Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.πηρα έναν αριθμό Cu και έβαλα και 12€.Μου έδωσε 1GB και 600' & 600 sms προς CU δώρο κάθε μήνα χωρίς κάρτα για 12 μήνες...Μετα μου έστειλε ένα μήνυμα που λέει με κάθε ανανέωση 10€ και πάνω θα έχω 200' προς όλους και 200' προς Vodafone με αφαίρεση 5€ από την κάρτα.Δεν βρήκα τρόπο να το απενεργοποιησω.Επίσης έκανα εγγραφή στο MyCu και τέλος μου είπε ο υπάλληλος στο μαγαζί επειδή τον ρώτησα για κάποιο συμβόλαιο,ότι αν πάω μετά από 2-3 μήνες θα υπάρχει ειδική προσφορά για τον αριθμό μου με βάση τι χρήση κάνω,οπότε τώρα δεν υπήρχε κάποια προσφορά για μένα.Ξερετε αν ισχύει?Αυτά και σορρυ απλα είμαι καινούργιος και θέλω να μάθω 2-3 πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Συνδέσου στο vodafone.gr (όχι στο vodafonecu.gr) με τον λογαριασμό που έφτιαξες. Πήγαινε εκεί που λέει τα πακέτα μου ( https://www.vodafone.gr/portal/client/idm/loadPrepayUserEligibleBundles.action - ελπίζω να λειτουργεί το link, αλλά και αν όχι δεν είναι δύσκολο να το βρεις). Κάτω κάτω είναι αυτό που σου έχουν ενεργοποιήσει(vodafone 300 με αυτόματη ενεργοποίηση). Από εκεί μπορείς να το "κλείσεις".

 

Τώρα για το άλλο, γενικά παρακολουθούν νομίζω την κίνηση που κάνεις (ανανεώσεις) και σου προτείνουν κάτι. Αν είναι καινούριο το νούμερο και δεν έχουν στατιστικά ακόμη, ίσως για αυτό σου είπε σε κανένα τρίμηνο. Αλλά η προσφορά είναι πάντα για να υπογράψεις συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Σε cu που έληγε το υπόλοιπο στις 21-6 και ξέχασα να ανανεώσω, μέχρι πότε έχω περιθώριο να βάλω ευρώ καινα ανακτήσω το προηγούμενο υπόλοιπο μου;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Συνδέσου στο vodafone.gr (όχι στο vodafonecu.gr) με τον λογαριασμό που έφτιαξες. Πήγαινε εκεί που λέει τα πακέτα μου ( https://www.vodafone.gr/portal/client/idm/loadPrepayUserEligibleBundles.action - ελπίζω να λειτουργεί το link, αλλά και αν όχι δεν είναι δύσκολο να το βρεις). Κάτω κάτω είναι αυτό που σου έχουν ενεργοποιήσει(vodafone 300 με αυτόματη ενεργοποίηση). Από εκεί μπορείς να το "κλείσεις".

 

Τώρα για το άλλο, γενικά παρακολουθούν νομίζω την κίνηση που κάνεις (ανανεώσεις) και σου προτείνουν κάτι. Αν είναι καινούριο το νούμερο και δεν έχουν στατιστικά ακόμη, ίσως για αυτό σου είπε σε κανένα τρίμηνο. Αλλά η προσφορά είναι πάντα για να υπογράψεις συμβόλαιο.

Σε ευχαριστώ πολύ Μαρκ.. Μπήκα σ αυτό το λινκ και τι βρήκα το πακέτο αλλά δεν κατάλαβα ακριβώς πως κλείνει.Γραφει μάθε περισσότερα και προσθήκη

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν πατήσεις προσθήκη και μετά αφαίρεση πρέπει να γίνει η δουλειά σου. Αλλά αν θες δοκίμασε να πάρεις και στο 1252. Κανονικά θα πρέπει να έχει και οδηγίες από εκεί για την απενεργοποίηση. Αφού επιλέξεις να ακούσεις τα πακέτα κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν πατήσεις προσθήκη και μετά αφαίρεση πρέπει να γίνει η δουλειά σου. Αλλά αν θες δοκίμασε να πάρεις και στο 1252. Κανονικά θα πρέπει να έχει και οδηγίες από εκεί για την απενεργοποίηση. Αφού επιλέξεις να ακούσεις τα πακέτα κλπ.

