Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία πράγματα. :)

 

Screenshot_2018_02_08_10_32_01.jpg

 

Όντως ωραία πράγματα! Δεν ξέρω βέβαια πόσους μπορούμε να πάρουμε. Λογικά πάνω από έναν.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία πράγματα. :)

 

Screenshot_2018_02_08_10_32_01.jpg

 

Αυτο αρχισε πριν μια βδομαδα.Τωρα ειναι και επισημο.

Ειχα παρει με χρεωση κωδικο μικελ και δεν γινεται...πρεπει να παρω αλλη προσφορα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

δεν το έπιασα.

 

Εφαρμογή (app) pockee: οι αποδείξεις των σουπερμάρκετ που εισάγεις, σου μαζεύουν χρήματα και δίνεις αρ.λογαριασμου τραπέζης να σου τα καταθέσουν.

 

Εφαρμογή vodafone: οι αποδείξεις σου μαζεύουν χρήματα που μπορείς να βάλεις στο νούμερο σου.

 

Σημείωση: Για να κερδίσεις χρήματα, πρέπει να αγοράσεις προϊόντα που θα έχουν επιστροφή κουπόνια χρημάτων. Θα τα ψαξεις στην εφαρμογή του pockee.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο αρχισε πριν μια βδομαδα.Τωρα ειναι και επισημο.

Ειχα παρει με χρεωση κωδικο μικελ και δεν γινεται...πρεπει να παρω αλλη προσφορα.

 

Νικόλα ξέρεις πόσους δωρεάν κωδικούς μπορούμε να πάρουμε; Δεν βρήκα κάτι στο Vodafonecu.gr

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Νικόλα ξέρεις πόσους δωρεάν κωδικούς μπορούμε να πάρουμε; Δεν βρήκα κάτι στο Vodafonecu.gr

 

1 κωδικο απο καθε προσφορα γινεται.

Π.χ. ενα για μικελ,ενα για ster/odeon,ενα για brothers in law κλπ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 κωδικο απο καθε προσφορα γινεται.

Π.χ. ενα για μικελ,ενα για ster/odeon,ενα για brothers in law κλπ.

 

Ευχαριστώ Νικόλα. Αυτό δηλαδή που υποψιαζόμουν. Πολύ καλή φάση!

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

εγώ γιατί δεν βλέπω τίποτα στο cu app?

 

Τι εννοείς;

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή (app) pockee: οι αποδείξεις των σουπερμάρκετ που εισάγεις, σου μαζεύουν χρήματα και δίνεις αρ.λογαριασμου τραπέζης να σου τα καταθέσουν.

 

Εφαρμογή vodafone: οι αποδείξεις σου μαζεύουν χρήματα που μπορείς να βάλεις στο νούμερο σου.

 

Σημείωση: Για να κερδίσεις χρήματα, πρέπει να αγοράσεις προϊόντα που θα έχουν επιστροφή κουπόνια χρημάτων. Θα τα ψαξεις στην εφαρμογή του pockee.

Οπότε στην παρούσα φάση αν κατάλαβα καλά χρειάζονται τουλάχιστον 2€ στο πορτοφόλι του vodafone app για να στα καταθέσει και να πάρεις παράταση υπολοίπου?

Link to comment
Share on other sites

σήμερα Πέμπτη, μπαίνω στο cu app και στους 1+1 κωδικούς δεν βλέπω κάτι δωρεάν. μου ζητάει 0.20€.

πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο?

Link to comment
Share on other sites

Οπότε στην παρούσα φάση αν κατάλαβα καλά χρειάζονται τουλάχιστον 2€ στο πορτοφόλι του vodafone app για να στα καταθέσει και να πάρεις παράταση υπολοίπου?

Πριν 1 μήνα εγώ το έκανα με €1.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σήμερα Πέμπτη, μπαίνω στο cu app και στους 1+1 κωδικούς δεν βλέπω κάτι δωρεάν. μου ζητάει 0.20€.

πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο?

 

Υποτίθεται ότι πάντα ήταν 0,20 ή 0,50 χρέωση και τα λεφτά πήγαιναν σε φιλανθρωπίες.

Link to comment
Share on other sites

ωραία τώρα μένει να βρούμε ποιό απο τα σκουπίδια θα αγοράσουμε...

έχει κάτι μανιταροριζια του μπαρμπα... που εχουν 3.39€ με διπλό κουπόνι και δίνουν 2Χ 1.10 αν δεν κάνω λάθος.

 

Αν καταθέσω σήμερα την απόδειξη πόσο σύντομα θα τα βάλουν στο cu?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

ωραία τώρα μένει να βρούμε ποιό απο τα σκουπίδια θα αγοράσουμε...

έχει κάτι μανιταροριζια του μπαρμπα... που εχουν διπλό κουπόνι και δίνουν 1.10 αν δεν κάνω λάθος.

 

Αν καταθέσω σήμερα την απόδειξη πόσο σύντομα θα τα βάλουν στο cu?

2-3 ημέρες για να τα βάλουν στο "πορτοφόλι" και εσύ κάνεις εξαργύρωση μετά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά έχω περάσει στην εφαρμογή της voda την πρώτη απόδειξη από το Σάββατο και ακόμα είναι σε αναμονή.

Πιθανότατα κανένα από τα προϊόντα δεν υπόκεινται στο cashback αλλά δεν έπρεπε να μου την έχει βγάλει ελεγμένη ή κάτι άλλο;

Πρέπει να κάνω τπτ άλλο εγώ εκτός από να την περάσω στην εφαρμογή της voda?

Link to comment
Share on other sites

κανονικά έπρεπε,σύμφωνα με τους δικούς μου χρόνους που είναι εντός δύο ημερών

 

όχι

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σήμερα Πέμπτη, μπαίνω στο cu app και στους 1+1 κωδικούς δεν βλέπω κάτι δωρεάν. μου ζητάει 0.20€.

πρέπει να κάνω κάτι συγκεκριμένο?

 

Ζητάει 0.20 λεπτά, αλλά ΔΕΝ σε χρεώνει. Δοκιμασμένο σήμερα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

- Εγώ τον τελευταίο καιρό που παίρνω κωδικούς από την εφαρμογή My Vodafone όχι από της CU, δεν μου χρεώνει ποτέ τα 0.20€. Για έναν αριθμό μόνο που τον έχω "παροπλίσει" και έστειλα sms για να πάρω κωδικό, μόνο σε αυτή τη περίπτωση με χρέωσε 0.20€.

- Για το cashback και μένα μέσο όρο 2 εργάσιμες ημέρες κάνει για περαστεί η επιστροφή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ ρε παιδιά έχω περάσει στην εφαρμογή της voda την πρώτη απόδειξη από το Σάββατο και ακόμα είναι σε αναμονή.

Πιθανότατα κανένα από τα προϊόντα δεν υπόκεινται στο cashback αλλά δεν έπρεπε να μου την έχει βγάλει ελεγμένη ή κάτι άλλο;

Πρέπει να κάνω τπτ άλλο εγώ εκτός από να την περάσω στην εφαρμογή της voda?

 

Μήπως της συγκεκριμένη απόδειξη, στην εμφανίζει την κατηγορία "Μπορείς να τη διορθώσεις" ; Αν θυμάμαι καλά, σε μια απόδειξη που είχα περάσει και δεν είχε κανένα προϊόν επιστροφή, μου την εμφάνιζε σε αυτή τη κατηγορία (για να μου δώσει το περιθώριο να διορθώσω τυχόν λάθος) και μόλις πέρασε η 1 εβδομάδα από την ημερομηνία αγοράς μου τη πήγε στη κατηγορία "Ακυρωμένες" (Λογικά επειδή στην εφαρμογή μπορείς να βάλεις αποδείξεις έως και 1 εβδομάδα πριν).

