Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντάζομαι ότι τα ξοδεύει πριν τα υπόλοιπα που έχεις.

 

Ανάλογα την ημερομηνία ενεργοποίησης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και γω θέλω! Τι χρήση κάνεις κάθε μήνα;

 

Περιστασιακή. Ένα μήνα ανανεώνω, ένα όχι. Γιατί έχω και το What's Up σαν δεύτερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στον δικό μου αριθμό δίνει την συγκεκριμένη προσφορά στα 3 ευρώ αντί για 2

 

Και στα 3€ είναι απίθανη.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις απο δω τα πακετα Under 24?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για δεύτερη συνεχή φορά μου δίνει τη συγκεκριμένη, εξαιρετική θα έλεγα προσφορά.b015bd7c42cee71d7593729873b0e156.jpg

 

Στην εφαρμογή, στις ρυθμίσεις, "Διαχείριση προσωπικών δεδομένων & επικοινωνιών" έχεις και τους 2 διακόπτες ON ή OFF;

Εγώ είχα μόνο τον πρώτο (Βασική επεξ) μη τη λογική ότι βλέπει τι καταναλώνω και ανάλογα μου δίνει προσφορά. Παρ'ολα αυτά δεν μου έρχονται προσφορές λογικές. Τώρα έχει 1 GB με 6ευρώ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή, στις ρυθμίσεις, "Διαχείριση προσωπικών δεδομένων & επικοινωνιών" έχεις και τους 2 διακόπτες ON ή OFF;

Εγώ είχα μόνο τον πρώτο (Βασική επεξ) μη τη λογική ότι βλέπει τι καταναλώνω και ανάλογα μου δίνει προσφορά. Παρ'ολα αυτά δεν μου έρχονται προσφορές λογικές. Τώρα έχει 1 GB με 6ευρώ :mad:

 

Έχω ενεργοποιημένη τη σύνθετη επεξεργασία.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ως πάροχος σίγουρα καταγράφει. Αλλά εδώ ο ίδιος συναινείς να χρησιμοποιεί/ επεξεργάζεται ( = πουλάει) τα δεδομένα της περιήγησης σου εκτός εφαρμογής, πχ όσο σερφάρεις στο chrome/ facebook κλπ. Μεγάλη συζήτηση βέβαια. Τέσπα. Για λίγο καιρό θα τα αφήσω στο ΟN μήπως και δω διαφορά στις προσφορές, αλλιώς θα τα κλείσω και τα δύο.
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα cu που έχω για τον πατέρα μου.

Στο χρόνο απάνω έκοψαν τα δωρεάν 120'/μήνα λόγω του σταθερού. (δεν με είχαν ενημερώσει ότι είναι μόνο για 1 χρόνο. Στη Wind κρατάει όσο έχεις το σταθερό)

Στον 1,5 χρόνο έκοψαν και μια μόνιμη προσφορά 200΄+500ΜΒ που είχε ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.:cry::cry::cry: ΟΚ δικαίωμά τους να το κόψουν. Προσφορά ήταν.

Υπάρχει πακέτο που να μου ανανεώνει αυτά που έχουν μαζευτεί; Περίπου 3000 MB και 2500 λεπτά.

 

Τελικά μου στείλαν μια προσφορά "Μόνο για σένα" και με 3€ μου τα ανανέωσε όλα.:):):) Μακάρι να συνεχιστεί.

Μόλις είχα αρχίσει να κοιτάω για Frog που με 12€ βγάζει ένας ηλικιωμένος 3μηνο.

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Ένα μήνα έχω στο cu και δεν το έχω μετανιώσει! Καλύτερα πακέτα για τις ανάγκες μου, cu around προσφορές και ήδη έχω μαζέψει σχεδόν 15000 πόντους στο παιχνίδι. Μπράβο στη Vodafone

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά τα 3Gb για 7 ημέρες ειναι προσφορά "τριημέρου 28ης" αν ενεργοποιηθεί την Δευτέρα 21/10
Link to comment
Share on other sites

3GB δωρεάν για 7 ημέρες στο mycu app..

 

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το ενεργοποίησα (3gb) και πήρα +3000 κρυστάλλους ....

 

Τώρα που το ανέφερες, το κοίταξα και νομίζω ότι όντως με τα 3gb έδωσε και κρυστάλλους.:D

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ανέφερες, το κοίταξα και νομίζω ότι όντως με τα 3gb έδωσε και κρυστάλλους.:D

 

υπαρχει και στο site του vodafone cu δειτε εδω https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/open-data-week/

 

 

 

Καρτοκινητή Τηλεφωνία Υπηρεσίες OPEN DATA WEEK

OPEN DATA WEEK

 

Το CU σου δίνει ΔΩΡΟ 3GB για μια εβδομάδα από την ημέρα ενεργοποίησης του ΔΩΡΟΥ

Ενεργοποίησε το μέχρι 21/10.

 

 

Μπορείς να το ενεργοποιήσεις με τους παρακάτω τρόπους:

 

Μέσω CU app & παίρνεις επιπλέον ΔΩΡΟ 3000 Big Bang κρυστάλλους!

CU site

Καλώντας στο 1252

Στέλνοντας Ο στο 1252

 

Ενεργοποίησέ τώρα!

 

Tell me more

H προσφορά ισχύει για ενεργοποιήσεις έως και 21/10/19.

Για να ενεργοποιησεις την προσφορά θα πρέπει να εχεις πραγματοποιήσει μια ανανέωση χρόνου ομιλίας απο 14/09/2019 και έπειτα.