 

Ωραία.. Και κάτι τελευταίο αν ξέρεις.Βαζω το πακέτο με 200' προς Vodafone και 100' προς άλλους + 100' online και μου έχει δώσει σύνολο 300' προς όλους.. Τι ακριβώς γίνεται? 100' προς όλους λέει και 100' online

Link to comment
Share on other sites

Kάποια νούμερα έχουν σαν προσφορά τα πακέτα λίγο διαφοροποιημένα, και παίρνουν 100+100+100 λεπτά προς όλους. Δεν ξέρω πως γίνεται ακριβώς. Το δικό μου δεν το έχει π.χ., ενώ των δικών μου που γίνανε CU πιο μετά το έχουν και τα 3.
Link to comment
Share on other sites

Kάποια νούμερα έχουν σαν προσφορά τα πακέτα λίγο διαφοροποιημένα, και παίρνουν 100+100+100 λεπτά προς όλους. Δεν ξέρω πως γίνεται ακριβώς. Το δικό μου δεν το έχει π.χ., ενώ των δικών μου που γίνανε CU πιο μετά το έχουν και τα 3.

 

Ευχαριστώ πολύ για όλη την βοήθεια.Μονο στο αυτόματο Talk 300 δεν μπορώ να βγάλω άκρη,παίρνω και το 1252 αλλά δεν λέει κάτι.Θα το βρω όμως που θα πάει..Επίσης έχω χαρεί πολύ με όλα αυτά τα δώρα και bonus.Δεν τα είχα συνηθίσει στο WU.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δεν συμφέρει. Μπορείς με 5,04€ να πάρεις 1GB με το πακέτο που στο δίνει με αυτόματη ανανέωση, και αν δεν θες την τελευταία μπορείς να την απενεργοποιήσεις άμεσα μετά την αγορά.

 

Καταλαβα,αλλα μπορω να παρω 720MΒ με 3,50 ευρω περιπου στην 2η καρτα.Αυτο που λες ισως να το κανω όταν χρειαστεί,γιατί όντως συμφέρει.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για όλη την βοήθεια.Μονο στο αυτόματο Talk 300 δεν μπορώ να βγάλω άκρη,παίρνω και το 1252 αλλά δεν λέει κάτι.Θα το βρω όμως που θα πάει..Επίσης έχω χαρεί πολύ με όλα αυτά τα δώρα και bonus.Δεν τα είχα συνηθίσει στο WU.

13830 - Eξυπηρέτηση πελατών συμβολαίου & καρτοκινητής (με χρέωση) >> http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?menuId=1728&pageId=1728&request_locale=el :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

13830 - Eξυπηρέτηση πελατών συμβολαίου & καρτοκινητής (με χρέωση) >> http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?menuId=1728&pageId=1728&request_locale=el :)

Mπορει και μεσω viber να εξυπερετηθει η μεσω φβ.Δεν νομιζω να χρειαζεται να χρεωθει στο 13830.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σε cu που έληγε το υπόλοιπο στις 21-6 και ξέχασα να ανανεώσω, μέχρι πότε έχω περιθώριο να βάλω ευρώ καινα ανακτήσω το προηγούμενο υπόλοιπο μου;

Δεν έχεις κανένα περιθώριο

Δυστυχώς τα χρήματα σου έχουν χαθεί για πάντα.

Η Vodafone με ανακοίνωση της έχει καταργήσει την 7ήμερη περίοδο χάριτος.

 

.

Link to comment
Share on other sites

Kάποια νούμερα έχουν σαν προσφορά τα πακέτα λίγο διαφοροποιημένα, και παίρνουν 100+100+100 λεπτά προς όλους. Δεν ξέρω πως γίνεται ακριβώς. Το δικό μου δεν το έχει π.χ., ενώ των δικών μου που γίνανε CU πιο μετά το έχουν και τα 3.

Ετσι ειναι. Εμενα ειναι οπως το λες: με 5 ευρω μου δινει 200 προς βονταφον και 300 προς ολους

 

Στάλθηκε με tapa

Link to comment
Share on other sites

Επίσης,για εξυπηρέτηση είναι και το 13840 (ατελώς) και το MyVodafone App για online chatting

Και επίσης μέσω Skype, Viber, WhatsApp.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κανένα περιθώριο

Δυστυχώς τα χρήματα σου έχουν χαθεί για πάντα.

Η Vodafone με ανακοίνωση της έχει καταργήσει την 7ήμερη περίοδο χάριτος.