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

 

Είχα περίπου 150 ώρες δωρεάν προς όλους, 12 χιλιάδες μνμτα, 20gb ίντερνετ με τις ανανεώσεις που έκανα κάθε μήνα και την προσθήκη νέου υπολοίπου στο παλιό (2 χρόνια θαρρώ κάθε μήνα 10ρικο για το πρόγραμμα combo)

 

Όλα αυτά τα χρόνια μια μέρα πριν λήξει το πακέτο μου, ερχόταν μνμ που μου έλεγε ότι την επόμενη μέρα αν δεν βάλω κάρτα χάνω όλα αυτά που μάζεψα, και αφού μου το θύμιζε έβαζα αμέσως.

 

Χθες λοιπόν περίμεναν να πάει 00:30 και μου στείλανε όλα τα μνμτα μαζεμένα (ότι πρέπει να ανανεώσω για να μην λήξει το πακέτο και τα υπάρχοντα υπόλοιπα που έχω, και ότι ΈΛΗΞΕ το πακέτο και δεν έχω πλέον υπόλοιπα σε λεπτά mbs και sms. Το τονίζω ότι όλα τα μνμτα ήρθαν στης 00:30 η ώρα, και τα έχω κρατήσει σαν απόδειξη.

 

Και ερωτώ: Υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω τα υπόλοιπα που είχα πίσω; Η πάμε για φορητοτητα και καταγγελίες στις αρμόδιες αρχές;

 

Απαράδεκτη και δόλια τακτική αυτή, η κλεψιά στο μεγαλείο της. Αναμένω κάποια απάντηση σας.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενες να πάρεις μην για να ανάνεωσεις? Ξέρεις πότε λήγει ο χρόνος σου. Για να είχες τόσο χρόνο δε το χρειαζοσουνα. Εγώ είχα χάσει χρόνο παλιά αλλά δε μου το δώσανε πισω Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,με την Ευρωπαϊκή κάρτα νέων τι γίνετε;έχω κάνει αίτηση από 23/1 και μέχρι σήμερα τπτ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

 

Είχα περίπου 150 ώρες δωρεάν προς όλους, 12 χιλιάδες μνμτα, 20gb ίντερνετ με τις ανανεώσεις που έκανα κάθε μήνα και την προσθήκη νέου υπολοίπου στο παλιό (2 χρόνια θαρρώ κάθε μήνα 10ρικο για το πρόγραμμα combo)

 

Όλα αυτά τα χρόνια μια μέρα πριν λήξει το πακέτο μου, ερχόταν μνμ που μου έλεγε ότι την επόμενη μέρα αν δεν βάλω κάρτα χάνω όλα αυτά που μάζεψα, και αφού μου το θύμιζε έβαζα αμέσως.

 

Χθες λοιπόν περίμεναν να πάει 00:30 και μου στείλανε όλα τα μνμτα μαζεμένα (ότι πρέπει να ανανεώσω για να μην λήξει το πακέτο και τα υπάρχοντα υπόλοιπα που έχω, και ότι ΈΛΗΞΕ το πακέτο και δεν έχω πλέον υπόλοιπα σε λεπτά mbs και sms. Το τονίζω ότι όλα τα μνμτα ήρθαν στης 00:30 η ώρα, και τα έχω κρατήσει σαν απόδειξη.

 

Και ερωτώ: Υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω τα υπόλοιπα που είχα πίσω; Η πάμε για φορητοτητα και καταγγελίες στις αρμόδιες αρχές;

 

Απαράδεκτη και δόλια τακτική αυτή, η κλεψιά στο μεγαλείο της. Αναμένω κάποια απάντηση σας.

