Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ολοκλήρωνει την παραγγελία αν δεν διαλέξεις και ποσό?

καλά το άλλο είναι εύκολο,με μια κλήση στο 1266 γίνεται cu

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

1 φορά το μήνα και δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

δεν ολοκλήρωνει την παραγγελία αν δεν διαλέξεις και ποσό?

καλά το άλλο είναι εύκολο,με μια κλήση στο 1266 γίνεται cu

 

μόλις επιλέξεις cu σου ανοίγει τη σελίδα vodafonecu και όταν γράψεις όλα τα στοιχεία σου λέει δεν μπορείς να παραγγείλεις cu ασχέτως με το ποσό.

για άλλο καρτοκινητό σε αφήνει να αποστείλεις την φόρμα ασχέτως αν επιλέξεις ποσό.

Link to comment
Share on other sites

μόλις επιλέξεις cu σου ανοίγει τη σελίδα vodafonecu και όταν γράψεις όλα τα στοιχεία σου λέει δεν μπορείς να παραγγείλεις cu ασχέτως με το ποσό.

για άλλο καρτοκινητό σε αφήνει να αποστείλεις την φόρμα ασχέτως αν επιλέξεις ποσό.

λογικά θα έρθουν κανονικά και δωρεάν

μετά είπαμε :1266 δωρεάν κλήση και cu

http://www.vodafone.gr/portal/client/faq/FAQLoadCategories.action?faqCategoryId=846

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ορίστε και αυτό που σας έλεγα με το cash back,χθες την πέρασα και σήμερα πιστώθηκαν

τσακ μπαμ...

https://imgur.com/a/lyZqZ

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ορίστε και αυτό που σας έλεγα με το cash back,χθες την πέρασα και σήμερα πιστώθηκαν

τσακ μπαμ...

https://imgur.com/a/lyZqZ

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Βελτιώνονται πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Με έχει μπερδέψει η vodafone. Έχω ένα συμβόλαιο το οποίο ήταν εταιρικό και το μεταβίβασα στο όνομά μου. Πήγα σε κατάστημα να αιτηθώ μετατροπή σε CU. Μου επιβεβαίωσαν ότι δεν έχω χρονική δέσμευση στο συμβόλαιο και μου είπαν ια επικοινωνήσει το τμήμα διακοπών μαζί μου.

 

Επειδή δεν είχα επικοινωνία, μίλησα με το c.c. και μου είπαν ότι ναι μεν μπορώ να κάνω μετατροπή χωρίς πέναλντι αλλά θα πρέπει να περάσουν δύο μήνες πρώτα. Δηλαδή, να κάνω αίτημα μετατροπής ένα μήνα μετά την μεταβίβαση στο όνομά μου και να περιμένω άλλον ένα μήνα μέχρι να υλοποιηθεί η μετατροπή σε CU. Γιατί δεν μπορεί να γίνει άμεσα αφού δεν υπάρχει δέσμευση στο συμβόλαιό μου;

 

Ρώτησα επίσης τι θα πληρώσω στη vodafone εάν κάνω φορητόττα σήμερα και μου απάντησαν τίποτα. Δεν θα έχω κανένα κόστος. Ούτε τέλος αποσύνδεσης από το δίκτυο της vodafone!! Σε ποιές περιπτώσεις χρεώνεται αυτό το τέλος αποσύνδεσης;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

τέλος σύνδεσης και όχι αποσύνδεσης,αν πας,στο ζητάει η άλλη εταιρία ,δηλαδή από συμβόλαιο Vodafone σε f2g για παράδειγμα

αυτό ξέρω και το έχουν όλες οι εταιρίες εκτός cyta αν θυμάμαι καλά,και είναι 30€ πάνω κάτω

