Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι καρτοκινητο ή Ολυμπιακός ή International ναι. Αν είναι CU κατεβάζεις το CU App και μπαίνεις με τους κωδικούς που έχεις και τωρα.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο και στην εφαρμογή της vodafone μπαίνεις και από cu καρτοκινητό και έχεις τη δυνατότητα να παρακολουθείς υπόλοιπο, να αγοράζεις πακέτα, να ανανεώνεις κοκ...Και έχεις και τη δυνατότητα του cashback!
Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο και στην εφαρμογή της vodafone μπαίνεις και από cu καρτοκινητό και έχεις τη δυνατότητα να παρακολουθείς υπόλοιπο, να αγοράζεις πακέτα, να ανανεώνεις κοκ...Και έχεις και τη δυνατότητα του cashback!
Σε εμένα προσωπικά με σταθερό το καρτοκινητο CU δεν το βγάζει καν.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα προσωπικά με σταθερό το καρτοκινητο CU δεν το βγάζει καν.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Δεν καταλαβαίνω που κολλάει το σταθερό. Άλλο λογαριασμό έχει το κινητό άσχετο με αυτό. Με τους κωδικούς που συνδέεται στο my cu μπαίνει και στο my Vodafone.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Πλέον αν έχεις κινητό και σταθερό είναι ένας ο κωδικός. Ο κωδικός είναι ίδιος, αλλά για κάποιο λόγο το CU δεν εμφανίζεται πλέον όπως παλιά.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχοντας συνδεθεί με καρτοκινητό στο μενού σου βγάζει επιλογή "πρόσθεσε τη σταθερή σου". Δες μήπως έχει κάτι αντίστοιχο αν έχεις συνδεθεί με το σταθερό.
Link to comment
Share on other sites

Έναν κωδικό έχω για κινητό και σταθερό, οι παλιοί του σταθερού δεν λειτουργούν. Αν μπω στο cu app με τους ίδιους κωδικούς βλέπω κανονικά τον αριθμό μου.

 

Sent from my Redmi Note5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας...

μεσα στο μηνα θα παω αγγλια για λιγες μερες

ειδα σου δινει 1gb διαθεσιμο.

ο χρονος ομιλιας θα ισχυει κανονικα οταν μιλαω??:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας...

μεσα στο μηνα θα παω αγγλια για λιγες μερες

ειδα σου δινει 1gb διαθεσιμο.

ο χρονος ομιλιας θα ισχυει κανονικα οταν μιλαω??:worry:

 

Οτιδήποτε αγορασμενο "προς ολους" θα ισχύει, εκτός εαν εχεις βονταφον ιντερνάσιοναλ που δεν ειναι διαθεσιμο για περιαγωγη.

Link to comment
Share on other sites

Στην Αγγλία που δεν είναι μέλος της ΕΕ δε νομίζω ότι ισχύουν τα αγορασμένα πακέτα!

 

Νομίζω οτι δεν έχει γίνει ο διαχωρισμός ακόμη (εαν γίνει).

Link to comment
Share on other sites

Στην Αγγλία που δεν είναι μέλος της Ε.Ε. δεν ισχύουν τα πακέτα.

Στην Αγγλία που είναι μέλος της Ε.Ε. ισχύουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Το Ε.Ε. πάντως που χρησιμοποιείται για τον προσδιορισμό των χωρών είναι λάθος άμα δούμε στο σαιτ της Vodafone οι χώρες όπου υπάρχει το "δωρεάν" roaming είναι αυτές:

Αυστρία, ΒέλγιοΔιεθνείς προορισμοί, Βουλγαρία, Γαλλία, Γαλλικές Δυτικές Ινδίες (Αγ. Βαρθολομαίος, Αγ. Μαρτίνος [Γαλλική έκταση], Γαλλική Γουϊάνα, Γουαδελούπη, Μαρτινίκα), Γερμανία, Γιβραλτάρ, Δανία, Εσθονία, Ηνωμένο Βασίλειο, Ιρλανδία, Ισλανδία, Ισπανία, Ιταλία, Κροατία, Κύπρο, Λετονία, Λιθουανία, Λίχτενσταϊν, Λουξεμβούργο, Μάλτα, Νορβηγία, Ολλανδία, Ουγγαρία, Πολωνία, Πορτογαλία, Ρεγιουνιόν, Ρουμανία, Σαν Μαρίνο, Σλοβακία, Σλοβενία, Σουηδία, Τσεχία, Φινλανδία.

