Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία σας ευχαριστώ..δεν ξερω ποιος μπορεί να το είχε πριν από μένα γιαυτο το άγχος :p Απο κει και πέρα τι με συμφέρει να βαζω με την ευρωπαϊκή κάρτα νέων που θα έχω;;8,93€ και 10€ δώρο στην πρώτη ανανέωση θελω κυρίως ομιλία και μετα λιγα sms και 1-1,5 gb ίντερνετ.Να σημειώσω οτι δεν μπορεί να γίνει φοιτητικό.Πήρα 500 απο το Just surf,100 απο το πάρε να χεις και 500 για 15 μέρες λόγω ανανέωσης σε κατάστημα.Για να μην τα χάνω πρέπει να ανανεώνω πριν λήξουν σωστά?Το μόνο συμφέρον πακέτο που είδα είναι το Combo με τα 8€.Υπάρχει κατι άλλο;Σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις..

 

Καλησπέρα,

 

Δες και το καινούργιο πακέτο που έβγαλαν πρόσφατα, δίνει αρκετά λεπτά προς όλους και είναι κάτω από 8€.

 

Με 7€:

300' προς CU

300' προς όλους

100' προς όλους από bonus online ενεργοποίησης

Refill

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις και χρόνο ομιλίας όχι

Έχε υπ'οψιν ότι μηνύματα στέλνουμε δωρεάν 5 την ημέρα από το my account της Vodafone από browser όμως,δεν στέλνω γενικά μηνύματα όμως πια,

Άλλες δες το μήπως εχει αλλάξει κάτι

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

5 δωρεαν μυνητα προς ολους απο το my account ; που το ειδατε αυτο ; εγω ηξερα οτι εχει απεριοριστα μυνηματα προς ολους καθε ημερα και χωρις κανενα περιορισμο αλλαξε; εχω καιρο να μπω.

 

Χαίρεται..ειχα έναν αριθμο πέρυσι τον οποίο λιγο καιρό αφου τον αγόρασα και χωρίς να τον δωσω κάπου(δεν τον άνοιγα συχνά) έβρισκα κλήσεις απο άγνωστα κινητά τα οποία αφου τα έψαχναν έβγαιναν οτι είναι από την Κρήτη(καμια σχέση με μένα).Από τότε τον πέταξα και είπα να τον ξαναχρησιμοποιήσω πριν λήξει.Τον άνοιξα βρηκα κάτι μηνύματα κενά που έγραφαν "κλήσεις:απόκρυψη" απο το 13363.Ζητησα να γινει απόρρητος στους καταλόγους και να μπω και στο μητρώο 11.Δεν ξερω τι άλλο να κάνω αλλα όσο να ναι ενα άγχος το χω..

παρε τηλεφωνο την εξυπηρετηση πελατων και βαλε την απορριψη των κλησεων με αποκρυψη και ετσι δεν θα δεχεσαι κλησεις με αποκρυψη και θα ηρεμησεις , επισης με την εφαρμογη truecaller απο android market με ενεργοποιημενο το wifi ή μεσω data του κινητου σου δειχνει ποιος σε καλει αμα δεν ξερεις το νουμερο , τις περισσοτερες φορες ειναι καταχωρημενο , μετα πας στις ρυθμισεις και οριζεις νουμερα που εχουνε δηλωσει ως spam χρηστες τι να κανει το κινητο σου; να τις απορριπτει ; ή να ειναι σε σιγαση; και στο αθορυβο αμα τυχει και σε παρει καποιο τετοιο τηλεφωνο . εγω το δευτερο εχω βαλει διοτι ειχε τυχει να με καλεσει η πειραιως και δεν βαραγε το τηλεφωνο επειδη ειχε δηλωθει απο αλλους ως spam αλλα μετα το αλλαξα σε true το νουμερο διοτι περιμενα απαντηση απο την τραπεζα , τελος μπορεις να κατεβασεις εφαρμογη με blacklist και να ορισεις κλησεις και μυνηματα που σε ενοχλουνε να μην τα δεχεσαι , αντιστοιχα στις κλησεις αμα θυμαμαι καλα απορριπτει την κληση , καποιες συσκευες κινητων εχουνε την ρυθμιση απο μονη τους .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ...τα μηνύματα απο το my account φαίνονται κανονικά στον παραλήπτη σα να τα έστειλα από κινητο;Επίσης αυτο το πακέτο με 7€ φαίνεται πολυ καλό αν το βαλω 2 φορές λόγω της ευρωπαϊκής κάρτας θα εχω 800' προς ολους 600' προς cu και μένουν και 4€ να βαλω 100 SMS πχ...Αν και το Combo είναι πιο συμφέρον να το βάλω 2 φορές αφού εχω 100' επιπλέον από μια ειδική προσφορά από πέρυσι οπότε θα εχω παλι 800' και πολλα περισσοτερα και 2€ αν χρειαστώ ίντερνετ ενα σκ...
Link to comment
Share on other sites