Δικαιούσαι 3GB για 7 ημέρες απο τη στιγμή της ενεργοποίησης. Σε περίπτωση που δεν χρησιμοποιήσεις όλα τα MB πριν την ημερομηνία λήξης, δεν θα μεταφέρονται και θα χάνονται.

Αν έχεις στο υπόλοιπό σου ΜΒ από πολλαπλά πακέτα ή bonus, προτεραιότητα στην κατανάλωση θα δίνεται στα δωρεάν και μετά σε αυτά με την μικρότερη ημερομηνία λήξης.

Σε περίπτωση που ξεπεράσεις τα ΜΒ των πακέτων η χρέωση των επιπλέον ΜΒ γίνεται βάσει του ισχύοντα τιμοκαταλόγου.

Τα δωρεαν GB δεν ισχύoυν για χρήση στο εξωτερικό.

Όλα τα πακέτα για Internet από το κινητό είναι συμβατά μεταξύ τους

Θα λαμβάνεις ενημερωτικό sms στο 80% και 100% της κατανάλωσης των ΜΒ, καθώς και κατά την λήξη του πακέτου

Σε περίπτωση που τελειώσουν τα δεδομένα της προσφοράς και δεν έχεις άλλα διαθέσιμα από άλλο πακέτο, ενεργοποιείται αυτόματα η υπηρεσία Internet All Day με χρέωση 2€. Η χρέωση των 2€ πραγματοποιείται με την πρώτη είσοδο από το κινητό σου σε κάποια σελίδα Internet ή στο Vodafone live! / My Web και σου εξασφαλίζει 1GB για χρήση εντός της ημέρας και έως τις 4 π.μ.

Σε όλες τις αναφερόμενες τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. 24%.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Επειδή τελειωσαν τα gb του προγράμματος μου ενεργοποίησα αυτή την προσφορά στη δεύτερη κάρτα που έχω. Κάνω διαμοιρασμο και δεν καταναλωσε από αυτά τα 3 γιγα αλλα "έφαγε" τα χρηματα της κάρτας. Ξέρετε γιατί; Δε νομίζω να γράφει κάπου ότι ισχύουν ΜΟΝΟ για τη συσκευή πι είναι η κάρτα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φοιτητικός αριθμός από τους παλιούς τους καλούς που δεν λήγει ποτέ το υπόλοιπο του (το ανανεώνω μια φορά το χρόνο), πήγα να ενεργοποιήσω τα 3gb δωρεάν για 7 μέρες και είδα αυτές τις 2 προσφορές μόνο για μένα. Τελικά προκειμένου να βάλεις κάρτα ή Vodafone σου δίνει μέχρι και κ**ο :lol: :lol:

 

Screenshot-20191020-134836-01.jpg

Screenshot-20191020-134827-01.jpg

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εδώ και δύο εβδομάδες πήγα από F2G σε CU με φορητότητα και ενώ είμαι με 4G σε άσχετες στιγμές μου το γυρίζει σε H+ ενώ το σήμα 4G είναι ισχυρο. Το επαναφέρω χειροκίνητα σε 4G και μένει εκεί κανονικά. Εννοείται πως όταν γίνεται αυτό υπάρχει 4G σήμα σε συγκεκριμένες συνήθως τοποθεσίες. Δεδομένου ότι με wind και cosmote παλαιότερα, δε μου το είχε κάνει ποτέ η συσκευή μου ( Nokia 8), μπορεί να έχει πρόβλημα η κάρτα σιμ;

Και κάτι άλλο. Εκεί που με wind έβλεπα σχεδόν πάντα 4G+ τώρα με CU δεν έχω δει πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν είχες θέμα με τις άλλες εταιρείες, μάλλον είναι θέμα δικτύου στην περιοχή σου

Μπορείς να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών και θα σε κατατοπισουν.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Εδώ και δύο εβδομάδες πήγα από F2G σε CU με φορητότητα και ενώ είμαι με 4G σε άσχετες στιγμές μου το γυρίζει σε H+ ενώ το σήμα 4G είναι ισχυρο. Το επαναφέρω χειροκίνητα σε 4G και μένει εκεί κανονικά. Εννοείται πως όταν γίνεται αυτό υπάρχει 4G σήμα σε συγκεκριμένες συνήθως τοποθεσίες. Δεδομένου ότι με wind και cosmote παλαιότερα, δε μου το είχε κάνει ποτέ η συσκευή μου ( Nokia 8), μπορεί να έχει πρόβλημα η κάρτα σιμ;

Και κάτι άλλο. Εκεί που με wind έβλεπα σχεδόν πάντα 4G+ τώρα με CU δεν έχω δει πουθενά

 

Έχω δοκιμάσει από χρόνια τώρα και τις 3 εταιρείες σε πολλές συσκευές. Υπάρχουν περιοχές που η Vodafone σε γυρίζει πολύ εύκολα σε 3G (H+). Δεν είναι θέμα SIM ή συσκευής, αλλά ρύθμισης δικτύου από την εταιρεία...

 

Όσο για το 4G+, εξαρτάται και πάλι από τον σχεδιασμό του δικτύου στην εκάστοτε περιοχή.

 

Υ.Γ. Έχω φοιτητικό CU ως βασικό αριθμό.

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα ότι ξεπέρασα το ημερήσιο όριο και θα επανέλθει η ταχύτητα μετά τις 04:00. Ποιό είναι το όριο;
Στη Vodafone υπάρχει όριο ορθής χρήσης 3 gb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...