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,έχω το εξής πρόβλημα εδώ και καιρό.Δεν μου εμφανίζει τα στατιστικά στο Cu App ,μιλήσει με το chat μου λένε θα σου διαγράψουμε τον αριθμό,ξανακάνω λογαριασμό και το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει.Να σημειώσω δεν φταει ούτε το Cu App ούτε η συσκευή,καθώς στην συσκευή μπορώ να συνδέσω άλλο account και να δείξει κανονικά τα στατιστικά,επίσης αν βάλω το account μου σε άλλο κινητό πάλι δεν θα τα δείξει,δεν ξέρω τι να κάνω...αν μπω στο Vodafonecu.gr τα βλέπω κανονικά.Το πρόβλημα είναι το παρακάτω ,καμία ιδέα;

 

a4aa499fa265a78518bb2560f9414d12.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εδώ κ 4 βδομάδες που μου έκανε λάθος το supermarket στο CashBack με αγορές πριν τα Χριστούγεννα και μου τις πρόσθεσε η κυρία Σπυριδουλα του pockee όσες έπρεπε ναναι η ίδια χειροκίνητα,

Ενώ εμφανίζονται οι αποδείξεις στο "επιβεβαιωμένες αποδείξεις",

Εξακολουθεί να γράφει λιγότερα € από όσα πρόσθεσε.

 

Με ταλαιπωρία σχεδόν ένα μήνα από την αγορά, χτες με ρώτησε από το pockee η κα Σπυριδούλα:

Μήπως έχω άλλο αριθμό κινητού Voda.

 

Τη ρώτησα τι σχέση μπορεί να έχει αυτό

Και ότι (περιέργως πως για μένα): Έχω μόνο #1# sim Voda CU κλπ από Voda {ΔΕ της είπα τι σκαρώνω για το μέλλον....χαχα}:

 

ΆΡΑ:

Μπορεί και για σένα να έχουν μπερδευτεί οι αριθμοί Voda γιατί μπορεί να έχεις ανοίξει την εφαρμογή σε κάποιο από τα κινητά με τα >2 accounts που έχεις,

καθώς κι εγώ (παρότι έχω μόνο 1 account στο όνομά μου): Μου έχουν δώσει τους κωδικούς Voda φίλοι μου να διαχειρίζομαι τους αριθμούς τους από τα app.

 

ΔΕ το καταλαβαίνω πως, αλλά μπορεί να συμβαίνει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω,να φανταστείς όταν ανέφερα το πρόβλημα,μου είπαν να σου σβήσουμε το account και να φτιάξεις καινούριο,μου το κάνανε διαγραφή και πάλι τα ίδια...από το site vodafonecu.gr μπορώ να τα δω ,αλλά από την εφαρμογή όχι...πολύ περίεργο..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω,να φανταστείς όταν ανέφερα το πρόβλημα,μου είπαν να σου σβήσουμε το account και να φτιάξεις καινούριο,μου το κάνανε διαγραφή και πάλι τα ίδια...από το site vodafonecu.gr μπορώ να τα δω ,αλλά από την εφαρμογή όχι...πολύ περίεργο..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

δεν κάνεις και ένα clear cache της εφαρμογής,αν και όπως τα λες δεν θα πιάσει,αλλά ποτέ δεν ξέρεις

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω,να φανταστείς όταν ανέφερα το πρόβλημα,μου είπαν να σου σβήσουμε το account και να φτιάξεις καινούριο,μου το κάνανε διαγραφή και πάλι τα ίδια...από το site vodafonecu.gr μπορώ να τα δω ,αλλά από την εφαρμογή όχι...πολύ περίεργο..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελείως "κουφό" ΑΝ είναι αυτό (ότι έχεις ανοίξει κάποτε στην ίδια συσκευή το ίδιο app CU με διαφορετικά accounts).

 

Και "ααααν κολλήσει, κόλλησε", απ'ό,τι κατάλαβα αφού δοκίμασα να ανοίξω το MyVodafone app (το CashBack συγκεκριμένα και μιλάμε για € , όχι απλά ενημέρωση που μπορείς κι από αλλού) με καινούριο κινητό που δεν έχει "βάλει" ποτέ app της Voda,

και πάαααεεει πια: Κόλλησε αφού στο παρελθόν "μπερδεύτηκαν" τα accounts.

