Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα βάζεις μια δεκάρα κάρτα που θα σου δίνει 500 MB δώρο και να ενεργοποιείς ένα πρόγραμμα ομιλίας μετά. Αν θες περισσότερα δεδομένα τότε θα πρέπει να βάζεις και περισσότερα χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μπαινω στη σελιδα cu απο κινητο αλλα δε βλεπω τα πακετα ομιλια και ιντερνετ μαζι που ειχε. Πρεπει αν το κανω cu να παιρνω ξεχωριστα ομιλια και ξεχωριστα ιντερνετ?
Βαζεις 10αρα και σου δινει 500mb για ενα μηνα και 500 για 15 μερες με τη πρωτη ανανεωση του μηνα. Επισης με το παρε να χεις παιρνεις αλλα 100mb. Μετα απο αυτα διαλεγεις πακετο ομιλιας

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω. τα προνομιακα πακετα τι ειναι? ακριβως?εχει η πρασινη εταιρια. η vodafon εχει?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

"Πονηρή" CU καρτοκινητή!

 

Για να καταναλώσω το δωρέαν ενεργοποιημένο πακέτο ONSTAGE , διάρκειας τριών ημερών και ενός γκιγκαμπάητιου, έβλεπα βιντεάκια.

 

 

Κανονικά μου ήρθε το μήνυμα ότι κατανάλωσα το 80% του όγκου δεδομένων.. και είπα να το συνεχίσω και άλλο..

 

Συνέχισα λοιπόν την παρακολούθηση βίντεο (ενώ την είχα ψιλιαστεί ότι "κάτι" θα γίνει) και δεν μου ήρθε ποτέ το μήνυμα για το 100% της κατανάλωσης του όγκου δεδομένων. Μπαίνω my CU app και από τα 4120mb είχαν παραμείνει τα 3800mb, δηλαδή μου "φάγανε" 320mb .

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου τα φάγανε, ούτε μαζί τα φάγατε. Εσύ τα έφαγες.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν καλύτεροι τρόποι για να μετράει κανείς την κατανάλωση ΜΒ εκτός από τα μηνύματα τα οποία θα σου έρθουν αφού πρώτα τελιώσει το πακέτο και θα έχεις χρεωθεί.

Και δεν χρειάζεται να είσαι αλλοδαπός για να τα χρησιμοποιήσεις. Και σαν Έλληνας μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Το σμσ του onstage αναφερει οτι θα ερθει ενημερωτικο στο 80% & στο 100% της χρησης.

 

Εεεε δε του'ρθε στο 100% το sms , έτσι λέει κ εγώ τον πιστεύω.

 

Πρώτη φορά θα'ναι;

Αλήθεια:

Πότε είπαμε εφαρμόζει το 4μηνο η Vodafone? Χα χα!!!

Δε βιάζομαι καθόλου ΑΝ αναρωτιέται κανείς {Λέω: Μήπως υπάρξει κανείς}: Με ληγμένο 3μηνο από αρχές Απρίλη....:lol:

Link to comment
Share on other sites

@inevar

Πως και ειχες δλδ ψιλιαστει οτι θα "κατι θα γινει";

 

Πες το προαίσθημα.... Αλήθεια λεω..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν καλύτεροι τρόποι για να μετράει κανείς την κατανάλωση ΜΒ εκτός από τα μηνύματα τα οποία θα σου έρθουν αφού πρώτα τελιώσει το πακέτο και θα έχεις χρεωθεί.

Και δεν χρειάζεται να είσαι αλλοδαπός για να τα χρησιμοποιήσεις. Και σαν Έλληνας μπορείς.

Εγω που ειμαι αλοδαπος και καθυστερημενος περιμενω να ερθει το μηνυμα της 100% χρησης που αναφερει σχετικα η εταιρια οτι θα αποστειλει.

