Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτό με το μήνυμα και τις ενεργές προσφορές πως το εννοείται?

Αυτές που έχουμε ενεργοποιημενες η αυτές που μπορούμε να ενεργοποιήσουμε?

 

Προσφορά του τύπου

"MHN ΞEXNAΣ OTI MONO EΣY MΠOPEIΣ NA EXEIΣ..."

δεν μου την εμφανίζει σε αυτές που μπορώ να ενεργοποιήσω ενω μου έχει έρθει sms με υπόλοιπο για να ενεργοποιήσω άλλες 15 μέρες.

 

Βασικά λέει...

AYTH TH ΣTIΓMH ΔEN EXEIΣ ΔIAΘEΣIMEΣ ΠPOΣΦOPEΣ. ΣYNTOMA MIA MONAΔIKH ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA ΣENA ΘA EINAI ΔIAΘEΣIMH

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτό με το μήνυμα και τις ενεργές προσφορές πως το εννοείται?

Αυτές που έχουμε ενεργοποιημενες η αυτές που μπορούμε να ενεργοποιήσουμε?

 

Προσφορά του τύπου

"MHN ΞEXNAΣ OTI MONO EΣY MΠOPEIΣ NA EXEIΣ..."

δεν μου την εμφανίζει σε αυτές που μπορώ να ενεργοποιήσω ενω μου έχει έρθει sms με υπόλοιπο για να ενεργοποιήσω άλλες 15 μέρες.

 

Βασικά λέει...

AYTH TH ΣTIΓMH ΔEN EXEIΣ ΔIAΘEΣIMEΣ ΠPOΣΦOPEΣ. ΣYNTOMA MIA MONAΔIKH ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA ΣENA ΘA EINAI ΔIAΘEΣIMH

 

Στέλνοντας Ρ στο 1252, μαθαίνεις τις αποκλειστικές προσφορές που έχεις διαθέσιμες προς ενεργοποίηση.

 

Ωστόσο καμιά φορά το σύστημα κολλάει και ενώ έχεις διαθέσιμη προσφορά προς ενεργοποίηση, λέει πως δεν έχεις.

 

Σε αυτή την περίπτωση καλείς στο 1252 και πατάς το 5 για να τις ακούσεις.

 

Και σε εμένα το Ρ στο 1252, δεν λειτουργεί εδώ και κάποιο διάστημα (παρόλο που αν καλέσω στο 1252 θα τις ακούσω).

 

Αναφέρθηκε στο τεχνικό τμήμα και πλέον περιμένω.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες την προσφορά σε φίλο 7gb με 7 ευρώ. Έβαλα αυτόματη ενεργοποίηση λέει ότι κάθε μήνα θα τραβάει 7 και θα δίνει 7gb. Ισχύει για συνέχεια αυτό? Αν ναι μιλάμε για πολύ καλό πακέτο ίσως ακολουθήσουν και οι άλλοι.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 2 Σεπτέμβρη είναι η προσφορά με τα 7GB μετά η αυτόματη θα δίνει 800 ΜΒ αλλά μπορεις να το σταματήσεις στέλνοντας B_OFF στο 1317
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιήσει το video & music pass , αλλα παρατηρώ οτι οταν κανει streaming μουσικής απο το Apple Music αντι να μου τρώει τα δεδομενα απο το pass, μου τα τρώει απο τα data "γενικής χρήσης"

Δεν πιάνεται το apple music στο music pass ?? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Με το πακέτο Video & Music Pass έχεις 5GB για χρήση στις παρακάτω Video Streaming και Music Υπηρεσίες:YouTube, ΕΡΤ WebTV, Daily Motion, Netflix, Vimeo, Amazon Video, Napster, Spotify και Deezer!
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιήσει το video & music pass , αλλα παρατηρώ οτι οταν κανει streaming μουσικής απο το Apple Music αντι να μου τρώει τα δεδομενα απο το pass, μου τα τρώει απο τα data "γενικής χρήσης"

Δεν πιάνεται το apple music στο music pass ?? :cry:

 

Καλησπέρα,

 

Όχι. Δεν υποστηρίζεται σε Vodafone CU, αλλά μόνο στο αντίστοιχο του What's Up και συγκεκριμένα στο Play Now.

