Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας , δεν μπορουμε να εκβιασουμε την vodafone οτι αν δεν μας αλλαξουν το νουμερο που εχουμε σε promo οπως δινουμε στον δρομο θα αγορασουμε καρτα αλλου δικτυου με την αντιστοιχη προσφορα?

Εχει πετυχει σε κανεναν?

Link to comment
Share on other sites

Η λογική των promo πακέτων είναι ότι θα πας με νέο νούμερο. Άρα με την φορητότητα δεν μπορείς να αποκτήσεις τα προνόμια των νέων προσφορών. Ακριβώς για να μην εκβιάζονται έχει γίνει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Δεν τους εκβιαζω για φορητοτητα , απλως θα τους ενημερωνω οτι πηρα καρτα προμο απο αλλο δικτυο και σιγα σιγα την καταργω την καρτα, θα την εχω μονο για εισερχομενα , εκτος αν θελετε να με βαλετε στην κατηγορια Promo το υπαρχων νουμερο μου και να πεταξω την αλλη καρτα.

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Δεν θα πιασει λετε ????

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πιάσει διότι και αυτό το αντιμετωπίσανε. Στους 4 μήνες μπαίνει φραγή ακόμα και εισερχομένων κλήσεων (Με έναρξη από τον Σεπτέμβριο ) . Θες δε θες θα δίνεις 15 ευρώ τον χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας , δεν μπορουμε να εκβιασουμε την vodafone οτι αν δεν μας αλλαξουν το νουμερο που εχουμε σε promo οπως δινουμε στον δρομο θα αγορασουμε καρτα αλλου δικτυου με την αντιστοιχη προσφορα?

Εχει πετυχει σε κανεναν?

Έχει promo η Vodafone? Αν ναι, τι προσφέρει και με τι κόστος?

Link to comment
Share on other sites

Έχει promo η Vodafone? Αν ναι, τι προσφέρει και με τι κόστος?

 

Καλή ερώτηση. Το ίδιο αναρωτιομουν και εγώ. Έχω Vodafone CU εδώ και 4 χρόνια και κατά καιρούς μου έστελναν προσφορά π.χ 200 προς όλους και 200mb με 6€.

Ακριβώς δεν θυμάμαι.

 

Τώρα αν θεωρείται προμο αυτό δεν ξέρω. Πάντως πλέον δεν μου στέλνουν. Έχουν να μου στείλουν "αποκλειστική προσφορά μόνο για εσένα" , πάνω από χρόνο...

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλή ερώτηση. Το ίδιο αναρωτιομουν και εγώ. Έχω Vodafone CU εδώ και 4 χρόνια και κατά καιρούς μου έστελναν προσφορά π.χ 200 προς όλους και 200mb με 6€.

Ακριβώς δεν θυμάμαι.

 

Τώρα αν θεωρείται προμο αυτό δεν ξέρω. Πάντως πλέον δεν μου στέλνουν. Έχουν να μου στείλουν "αποκλειστική προσφορά μόνο για εσένα" , πάνω από χρόνο...

 

Συμφωνώ. Εχοντας νούμερα καρτοκινητών και από τις 3 εταιρίες βλέπω ότι δε με συμφέρει να κρατήσω το νούμερο της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Εχοντας νούμερα καρτοκινητών και από τις 3 εταιρίες βλέπω ότι δε με συμφέρει να κρατήσω το νούμερο της Vodafone.

 

Ισχυει,το whats up πλεον πιο φτηνα βγαινει.Μονο μεταφορα λεπτων δεν

εχει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει,το whats up πλεον πιο φτηνα βγαινει.Μονο μεταφορα λεπτων δεν

εχει.

Κατά τη γνώμη μου η μεταφορά από κάτι που δε χρειάζεσαι είναι κέρδος μόνο για την εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλή ερώτηση. Το ίδιο αναρωτιομουν και εγώ. Έχω Vodafone CU εδώ και 4 χρόνια και κατά καιρούς μου έστελναν προσφορά π.χ 200 προς όλους και 200mb με 6€.

Ακριβώς δεν θυμάμαι.

 

Τώρα αν θεωρείται προμο αυτό δεν ξέρω. Πάντως πλέον δεν μου στέλνουν. Έχουν να μου στείλουν "αποκλειστική προσφορά μόνο για εσένα" , πάνω από χρόνο...

σιγά τις αποκλειστικές

μόνο προσφορές δεν είναι

δεν έχασες και τίποτα

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί παραπάνω, τρέχει ένα πρόμο αυτές τις μέρες (δεν ξέρω πότε ξεκίνησε, ούτε πότε τελειώνει, ενημερώθηκα απο άλλο φόρουμ σχετικά). Είναι με το καρτοκινητό vodafone international το οποίο δίνει κάτι λεπτά τα οποία όμως δεν με ενδιαφέρουν. Το ιδιαίτερο του πακέτου είναι οτι σου δίνει 9.5 GB ιντερνετ τον 1ο μήνα (με κάπ τα 2.5 την ημέρα) και μετά 8 GB για κάθε επόμενο.