Ευχαριστώ για την απάντηση, Vasileios! Στη συγκεκριμένη περίπτωση επρόκειτο για μερικά σεντς, αλλά καλό είναι που θυμίζουμε την αλλαγή αυτή ώστε να μην ξεχαστούμε και χάσουμε κάποιο μεγάλο υπόλοιπο!

Link to comment
Share on other sites

Σε cu που έληγε το υπόλοιπο στις 21-6 και ξέχασα να ανανεώσω, μέχρι πότε έχω περιθώριο να βάλω ευρώ καινα ανακτήσω το προηγούμενο υπόλοιπο μου;

Εγώ ξέχασα να ανανεώσω, και είχα υπόλοιπο 40 ευρώ.

Μετά από 4-5 ημέρες πήρα τηλ την εξυπηρέτηση πελατών και ζήτησα την επαναφορά του ποσού.

Μου είπαν να κάνω άμεσα μια ανανέωση

και μετά από άλλες 4-5 ημέρες, μου επέστρεψαν τα 40 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Από 01 Αυγούστου 2016, για όλους τους υφιστάμενους και νέους συνδρομητές του Καρτοκινητού Vodafone, Vodafone CU, Vodafone International, Καρτοκινητού Ολυμπιακός, Tazamobile, Carrefour & ΕΛΤΑ Καρτοκινητής, η χρέωση για κλήσεις προς εθνικά σταθερά και κινητά μετά την παρέλευση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας από πακέτα μεταβάλλεται από €0,0099/δευτερόλεπτο σε €0,0108/δευτερόλεπτο. Επιπλέον, η χρέωση για βιντεο-κλήσεις προς εθνικά δίκτυα μεταβάλλεται από €0,0099/δευτερόλεπτο σε €0,0108/δευτερόλεπτο. Οι παραπάνω χρεώσεις δεν ισχύουν για σύντομους κωδικούς, υπηρεσίες καθώς και για κλήσεις προς το εξωτερικό και κατά την διάρκεια περιαγωγής. Ο ελάχιστος χρόνος χρέωσης παραμένει το 1 λεπτό και το βήμα χρέωσης παραμένει το 1 λεπτό. Πηγή : http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40420&dateFrom=&dateUntil= σήμερα 25/6 και ώρα 19:51.. καλά το βήμα χρέωσης μετά από 1 λεπτό πάει ανά λεπτό και όχι ανά δευτερόλεπτο ? έλεος !!

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καινούριος αριθμός ήταν, πακέτο student's exclusive κιόλας.......

αυτό είχε συμβεί στο κινητό της ανηψιας νου, μιλά μαζί τους χωρίς χρέωση στη εφαρμογή .what's app .για να το διορθώσουν.....δεν είναι τίποτα μόνο τον αριθμό του πασου θέλουν....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

αυτό είχε συμβεί στο κινητό της ανηψιας νου, μιλά μαζί τους χωρίς χρέωση στη εφαρμογή .what's app .για να το διορθώσουν.....δεν είναι τίποτα μόνο τον αριθμό του πασου θέλουν....

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Thanks για το ενδιαφέρον. Εκεί τους μίλησα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, μπορεί να μου πει κάποιος με 5 ευρω ποσο ίντερνετ παίρνω σε cu; Υπάρχει μπόνους ανανέωσης σε μβ; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, μπορεί να μου πει κάποιος με 5 ευρω ποσο ίντερνετ παίρνω σε cu;

Υπάρχει μπόνους ανανέωσης σε μβ;

Ευχαριστώ.

 

1. 500MB από το πακέτο surf & email.

2. Ναι. Με ανανέωση 10€ υπάρχει 500MB bonus. Αν όμως κάνεις από κατάστημα ή paypal/πιστωτική/χρεωστική είναι 1GB. Επιπλέον αν έχεις βάλει φίλους στην υπηρεσία "πάρε να 'χεις", παίρνεις άλλα 100MB.

 

Διορθώστε οι πιο έμπειροι αν κάνω κάπου λάθος!

Edited by NikoSoti

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να πάρεις 1GB αν επιλέξεις το surf&mail με αυτόματη ανανέωση. Στην περίπτωση που δεν το θες να ανανεώνεται αυτόματα, μπορείς αμέσως μετά να την απενεργοποιήσεις την αυτόματη ανανέωση, αλλά θα έχεις πάρει 1GB.
Link to comment
Share on other sites

Είναι στάνταρ

1Gb με 5 ευρω

Σύμφωνα με την ανακοίνωση της Vodafone το πακέτο πλέον ανανεώνετε αυτόματα και πριν τις 30 ημέρες αν τελειώσει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...