 

https://www.vodafonecu.gr/paketa/inner/video-music-pass/

 

Με το πακέτο Video & Music Pass έχεις 5GB για χρήση στις παρακάτω Video Streaming και Music Υπηρεσίες:YouTube, ΕΡΤ WebTV, Daily Motion, Netflix, Vimeo, Amazon Video, Napster, Spotify και Deezer!

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Όχι. Δεν υποστηρίζεται σε Vodafone CU, αλλά μόνο στο αντίστοιχο του What's Up και συγκεκριμένα στο Play Now.

 

https://www.vodafonecu.gr/paketa/inner/video-music-pass/

 

Με το πακέτο Video & Music Pass έχεις 5GB για χρήση στις παρακάτω Video Streaming και Music Υπηρεσίες:YouTube, ΕΡΤ WebTV, Daily Motion, Netflix, Vimeo, Amazon Video, Napster, Spotify και Deezer!

 

Ωχ μάλιστα... μας υποχρεώσαν!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 2 Σεπτέμβρη είναι η προσφορά με τα 7GB μετά η αυτόματη θα δίνει 800 ΜΒ αλλά μπορεις να το σταματήσεις στέλνοντας B_OFF στο 1317

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα προ διμήνου ειχα συμβολαιο και το μετετρεψα σε cu, από την εφαρμογή my vodafone πως γίνεται να φαίνεται τώρα το νούμερο αφού έχει αλλαχθεί σε cu;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα προ διμήνου ειχα συμβολαιο και το μετετρεψα σε cu, από την εφαρμογή my vodafone πως γίνεται να φαίνεται τώρα το νούμερο αφού έχει αλλαχθεί σε cu;

 

Καλησπέρα,

 

Τι εννοείς να φαίνεται; Δεν σου το εμφανίζει η εφαρμογή;

 

Πάντως εφόσον το έκανες CU, καλό είναι να χρησιμοποιείς το My CU app. Είναι πληρέστερη και πολύ πιο λειτουργική για συνδρομητές CU.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Παλαιότερα που είχα κάνει τέτοια αλλαγή, μάλλον το αντίθετο από καρτοκινητό σε συμβόλαιο, χρειαζόταν επικοινωνία με εξυπηρέτηση για να γίνει διαγραφή λογαριασμού και εκ νέου δημιουργία, καθώς δεν λειτουργούσε σωστά με τον νέο τύπο σύνδεσης.

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μέσα από το viber σου δίνεται πανεύκολα η δυνατότητα για αλλαγή αριθμού.

 

Μήπως αυτό ειναι σοβαρό πλεονέκτημα έναντι του skype μιας και η επικοινωνία συνεχίζεται από εκει που την "άφησες" και εσυ και οι άλλοι,

Παράλληλα ενημερώνονται αυτόματα οι "φίλοι"...ακόμα και αν αλλάζεις νούμερο καθε 2 μήνες όπως λέτε.

 

Έτσι όποιος θέλει αλλάζει και το νούμερο στην επαφή που σε έχει αλλά σε καλεί και στο κινητό αφου το ξέρει χωρίς να τον ενημερώσεις καν.

 

Στην τελική παίρνεις ενα νούμερο voip omnivoice με 0.5€ τον μήνα η δωρεάν ενα inum η δωρεάν ένα σταθερό Αμερικής και έχεις και μόνιμα ένα νούμερο να σε ακολουθεί.

Παλιότερα όποιοι πρόλαβαν πήραν εύκολα us google voice νούμερο.

Τώρα θα είναι λίγο δυσκολότερο.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

η πατέντα για Google voice με ενα τρόπο γινόταν αν έπαιρνες πρωτα ενα νούμερο callcentric.

Να ρωτήσω αν γνωρίζεις αν υπάρχει inum server σε Ευρώπη?

δυστυχώς δεν το γνωρίζω

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

O.K Το κατάλαβα και αποφάσισα να σε βοηθήσω γιατί με αφορά αφου αφορά και εσένα .