το αναφερει ξεκαθαρα,γιατι πρεπει να φταινε οι καθυστερημενοι?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να κάνω το ίδιο.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170917/8c7d86780c9e992bc6e6baad7cb4cdef.jpg

 

Sent from my Honor 6X

Edited by XP130TD
τεράστια εικόνα
Link to comment
Share on other sites

οταν καταναλωσουμε απο ενα πακετο τα λεπτα προς vodafone, και παρουμε σε vodafone παλι τηλεφωνο θα αρχισεινακαταναλωνει τα λεπτα 'προς ολους'? πχ στο talk to vodafone 300 σου δινει 200-ολους, 100-vodafone, +100-ολους on line ανανεωση= 300-ολους. τα οποια μπορουν να χρησιμοποιηθουν για voda? συγγνωμη για το καψιμο του εγκεφαλου σας:) και 500 internet νομιζω
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

οταν καταναλωσουμε απο ενα πακετο τα λεπτα προς vodafone, και παρουμε σε vodafone παλι τηλεφωνο θα αρχισεινακαταναλωνει τα λεπτα 'προς ολους'? πχ στο talk to vodafone 300 σου δινει 200-ολους, 100-vodafone, +100-ολους on line ανανεωση= 300-ολους. τα οποια μπορουν να χρησιμοποιηθουν για voda? συγγνωμη για το καψιμο του εγκεφαλου σας:) και 500 internet νομιζω

 

Πολύ σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Πες το προαίσθημα.... Αλήθεια λεω..

Παντως και εμενα μου ηρθε στο 100%.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

τα οποια μπορουν να χρησιμοποιηθουν για voda? συγγνωμη για το καψιμο του εγκεφαλου σας:) και 500 internet νομιζω

 

και για Vodafone,τα 500mb είναι σίγουρα και άλλα 500 για 15 ημέρες αν έχεις επιλέξει για μπόνους το surf

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως εμενα μου ηρθε και στο 100%.

εγώ δεν τα κατάφερα αλλά ήρθε πριν λίγο το μήνυμα ότι έληξε,κανονικά έπρεπε να έρθει 12 και κάτι,υπάρχει καθυστέρηση στην αποστολή μηνύματος ή αφήνουν λίγο αργότερα την λήξη του?

λεπτομέρειες θα μου πείτε...

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

ποια mb καταναλωνονται πρωτα? τα 500 της πρωτης ανανεωσης τουμηνα η τα surf? and mail?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τη βοηθεια. μιλησα με cc vodafone και τους ειπα οτι τελικα θα κανω cu το συμβολαιο αφου ληγει. επεσε διαπραγματευση τυπου ΔΝΤ (ειμαι σκληρη στη διαπραγματευση δε με επεισε) :). Μου ειπε οτι εδω και 2 εβδομαδες εχουν ενημερωθει οτι τα πακετα cu με 6ε θα γινουν 9ε. και παλι δε τη πιστεψα. εχετε ακουσει κατι?

ρωτησα στο chat του cu και ο cc μου ειπε οτι δεν εχει καταργηθει κατι. επισης μου ειπε οτι για νεουσ cu αριθμοτς δινουν 1500 προς ολους και 1g με 8ε. μονο για 12 μηνες. ομως για οσους ερχονται απο συμβολαιο η οσους θελουν τον ιδιο αριθμο δεν εχει τιποτα?

Edited by RAVEN_
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τελικά, μετά το 4μηνο χωρίς ανανέωση, ενεργοποιούν ή όχι τη φραγή κλήσεων, κάτι που, όπως ανακοινώθηκε, ισχύει από 5-9-17;

Ρωτάω γιατί έχω να ανανεώσω στο cu απο Δεκ 2016, αλλά μέχρι και αυτή τη στιγμή δεν έχει ενεργοποιηθεί φραγή εισερχόμενων.

Link to comment
Share on other sites

άστο και κι αν σου κάνουν φραγή ανανεώνεις,τόσο απλό

η κοτε πάντως το ενεργοποίησε σε νούμερο frog που έχω

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τελικά, μετά το 4μηνο χωρίς ανανέωση, ενεργοποιούν ή όχι τη φραγή κλήσεων, κάτι που, όπως ανακοινώθηκε, ισχύει από 5-9-17;

Ρωτάω γιατί έχω να ανανεώσω στο cu απο Δεκ 2016, αλλά μέχρι και αυτή τη στιγμή δεν έχει ενεργοποιηθεί φραγή εισερχόμενων.

 

"Περιμένει" και η κόκκινη κ η μπλε τα στατιστικά "επιτυχιών" από την επιβολή 4μήνου της πράσινης

για να δράσει ανάλογα.

Και δεν έχει λόγο να τους τα αποκρύψει.

Μάλλον με το νέο έτος θα είναι κ πρακτικά θέσφατο το 4μηνο σε όλες.

 

Και έπεται (χειρότερη εννοείται) συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

το φοιτητικο cu πρεπει να βαζεις καθε μηνα καρτα για να μη χαθει?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...