5 δωρεαν μυνητα προς ολους απο το my account ; που το ειδατε αυτο ; εγω ηξερα οτι εχει απεριοριστα μυνηματα προς ολους καθε ημερα και χωρις κανενα περιορισμο αλλαξε; εχω καιρο να μπω.

 

 

Σαν να εχεις δίκιο.....μάλλον που δεν θυμόμουν καλά και παρανοησα το 5 που λέει,αλλά ποιος στέλνει πια sms

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=61&menuId=11966

 

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάποιος τι χρέωση έχουμε προς 181818 (εθνική)?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

181818 από την Ελλάδα ή

+30 210 48 48 484 από το εξωτερικό

 

Εγώ πάντα παίρνω σε αυτό που λέει από το εξωτερικό για να έχω χρέωση κλήσης προς ελληνικό σταθερό, οπότε με τα δωρεάν λεπτά προς όλα τα δίκτυα είσαι οκ. Το 181818 νομίζω ότι τρώει παραπάνω (δεν είμαι 100% σίγουρος).

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα στο 210....μια χαρά

ευχαριστώ

Αν και στο chat λένε ότι και το 181818 είναι προς όλους αλλά ας είμαστε σίγουροι

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα πενταψήφια δεν χρεώνονται σε πακέτο αλλά σε ευρώ... Τα πακέτα είναι μόνο για αριθμούς που αρχίζουν από 2 και 6.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και σόρυ αν έχει απαντηθεί ξανά αλλά δεν βρήκα κάτι.

Υπάρχει αντίστοιχη υπηρεσία με το cosmote my internet για να σταματά την κατανάλωση δεδομένων όταν τελειώσει το πακέτο?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω συνέχεια ανοιχτό αυτό το κινητό,σχεδόν πάντα όταν το ανοίγω βρίσκω κλήσεις απο έναν αριθμό 2120001486 και αλλα 2 ψηφία που δεν θυμάμαι έσβησα τα μηνύματα...2-3 κλήσεις συνέχεια απλα δεν έτυχε ποτέ να είναι ανοιχτό τις ώρες που παίρνει να το σηκώσω..ξέρουμε κάτι γι'αυτό;Λίγο που έψαξα τώρα στο Google πρόκειται για κάποιες ψεύτικες δωροεπιταγες.Μέσα σε ένα μήνα μου είπαν θα σταματήσουν τα διαφημιστικά και προωθητικά τηλέφωνα..υπομονή
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω συνέχεια ανοιχτό αυτό το κινητό,σχεδόν πάντα όταν το ανοίγω βρίσκω κλήσεις απο έναν αριθμό 2120001486 και αλλα 2 ψηφία που δεν θυμάμαι έσβησα τα μηνύματα...2-3 κλήσεις συνέχεια απλα δεν έτυχε ποτέ να είναι ανοιχτό τις ώρες που παίρνει να το σηκώσω..ξέρουμε κάτι γι'αυτό;Λίγο που έψαξα τώρα στο Google πρόκειται για κάποιες ψεύτικες δωροεπιταγες.Μέσα σε ένα μήνα μου είπαν θα σταματήσουν τα διαφημιστικά και προωθητικά τηλέφωνα..υπομονή

true caller κατέβασε στο κινητό σου και θα σου βγάλει τι είναι αυτό που σε καλεί, μετά το ορίζεις ότι είναι spam και είτε απορρίπτει την κλήση είτε μπαίνει σε αθόρυβο το κινητό και δεν σε ενοχλεί. και μετά όρισε το σε black list το νούμερο να απορρίπτει την κλήση και τελείωσε το θέμα! πάντως που το αναζητήσα στην εφαρμογή μου γράφει ότι είναι απατεώνες με διαγωνισμό! έτσι το έχουν περάσει αλλά άτομα και το έχουν χαρακτήρησει ως spam άλλοι χρήστες!