Ωραία , θα μου πεις τώρα πως μπορώ να αντιδράσω;

μπορεις να αντιδρασεις(οχι προσωπικα,αλλα σαν συνολο) σταματωντας να τους χρηματοδοτεις(να εισαι πελατης τους δηλ.)

Αν ειναι ολοι ετσι ,τοτε ολους.

Πέρα του ότι "το κινητό είναι είδος πρώτης ανάγκης" είναι πολύ βαριά κουβέντα, γιατί να είναι παράλογο να χρεώνεται η κατοχή και σύνδεση στο δίκτυο;

Αληθινή διαμαρτυρία είναι το κλείσιμο των τηλεφώνων που δε χρειαζόμαστε πραγματικά και όχι η δικαιολογία ότι τα τελευταία χρόνια η κατοχή smartphone έγινε είδος από το οποίο εξαρτάται η ζωή και η ασφάλειά σου. Αυτή η τελευταία βεβιασμένη αποδοχή είναι που κάνει τις εταιρίες να κοιτάξουν να μεγιστοποιήσουν το κέρδος τους.

 

καπου και ο ιδιος τα μπερδευεις.Ειδος πρωτης αναγκης με το να κλεισουμε τα κινητα που δε χρειαζομαστε δεν συναδουν.

Θα ελεγα οτι η 'το ειδος πρωτης αναγκης' περιοριζεται σε μερικα € το μηνα,ισως και το διμηνο.

για την αντιδραση που αναφερεις με βρισκεις συμφωνο.

 

Το ότι έχεις μια Α κατάσταση και πας σε μία χειρότερη της προηγούμενης, η αντίδραση που θα υπάρξει δεν θα είναι δίκαιη;

Σοβαρά τώρα θέλει εξήγηση αυτό;

Δεν λέω να συμφωνήσεις ή να την υποστηρίξεις με το ζόρι.

Αλλά το να υποστηρίζεις τις αλλαγές της εταιρείας που επηρεάζουν και εσένα και ας μην το καταλαβαίνεις, και να επικρίνεις τις αντιδράσεις, τι ακριβώς θα καταφέρεις;

Και το σημαντικότερο για ποιον λόγο να το κάνεις;

 

@tetartos

Ναι είναι παράλογο να υπάρχει χρέωση για κάτι το οποίο πριν 20 χρόνια δεν υπήρχε.

Έπεσε κανένας δορυφόρος ή έγινε καμιά ηλιακή καταιγίδα τελευταία;

Πριν 20 χρονια οι τηλ.αριθμοι κιν.τηλεφωνιας ηταν 100.000(στην Ελλαδα).Αυτη την στιγμη πρεπει να ειναι 30.000.000(τυχαια νουμερα,αν καποιος θελει μπορει να παραθεσει ακριβη στοιχεια).

Καθε αριθμος που συνδεεται σε μια κεραια κινητης καταναλωνει(κυψελη,bandwith,ηλεκτρικη ενεργεια κλπ).Οπως λοιπον καταλαβαινεις πρεπει μια εταιρια με καποιο τροπο να σταματησει αυτη την φύρα.Καποτε ηταν marketing να σου χαρισει τηλ.αριθμο διοτι αποσκοπουσαν οτι θα ωφεληθουν χρησιμοποιωντας τον.Τωρα οχι.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ συνεχίστε αυτήν την συζήτηση (που άρχισε μετά από ανακοίνωση άλλης εταιρείας) , στον αντίστοιχο χώρο. Στα καρτοκινητά της Vodafone δεν άλλαξε τίποτα πρόσφατα . Το θέμα το συζητήσαμε όταν έγινε η αλλαγή και το εξαντλήσαμε.

34 μηνύματα μετακινήθηκαν σε νέο θέμα εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=469833

 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε η παρακάτω προσφορά, καθόλου άσχημη.

 

KOITA TI ΠAIZEI ΓIA ΣENA. 2 GB ΓIA 30 MEPEΣ MONO ME 2 EYPΩ! ΣTEIΛE 2 ΣTO 1355 MEXPI 03/08.