 

όπου όπως φαίνεται δεν ανήκουν όλες στην Ευρωπαϊκή Ένωση.

Link to comment
Share on other sites

Όλες αυτές ανήκουν στην Ε.Ε. εκτός από τον Άγιο Μαρίνο την Νορβηγία Την Ισλανδία και το Λιχτενστάιν οι οποιες είναι μελη της ΕΕΑ δηλαδή του Ευρωπαικού οικονομικού χώρου( ή κοινή αγορά ) . Όλα τα άλλα είναι υπερπόντια εδάφη της Γαλλίας ή της Ολλανδίας. Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο λέμε...

Άρα το σωστό είναι ότι "δωρεάν" roaming έχουμε στις χώρες που ανήκουν στον Ευρωπαϊκό Οικονομικό Χώρο (ΕΟΧ) και όχι στην Ε.Ε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Παίδες χρειάζομαι 2 κωδικους για bluestar. Τον έναν μπορώ να τον πάρω από το δικό μου αλλά δεν έχω άλλον αριθμό η κάποιον γνωστό να μου βγάλει άλλο ένα...Θα ήμουν ευγνώμων σε όποιον μπορεί να με βοηθήσει.. Ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλες αυτές ανήκουν στην Ε.Ε. εκτός από τον Άγιο Μαρίνο την Νορβηγία Την Ισλανδία και το Λιχτενστάιν οι οποιες είναι μελη της ΕΕΑ δηλαδή του Ευρωπαικού οικονομικού χώρου( ή κοινή αγορά ) . Όλα τα άλλα είναι υπερπόντια εδάφη της Γαλλίας ή της Ολλανδίας.

Μια διευκρίνιση για την Νορβηγία.

Τι παίζει εκεί ?

Δουλεύουμε data ομιλία από cu αλλά και απο f2g σαν να είμαστε ΕΕ πχ Ολλανδία κλπ η αλλάζει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση για την Νορβηγία.

Τι παίζει εκεί ?

Δουλεύουμε data ομιλία από cu αλλά και απο f2g σαν να είμαστε ΕΕ πχ Ολλανδία κλπ η αλλάζει κάτι?

 

Ελβετια Νορβηγια ισχυει οτι στην ΕΕ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Παίδες χρειάζομαι 2 κωδικους για bluestar. Τον έναν μπορώ να τον πάρω από το δικό μου αλλά δεν έχω άλλον αριθμό η κάποιον γνωστό να μου βγάλει άλλο ένα...Θα ήμουν ευγνώμων σε όποιον μπορεί να με βοηθήσει.. Ευχαριστώ πολύ!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παιδιά ισχύει ακόμα!! Ο φίλος Βασίλης προθυμοποιήθηκε να βοηθήσει αλλά από καρτοσυμβολαιο, δεν είναι η ίδια προσφορά...Μόνο από CU είναι το 1+1... Αν μπορεί κάποιος μετά της 12 το βράδυ σήμερα θα ανανεωθούν οι κωδικοί γιατί όποιος στείλει Τώρα λέει ότι έχουν εξαντληθεί για σήμερα!! Σας ευχαριστώ όλους!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου 'βγαζε σφάλμα απ' το CU, αλλ' αν χρειαστεί στέλνω & μηνυΜατάκι:thanks:

Μπα, τελικά ούτε το STAR@54646 δουλεύει με το CU· το πρώην À la carte 1 χαρά…:oops:

Χθες:!:

Edited by w@P
2ⁿ απάντηση…
Link to comment
Share on other sites

εγινε σημερα καρτα ολα οκ.

ρωτησα για Αγγλια μου ειπε εχω ενα 1gb την μερα οριο

και τα 300 λεπτα προς ολους απο το πακετο μου.

παρτηρησα οτι χαθηκε το 4G και βγαζει μονο 3G εδω και 2ωρες.:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...