 

ΑΑΑΑΝΝΝΝ είναι αυτό , ΤΟΤΕ θα πρόκειται για πρόβλημα της Voda.

Ίσως μετά να θεωρούμε "καλύτερο" το app της WU: Καταλαβες τι λέω , έτσι;

ΑΑΑΝΝΝ είναι: Πάρα πολύ περίεργο: Εμένα 1 μήνα το ψάχνει η κα Σπυριδούλα του pockee (έκανε η ίδια ό,τι έπρεπε από μεριάς της να μου βάλει τις σωστές αποδείξεις): Αλλά, παάααειιιι πια: "Κόλλησε"....Ανννν.

 

 

δεν κάνεις και ένα clear cache της εφαρμογής,αν και όπως τα λες δεν θα πιάσει,αλλά ποτέ δεν ξέρεις

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Πώς γίνεται αυτό;

Από τις ρυθμίσεις (στο εφαρμογές: στην εφαρμογή αυτή συγκεκριμένα) του κινητού;

 

...................................................................................

 

@karlito: Να σε ρωτήσω:

ΑΝ ανοίξεις το appCU για το αναφερόμενο account που έχεις το πρόβλημα σε άλλη κινητή συσκευή, Σου εμφανίζει "κάτι" (τα στατιστικά)

Ή ούτε και στην άλλη συσκευή για το αναφερόμενο account ΔΕ σου εμφανίζει τίποτα;

 

Αααα ΟΚ: Το έγραψες αρχικά. Τώρα που ξαναδιάβασα το αρχικό σου post...Πιθανόν ό,τι είπα είναι.

Και σε μένα τα ίδια (λάθος € CashBack) σε ό,ποια συσκευή.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξύ στο Ipad με την παλιά εφαρμογή του CU App μου τα δείχνει κανονικά τα stats μου ,έκανα στο Ipad update στην τελευταία πάλι τπτ,δείχνει το εικονίδιο του «πεσμένους καφέ» και άντε να τα εξηγήσεις όλα αυτά στα τζιμανια της Voda.

Έχω σβήσει την εφαρμογή και την έχω ξανά κατεβάσει τα ίδια.

Έχω δοκιμάσει σε 3 διαφορετικές συσκευές να βάλω το account μου πάλι τα ίδια.

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή myvodafone ,μου τα δείχνει κανονικά.

Μπαίνω από το Vodafonecu.gr ,μου τα δείχνει κανονικά.

Τι να πω....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εν το μεταξύ στο Ipad με την παλιά εφαρμογή του CU App μου τα δείχνει κανονικά τα stats μου ,έκανα στο Ipad update στην τελευταία πάλι τπτ,δείχνει το εικονίδιο του «πεσμένους καφέ» και άντε να τα εξηγήσεις όλα αυτά στα τζιμανια της Voda.

Έχω σβήσει την εφαρμογή και την έχω ξανά κατεβάσει τα ίδια.

Έχω δοκιμάσει σε 3 διαφορετικές συσκευές να βάλω το account μου πάλι τα ίδια.

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή myvodafone ,μου τα δείχνει κανονικά.

Μπαίνω από το Vodafonecu.gr ,μου τα δείχνει κανονικά.

Τι να πω....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αφορά εμένα:

Το μόνο app MyVodafone που έχει και την υπηρεσία CashBack μέσα είναι το τελευταίο, ή υπήρξε και άλλο παλιότερα;

ξέρει κανείς;

Μήπως αλλάξει κάτι αν κατεβάσω άλλη έκδοση του app.