 

Ισχύει για όλους αυτό η μόνο σε όσους λάβανε το μήνυμα??

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για όλους αυτό η μόνο σε όσους λάβανε το μήνυμα??

 

Όχι δεν ισχύει για όλους. Είναι αποκλειστική. Εμένα μου την στέλνουν κάθε μήνα. Μαζί με άλλη μια που δίνει 2GB με 2€.

 

 

Τέλος σήμερα μόλις ενεργοποίησα αυτή: MOΛIΣ AΠEKTHΣEΣ 1000 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛA TA EΛΛHNIKA ΔIKTYA + 500MB + TO SOCIAL PASS. TA EXEIΣ ΓIA 30 MEPEΣ.

 

Μου ήρθε αυτή: 5GB VIDEO+MUSIC PASS ME 1.5E!KAI KPATAΣ TA YΠOΛOIΠA DATA ΣOY ΓIA OTI AΛΛO ΘEΣ! ΣTEIΛE 92 ΣTO 1355 ΩΣ 08/08!MAΘE ΠA TA CU PASS http://bit.ly/2FAqJwj

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θυμάται κάποιος τι δίνει η Vodafone για online ανανέωση 10€ σε CU special (πρώην φοιτητικό);

CU shake και just surf bonus ή δίνει και τίποτα επιπλέον;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θυμάται κάποιος τι δίνει η Vodafone για online ανανέωση 10€ σε CU special (πρώην φοιτητικό);

CU shake και just surf bonus ή δίνει και τίποτα επιπλέον;

 

Ευχαριστώ

 

Δινει shake χωρις διπλασιασμο

Just surf Bonus

Παρε να χεις,100MB εξτρα δηλαδη αν εχεις βαλει εστω ενα απο τα τρια νουμερα.

Υποψην δικαιουσαι μεχρι 5 φορες το μηνα τα 100MB.

Το Shake στα φοιτητικα διπλασιαζεται μονο,δεν ξερω αν ισχυει στη δικια σου περιπτωση.

Για οσους εχουν MyCU App σε Android κατω απο 5.0 δεν γινεται Log in,αρα χανουμε online ανανεωση και συνδεση μεσω WiFi.

Αρα μονο μεσω δεδομενων απο την CU καρτα δουλευει και ενεργοποιηση πακετων,cu around λειτουργουν.

Το Refill δεν υπαρχει,μονο στο νεο app.

Απαραδεκτη κινηση της Vodafone

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς το refill δεν υπάρχει;

Μπορεί το app να τρέξει ή δεν τρέχει καθόλου;

Έχω 5.0 and up γι αυτό ρωτάω.

 

Κατεβαζεις το νεο app,και ολα καλα.Για κατω απο 5.0 υπαρχει θεμα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δινει shake χωρις διπλασιασμο

Just surf Bonus

Παρε να χεις,100MB εξτρα δηλαδη αν εχεις βαλει εστω ενα απο τα τρια νουμερα.

Υποψην δικαιουσαι μεχρι 5 φορες το μηνα τα 100MB.

Το Shake στα φοιτητικα διπλασιαζεται μονο,δεν ξερω αν ισχυει στη δικια σου περιπτωση.

Για οσους εχουν MyCU App σε Android κατω απο 5.0 δεν γινεται Log in,αρα χανουμε online ανανεωση και συνδεση μεσω WiFi.

Αρα μονο μεσω δεδομενων απο την CU καρτα δουλευει και ενεργοποιηση πακετων,cu around λειτουργουν.

Το Refill δεν υπαρχει,μονο στο νεο app.

Απαραδεκτη κινηση της Vodafone

 

Μα τι απαράδεκτη κίνηση να μην υποστηρίζονται εκδόσεις 5+ ετών κατ' ελάχιστο.

Κρίμα να μην υποστηρίζονται και από το Word τα Windows 3.0 ακόμη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

συνήθως πόσο καιρό κάνουν να μπούνε τα χρήματα μέσω "pockee"?

 

Μέχρι και 1 εβδομάδα μετά. Συνήθως στιις 4-5 μέρες σου έρχεται μήνυμα ότι πιστώθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...