Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα αυτο το πραγμα στην καρτοκινητη της βοδαφον, να μη μπορεις να εχεις τους λογαριασμους σου μαζι ειναι τραγικο εν ετη 2018.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

My Vodafone

 

 

 

Αν εννοείς τις συνδέσεις μου επάνω αριστερά, περιλαμβάνει μόνο τον ένα αριθμό κινητού με συμβόλαιο και τις σταθερές γραμμές.

Δεν περιέχει κανένα cu αριθμό.

 

Αν εννοείς εναλλαγή την αποσύνδεση και την επανασύνδεση ζητάει από την αρχή όνομα και κωδικό χωρίς να κρατά τίποτα.

 

 

Sent from my iPad Pro.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Πατάς πάνω στον αριθμό σου που βλέπεις στην αρχική οθόνη, ανοίγουν οι συνδέσεις σου και έχει πλήκτρο στο κάτω μέρος που γράφει "σύνδεση με άλλο λογαριασμό". Ανοίγει οθόνη που επιλέγεις λογαριασμό κινητής ή σταθερής. Πατάς κινητής (όπου έχει ένα τικ και από κάτω έχει το υπάρχον username).

Εκεί που σε βγάζει έχει όλα τα στοιχεία κρατημένα.

20180204_095955.png

Εγώ με την πατέντα που έχω κάνει, έχω δώσει το ίδιο username με διαφορετικό αριθμό στους άλλους 2 λογαριασμούς των γονιών μου πχ, και αλλάζοντας μόνο το νούμερο πραγματοποιώ εναλλαγή άμεσα.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Πατάς πάνω στον αριθμό σου που βλέπεις στην αρχική οθόνη, ανοίγουν οι συνδέσεις σου και έχει πλήκτρο στο κάτω μέρος που γράφει "σύνδεση με άλλο λογαριασμό". Ανοίγει οθόνη που επιλέγεις λογαριασμό κινητής ή σταθερής. Πατάς κινητής (όπου έχει ένα τικ και από κάτω έχει το υπάρχον username).

Εκεί που σε βγάζει έχει όλα τα στοιχεία κρατημένα.

20180204_095955.png

Εγώ με την πατέντα που έχω κάνει, έχω δώσει το ίδιο username με διαφορετικό αριθμό στους άλλους 2 λογαριασμούς των γονιών μου πχ, και αλλάζοντας μόνο το νούμερο πραγματοποιώ εναλλαγή άμεσα.

 

Sent from my SM-G930F

 

 

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Εγώ πήγαινα στις επιλογές που έχει επάνω δεξιά.

 

Τελευταία ερώτηση.

Το οποίο ποσό επιστροφής μπορείς να το στείλεις από ένα νούμερο σε άλλο ;

 

 

Sent from my iPad Pro.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος πρόσφατα να παραγγείλει sim μέσω του site;

http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/packageDeliveryRequest.action

Έχω κάνει την αίτηση από την Δευτέρα αλλά δεν έχει επικοινωνήσει κανείς μαζί μου.:shifty:

Μόνο αν επιλέξεις να πληρώσεις θα επικοινωνήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος πρόσφατα να παραγγείλει sim μέσω του site;

http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/packageDeliveryRequest.action

Έχω κάνει την αίτηση από την Δευτέρα αλλά δεν έχει επικοινωνήσει κανείς μαζί μου.:shifty:

στείλε τους email

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ανανεώσω για να μην λήξει το υπόλοιπο και βλέπω λετε για ενα cash back που αν κατάλαβα καλά μπορώ να "μεταφέρω" μικρά ποσά 1-2€και να πάρω παράταση στην λήξει του υπολοίπου της κάρτας.

Πως γίνεται αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Ψωνίζεις σε σούπερμάρκετ τις προσφορές του pockee.com και περνάς την απόδειξη στην Vodafone.

Αλλά η διαδικασία θέλει δύο -τρείς ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ανανεώσω για να μην λήξει το υπόλοιπο και βλέπω λετε για ενα cash back που αν κατάλαβα καλά μπορώ να "μεταφέρω" μικρά ποσά 1-2€και να πάρω παράταση στην λήξει του υπολοίπου της κάρτας.

Πως γίνεται αυτό?

κατά αρχή πρέπει να κατεβάσεις το my Vodafone,και για ευκολία το pockee για τις επιστροφές με κουπόνια

μετά πας στο myvodafone>thank you>cashback και καταχωρείς την απόδειξη του sm

περιμένεις να γίνει η εκκαθάριση που θα φανεί η πίστωση του ποσού που σου αναλογεί και το κάνεις εξαργύρωση

μόνο ακέραιο ποσό εξαργυρώνεται,δηλαδή αν έχεις 2.40€,μόνο τα 2€,τα 0,40 λεπτά μένουν υπόλοιπο

επίσης αν έχεις αρκετό υπόλοιπο

αγοράζεις και πακέτα,σαν να έχεις ανανεώσει τον χρόνο ομιλίας...