To app MyCU δεν έχει την παραπάνω υπηρεσία, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω μιας και δεν το χρησιμοποιώ.Αλλα εμένα μόνη η σελίδα με τα ποσα mb/μνμα/ομιλία δεν δουλεύει,όλες πι υπόλοιπες επιλογές δουλεύουν κανονικά μέσα από την Εφαρμογή,έχω κάνει αίτημα και θα με καλέσουν από την Vodafone.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα με το CashBack του app MyVodafone είναι ότι "κόλλησε" και δε δείχνει το σωστό ποσό € (άθροισμα των παρακάτω αποδείξεων, πολλές από τις οποίες πέρασε χειροκίνητα το cc του pockee) αλλά λιγότερα € (13,40€ που είναι λιγότερα από όσα πρέπει) :

 

Cash_Back3.jpg.Cash_Back2.jpg

 

ΝΑ τι δείχνει (λιγότερα): Πάεεειιιι κόλλησε:

 

Cash_Back1.jpg

 

Τα 7€ τα έχω ήδη εξαργυρώσει όταν μου έβαλε φραγή 4μήνου η Voda.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αλλάξει κάτι αν κατεβάσω άλλη έκδοση του app.

To app MyCU δεν έχει την παραπάνω υπηρεσία, έτσι;

υπήρξε και άλλη παλαιότερα

φυσικά και δεν την έχει

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

υπήρξε και άλλο παλαιότερα

φυσικά και δεν την έχει

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Που είχε μέσα και την υπηρεσία CashBack;

Σίγουρα; να το ψάξω.

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν θυμάσαι που είχαμε προβλήματα και με την τελευταία έστρωσε?

εξάλλου τι έχεις να χάσεις?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν θυμάσαι που είχαμε προβλήματα και με την τελευταία έστρωσε?

εξάλλου τι έχεις να χάσεις?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Μήπως και τα εμφανίσει κανονικά τα €: Γιατί με αυτό το "θέμα" τα'χει "παίξει" κ η κα Σπυριδούλα (για 3,5€ τι "παίζει") κ ενώ τα πρόσθεσε/με βοήθησε παρά τη μ@...του συγκεκριμένου supermarket, ΔΕ τα "βάζει" κανονικά.

 

Θα το ψάξω . ΑΝ έχεις link του προηγούμενου app MyVodafone με το CashBack μέσα, ΑΝ μπορείς δώσε link.

 

ΟΚ Το ψάχνω: https://apkpure.com/my-vodafone-gr/com.myvodafone.android

Τπτ...Έβαλα αυτή:

https://apkpure.com/my-vodafone-gr/com.myvodafone.android/download/41-APK?from=details%2Fversion

 

Από την 4.4.3.. και πάνω έχει την υπηρεσία CashBack.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

χμμμ....καποιο λάθος κάνεις.....4.4.4.1... είμαστε τώρα

σκρολαρε κάτω και βάλε την προηγούμενη(4.4.4.0)

https://m.apkpure.com/my-vodafone-gr/com.myvodafone.android

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Νέο δώρο από το Vodafone CU:

 

CU Choose

 

Διάλεξε το δώρο που θα πάρεις για 7 μέρες

 

Για εγγραφή κάλεσε το 1252 ή στείλε δωρεάν SMS γράφοντας:

 

Δ στο 1252 για να πάρεις 1GB ή

Μ στο 1252 για να πάρεις 200΄προς όλους

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-choose/

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες ο πατερας μου δεχεται συχνες και επιμονες ενοχλητικες κλησεις μεσα στο μεσημερι από τους δυο αυτους αριθμούς: 2130021389 2165006777. Ισχυρίζονται ότι είναι από VODAFONE αλλα επειδή εγω δεν βρισκομαι στο σπιτι τέτοιες ωρες δεν μπορω να τους μιλησω και να τους δωσω να καταλαβουν ότι δεν ενδιαφερόμαστε και κυριως ότι ΕΝΟΧΛΟΥΝ έναν 80χρονο ανθρωπο. Προσπαθω να τους καλεσω εγω αλλα δεν βγαινει γραμμη. Που μπορω να απευθυνθώ ώστε να σταματησουν τις κλησεις?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...