 

Αγοράζεις την κάρτα 5 ευρώ ή την παίρνεις δωρεάν ανάλογα που θα πέσεις (πολλοί γράφουν πλήρωσαν, άλλοι πήραν το νούμερο δωρεάν όπως και εγώ), βάζεις 10 ευρώ μονάδες και ξεκινάς με 9.5 gb internet, 100 λεπτά προς όλους και 600 λεπτά προς vodafone international. Αυτή ήταν η ενημέρωση.

 

Ισχύει μόνο για νέα νούμερα, όχι υπάρχοντα. Εγώ το πήρα σήμερα, έδωσα 10 ευρώ, πήρα τα παραπάνω, στο my vodafone app όμως βλέπω οτι έχω και 3 GB για χρήση social media και επιπλέον 6 gb για χρήση video streaming λέει.

 

Όλα αυτά δεν υπάρχουν κάπου γραμμένα στο site, οι ενεργοποιήσεις του πακέτου γίνονται μόνο απο καταστήματα.

 

Ότι ξέρω το έγραψα, οτι θέλετε ρωτάτε (αν ξέρω θα απαντήσω) για τα περαιτέρω ρωτήστε στα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

κάτω από 24,μεταξύ 25-45,μόνο για sosial και λοιπά,νέο νούμερο κάθε τόσο προσωπικά με αφήνουν παγερά αδιάφορο

ευχαριστούμε για την ενημέρωση όμως

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη προωθητική ενέργεια την πέτυχα και εγώ στη Θεσσαλονίκη. 5€ νέος αριθμός φοιτητικός. Και δείνει όλα αυτά.. ελπίζω να βγάλετε άκρη :p

47bc094fd86e904a7312267f76ff326f.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη προωθητική ενέργεια την πέτυχα και εγώ στη Θεσσαλονίκη. 5€ νέος αριθμός φοιτητικός. Και δείνει όλα αυτά.. ελπίζω να βγάλετε άκρη :p

47bc094fd86e904a7312267f76ff326f.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλη φαση,σου ζητησαν πασο ομως ή οχι; Γιατι και γω σκεφτομαι να το κανω φοιτητικο το cu ή το whats up αναλογα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλη φαση,σου ζητησαν πασο ομως ή οχι; Γιατι και γω σκεφτομαι να το κανω φοιτητικο το cu ή το whats up αναλογα.

Ακόμα να τα κάνεις;

Παπαπαπα!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έκλεισα έναν ακόμα χρόνο στο CU, μου έδωσαν δώρο 300 SMS προς CU για 7 μέρες. Καταξοδεύτηκαν πάλι στην "Τσιγκούν-afone"... :down:
Link to comment
Share on other sites

Καλη φαση,σου ζητησαν πασο ομως ή οχι; Γιατι και γω σκεφτομαι να το κανω φοιτητικο το cu ή το whats up αναλογα.
Δεν ζητάει πάσο :p

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έκλεισα έναν ακόμα χρόνο στο CU, μου έδωσαν δώρο 300 SMS προς CU για 7 μέρες. Καταξοδεύτηκαν πάλι στην "Τσιγκούν-afone"... :down:

 

Χαχαχα πολυ τσιγκουνια επεσε.Ακολουθει τακτικες που εκανε η Wind.Θα χασει κοσμο και ας πληρωνεις 30€ για φορητοτητα.Στα data ειδικα ειναι ασυμφορη,εχει ελαχιστα πακετα και δευτερον δεν εχει με 2-3€ πακετα εκτος απο τα under 24.Μονο το φοιτητικο cu συμφερει και τα 8gb/8,87€ του international.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έκλεισα έναν ακόμα χρόνο στο CU, μου έδωσαν δώρο 300 SMS προς CU για 7 μέρες. Καταξοδεύτηκαν πάλι στην "Τσιγκούν-afone"... :down:

τιναξαν τη μπανκα στον αερα :D

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έκλεισα έναν ακόμα χρόνο στο CU, μου έδωσαν δώρο 300 SMS προς CU για 7 μέρες. Καταξοδεύτηκαν πάλι στην "Τσιγκούν-afone"... :down:

 

Επειδή είναι πολλά και δε βλέπω να προλαβαίνεις να τα χρησιμοποιήσεις, μπορείς να μου στείλεις μερικά; :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έκλεισα έναν ακόμα χρόνο στο CU, μου έδωσαν δώρο 300 SMS προς CU για 7 μέρες. Καταξοδεύτηκαν πάλι στην "Τσιγκούν-afone"... :down:

 

:lol::lol::lol::lol:

Εντάξει, απλά :respect:! Ό,τι καλύτερο έχω δει γραμμένο τον τελευταίο μήνα, τουλάχιστον!

Link to comment
Share on other sites

...Στα data ειδικα ειναι ασυμφορη,εχει ελαχιστα πακετα και δευτερον δεν εχει με 2-3€ πακετα εκτος απο τα under 24.Μονο το φοιτητικο cu συμφερει και τα 8gb/8,87€ του international.

Προϋπόθεση να έχει και καλή κάλυψη

Link to comment
Share on other sites

Προϋπόθεση να έχει και καλή κάλυψη

 

Ισχυει,σε μενα εχει καλη σχετικα καλυψη αλλα πολλες εναλλαγες.Ειχα 1GB και 3 ακομα για social media αλλα τρελαθηκε στις εναλλαγες το τηλεφωνο.Εβαλα σε αλλη καρτα και παρολο που εχει χειροτερο σημα πιο σταθερο 4G εχει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...