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

τα έχω τα προγράμματα αυτά απλα δεν του είχα δώσει σημασία.

Αν έχω υπόλοιπο στο pockee που δεν εχει κατατεθεί μπορεί να πάει στο Cu?

Με 1€ παίρνω παράταση στην λήξη του υπολοίπου?

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν μπορείς

μέχρι πριν δύο βδομαδες ναι,για σήμερα δεν ξέρω,για 2€ σίγουρα

εννοώ δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι στο ενδιάμεσο

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του Cashback, είχα να εξαργυρώσω ποσό 1.15€ και σήμερα το εξαργύρωσα. Πήρε κανονικά το ακέραιο 1€, μέσα στη κάρτα μπήκε ποσό ίσο με (1/1.12), λόγω του φόρου 12% που κρατάει. Το υπόλοιπό μου πήρε κανονικά παράταση για 3 επιπλέον μήνες, όπως γίνεται στη κανονική ανανέωση.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εδέησα να δοκιμάσω, σε Καρτοκινητό μόνον «έπαιξε» ·αν προσπαθήσει CU άνευ προσφοράς(χλωμόν)& του κάτσει[χλωμότερον] ας ελέγξει τυχόν ασυμβατότητα{χλωμότατον} ειδάλλως το ξαναβλέπω κατόπιν MWC…:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εδέησα να δοκιμάσω, σε Καρτοκινητό μόνον «έπαιξε» ·αν προσπαθήσει CU άνευ προσφοράς(χλωμόν)& του κάτσει[χλωμότερον] ας ελέγξει τυχόν ασυμβατότητα{χλωμότατον} ειδάλλως το ξαναβλέπω κατόπιν MWC…:mobile:

 

η κάθε μια προσφορά είναι ξεχωριστή αλλη για cu και αλλη για συμβόλαια. το mwc τι είναι?

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του Cashback, είχα να εξαργυρώσω ποσό 1.15€ και σήμερα το εξαργύρωσα. Πήρε κανονικά το ακέραιο 1€, μέσα στη κάρτα μπήκε ποσό ίσο με (1/1.12), λόγω του φόρου 12% που κρατάει. Το υπόλοιπό μου πήρε κανονικά παράταση για 3 επιπλέον μήνες, όπως γίνεται στη κανονική ανανέωση.

Μάλλον πρέπει να φτιάξουμε και ενα thread ποιό ειναι το/τα φτηνότερα προϊόντα που αξίζει να πάρεις για να έχεις πόσο ίσο με το ελάχιστο που απαιτείται για ανανέωση με παράταση υπολοίπου.

Link to comment
Share on other sites

Cashback

Τι ποσοστό είναι συνήθως το cashback; Ίσως σας ακούγεται παράξενο αλλά δεν έχω βρει κανένα προϊόν που να το αγοράζω ήδη και να είναι στις λίστες του cashback. Οπότε είτε θα πρέπει να αγοράσω κάτι που φυσιολογικά δεν θα το αγόραζα καθόλου, είτε κάτι που κανονικά αγοράζω ανταγωνιστικό προϊόν. Και αναρωτιέμαι αν αξίζει τον κόπο και την αναστάτωση... Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

αν δεν σου αρέσουν τα επώνυμα μάλλον δεν είναι για σένα το cashback,γιατί απ' ότι βλέπω αυτές είναι οι εταιρίες που δίνουν κουπόνια

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω international θα γίνει σύνολο 5.5GB η έχει καμία προσφορα για παραπάνω GB; Το λέω γιατί πριν τον Νοέμβρη είχε 8.5 GB σύνολο... Επίσης με το ίδιο νούμερο γίνεται 2 η 3 sim Για να μπουν σε router hotspot για αυτοκίνητα;;; Εννοείται θα παίζουν σε 4G/3G Για την ώρα και αργότερα μόνο 4G...
Link to comment
Share on other sites

αν δεν σου αρέσουν τα επώνυμα μάλλον δεν είναι για σένα το cashback,γιατί απ' ότι βλέπω αυτές είναι οι εταιρίες που δίνουν κουπόνια

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Δηλαδή με ότι παίρνεις πίσω χρήματα απο το pockee με τα ίδια παίρνεις πίσω χρήματα στην voda αρκεί να καταθέσεις τις αποδείξεις στην εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με ότι παίρνεις πίσω χρήματα απο το pockee με τα ίδια παίρνεις πίσω χρήματα στην voda αρκεί να καταθέσεις τις αποδείξεις στην εφαρμογή?

Από το pockee είναι ρευστό,στο cu υπόλοιπο προς εξαργύρωση,διαλέγεις τι θέλεις από τα δύο

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...