδιζουνε και αυτο και παει και ενα μηνα μετα η ημερομηνια ληξης του cu παρε να εχεις !

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται με αυτο το CU bing bang ειναι η δευτερη εβδομαδα σερι που βγαζει ολο 20 αρια αν το συνεχισει ετσι δεν κανουμε τιποτα απο ποντους
Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται με αυτο το CU bing bang ειναι η δευτερη εβδομαδα σερι που βγαζει ολο 20 αρια αν το συνεχισει ετσι δεν κανουμε τιποτα απο ποντους

 

Παίζει να είμαι στην 4ή βδομάδα σερί...

Link to comment
Share on other sites

Στους τουριστες δινει η βοντα καμια αλλου ειδους σιμ με περισσοτερα data?

Ή τις κλασσικες που ξερουμε?

Αν μονο αυτες, ποια ειναι η καλυτερη λυση για data?

(μονο vodafone εχω σημα στο σημειο που τα θελω).

Link to comment
Share on other sites

Με πήρε μια σήμερα από τη vodafone τάχα, αφού είχε μιλήσει με τον πατέρα μου (και τον έπρηξε από ότι έμαθα μετά) και της είπε ότι διαχειρίζομαι εγώ το κινητό του, και ξεκίνησε το γνωστό παραμύθι ότι θα γίνουν αυξήσεις στα καρτοκινητά. Την σταματάω και της λέω, φαντάζομαι θέλετε να μου πουλήσετε καρτοπρόγραμμα. Ακριβώς μου λέει. Όχι, ευχαριστώ της λέω. Αφού με τάραξε με τις γνωστές αηδίες, ότι πρόκειται περί κάρτας και όχι συμβολαίου, εγώ να επιμένω όχι και να της λέω σας παρακαλώ αφήστε με, δεν πρόκειται να το κάνω. Και μου κλείνει το τηλέφωνο λέγοντας, "καλώς, δίνω εντολή να ενεργοποιηθούν οι αυξήσεις"... Παιδιά την πατήσαμε...

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Με πήρε μια σήμερα από τη vodafone τάχα, αφού είχε μιλήσει με τον πατέρα μου (και τον έπρηξε από ότι έμαθα μετά) και της είπε ότι διαχειρίζομαι εγώ το κινητό του, και ξεκίνησε το γνωστό παραμύθι ότι θα γίνουν αυξήσεις στα καρτοκινητά. Την σταματάω και της λέω, φαντάζομαι θέλετε να μου πουλήσετε καρτοπρόγραμμα. Ακριβώς μου λέει. Όχι, ευχαριστώ της λέω. Αφού με τάραξε με τις γνωστές αηδίες, ότι πρόκειται περί κάρτας και όχι συμβολαίου, εγώ να επιμένω όχι και να της λέω σας παρακαλώ αφήστε με, δεν πρόκειται να το κάνω. Και μου κλείνει το τηλέφωνο λέγοντας, "καλώς, δίνω εντολή να ενεργοποιηθούν οι αυξήσεις"... Παιδιά την πατήσαμε...

 

Sent from my SM-G970F

 

Χαχαχαχαχαχα. Πώς δεν πάτησε το κουμπί να σου στείλει κάνα πύραυλο ...έτσι για να μάθεις !

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...