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Το true caller θέλει πρόσβαση στις επαφές μου, γιατί;

 

Για να δει αν τα νουμερα των επαφων σου ειναι στην λιστα.Αυτο ψαχνει νουμερα απο τις επαφες σου και απο την λιστα σου.Εμενα στο iPhone μου εκανε μια λιστα στην λιστα αποκλεισμενων αριθμων (blocklist).

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το true caller θέλει πρόσβαση στις επαφές μου, γιατί;

 

Για να δει αν τα νουμερα των επαφων σου ειναι στην λιστα.Αυτο ψαχνει νουμερα απο τις επαφες σου και απο την λιστα σου.Εμενα στο iPhone μου εκανε μια τεραστια συλλογη απο νουμερα στην λιστα αποκλεισμενων αριθμων (blocklist) το truecaller.Και το καλυτερο,αν εβλεπε αριθμο που αναγνωριζε μου ελεγε και τι ειναι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

μπορω ακομη να κανω ανανεωση 5 ευρω σε καταστημα vodafone? η μονο μεσω εφαρμογης-app ?

 

Μόνο μέσω εφαρμογής εδώ και πολύ καιρό.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

μπορω ακομη να κανω ανανεωση 5 ευρω σε καταστημα vodafone? η μονο μεσω εφαρμογης-app ?

 

"Ανανέωση" 5€ γίνεται και από το app MyVodafone απ'το υπομενού CashBack, όπου μέσω αγοράς προϊόντων από συγκεκριμένα supermarkets έχετε επιστροφή € σε αγορές συγκεκριμένων προϊόντων που αρκετά από αυτά ανανεώνονται (αλλάζουν) κάθε βδομάδα.

 

Αφαιρείται και φόρος κινητής με αυτό τον τρόπο.

Ανανεώνει και το 3μηνο (4μηνο) κλπ.

Link to comment
Share on other sites

"Ανανέωση" 5€ γίνεται και από το app MyVodafone απ'το υπομενού CashBack, όπου μέσω αγοράς προϊόντων από συγκεκριμένα supermarkets έχετε επιστροφή € σε αγορές συγκεκριμένων προϊόντων που αρκετά από αυτά ανανεώνονται (αλλάζουν) κάθε βδομάδα.

 

Αφαιρείται και φόρος κινητής με αυτό τον τρόπο.

Ανανεώνει και το 3μηνο (4μηνο) κλπ.

 

υπάρχει ελάχιστο πόσο που μπορείς να εξαργυρωσεις ? από το cash back? η όσα έχεις μαζέψει μπορείς να τα εξαργυρώσεις ?

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ελάχιστο πόσο που μπορείς να εξαργυρωσεις ? από το cash back? η όσα έχεις μαζέψει μπορείς να τα εξαργυρώσεις ?

Εγώ έχω εξαργυρωσει 1ε

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ελάχιστο πόσο που μπορείς να εξαργυρωσεις ? από το cash back? η όσα έχεις μαζέψει μπορείς να τα εξαργυρώσεις ?

Μόνο ακέραια ποσά,1€,2€,κτλ

Δηλαδή αν έχει 10,40€ μόνο τα 10€

Τα 0,40 θα μείνουν υπόλοιπο στο cash back για την επόμενη φορά

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να συνδυάσω σε ένα νούμερο φοιτητικό και κάρτα νέων για να παίρνω το 10ευρω ?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεις . Το έχω κάνει ήδη 2 φορές σε διαφορετικά νούμερα διαφορετικές χρονιές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πριν 4 μέρες έκανα αίτηση για την Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων.

 

Μου ήρθε e-mail και γράφει πως θα μου στείλουν και track number. Περάσανε 4 μέρες και κανένα νέο.

 

Έχει κανείς κάποια γνώμη / εμπειρία στο συγκεκριμένο; Ευχαριστώ.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...