 

Υπομονή

Σε 12 μήνες θα τα ξαναμαζέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενες να πάρεις μην για να ανάνεωσεις? Ξέρεις πότε λήγει ο χρόνος σου. Για να είχες τόσο χρόνο δε το χρειαζοσουνα. Εγώ είχα χάσει χρόνο παλιά αλλά δε μου το δώσανε πισω

Δυστυχώς δεν ασχολούμαι με το κιν συνέχεια λόγου αυξημένου φόρτου εργασίας, και έτσι δεν γνώριζα ποτέ λήγει τι. Βασίζομαι πάντα στο ενημερωτικό μνμ. Μίλησα με την voda και με διαβεβαιώσαν ότι θα λυθεί άμεσα, περιμένω λοιπόν. Το νούμερο αυτό το έχω σαν back up number αρα σπάνια το χρησιμοποιώ απλά φορτώνω χρόνο, δέκα ευρώ το μήνα είναι ψυχουλα :rolleyes:

Edited by XP130TD
εκτός όρων
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

 

Είχα περίπου 150 ώρες δωρεάν προς όλους, 12 χιλιάδες μνμτα, 20gb ίντερνετ με τις ανανεώσεις που έκανα κάθε μήνα και την προσθήκη νέου υπολοίπου στο παλιό (2 χρόνια θαρρώ κάθε μήνα 10ρικο για το πρόγραμμα combo)

 

Όλα αυτά τα χρόνια μια μέρα πριν λήξει το πακέτο μου, ερχόταν μνμ που μου έλεγε ότι την επόμενη μέρα αν δεν βάλω κάρτα χάνω όλα αυτά που μάζεψα, και αφού μου το θύμιζε έβαζα αμέσως.

 

Χθες λοιπόν περίμεναν να πάει 00:30 και μου στείλανε όλα τα μνμτα μαζεμένα (ότι πρέπει να ανανεώσω για να μην λήξει το πακέτο και τα υπάρχοντα υπόλοιπα που έχω, και ότι ΈΛΗΞΕ το πακέτο και δεν έχω πλέον υπόλοιπα σε λεπτά mbs και sms. Το τονίζω ότι όλα τα μνμτα ήρθαν στης 00:30 η ώρα, και τα έχω κρατήσει σαν απόδειξη.

 

Και ερωτώ: Υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρω τα υπόλοιπα που είχα πίσω; Η πάμε για φορητοτητα και καταγγελίες στις αρμόδιες αρχές;

 

Απαράδεκτη και δόλια τακτική αυτή, η κλεψιά στο μεγαλείο της. Αναμένω κάποια απάντηση σας.

 

Αφου δε τα μιλας τι τα θελεις;;; Καποια στιγμη θα λλαξουν πακετο, δε θα μπορεις να βαλεις το ιδιο και θα χαθουν ετσι και αλλιως.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αφου δε τα μιλας τι τα θελεις;;; Καποια στιγμη θα λλαξουν πακετο, δε θα μπορεις να βαλεις το ιδιο και θα χαθουν ετσι και αλλιως.

Ελα μου ντε! Αυτό πού το πας;

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ασχολούμαι με το κιν συνέχεια λόγου αυξημένου φόρτου εργασίας, και έτσι δεν γνώριζα ποτέ λήγει τι. Βασίζομαι πάντα στο ενημερωτικό μνμ. Μίλησα με την voda και με διαβεβαιώσαν ότι θα λυθεί άμεσα, περιμένω λοιπόν. Το νούμερο αυτό το έχω σαν back up number αρα σπάνια το χρησιμοποιώ απλά φορτώνω χρόνο, δέκα ευρώ το μήνα είναι ψυχουλα :rolleyes:

 

Το μνμ ενημέρωσης μπορεί να μην έρθει για 1002 λόγους. Υπερφόρτωση δικτύου, συντήρηση/αναβάθμιση billing system κλπ, κλπ. Δεν βλέπω πού φταίει η εταιρία.

Τώρα αν θα στα ξαναδώσουν είναι στη διακριτική τους ευχέρεια. Απάτη πάντως δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...